Prihlásiť sa

Diskusné fórum

Podzemné kontajnery

07.03.2016 21:22#1

Dobrý deň, chcem vyjadrit svoj názor na podzemné kontajnery nakoľko ma veľmi pobúrilo že sa nato plánuje investovať čiastka 400tis.€. Myslím si že takéto kontajnery sú v meste úplne zbytočne a nevyriešia absolútne žiaden „problém“. Dal som problém do úvodzoviek lebo problém žiaden ani nieje. Neviem čo vás k tomuto kroku viedlo, ale nemyslím si že na takéto veci ktoré žiaden prínos pre občanov neprinesú treba vyhadzovať toľké peniaze. Momentalne sledujem politickú scénu v našom meste a mne to uz pripomína boj medzi dvoma tábormi preto vás chcem požiadať, aby ste si uz prestali dvíhať svoje ega rôznymi roztrzakami a dokazovaním si čo všetko možem lebo mám väčšinu poslancov ale aby ste pozerali na občanov ktorí svojimi hlasmi za vás volili a verili Vám že niečo pre toto mesto spravíte…my tie KONTAJNERY nechceme…navrhujem referendum o kontajneroch…a­lebo aspoň na stránke mesta spraviť anketu nech sa majú právo vyjadrit aj občania mesta…

29.07.2016 10:58#2

Dobrý deň, pripájam svoj názor a tiež som za, aby bolo vyhlásené REFERENDUM o výstavbe týchto kontajnerov ! Nikto o tom nič bližšie nevie iba ak pán Kolesár a Gore a jeho verná družina. Ak tieto kontajnery budú v zemi ako sa budú vyberať, nebude sa šíriť zápach keď tam bude väčšie množstvo odpadu ? Nikto o tom nič nevie nikde nie je o tom zmienka, alebo aj je len nevieme kde ? Z týchto terajších kontajnerov sa živia/bohužiaľ/ naši Rómovia. Z čoho budú žiť ak im zamedzíme prístup aj k tomu , čo sa nám nemesti do žalúdka ?? Potom nastanú vykradačky a nie každý má betonový plot okolo svojho domu ! V ktorom meste sú takéto kontajnery už v prevádzke, aby som sa tam išiel pozrieť !

07.01.2017 17:28#3

Dobrý deň milí Trebišovčania, zdá sa , že podzemné kontajnery nie sú pre nikoho prekážkou, lebo to inde majú /2–3 mesta/ a táto investícia je prioritou iba pre „oranžových“ a zrejme sa im to aj podarí, lebo peniaze sa kopia na tento účel bez väčších problémov. V Trebišove má byť 10 stojísk týchto kontajnerov. Kde presne vie iba Kolesár a družina okolo neho. Zobudíme sa vtedy až budú zapustené do zeme a nám neostane nič iné len s košom ísť možno aj 500 a viac metrov, ale bude už neskoro ! Veľmi neskoro !!!!!!!

09.04.2017 22:09#4

Čítal som jeden zaujímavý článok, môj Trenčín.sk… posúďte a pridajte svoj názor…BOŠÁCA. Podľa starostu Daniela Juráčka je poplatok jeden z najnižších poplatkov na Slovensku. Dôvodom je vlastný model odpadového hospodárstva s dôrazom na separovanie.

„Systém funguje jednoducho, nie je to nič zložité, je len potrebné, aby sa tomu niekto venoval. Nový zberný dvor sme postavili na mieste bývalej skládky, teda na mieste, ktoré je pre obec nevyužiteľné, a dnes tam zhromažďujeme separovaný odpad. Postavili sme ho v roku 2015 za 752.000 eur, riadiacim orgánom bolo Ministerstvo životného prostredia SR,“ skonštatoval starosta.

Ako dodal, obec má vlastné 19-tonové vozidlo, veľkoobjemové kontajnery, ktoré plnia zmesovým odpadom z domácností a sami si ho odvážajú na skládku v Hrašnom. Dôvodom nízkej ceny za odvoz odpadu pre obyvateľov obce je podľa starostu skutočnosť, že kompletné odpadové hospodárstvo si zabezpečujú sami, využívajú ľudí z úradu práce a majú vlastnú techniku.

„Nenaleteli sme na systém ministerstva životného prostredia, ‚vyhádali‘ sme si, že obec si odpad sama zbiera, upravuje a odváža, a to je to najväčšie pozitívum. Ja tvrdím, že zákon bol robený pre zberové spoločnosti, ktoré na tom ryžujú,“ zdôraznil Juráček s tým, že síce s administratívou majú viac práce, no v konečnom dôsledku je to prínosom pre obyvateľov Bošáce.

Obec si podľa neho za posledných šesť rokov nezobrala ani jeden úver a vďaka dotáciám z ministerstva, Envirofondu, Recyklačného fondu a zamestnávaním ľudí získala viac ako dva milióny eur.

Čítajte viac: https://nastrencin.sme.sk/…nizsich.html#…