Prihlásiť sa

Diskusné fórum

Separovanie odpadu v Trebišove

16.11.2018 14:46#1

Dobrý deň, chcela by som sa vyjadrit na tému separovanie v Trebišove. Ako všetci dobre vieme, mesto Trebisov nám poskytlo úplne nové osobitne separátne koše na plast, sklo a papier. Myšlienka je to pekná, mam pocit , že tieto koše sú aj objemovo väčšie , a tým pádom sa tam zmestí viac separovaného odpadu. No a teraz príde bod zlomu, nad ktorým iba kývem hlavou. Chcela by som sa opýtať každého jedného čo je ‘tam hore’ v našom meste Trebisov, aby mi vysvetlil naco su nám vlastne tieto separátne koše ak tento separovaný odpad aj tak skončí na skládke so zmiešaním odpadom? K čomu je nám potom dobre separovať ak vlastne týmto účel separovania vôbec nedodržujeme? Asi sa mesto rozhodlo aby si ľudia aspoň v hlave mysleli, že ved sme pomohli mestu aj našej planéte ale realita je úplne iná! Je to podľa mna dosť aktuálna téma , ktorú by mal primátor určite čím skôr prediskutovať a niečo s tým robiť. Nie len pre krajšie a čistejšie mesto Trebisov ale aj pre našu planétu , ktorá je už plastmi zaborena dosť. Ďakujem a dúfam, že o tejto problematike bude mesto uvažovať a konať hlavne.

18.01.2021 15:11#2

Dobrý deň, chcel by som sa tiež vyjadriť na tému separovanie v Trebišove a to konkrétne v rodinných domoch. Keď si niekto mysli že ľudia z RD budú nosiť odpad z kuchyne do technických služieb ,ako nám navrhuje mesto, asi je naivný. Preto navrhujem umiestiť na tento odpad aj kontajnery v uličkách medzi domami, myslím si všade sa nájde nejaká plocha kde by mohol kontajner pre niekoľko rodinných domov stáť. Spúšťa ľudí by uvítala tiež kontajnery na iný separovaný odpad -kde to máme v RD dávať. V iných mestách vyvážajú aj biologicky odpad zo záhrad na čo im dali aj zvláštne kontajnery. Ja nemám nič proti komposterom ,ja viem kompost využiť no nie všetky RD ho potrebujú. Ďakujem.

22.09.2022 17:57#3

Dobry den. Chcem sa len opytat či bolo bolo možné čo sa tyka separovania odpadu aby sa sklo a papier zbierali 2× do mesiaca a plasty 1×. Odkedy su plasty zalohovane je toho menej. To je len taky tip pre technicke sluzby. Dakujem