Otázky a odpovede

Vážení občania.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Alena, 09.10.2017 18:23, IP: 88.212.37.157

Dobrý deň, istého času bol na tejto stránke zverejnení zoznam majiteľov psov, ktorí ich majú nahlásených na mestskom úrade a samozrejme si za nich aj platia daň. Ten zoznam už na stránke nieje. Bolo by ho možné znovu obnoviť,aby si do neho mohol každý nahliadnuť. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

zoznam daňových dlžníkov, ktorých eviduje Mesto Trebišov, je vedený v zmysle § 52 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Zverejnený je na stránke

http://egov.trebisov.sk/default.aspx?NavigationState=806:0:


Ing. Peter Duč
vedúci finančného oddelenia

Darina Vaĺovska, 09.10.2017 14:44, IP: 88.212.41.134

Dobry deň.Neplanuje sa bezbarierovy vstup do kina?alebo ako sa može dostať vozičkar do kina,veď ťahať vozik hore schodmi je namahave ak aj vozičkar ma svoju vahu.Myslim že su taki ĺudia ochudobneni o kulturu.Ďakujem a prajem pekny deň.

Odpoveď

Dobrý deň,

riešenie bezbariérového prístupu do kinosály vyžaduje väčšiu investíciu (exteriérovú rampu, interiérovú sedačku alt. výťah), preto mesto Trebišov predloží tento investičný zámer do komisie výstavby a majetku, ak komisia tento zámer odporučí na schválenie, následne mesto zapracuje predmetný investičný náklad do návrhu rozpočtu na rok 2018.

Ing. Ladislav Valiska-Timečko
poverený zastupovaním vedúceho oddelenia výstavby a majetku

Jaroslav, 05.10.2017 20:09, IP: 188.120.10.39

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, že či by mesto Trebišov mohlo prerokovať s VSE zavedenie optickej siete na Košickej ulici, ktorá nemá samostatné pouličné osvetlenie. Pokiaľ mesto Trebišov zaviedlo káblovú televíziu na stĺpy VSE, tak by to možno išlo aj s optikou. Mám pocit, že na našej ulici optické pripojenie internetu nebude nikdy.
Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

spoločnosť ANTIK Telecom s.r.o. požiadala mesto Trebišov o vyjadrenie pre potreby územného rozhodnutia k stavbe "Metropolitná optická sieť Trebišov", ktorej súčasťou je zemná optická trasa aj na Košickej ulici. V tomto období prebieha územné konanie pre predmetnú stavbu.

Ing. Ladislav Valiska-Timečko
poverený zastupovaním vedúceho oddelenia výstavby a majetku

Adriana Komorová, 10.10.2017 19:49, IP: 46.105.28.226

Touto cestou by som sa rada poďakovala mestskej polícii za ich profesionálny a tiež ľudský prístup pri pomoci a odchyte mojich psov, ostala som veľmi milo prekvapená ako rychlo reagovali a som rada že sa ešte nájdu aj taký ľudia, ešte raz veľmi ďakujem a želám veľa úspechov

Odpoveď

Ďakujeme za pozitívny podnet. Teší nás, že MsP Trebišov mohla byť nápomocná pri riešení Vášho problému. Spätná väzba je pre nás jeden z najpodstatnejších faktorov pre komunikáciu s obyvateľmi mesta, pretože nám umožňuje zistiť, či pri plnení našich povinností boli prijaté a zrealizované opatrenia správnym spôsobom.
Príslušníci MsP sa budú aj naďalej snažiť byť čo najviac nápomocní občanom pri riešení krízových situácii a problémov. MsP bude promptne riešiť podnety tak, ako tomu bolo doposiaľ.

Bc. Jindřich Sosna
referent pre výkon služby a MTZ MsP Trebišov

Janka Lesová, 29.09.2017 20:44, IP: 195.91.47.234

Dobrý večer,
keďže sa začína jesenné upratovanie záhrad, prosím o informáciu, kedy a kde budú umiestné kontajnery na určený odpad.
Vopred ďakujem za odpoved.
Janka Lesova (Maďarová), Repná 20, TV.

Pekný večer prajem.

Odpoveď

Dobrý deň,

jesenné upratovanie sa uskutoční v dňoch od 16.10. do 23.10., preto vyzývame občanov mesta, aby v rámci tejto akcie upratali a vyhrabali svoje najbližšie okolie, vlastné dvory a záhrady pri súkromných domoch a na sídliskách hromadnej bytovej výstavby.
◾Žiadame občanov, aby konáre, pne a železný šrot uložili ku veľkoplošným kontajnerom. Po 23.10.2017 bude odvoz a následne štiepkovanie konárov spoplatnené.
◾Elektronický šrot /práčky, televízory, vysávače, autobatérie, neónové trubice, atď. /uložte k veľkoplošným kontajnerom v sobotu 21.10.2017 v čase od 13.00 hod. do 15.00 hod.

Umiestnenie veľkoobjemových kontajnerov:

MILHOSTOV - parkovisko/ cintorín
CUKROVARSKÁ ulica
KPT. NÁLEPKU - sídlisko
KPT. NÁLEPKU - KORONČ
DREHŇOVSKÁ ulica
VARICHOVSKÁ ulica - zimný štadión
PUŠKINOVA ulica - Bytový podnik
HURBANOVA ulica - Pri kotolni PK SEVER
PARIČOV - Separačný dvor
Ul. 17. NOVEMBRA - parčík
ŠVERMOVA ulica - JESENSKÉHO ulica
ŠVERMOVÁ ulica - BITÚNKOVÁ ulica
Ul. ŠKULTÉTYHO - Parkovisko AVŠ
IBV JUH - Čongovská ulica
DRUŽSTEVNÁ ulica - parkovisko pri Tesle

Michal Davala
zastupujúci riaditeľ Technických služieb mesta Trebišov

Andrea, 21.09.2017 19:51, IP: 188.120.18.247

Dobry den :) ja mam len taky mensi podnet, na ulici Sládkovičovej nesvietia niektore nocne lampy, stacili by nove ziarovky, nakolko uz sa skor stmieva :) dakujem :)

Odpoveď

Dobrý deň.

Ďakujeme za upozornenie. Osobne skontrolujem a pracovníci TS mesta zrealizujú potrebnú opravu.

Michal Davala
TS mesta Trebišov

Monika, 20.09.2017 17:36, IP: 88.212.41.162

Dobrý deň chcela by som požiadať o dokončenie čiar na parkovacie miesta z pred 2 rokov kedy sa robilo nové potrubie na ulici Komenského 2137/61 nie sú dokončené biele čiary a tým vzniká veľký problém s parkovaním za porozumenie ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň.

Značenie parkovacích miest v meste je plánované v jarných mesiacoch roka 2018.

Michal Davala
Technické služby mesta Trebišov

ANIKA, 26.09.2017 20:42, IP: 188.120.18.31

Dobrý deń, chcela by Vás poprosit o orezanie konárov-hlavne dolných na strome na ul. K. Nálepku 1 pred kasárńami -bráni vo výhlade na hlavnu cestu pri vychádzani z parkoviska. je tam nebezpečná premávka kvoli kamionom a autam ktoré su zaparkované pri rod domoch kvoli rekonštrukciám. za rýchle vybavenie vopred dákujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

rez konárových častí stromu na Ul. kpt. Nálepku vykonajú pracovníci Mestského hospodárskeho strediska v 41.kalendárnom týždni.

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci MsHS

MB, 23.09.2017 09:08, IP: 88.212.35.154

nechysta sa mestske hospod.stredisko vysadit stromceky-po vzore petang.ihriska-aj na dalsie?kde konci bytovka 2275 smerom na Ternavsku pri detskom ihrisku je velky holy plac,ktory deti nevyuzivaju..mozno by stalo za pokus vysadit tam nejake listnace,kedze na tomto ihrisku sa dost stromov vyrubalo ...

Odpoveď

Dobrý deň,

pokračovanie náhradnej výsadby bude prebiehať aj budúci rok (2018). Jej rozsah závisí od schváleného budúcoročného rozpočtu poslancami mestského zastupiteľstva. Vzhľadom na Vaše časté podnety navrhujem spoločné stretnutie na vysvetlenie a stanovenie ďalšieho postupu prác pri výsadbách, respektíve pri revitalizácii sídliska Sever.

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci Mestského hospodárskeho strediska

JS, 20.09.2017 09:11, IP: 188.120.2.74

Dobrý deň
mám jeden podnet alebo skôr otázku na predstaviteľov mesta a hlavného kontrolóra. V iných mestách je zverejnené na stránkach mesta Plán kontrolnej činnosti a Správy z kontrolnej činnosti, hlavného kontrolóra. Preto sa pýtam čo robí náš hlavný kontrolór ??? Je to človek ktorý poberá nie najmenší plat a je platený z verejných zdrojov preto by som uvítal ak by aj na stránkach mesta Trebišov boli zverejnené tieto informácie a tak si môžu urobiť občania obraz o tom ako a kto čo robí. Verím že sa budete týmto podnetom zaoberať a taktiež som presvedčený že viac ľudí toto privíta.

Odpoveď

Dobrý deň.

Správy z kontrolnej činnosti sú v písomnej podobe zatiaľ zverejnené len v materiáloch na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Trebišove - materiály na zasadnutie. Plán kontrolnej činnosti na 2. polrok 2017 nájdete tu - Plán kontrolnej činnosti. Ostatné informácie z kontrolnej činnosti oznamujem na zasadnutiach mestského zastupiteľstva, ktoré je verejné a môžete sa ho osobne zúčastniť, alebo si vypočuť zvukový záznam - zvukový záznam, alebo pozrieť videozáznam - videozáznam.

Pracuje sa však na novej podobe internetovej stránky mesta Trebišov, kde bude mať širší priestor aj hlavný kontrolór a plán kontrolnej činnosti, správy z vykonaných kontrol a iné informácie z kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra budú zverejnené v sekcii "Hlavný kontrolór".

Ing. Ľubomír Princík
hlavný kontrolór

Marta Berešová, 27.09.2017 08:19, IP: 88.212.41.135

Chcem sa opýtať na význam súčasného vykurovania bytov? Viem že teploty nie sù až tak nízke ale aký má význam topiť o 7h ráno??? Tí čo vstávajú ráno do škôl či práce je to pre nich neskoro a ak je to pre mamičky a detičky tak tie by prijali pritopiť aj večer.

Odpoveď

Dobrý deň,

Mesto Trebišov postúpilo otázku dodávateľovi tepla - spoločnosti Trebišovská energetická, s.r.o.

Uvádzame stanovisko dodávateľa:

Trebišovská energetická, s.r.o. je dodávateľom tepla do väčšiny bytov a nebytových priestorov v Trebišove. Čas určený na dodávku tepla na vykurovanie ustanovuje Vyhláška ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky č. 152/2005 o určenom čase a určenej kvalite dodávky tepla pre konečného spotrebiteľa. V zmysle tejto vyhlášky sa vykurovacie obdobie začína 1. septembra príslušného kalendárneho roka a končí 31. mája nasledujúceho kalendárneho roka. Teplo na vykurovanie začne dodávateľ tepla dodávať, ak vonkajšia priemerná denná teplota vzduchu vo vykurovacom období klesne počas dvoch za sebou nasledujúcich dní pod 13 oC a podľa predpovede vývoja počasia nemožno očakávať zvýšenie vonkajšej priemernej dennej teploty v nasledujúcom dni nad túto hodnotu.

Vyhláškou určené podmienky na začatie vykurovania boli splnené a tak sme začali s vykurovaním 25.9.2017. Vykurovanie v jednotlivých domoch je riadené ekvitermickou reguláciou, to znamená, že ak vonkajšia teplota vzduchu stúpne nad 13 oC kúrenie v dome automaticky vypne.

Dodávku tepla si môžete regulovať aj vo Vašom byte a to zastavením prívodu tepla do radiátorov regulačným ventilom.

V prípade, že u Vás nastal problém s dodávkou tepla a nie sú dodržané podmienky dodávky tepla zavolajte, prosím, počas pracovnej doby Ing. Rešetára - vedúceho výroby na tel. č. +421 905 294 660 , alebo na dispečing, kde máme 24 hod. pohotovosť, tel. č. +421 907 936 199.

Ing. Gabriela Zámborská
prevádzková riaditeľka
Trebišovská energetická, s.r.o.

Jaroslav Duc, 23.09.2017 08:53, IP: 88.212.41.144

Dobry den.
Poprosim mesto aby vyriesilo problem s potkanmi v okoli vchodu 2342/80 na ulici SNP.Je to tam popredkavane s dierami a uz len cakame kedy sa to prepadne.Dakujem za vasu odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

na základe usmernenia vydaným Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trebišove, mesto Trebišov vyhlasuje celoplošnú deratizáciu pre celé územie mesta v mesiacoch marec a október v kalendárom roku. V daných mesiacoch mesto Trebišov písomnou formou vyzýva právnické osoby, fyzické osoby pôsobiace na území mesta na plnenie úloh celoplošnej deratizácie. Medzi vyzvanými sú aj správcovia bytových domov v meste Trebišov. Z daného dôvodu Vám odporúčam obrátiť sa na správcu bytového domu na Ulici SNP pod súpisným číslom 2342/80. Správca bytového domu v spolupráci s domovým dôverníkom uskutoční Vami požadovaný úkon pre ničenie hlodavcov.


Ing. Jozef Kereštan
vedúci Mestskej vnútornej ochrany

Ing.Vnek S., 06.09.2017 13:31, IP: 88.212.41.171

Na moju otázku zo dňa 26.6.2017 ohľadom dlhu na nájomnom Kvetinárstva Mimóza ste sa ani nenamáhali odpovedať !
Preto ju kladiem znova_

Neuhradené faktúry za nájomné:
Miriam Koscelníková - KVETINÁRSTVO MIMÓZA
1001500260
364.30€
Miriam Koscelníková - KVETINÁRSTVO MIMÓZA
1001500339
364.30€
Miriam Koscelníková - KVETINÁRSTVO MIMÓZA
1001600040
364.30€
Miriam Koscelníková - KVETINÁRSTVO MIMÓZA
1001600147
364.30€
Miriam Koscelníková - KVETINÁRSTVO MIMÓZA
1001600256
364.30€
Miriam Koscelníková - KVETINÁRSTVO MIMÓZA
1001600334
364.30€
Miriam Koscelníková - KVETINÁRSTVO MIMÓZA
1001700074
364.30€
Miriam Koscelníková - KVETINÁRSTVO MIMÓZA
1001700153
18.04.2017
04.04.2017
364.30€


2 914.40 EURO !!!Nedoplatok spolu:2914,40 EURO
Za obdobie: od 26.06.16 do 4.4.2017
Ako je možné, že mesto naďalej prenajíma nebytové priestory tejto firme aj napriek neuhradenej ani jedinej faktúry za nájom. Vymáha nedoplatok mesto, alebo netrvá na nájomnom???
Vyzývam verejne prednostu MÚ Mgr.Sováka k odpovedi !

Odpoveď

Dobrý deň,

ospravedlňujem sa za svoju neskorú odpoveď, mesto Trebišov sa zaoberá všetkými nedoplatkami voči nemu, takisto v zmysle zákona rieši aj jeho dlžníkov.
Kvetinárstvo Mimóza má k dnešnému dňu uhradenú dlžnú sumu na nájomnom v celkovej sume 2 914,40 EUR.


Mgr. Peter Sovák
prednosta mestského úradu

Peter Havrilčák, 29.08.2017 10:17, IP: 88.212.41.152

Dobrý deň.Mám jednú otázku,či mesto neplánuje niečo urobit s trhoviskom na Tržnej nejako to oplotit a zamikat.Robi sa tu strasny bordel zdrzuju sa tu bezdomovci chlastaju tu a spia v stoloch,takisto mlady prevazne cirnej pleti tu piju hulia travu a podobne veci.Toto tu je denno denne cez den ale aj po 22:00 pustaju hudbu z aut robia hluk kde je mestska policia cez den ich ani tu nie je vydiet a nie to uz vecer.Tak isto aj statna sem tam tu pridu ak ich niekto zavola, to ludia nemaju pravo na klud?Trebalo by s tym nieco urobit bud to oplotit a zamykat alebo zrusit strechu nad trznicou lebo vsetci sa schovavaju pod nou cez den pred slnkom a v noci lebo je tu tma.Za odpoved dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Mestská polícia Trebišov vykonáva kontroly miest, kde sa vo zvýšenej miere zdržiavajú neprispôsobivé osoby. Keďže našou snahou je odstrániť tento nežiaduci jav, uvedená problémová lokalita bude kontrolovaná niekoľkokrát denne a v priebehu dvoch mesiacov mesto plánuje monitorovať priestor tržnice aj mestským kamerovým systémom, ktorý bude, v rámci 7 etapy jeho budovania, doplnený aj o kameru práve na Tržnej ulici.

Mgr. Miroslav Cabada
poverený riadením MsP Trebišov

Jozef K., 13.09.2017 18:17, IP: 185.28.191.30

Poďakovanie vedeniu Mesta Trebišov a pracovníkom údržby a čistoty mesta za promptné odstránenie odpadkového betónového koša pred b.j. 2220. Problém bol odstránený.

Radoslav Baňacký, 12.09.2017 10:56, IP: 165.225.72.121

Dobrý deň,
neviem akým rozhodnutím vyberáte, na ktoré otázky budete odpovedať a na ktoré nie. Ale moja úspešnosť je zatiaľ nulová. Takže sa pokúsim napísať ešte raz. Po opravách cestných komunikáciu novou technológiou ostáva v mieste opravy veľké množstvo drobných kamienkov. Na niektorých miestach (napr. v zákrutách) je to súvislá vrstva ktorú rozjazdia autá. Bolo by celkom vhodné tieto prebytočné kamienky upratať. Je to celkom nebezpečné či už pre autá, cyklistov ale aj motorkárov. Poprosím o Vaše stanovisko.

Odpoveď

Dobrý deň,

tak ako uvádzate vo Vašej otázke, pracovný postup opráv výtlkov touto technológiou ukladá na záver prác vykonať zasyp opraveného miesta kamennou drvou frakcie 0-4 a ponechať tento zásyp do doby vytvrdnutia penetračného náteru, spravidla minimálne 72 hodín. Po uplynutí tejto doby je možné opravené miesto upratať, t. z. odstrániť prebytočnú drvu, čo sa aj vykonáva.

Miroslav Davala
vedúci MsAS

Marta Bumberová, 21.08.2017 08:52, IP: 195.49.191.151

Dňa 09.08.2017 som Vám zaslala svoj dotaz na ktorý som dostala pre mňa nepostačujúcu odpoveď.
Uvádzate v nej, že kosenie verejných priestranstiev v areáli a blízkom okolí škôl vykonávajú školy. Zvýšne trávneté časti verejných priestranstiev má v kompetencii MsHS. Čo považujete za priestranstvá blízke v okolí školy. Napr. pred ZŠ M.R. Štefánika je to trávnatý porast pred školou a chodníkmi (kde stojí socha, teda pred vstupmi do školy?) a potom ešte aj trávnatý porast pri ceste a pred ZŠ Pribinová je to trávnatá časť pred vstupom do školy, alebo aj trávnatá časť medzi chodníkmi a cestou? A pred ZŠ Komenského je to trávnatá časť za ich plotom a chodníkom? Teda ktoré priestranstvá sú vo Vašej kompetencii? A je to u všetkých škôl rovnako?Ďalej ste sa celkom vyhli otázke kto je zodpovedný za údržbu, resp. čistenie chodníkov pred všetkými ZŠ a to hlavne v zimných mesiacoch, ale aj počas roka, napr. lístia a odpadkov! (pred jednotlivými školami. Poprosím Vás odpovedať presne na môj dotaz a nie iba tak, že ste si splnili svoju povinnosť.
Aj napriek Vašej odpovedi chcem uviesť ako obyvateľka mesta svoj postreh. Máme kopec nezamestnaných a kopec pracujúcich na aktivačných prácach, preto nevidím dôvod prečo by mesto nemohlo zabezpečiť pre svoje ZŠ, ktorých je zriaďovateľom ľudí na výkon týchto prác. Zamestnanci škôl (údržbár alebo školník, ako ich kto nazýva) majú dostatok inej práce priamo v škole a to už nehovoriach za akých platobných podmienok. Treba sa na to pozrieť aj z tohto uhla pohľadu. Ďakujem pekne! Nie som dotieravá, ale chcem v tom mať jasno a aby ste v tom mali jasno aj Vy!

Odpoveď

Dobrý deň,

kosenie verejných priestranstiev má v kompetencii Mestské hospodárske stredisko. Vnútorné trávnaté časti škôl si zabezpečujú vo vlastnej kompetencii ZŠ. Vonkajšie plochy po chodníkové časti kosia pracovníci ZŠ. Priestory medzi chodníkovými časťami a cestou kosí MsHS. Jednoduché orezy krovinatých porastov vykonávajú samostatne vo svojej kompetencii školy. Odborne náročnejšie orezy, prípadne výruby stromov realizujú po vydaní právoplatného rozhodnutia z oddelenia výstavby a majetku MsÚ Technické služby mesta a Mestské hospodárske stredisko.

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci MsHS

MsAS prostredníctvom svojich pracovníkov upratuje t. z. zametá, hrabe lístie, upratuje sneh, atď. na všetkých verejných priestranstvách v meste vrátane priestranstiev pred školami a školskými zariadeniami. Čo sa týka upratovania areálov škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, je vecou vedenia daného zariadenia, akým spôsobom to majú zabezpečené. MsAS je ústretové v tom zmysle, že na požiadanie spravidla riaditeľa školy alebo školského zariadenia zabezpečí jednorazovú výpomoc pri upratovaní areálu školy, a to najmä v jarných a jesenných mesiacoch. Zároveň, v prípade požiadavky školy, resp. školského zariadenia, MsAS vyčlení stáleho pracovníka na celoročnú výpomoc pri vykonávaní pomocných a upratovacích prác. Taktiež dávam na vedomie, že uvedená schéma spolupráce medzi väčšinou škôl (všetky, ktoré o to požiadali) a mestom funguje od roku 2015 dodnes.

Miroslav Davala
vedúci MsAS

Darina Vaĺovská, 20.07.2017 09:44, IP: 37.58.5.145

Dobry deň.Chcela by som upozorniť na poklop na ceste ul.Komenského pred byt.domom 2206 asi pred vchodom 33.Za každym pejdenim auta poklop bucha a hlavne večer to dosť počuť.Ďakujem za vybavenie.

Odpoveď

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. V druhej polovici júla 2017 bol tento nedostatok odstránený.

Technické služby mesta Trebišov

Tatiana Kačová, 02.09.2017 13:48, IP: 188.120.4.219

Dobrý deň. Chcela by som vás požiadať o orez konárov stromov na ul. Čsl.armády pred vchodom do bytovky č. 1855/6 Tieto sa nakláňajú nad parkoviskom a holuby,ktoré sa na nich zdržiavajú špinia na tam zaparkované autá.
Ďakujem.
S pozdravom občan.

Odpoveď

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet. Pracovníci Mestského hospodárskeho strediska vykonali orez drevín komplexne na celom sídlisku dňa 8.9.2017.

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci MsHS

Janco 74, 09.08.2017 08:10, IP: 88.212.29.166

Dobry den ...chcem sa spytat ,co sa bude stavat na ulici SNP?...okolo bytovky je rozkopane

Odpoveď

Dobrý deň.

Na sídlisku JUH firma E-MAX INTERNET s. r. o. prevádza rozkopávkové práce za účelom realizácie podzemného vedenia optickej dátovej siete. Na realizáciu prác ma vydané rozkopávkové povolenie, v ktorom jej Mesto stanovilo podmienky,za ktorých môže tieto práce realizovať a zároveň povinnosť uviesť miesta rozkopávok do pôvodného stavu.

Ing. Ján Bogda
odd. výstavby a majetku

J.R, 05.09.2017 22:32, IP: 188.120.15.30

Zdravím kedy už konecne sa zacne opravovat cesta na Ulici Čsl. armády?

Odpoveď

Dobrý deň.

Mesto pripravilo v aktuálnom roku 2. etapu opráv mestských cestných komunikácií a chodníkov. Cesta na Ulici Čsl. armády je navrhnutá ako súvislá oprava s pokladkou nového asfaltového povrchu,od rodinnej lekárne po koniec areálu bývalej STS. O tom, či sa bude opravovať a v akom rozsahu rozhodne mestské zastupiteľstvo na zasadnutí 25.9.2017.

Ing. Ján Bogda
odd. výstavby a majetku

Mária Rosipajlová, 02.09.2017 16:37, IP: 188.120.17.7

Dobrý deň, chcela by som vás požiadať o riešenie problému pri bytovom dome J.Husa 1803/2. Na stromoch medzi bytovkami je zahniezdené veľké množstvo holubov. Tieto nám neskutočne svojimi exkrementmi znečisťujú priestranstvo pred blokom. Všetko je špinavé, lavičky, detská preliezka,autá, chodníky. Samozrejme všetko sa nám to nosí do bytov. Nehovoriac o nákazách, ktoré z týchto výkalov hrozia deťom. Prosím mesto o riešenie tohto nášho veľkého problému. Vďaka.

Odpoveď

Dobrý deň.

Na základe miestnej obhliadky dňa 4.9.2017 odporúčame na miesta, kde holuby sadajú, umiestniť pohybujúce sa predmety, ktoré budú vtáky plašiť. Z času na čas treba tieto mechanické plašiče premiestniť, aby si na tento stav holuby nezvykli.

Ing. Eva Bučková
referentka pre ochranu životného prostredia

Ján Novák, 22.08.2017 08:40, IP: 188.120.10.168

Dobrý deň prajem.

Prosím Vás prečo nekosia celý trávník,ktorý je medzi bývalou práčovňou a kotolňou a slúži aj pre venčenie psov.V minulosti sa kosila celá plocha.Robí to veľmi zlý dojem aj pre ľudí ktorí prechádzajú zo stanice na sídlisko Sever.Ďakujem a prajem príjemný zvyšok dňa.

Odpoveď

Dobrý deň,

časť uvedeného pozemku /pozdĺž cesty/ je vo vlastníctve Mesta Trebišov. Na tomto pozemku je umiestnená lavička a kôš na psie exkrementy. Táto časť plochy je kosená Mestským hospodárskym strediskom. Zvyšná časť pozemku je v súkromnom vlastníctve. Vlastníkovi pozemku bude zaslaná výzva na pokosenie. Ďakujeme za podnet.

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci MsHS

M.B., 20.06.2017 16:03, IP: 88.212.35.154

mam skor podnet nez otazku,vzadu na Hodvabnej ako je destske ihrisko pri vchode 14 je tuja v dost nebezpecnom stave.zhora je vidiet ako sa jednotlive konare dost naklanaju od hlavneho kmena
a je mozne ze pri silnom vetre aj ulomia...je to frekventovany chodnik,je treba zvazit a pozriet sa nato,ci treba orez alebo co s tym...zdola to asi tak dobre nie je vidiet

Odpoveď

Dobrý deň,

pracovníci Mestského hospodárskeho strediska orezali 24.8.2017 1ks tuje za bytovým domom na Hodvábnej ulici. Vedľajší strom, nachádzajúci sa v rohu bytového domu, sme sa s majiteľom bytu, pred ktorým sa predmetný strom nachádza, dohodli na oreze pri zatepľovaní bytového domu. Následne bol tento priestor ohradený stavebnou firmou, ktorá vykonáva zatepľovanie BD a časť stromu bola, bez nášho vedomia, orezaná. Po odstránení zábran vykoná Mestské hospodárske stredisko konečnú úpravu stromu.

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci MsHS

anka, 28.07.2017 13:46, IP: 188.120.21.4

Dobrý deň, týmto by som chcela požiadať o orez a zrezanie z výšky stromu na ul. Berehovskej 2171/7 oproti NS Billa, nakoľko strom rastie do výšky a šírky a pri búrke nám naráža do okien, ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Vami uvedený strom bol, po starostlivom zvážení, odstránený, keďže bol vo veľmi zlom zdravotnom stave a ohrozoval zdravie a majetok obyvateľov bytového domu.

Ing. Milan Kakaš
záhradný architekt, MsHS

Slavka Ráczová, 14.08.2017 20:24, IP: 188.120.4.105

Dobrý deň,
znovu by som sa chcela opýtať, nakoľko mi nebolo odpovedané na moju otázku, ktorá je aktuálna a týka sa problematiky mestskej samosprávy, teda kedy sa bude pokračovať na úprave cesty na ul. Ľ.Podjavorinskej, keďže sa dal nový asfalt iba pri časti troch bytoviek a cez cestu, kde ulica pokračuje, už nie, pričom jej stav je katastrofálny, hoci som viackrát ako zástupkyňa vlastníkov bytov žiadala technické služby mesta Trebišov o opravu cesty. Dúfam, že sa tentoraz odpovede dočkám, a to aj v mene vlastníkov bytov na ulici Ľ.Podjavorinskej 2119/1. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň.

Nedávno opravený úsek mestskej komunikácie na Ulici Ľ. Podjavorinskej bol v podstatne horšom stave ako úsek južne od Ulice J. Husa. Predmetná komunikácia bola zaradená do Zoznamu poškodených ciest a chodníkov, z ktorého sa postupne budú vyberať komunikácie na opravu, v závislosti od rozsahu poškodenia, frekvencie využívania a finančných možností mesta. Do aktuálne pripravovanej 2. etapy opráv táto komunikácia nebola zaradená, keďže prioritou vedenia mesta je oprava najfrekventovanejšej komunikácie, cesty na Ulici Čsl. armády.

Ing. Ján Bogda
odd. výstavby a majektu

milan, 15.08.2017 21:36, IP: 188.120.10.40

Dobry den chcel by som Vas poprosit o vyrub stromov pod oknami na zimnej ulici 1645 nakolko od stromov mame v byte vela lietajuceho hmyzu .dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Na základe obhliadky drevín bol dohodnutý postup riešenia tohto problému s p. Pulkovou.

Ing. Eva Bučková
odd. výstavby a majetku

MB, 15.08.2017 12:49, IP: 88.212.35.154

opakovane zadam podnet,kedze ste ho odignorovali zrejme,za vchodom bytovky na severe Hodvabna 2275-vchod 14 zozadu je sucha,asi podla vzhladu kory, tuja. jej konare sa nebezpecne naklanaju nad chodnik ,kde sa bezne hraju deti,a chodia ludia na ihrisko,konare su po minulej burke este viac naklonene jednak nad chodnik a jednak sa uz opieraju o mur bytovky,lepsie je to vidiet zhora,evidentne treba strom bud zrezat alebo upravit,pozemky su mestske,mesto by preto mohlo stav tejto tuje zhodnotit,ci je to tak ok

Odpoveď

Dobrý deň,

Úpravu korún drevín za bytovým domom na Hodvábnej ul.2275/14 vykonalo Mestské hospodárske stredisko ešte v 34. kalendárnom týždni.

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci MsHS

viera, 27.07.2017 21:34, IP: 85.237.234.173

Dobry vecer, este 21.5. som Vas prosila o orez konarov stromov na ulici M.R.Stefanika 2221/174 ,ktore v pripade silneho vetra, alebo burky buchaju do okien slubili ste postupenie mojej poziadavky a nic uz preslo viac ako 60 dni ja viem mate toho vela a tak Vas este raz ziadam o to iste tie stromceky su hned pri vchode ktory je otoceny k smere ku Berehovu

Odpoveď

Dobrý deň,

pracovníci MsHS vykonali daný orez 14.8.2017 (1x lipa, 1x orgován, 1x vŕba).

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci MsHS

Občan, 11.08.2017 18:16, IP: 41.184.176.228

Mám otázku či bude pri ďalšom MSZ zabezpečený živý prenos.

Odpoveď

Dobrý deň,

áno, priamy prenos najbližšieho zasadnutia MsZ v Trebišove bude zabezpečený na webovom sídle mesta.


PhDr. Anna Dragulová
vedúca organizačného oddelenia