Výsledkový servis: stolný tenis - 2.-3.4.2016

04.04.2016

Počas nedele 3.4.2016 sa odohrali v stolnotenisovej 4. lige zápasy 20. kola. Mohutný finiš za záchranou v súťaži ťahá trebišovské „B“ družstvo, ktoré zvíťazilo na stoloch Sobraniec. Družstvo „A“ neuspelo u lídra súťaže v Borši a ostáva rovnako ohrozené zostupom.

4. liga mužov, skupina Košicko-Zemplínska

20. kolo, 02. apríl 2016:

SO Borša - KST Plus 40 Trebišov „A“    5 : 13

body Trebišov: Bandoľa 1,5  Wawrek 0,5  Novikmec 2   Popaďák 1

STK Slávia Sobrance „A“ - KST Plus 40 Trebišov „B“ 7 : 11

body Trebišov: Ščerba 3  Sütő 3,5  Savko 0  Dula 4,5

Mladí stolní tenisti odohrali cez víkend turnaj v rámci Slovenského pohára mládeže v kategórii Najmladšie žiactvo. Turnaj sa konal v Sekuliach a zišlo sa na ňom 101 stolných tenistov z celého Slovenska.

Dominik Štiblický opäť zabojoval a skončil v celkovom poradí na 25.-32. mieste. Svojim umiestnením sa už „dotkol“ nominačnej miestenky na záverečný turnaj sezóny, ktorým budú Majstrovstvá Slovenska. Posunul sa z 34. na rebríčkové 31. miesto.

Radosť športovej verejnosti urobil aj druhý mladý stolný tenista Šimon Karvaš. Bol to pre neho 1. turnaj, kedy bol pred turnajom na pozícii č.169. Keďže vo svojej ťažkej skupine dokázal vyhrať nad hráčom s umiestnením na č. 69,  Šimon  sa zaslúžene posunul po turnaji na 100. miesto slovenského rebríčka.