Prihlásiť sa

Tréningový tábor žiakov ZŠ na Ul. Pribinova na ostrove Thassos

16.07.2015

Začiatkom júna sa nádejní športovci zo ZŠ Pribinova 34 na sídlisku Sever zúčastnili športového sústredenia na ostrove Thassos v stredisku Chrissi Ammoudia. Žiaci si užívali azúrovomodré more s jemným zlatistým pieskom  a túto nádhernú scenériu dopĺňali vždy zelené hory s typickými olivovými sadmi.

Každý deň začínali ranným behom na pláži a plávaním. Po výdatných raňajkách nasledovali jednotlivé tréningové jednotky pod dohľadom skúsených trénerov PaedDr. Ňaršanského, Mgr Krišákovej, Mgr. Gregušovej a p. Hartla. Chlapci sa naplno venovali nohejbalu, pretože po návrate na Slovensko ich čakali Majstrovstvá SR. Dievčatá sa pripravovali na začínajúcu sezónu plážového volejbalu. V rámci odpočinku  sa deti kúpali, potápali, zbierali mušle, stavali hrady z piesku, hrali loptové hry a slnili sa . Po odpočinku nasledovala druhá fáza tréningových jednotiek.

Pobyt žiakov a učiteľov ZŠ nebol len o tréningoch, ale aj o spoznávaní histórie a kultúry ostrova Thassos. Vďaka skvelému delegátovi sa postupne dozvedali veľa o gréckej mytológii a spoznali aj proces výroby olivového oleja v najstaršej rodinnej továrni na ostrove v dedinke Panagia. Turisti z Trebišova navštívili aj hlavné mesto Limenas, ktoré je považované za hlavnú vstupnú bránu z pevniny na ostrov. V meste je množstvo antických pamiatok, napr. pozostatky Agory, Akropoly či antického divadla s krásnym výhľadom na celé mesto a okolie. Po dňoch plných športových aktivít a zážitkov sa deti vrátili na Slovensko oddýchnuté, spokojné, nabité pozitívnou energiou a s krásnymi spomienkami na more a ostrov Thassos. Sústredenie splnilo účel po všetkých stránkach a už teraz sa žiaci tešia na ďalší rok a nové zážitky.