Prihlásiť sa

Na základe záujmu občanov mesta Trebišov boli po dohode primátora mesta Trebišov PhDr. Mareka Čižmára a riaditeľa OR PZ Trebišov plk. JUDr. Radoslava Fedora obnovené policajné správy na webstránke mesta Trebišov.

SENIORI POZOR, NESTAŇTE SA OBEŤAMI PODVODNÍKOV A ZLODEJOV

21.01.2014

Polícia upozorňuje občanov na protiprávnu činnosť páchanú na senioroch, pri ktorej sú seniori uvádzaní do omylu alebo je zneužívaná  ich dôvera, medzi najčastejšie spôsoby patria, keď niekto:

  1. Zatelefonuje a predstaví sa ako Váš príbuzný (syn,  vnuk/čka, dcéra, brat) a žiada o finančnú pomoc s tým, že pre peniaze nemôže prísť a peniaze máte odovzdať jeho sekretárke, kamarátovi či inej osobe, ktorú za Vami pošle.   
  1. Osloví Vás na ulici a požiada, aby ste mu požičali peniaze na zaplatenie operácie pre jeho známeho alebo príbuzného, ktorý mal ťažkú nehodu a leží v nemocnici. Ako zálohu Vám ponúkne peniaze v inej mene alebo nejakú vec.
  1. Zazvoní pri dverách a predstaví sa ako pracovník istej spoločnosti, preukáže sa preukazom a tvrdí, že Vám prišiel odovzdať nejakú výhru.
  1. Zazvoní pri dverách a predstiera, že je pracovník plynární, elektrární, vodární, či iných spoločností, preukáže sa preukazom a uvedie, že prišiel odpísať stav plynomeru, vodomeru alebo elektromeru, alebo, že Vám prišiel vyplatiť preplatok či inkasovať nedoplatok.
  1. Zazvoní pri dverách a ponúka na predaj rôzny tovar (hrnce, nože, deky, stavebné náradie)?

Vážení seniori, ak sa Vám stane niektorá z popísaných udalostí,  buďte veľmi obozretní a nevpúšťajte neznáme osoby do svojich príbytkov, nevyberate pred nimi peniaze, ale snažte si zapamätať čo najviac informácií k popisu podozrivých osôb, k motorovému vozidlu na ktorom sa pohybovali, najmä jeho EVČ, typ a farbu, ako aj iné informácie, ktoré pomôžu polícii pri pátraní po podvodníkoch a zlodejoch, ktorí SA VáS Snažili práve okradnúť.