Prihlásiť sa

Lúpež v Trebišove pri mestskom cintoríne

16.06.2016

Lúpež  v Trebišove pri mestskom cintoríne

Dňa 04.06.2016 v čase o 22:55 hod. oznámila na linku 158 šestnásťročná M.N. z Trebišova, že v polovici uličky medzi cintorínom a internátom strednej školy, ktorá je spojnicou medzi ulicami Komenského a ulicou 17. novembra bola prepadnutá a okradnutá neznámym páchateľom.

Už po krátkom čase kriminalisti z OR PZ Trebišov zo zločinu Lúpež podľa § 188/1/TZ obvinili iba 18 ročného J.T. z Trebišova, ktorý v uvedenej dobe došiel bicyklom zozadu k poškodenej, ktorá mala na ľavom pleci zavesenú kabelku a v pravej ruke držala mobil. Počas zápasu s poškodenou túto zhodil na zem, pričom ju bil päsťami do čela a zubov, potom ju kopol do brucha a tváre a vtedy jej vzal mobil zn. Coolpad, na ktorom bol kryt s ochranným sklom zlatej farby a išiel smerom k bicyklu. Pri úteku poškodenú ešte kopol do brucha. Poškodenej podľa lekárskej správy spôsobil povrchové poranenie vlasatej časti kože hlavy, odierky oboch kolien a bolesti v oblasti podbrušia, pričom doba liečenia nebol určená.

Obvinený lúpežník bol dňa 06.06.2016 vyšetrovateľom PZ zadržaný a obmedzený na osobnej slobode ako podozrivý a umiestnený v CPZ na OR PZ v Trebišove s návrhom na vzatie do väzby, čomu sudca Okresného súdu v Trebišove vyhovel.