Prihlásiť sa

Soňa Košarová: Experimenty enkaustiky - pozvánka

07.01.2016

Krása každej tvorby spočíva v nápadoch, ktoré sú nevyčerpateľné. Ani archaicky smer výtvarnej tvorby enkaustika tento fenomén neobchádza. V meste Trebišov sa tomuto výtvarnému žánru, ktorého pôvod treba hľadať v starom Egypte, venuje pani Soňa Košarová. Známa experimentátorka, ktorá sa zaoberá aj tvorbou v ďalších smeroch umenia, svoj fortieľ prezentovala medzinárodne v Taliansku a Maďarsku. 

Na prahu nového roka majú Trebišovčania možnosť vidieť na domácej pôde jej premiérovú výstavu, na ktorej chce verejnosti predstaviť svoje nové diela v enkaustike. Veď kto iný ako autor sám pozná tie najtajnejšie zákutia, v ktorých drieme krása, aby ju predostrel ostaným pre potešenie i obohatenia najtajnejšieho vnútra. Pokochať sa pohľadom na nevšednosť skrytú v inej duši. 

Zvykne sa hovoriť, že fotograf vidí to, čo ostatní nevidia, ale výtvarník vám predostrie to, čo cíti a to je podstatný rozdiel v tajomstve pohľadu a cítenia. Kto príde počas uvedených dní výstavy do galérie MsKS, môže sa presvedčiť o týchto konštatovaniach. Už samotný názov ENKAUSTIKA je dostatočným lákadlom, v ktorom nevyčerpateľná a inšpirujúca krása obrazu vznikla maľbou za výraznej pomoci vpaľovania voskových farieb. 

Výstava potrvá od 12.1.2016 do 5.2.2016 v galérii MsKS v Trebišove. 

Prijmite naše srdečné pozvanie na výstavu! 

Ľudovít Visokay
predseda TUK