Otázky a odpovede

Vážení občania.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Martin, 05.10.2018 22:00

Dobry den, na sidlisku sever, ul.Ternavska 17, nesvieti uz dlhsiu dobu poulicne osvetlenie. Kedy by mohlo byt opravene? Obyvatelia vchodu c.17. Dakujeme

Odpoveď

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Uvedenú poruchu verejného osvetlenia Technické služby mesta Trebišov odstránia do piatka 12.10.

Michal Davala
zastupujúci riaditeľ TS mesta Trebišov

Ada, 04.10.2018 17:46

Pouličné osvetlenie opakovaná prosba. Prosím opraviť pouličnú lampu na ul. 17.novembra oproti domu 40 a 42. Nesvieti viac ako mesiac. Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

verejné osvetlenie na Ul. 17. novembra pracovníci Technických služieb opravia do piatka 12.10.

Michal Davala
Technické služby mesta Trebišov

Andrej Hnát, 30.08.2018 10:08

Pri kotolni vedľa bytového domu na ul. M. R. Štefánika 1515 zostal po poslednej búrke zvyšok zlomeného stromu - ihličnanu. Tamtiež, na západnej strane kotolne, po oprave podzemného elektrického kábla osvetlenia zostal neupravený výkop s hŕbou neodprataných veľkých kameňov. Mohli by ste tieto nedostatky odstrániť?

Odpoveď

Dobrý deň,

zvyšok zlomeného stromu bol odstránený v 37. kalendárnom týždni a takisto bolo namontované svetlo verejného osvetlenia za predajňou Fresh. Terénne úpravy boli prevedené v 39. kalendárnom týždni.


Michal Davala
Technické služby mesta Trebišov

Anna, 29.09.2018 21:11

Dobrý deń,na ul. Palarikova je potrebné upravit ihličnatý strom-ker ,ktorý zasahuje vo výhĺade motorovým vozidlám vychádzajúcim zprava z uličky.tento ker sa nachádza pred obytným domom 414/13.Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

úpravu dreviny zasahujúcej vo výhľade do križovatky upravili rezom pracovníci Mestského hospodárskeho strediska dňa 3.10.2018.

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci MsHS

Občan, 27.09.2018 04:40

PROSÍM VÁS, KEDY ZAČÍNA OFICIÁLNE VYKUROVACIA SEZÓNA? ĎAKUJEM

Odpoveď

Na základe informácií poskytnutých z Trebišovskej energetickej, s.r.o. Vás informujeme, že vykurovaciu sezónu táto spoločnosť začala v aktuálnom 39. kalendárnom týždni.

kancelária primátora

LenkaW., 19.09.2018 18:05

Dobrý deň.
Mám na Vás otázočku. Bolo by možné orezať strom (brezu) pred bytovým domom na ulici Ternavskej 2247/24. Nakoľko strom zakrýva okna až po 5 poschodie. Na Ternavskej ulici sme jediný vchod čo má taký vysoký strom. Nižšie poschodia máme tmu v bytoch, neporiadok a hmyz na balkónoch.
Ďakujem za skorú odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

pracovníci Mestského hospodárskeho strediska upravili korunu stromu rezom letorastov zasahujúcich k fasáde bytového domu dňa 25.9.2018.

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci MsHS

Domaracký Ľudovít Ing., 27.08.2018 09:46

ĎakujemVám, že ste previedli vyasfaltovanie chodníkov v mestskom parku, ktorý sa teraz už dá využiť už aj na športové účely, čo ma nesmierne teší. Park si to zaslúžil. Ja však píšem o vyasfaltovanie chodníka na Pribinovej ulici, ktorého betónový povrch sa už rozpadáva a je značne využívaný ľuďmi do práce a občanmi bývajúcimi na tejto ulici. Asfaltový povrch bol odstranený firmou TS mesta Trebišov, avšak náhrada povrchu nebola prevedená, čím sa sťažuje jeho údržba v zimnom období. Prosím o odpoveď, kedy by bola možná jeho oprava. Ďakujem Vám.

Odpoveď

Dobrý deň,

oprava chodníka a zároveň položenie nového asfaltu na chodník na Pribinovej ul. je navrhnutá v zozname Opráv miestnych komunikácií - 2. etapa 2018. O schválení návrhu opráv rozhoduje mestské zastupiteľstvo.

Ing. Ján Bogda
odd. výstavby a majetku

Jaroslav Duc, 02.09.2018 10:34

Dobry den.
Prosim mozeb sa niekdo pozriet na to ze na nemocnicnej ulici sa zapinaju poulicne lampy asi 60 minut po rozsvieteni na ulici snp.A poprosim kompetentnych aby dali upravit okolie navovybudovaneho parkoviska na sidlisku juh.Za co samozrejme dakujeme.Prosim aj o upravu rozkopavky kedy davali pokladku kabla k stvrtemu stlpu.Romovia to len tak zahrabali a zbytok nechali na prirodu.Byva zvykom ze po rozkopani sa urobia aj upravy okolia.Nech to vyzera ako ma.Dakujem za vsetkych obyvatelov sidliska juh.

Odpoveď

Dobrý deň,

rozsvecovanie pouličného verejného osvetlenia je už nastavené rovnako na celom území mesta.

Terénne úpravy v okolí novovybudovanej parkovacej plochy na sídl. JUH realizovali pracovníci Mestského hospodárskeho spolu s pracovníkmi protipovodňovej skupiny mesta v období 3.9 - 4.9.2018. Úprava terénu za parkoviskom smerom k lúke bola realizovaná utorok 11.9.2018.

Michal Davala, Technické služby mesta Trebišov
Mgr. Mário Fazekaš, vedúci MsHS

JUDr.Cifrak Michal, 05.09.2018 16:33

Chcem sa opýtať kedy je plánované jesenné upratovanie, resp.kedy a či bude možnosť vynašať odpad zo záhrad na určené miesta.
Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

presný termín Jesenného upratovania ešte nie je stanovený.
Občania mesta však môžu odpad zo svojich záhrad nosiť na Zberný dvor Technických služieb počas celého roka.

Michal Davala
zastupujúci riaditeľ Technických služieb mesta Trebišov

Anna Malovcová, 29.08.2018 15:18

Dobrý deň, prosím Vás o opravu pouličného osvetlenia na Lúčnej ulici v Trebišove, nesvieti už dlhší čas. Ide o svetlo na konci ulice, od Kukučínovej, smer ku predajni BFR. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

opravu pouličného osvetlenia na Lúčnej ulici zrealizujú pracovníci Technických služieb mesta Trebišov štvrtok 13.9.2018.

Michal Davala
zastupujúci riaditeľ Technických služieb mesta Trebišov

Peter, 02.09.2018 00:34

Zdravim, chcem sa opytat preco bol podchod na namesti pri fontane davnejsie zamurovany a znova otvoreny? Nieje mozne ho natrvalo zatvorit? Ludom oproti v bytovke uz nebavy pozerat nato ako sa tam po veceroch fetuje a predavaju drogy a potom v nocnych hodinach pocuvat tie fetacke stavy a sledovat ako ich tam zachranka ozivuje... Za posledny pol rok uz asi 3 osoba co brala zachranka s podchodu naposledy vcera t.j 1.9 o polnoci a takmer kazdy vecer vykriky a nejake problemy.

Odpoveď

Dobrý deň,

za posledné tri mesiace je výkon služby hliadok MsP a Rómskej poriadkovej služby na Severnom námestí posilnený práve preto, aby nedochádzalo k podobným nežiaducim javom. Verím, že sa situácia v tejto lokalite po prijatých opatreniach zlepší.

Mgr. Miroslav Cabada
poverený riadením MsP Trebišov

Marieta, 02.09.2018 14:27

Otazka na mestsku alebo obycajnu policiu dokedy budu znasat ludia obcanov fetujucich blizko podchodu na zimnej ulici toto je uz vazne nenormalne co sa deje preco tu niesu kamery aj z tejto strany druhy nie z namestia vcera tu odpadol len 13 rocny chlapec aspon posilnite hliadky lebo tu ziju starsi a slusny ludia dakujem za uverejnenie

Odpoveď

Dobrý deň,

po posilnení výkonu služby očakávame, že sa situácia v tejto časti mesta zlepší. S rozšírením monitorovania pomocou Mestského kamerového systému vo Vami uvedenej lokalite sa v tomto roku nepočíta.

Mgr. Miroslav Cabada
poverený riadením Mestskej polície Trebišov

Helena, 29.08.2018 13:05

Chcem sa spýtať, že čo je náplňou práce Rómskej poriadkovej služby? Pri Tescu v našom meste vyzerá, ako v opičinci, lebo neprispôsobiví občania mesta hádžu všelijaké odpadky na zem a rómska hliadka prechádza okolo a vôbec ich neupozorní. Hliadka sa vyhovára nato, že treba na to upozorniť mestskú políciu. Prečo len mestskú políciu? Veď tá má toho dosť. Rómska hliadka sa len prechádza ako po móle a jej nevadí,že neprispôsobiví občania robia katastrofálny neporiadok? To kde žijeme? Okrem toho viem /vieme/, že Rómska hliadka v rómskej osade si len sedí v ich pridelenej miestnosti a von na obhliadku vyjde len vtedy, ak dostane echo, že ide kontrola...! Čo keby, tak častejšie zdvihla zadnú časť tela a sa prešla po osade a pozrela aj za kopčeky v tráve, kde sa schovávajú deti a hádžu kamene ponad plechové oplotenie do obyvateľov, ktorí bývajú v posledných dvoch bytovkách na ul.M.R. Štefánika pri benzínke? Obyvatelia majú pri bytovke záhradky do ktorých idú s rizikom, že im rómske deti rozbijú hlavy s kameňmi. Boja sa aj o deti, že sa im niečo stane. Tento problém pretrváva dlhšiu dobu, tak prosím kompetentných, aby niečo s tým robili a Rómsku hliadku na to upozornili, aby nesedela len na zadnej časti tela, ale, aby konala svoju povinnosť a okrem iného, aby sa častejšie išla pozrieť smerom k bytovkám, či tam deti nehádžu kamene cez oplotenie do obyvateľov bytoviek. Naše mesto a hlavne časť okolo Tesca, vyzerá, ako v opičinci...je to hanba. Ak sa s tým nebude robiť nič,tak existujú aj vyššie orgány a média. Ďakujem za pochopenie.

Odpoveď

Dobrý deň,

v súčasnej dobe má Rómska poriadková služba 12 členov, z ktorých prevažná časť vykonáva túto službu v rámci aktivačných prác. Náplňou ich práce je zabezpečovanie verejného poriadku predovšetkým v rómskej osade a jej okolí, ale pracovníci sú využívaní aj na miestach, kde sa najviac pohybujú neprispôsobiví občania, napr. pred nákupnými centrami, na Severnom námestí, na Ul. M.R. Štefánika. Ich práce sa musím zastať, pretože bez ich pomoci by bol stav verejného poriadku na uvedených miestach oveľa horší a počet majetkových deliktov by bol vyšší. Hliadky Rómskej poriadkovej služby sa okrem zabezpečovania verejného poriadku podieľajú aj na plnení ďalších úloh, napr. spolupráca s OR PZ, RÚVZ a ÚPSVaR pri poskytovaní sprievodu zamestnancov týchto inštitúcií v osade. Poriadková služba je prítomná aj pri vyplácaní sociálnych dávok, pri vývozoch odpadu, sprevádzajú záchranné zložky do rómskej osady atď. Takže Rómska poriadková služba vôbec nesedí na zadnej časti tela, ako to uvádzate Vy, ale je plne nápomocná pri dohľade nad verejným poriadkom v Trebišove. Na margo stavu poriadku v okolí obchodného centra Tesco, ktoré nie je majetkom mesta, chcem dodať iba toľko, že vedenie OC Tesco bolo písomnou formou viackrát upozorňované na súčasný stav. Naše upozornenia, v ktorých sme navrhovali aj riešenie, však ostali bez odozvy.

Mgr. Miroslav Cabada
poverený riadením MsP Trebišov

Stan, 06.08.2018 08:50

Otázka na p.Ing.Timečka:
V odpovedi na otázku o svojvoľnom zabratí verejného priestranstva na ul.Gorkého ste uviedli:
Odpoveď samosprávy
Mesto Trebišov vyvolalo stretnutie s majiteľmi rodinných domov zobrazených na fotografii, so zámerom vyriešiť vzniknutý stav.
Spoločné rokovanie prinieslo nasledujúce závery:
Majitelia priľahlých nehnuteľností prisľúbili odstránenie betónových kociek. Mesto následne, po schválení Dopravným inšpektorátom OR PZ v Trebišove, zrealizuje v uvedenej lokalite dopravné značenie pre priechody pre chodcov – obmedzenie vjazdu nákladných motorových vozidiel mimo dopravnej obsluhy.

Ing. Ladislav Valiska-Timečko, vedúci odd. výstavby a majetku MsÚ

Odpoveď bola zo dňa 15.6.2018.
Uplynuli takmer dva mesiace a stav sa nezmenil. Ako to chcete( či nechcete) riešiť? Týždne a mesiace plynú a vec sa zahrá do stratena !

Odpoveď

Dobrý deň,

pondelok 10.9.2018 je naplánované rokovanie medzi vlastníkom uvedenej plochy a jej užívateľom, za účelom vyriešenia terajšieho stavu, tzn. odstránenia betónových kociek a doplnenia dopravného značenia.

Ing. Ladislav Valiska-Timečko
poverený zastupovaním vedúceho oddelenia

Marek Kováč, 28.07.2018 08:00

Dobrý deň.Chcem sa spýtať že čo sa deje s budovou Jednoty?Idú ju zbúrať?Na Kutnohorskej kde sú vyčlenené nové miesta na parkovanie?Posledná otázka,že prečo na Kutnohorsku nedajú spomaľovače na cestu keď je to obytná zóna?Niektoré vodiči tam skúšajú svoje autá a asi majú radosť jak rýchlo idú v malej úzkej uličke a pritom deti sa hrajú na ihriskách a veľakrát im lopta vybehne na ulicu

Odpoveď

Dobrý deň,

na Kutnohorskej ulici Mesto vytvorí parkovaciu plochu z polovegetačných tvárnic na zelenej ploche, medzi bytovými domami 2111, 2112 a garážami. Vznikne tu 15 parkovacích miest s kolmým státím a 2 s pozdĺžnym. Parkovacia plocha bude zároveň riešiť výjazd vozidiel parkujúcich pred bytovým domom 2112.

Ing. Ján Bogda
odd. výstavby a majetku

Ingrid, 03.08.2018 12:20

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať či
je v pláne oprava chodníkov
na Rastislavovej ulici.

Minulý rok opravili len jednu stranu.

Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň.

Zoznam chodníkov a cestných komunikácií, ktoré sa opravovali v lete 2018, bol opakovane uverejnený na webovom sídle mesta. Predmetný chodník na Rastislavovej ulici nie je v pláne opráv.

Ing. Ján Bogda
odd. výstavby a majetku

havranula, 02.08.2018 09:34

Dobrý deň! Chcem sa opýtať y akého dôvodu sa neopravuje chodník na ľavej strane( ak ideme od mesta), na ulici Kukučínovej? Je to časť pred pohostinstvom Severka. Celá táto ulica sa opravuje iba naša časť nie...asi sa niekomu zdalo,že túto časť netreba opravovať,ale napríklad pred naším domom samovoľne parkuje každý deň MHD,pritom zastávku má mať až o niekoľko metrov ďalej...v dôsledku toho je naša príjazdová časť chodníka úplne zničená. aj keby to tak nebolo myslím si ,že ten chodník je potrebné urobiť tak či tak, lebo je ,,pozliepaný´´z niekoľkých častí a v zime je to nebezpečné hlavne pre starších občanov...vopred ďakujem za odpoveď aj za prípadnú nápravu

Odpoveď

Dobrý deň,

opravy mestských komunikácií Mesto realizuje na základe zoznamu vybraných poškodených ciest a chodníkov, ktorý schválila komisia výstavby a poslanci mestského zastupiteľstva. Severný chodník na Kukučínovej ul., úsek od Hodvábnej ul., bude zaradený do najbližšieho návrhu opráv mestských komunikácií.

Ing. Ján Bogda
odd. výstavby a majetku

Obyvateľ Hollého, 06.08.2018 16:52

Dobrý den,
Keď ste plánovali opravy chodníkov v meste,
vobec ste nepokladali za potrebné zahrnúť do oprav aj severný chodník na Hollého? Skoro 50 ročný chodník, ktorý sme si robili pred cca 50-timi rokmi svojpomocne sa Vam zdá este v poriadku? Ci sme snáď nezaplatili dosť dani na to, aby sme mali nárok na novy chodník? Pritom kolko ľudí sa prejde po ulici z bývalých vojenských lúčok, na zimný štadión, ci na iné športové aktivity.Prekvapujuce

Odpoveď

Dobrý deň.

Severný chodník na Hollého ulici je zaradený do Zoznamu poškodených ciest a chodníkov, z ktorého sa vyberajú komunikácie na opravu v závislosti od rozsahu poškodenia a frekvencie ich využívania. Súhlasíme s Vami, že predmetný chodník je vo veľmi zlom technickom stave, poškodený je aj koreňmi stromov a vyžaduje po ich čiastočnom výrube opravu a položenie nového asfaltu. Predmetný chodník bude zaradený do najbližšieho návrhu opráv mestských komunikácií, ktorý podlieha schváleniu komisie výstavby a poslancami mestského zastupiteľstva. Predpokladáme, že vzhľadom na rozsah poškodenia bude oprava chodníka schválená.

Ing. Ján Bogda
odd. výstavby a majetku MsÚ

Miroslav, 30.07.2018 17:51

Dobrý deň, dal by sa opraviť prístupový chodník v dĺžke cca 8m k vchodu č. 8 BJ č.1945 na ul.Škultétyho, pretože pod schodišťom sa prepadá a počas dažďa sa tu tvorí veľká mláka, došlo tu už k viacerým pádom starších osôb a situáciu riešia /neúčelne/ betónové tvárnice uložené obyvateľmi bytovky?

Odpoveď

Dobrý deň.

Na základe zaslaného podnetu bolo zistené, že problém s prepadnutým chodníkom pri schodišti bytového domu 1945 na Škultétyho ul. je nielen pri vchode č. 8, ale aj pri vchode č. 10. Príčiny tohto stavu a možnosti riešenia preveria referenti oddelenia výstavby a majetku MsÚ. Oprava chodníka na Škultétyho ul. a prístupových chodníkov k BD 1945 bude zaradená do najbližšieho návrhu opráv mestských komunikácií, ktorý podlieha schváleniu členov komisie výstavby a poslancov mestského zastupiteľstva.

odd. výstavby a majetku

Marka, 25.07.2018 08:35

Pri pracach na vykopoch bol na severe poskodeny stromcek.za bytovkou 2275.mozte sa nan pozriet?

Odpoveď

Dobrý deň,

veľmi si vážime Váš záujem o zeleň na sídlisku Sever. Pracovníci Mestského hospodárskeho strediska boli overiť zdravotný stav predmetnej sakury neodkladne po nahlásení Vášho podnetu.
Bohužiaľ, stromček nebolo možné zachrániť vzhľadom na to, že jeho koreňový kŕčok utrpel silné devastačné poškodenie, pravdepodobne mechanizmom vykonávajúcim výkopové práce. Pracovníci oddelenia výstavby a majetku na MsÚ už kontaktovali firmu realizujúcu výkopové práce so žiadosťou o náhradu škody. Nový, rovnaký stromček bude vysadený v jeseni tohto roku.
Chcem Vás ubezpečiť, že pracovníci MsHS sa riadne a svedomito starajú o dreviny v meste a je ich najvyššou prioritou zachovávať a zveľaďovať zeleň Trebišova, dôkazom čoho je aj množstvo novovysadených stromčekov a záhonov.

Ing. Milan Kakaš,
záhradný architekt, Mestské hospodárske stredisko

Silvia P., 08.08.2018 16:00

Dobrý deň. Chcem sa informovať ohľadom nového investora v meste. V článku píšete že od 1.7. prijíma nových zamestnancov. Mňa by zaujímalo, kde a na koho sa môžem obrátiť so žiadosťou o prácu. Nikde nie je nič zverejnené, žiadne nábory, ani na stránke úradu práce...dokonca ani priamo na úrade nič nemajú. Ďakujem za odpoveď...

Odpoveď

Dobrý deň,

žiadosť adresujte, prosím, na adresu:
CONROP Trebišov
Dopravná 4
075 01 Trebišov

kancelária primátora

Zajac Andrej, 27.07.2018 16:10

Dobrý deň, už niekoľko krát v poslednej dobe som bol svedkom ako istý občan mesta na ul. SNP vyfukava zo svojho dvora pravidelne bordel a nečistoty priamo na ulicu a cestu pred jeho domom. Cigánov a naše deti mestská polícia aj štátna šikanuje hoci aj za odvodenú cigaretu ako som bol neraz svedkom a tohto pána nebude nikto pokutovať!!?? Len mi nepíšte aby som volal políciu, ja som volal aj dávnejšie a nič sa nestalo, nabudúce toho pána nahram na mobil a donesiem na políciu, hanba mu a ten bordel čo vyfukava na ulicu musia potom cigáni zametať

Odpoveď

Dobrý deň,

nakoľko ste neuviedli dátum údajného spáchania priestupku a taktiež ste neboli ochotný komunikovať s hliadkou pri preverení Vášho podnetu, uvádzam nasledovné:

V zákone č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov je v § 47 ods. 1 písm. d) taxatívne uvedené, že priestupku proti verejnému poriadku sa dopustí ten, kto znečistí verejné priestranstvo, verejne prístupný objekt a nakoľko s odstupom času sa nepodarilo hodnoverne preukázať Vaše tvrdenie vo veci nebolo možné ďalej konať.

Vaše podozrenie na šikanu zo strany polície SR alebo mestskej polície je Váš subjektívny názor, s ktorým sa nestotožňujem, ale každý prípadný oznam bude posudzovaný individuálne na základe hodnotenia existujúcich dôkazov, výpovedí svedkov protiprávneho konania.
Ak budete v budúcnosti svedkom protiprávneho konania alebo budete mať podozrenie z páchania priestupku alebo trestného činu, žiadam Vás o bezodkladne nahlásenie na bezplatnom telefónnom čísle 159 (do 22.00 hod.). Nakoľko PZ SR vykonáva dennú 24-hodinovú službu, nahlásiť podnet môžete aj na čísle 158 alebo 112 nepretržite.

Bc. Jindřich Sosna
zástupca náčelníka MsP Trebišov

Silvia Pavlíková, 24.07.2018 06:47

Dobrý deň, rada by som upozornila na ihličnatý strom, ktorý rastie na rohu Komenského 2108/7. Z tohto stromu kvapká živica na autá, ktoré týmto poškodzuje. 3 parkovacie miesta sa nevyužívajú, pretože nikto pod týmto stromom nechce parkovať. Okrem áut, poškodzuje táto živica aj okná majiteľov bytov, keďže živicu z nich nie je možné odstrániť. Väčšina majiteľov bytov súhlasí s jeho výrubom. ĎAKUJEM.

Odpoveď

Dobrý deň.

Na základe miestnej obhliadky dňa 7.8.2018 bol prostredníctvom Mestského hospodárskeho strediska ako správcu verejnej zelene a zároveň oprávnenej organizácie zrealizovaný orez konárov borovice, ktoré presahujú nad miestnu komunikáciu. Zároveň podotýkame, že výrub predmetnej dreviny je neopodstatnený.

Ing. Eva Bučková
odd. výstavby a majetku

iva, 31.07.2018 13:39

chcem spýtať že keď sa budú opravovať chodníky tak kedy príde na rad aj chodník na cukrovarskej ulici

Odpoveď

Dobrý deň,

pracovníci firmy Cesty Košice, s.r.o. realizujú opravy mestských komunikácií od polovice júla 2018, na základe zoznamu vybraných poškodených cestných a chodníkových úsekov, ktorý schválili poslanci Mestského zastupiteľstva v Trebišove.

Schválené asfaltové úseky, ktoré budú opravené počas leta 2018:

1. Cestné komunikácie:
- Ul. čsl. armády, od svetelnej križovatky po kruhový objazd vrátane dvoch parkovacích plôch,
- ul. Moyzesova, od Škultétyho po Varichovskú ul.,
- Ul. 17. novembra, sadnutá časť cesty Slovenskej ul. na ploche 30 m2,
- ul. Cintorínska, odstavné plochy,
- ul. Bottova, od Ul. kpt. Nálepku po koniec vjazdu do Region. veterinárnej správy,
- ul. Zvonárska v MČ Milhostov, úsek cesty na ploche 760 m2.

2. Chodníky:
- Ul. Jana Husa, vedľa zariadenia soc. služieb SČK Prameň nádeje,
- Ul. Ľ . Podjavorinskej, chodník k bytovým domom severne od Ul. J. Husa,
- ul. Palárikova, západný chodník od Hollého po Moyzesovu ul.,
- ul. Berehovská, vnútrosídliskový chodník vrátane vstupov k bytovým domom č. 2168 až 2173,
- ul. Komenského, úsek chodníka pri bývalom vstupe do areálu Gymnázia, opravovaná časť na ploche 130 m2,
- ul. Kukučínova, južný chodník od Rastislavovej po Lúčnu ul.,
- ul. Kukučínova, severný chodník od BD 2260/28 na Hurbanovej ul. po Hodvábnu ul.,
- ul. Lúčna, západný chodník od Kukučínovej po Parkovú ul.,
- ul. Varichovská, chodník od Hollého po Moyzesovu ul.,
- Ul. SNP, západný chodník od Družstevnej ul. po zač. parc. 1749/132,
- ul. Hlavná v MČ Milhostov, úsek chodníka pred Zvonárskou ul. na ploche 170 m2.

3. Mestský cintorín
- cesta na južnej strane, od vstupu z Komenského ul. po novú časť cintorína.

Ing. Ján Bogda
odd. výstavby a majetku MsÚ

Zuzka F., 24.07.2018 21:52

Dobry den chcem sa opytat ako je to pocas prazdnin z Mičurinkou teda otvaracie hodiny ci sa tam da dostat. DAKUJEM

Odpoveď

Dobrý deň,

návštevné hodiny sú denne od 7.00 - 19.00.hod. V prípade uzatvoreného vstupu prosím kontaktujte zamestnanca mestskej vnútornej ochrany v objekte na t. čísle: 0915 759 594.

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci MsHS

Stano m., 17.07.2018 10:21

Dobrý deň,je už rospis ktoré chodníky a cesty sa budú opravovať,?

Odpoveď

Dobrý deň!

Opravy mestských komunikácií v Trebišove začali v 29. kalendárnom týždni. Firma Cesty Košice, s.r.o. opravuje nasledovné, MsZ schválené, asfaltové úseky:

1. Cestné komunikácie:
- Ul. čsl. armády, od svetelnej križovatky po kruhový objazd vrátane dvoch parkovacích plôch
- ul. Moyzesova, od Škultétyho po Varichovskú ul.
- Ul. 17. novembra, sadnutá časť cesty Slovenskej ul. na ploche 30 m2
- ul. Cintorínska, odstavné plochy
- ul. Bottova, od Ul. kpt. Nálepku po koniec vjazdu do Region. vet. Správy
- ul. Zvonárska v MČ Milhostov, úsek cesty na ploche 760 m2

2. Chodníky:
- Ul. Jana Husa, vedľa zariadenia soc. služieb Prameň nádeje
- Ul. Ľ . Podjavorinskej, chodník k bytovým domom severne od Ul. J. Husa
- ul. Palárikova, západný chodník od Hollého po Moyzesovu ul.
- ul. Berehovská, vnútrosídliskový chodník vrátane vstupov k bytovým domom č. 2168 až 2173
- ul. Komenského, úsek chodníka pri bývalom vstupe do areálu Gymnázia, opravovaná časť na ploche 130 m2
- ul. Kukučínova, južný chodník od Rastislavovej po Lúčnu ul.
- ul. Kukučínova, severný chodník od BD 2260/28 na Hurbanovej ul. po Hodvábnu ul.
- ul. Lúčna, západný chodník od Kukučínovej po Parkovú ul.
- ul. Varichovská, chodník od Hollého po Moyzesovu ul.
- Ul. SNP, západný chodník od Družstevnej ul. po zač. parc. 1749/132
- ul. Hlavná v MČ Milhostov, úsek chodníka pred Zvonárskou ul. na ploche 170 m2

3. Mestský cintorín
- cesta na južnej strane, od vstupu z Komenského ul. po novú časť cintorína

Ing. Ján Bogda
odd. výstavby a majetku

Andrea Poláková, 17.07.2018 11:37

Dobrý deň, na ul. T.G.Masaryka - vo dvore bytoviek sa nachádzali dva veľké plechové kontajnery, teraz tam je len jeden. Dôvod prečo ho dali preč by zaujímal obyvateľov ul. T.G.M. Keď jeden nestačí.
Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň.

Predmetný kontajner pracovníci TS mesta vzali na opravu, po oprave bude umiestnený na pôvodné miesto.

Michal Davala
TS mesta Trebišov

Michal Jankopál, 18.07.2018 14:40

Dobrý deň. Každý deň prechádzam po Severnom námestí pri fontáne , ktoré je podľa mňa hanbou nášho mesta už len z pohľadu na denné "osadenstvo" na lavičkách - bezdomovci,čučari a iné pochybné osoby, ktoré už len svojím vzhľadom a rozvaľovaním sa s fľaškami vína v blízkosti Večierky odrádzajú ostatných obyvateľov nášho mesta od toho, aby si tam prišli sadnúť na lavičku a oddychovať na námestí. Každé ráno tam po nich ostávajú prázdne fľaše, sáčky a šupky od slnečnice, ktoré aktivační pracovníci musia po nich zametať. V Michalovciach, alebo v Košiciach sa práve po námestí, v pešej zóne prechádzajú rodiny s deťmi, mamičky s kočiarikmi aj starší občania, tieto miesta tam slúžia naozaj ako zóny relaxu a spoločenského stretávania sa. V Trebišove väčšinou len pre hore uvedené osoby. V našom meste sa nedá povedať , že si napríklad v nedeľu popoludní pôjdeme sadnúť na lavičku na Severné námestie. V dnešnej demokratickej dobe však nemôžeme niekoho odsudzovať len pre jeho vzhľad a vykázať ho kvôli tomu z námestia . Lenže tie osoby sa tam udomácnili aj vďaka prítomnej Večierke a okrem nich tam nikto nejde a námestie slúži len im. No to už ale takto ostane navždy ? Takto má vyzerať vstup do mesta, kde každý prechádzajúci návštevník spomalí pri prejazde kruhovým objazdom, alebo pri jazde z opačného smeru pri prejazde cez dvojitý retardér a môže sa čudovať, ako to v tomto meste vyzerá ? Alebo je to na občanovi mesta , aby podával oznámenia na políciu , že ho pohoršujú opilci na námestí ? Iste máme v meste aj iné časti na oddych, máme mestský park. Ale Severné námestie je na očiach či chceme, alebo nie. Tie lavičky tam podľa mňa už dávno neslúžia účelu, na ktorý tam boli dané. Nebolo by účelnejšie dať ich preč, hoci tam vysadiť kvety alebo kríky a tak odstrániť nežiadúci jav, aby opilci nemohli na lavičkách polihovať pri Večierke ? Myslím si, že táto časť mesta by bola krajšia bez lavičiek a bez bezdomovcov na nich, ako opačne. Verím, že tento názor na súčasný stav na Severnom námestí zdieľajú viacerí občania nášho mesta.

Odpoveď

Dobrý deň,

áno, je pravda, že na Severnom námestí sa sporadicky zdržiavajú osoby bez domova a z tohto dôvodu je uvedená lokalita vo zvýšenej miere kontrolovaná hliadkami MsP. V poslednom období sa tam niekoľkokrát denne, dlhšiu dobu, zdržiava aj člen Rómskej poriadkovej služby, ktorý dohliada na verejný poriadok na Severnom námestí. Vzniknuté narušenia verejného poriadku oznamuje mestskej polícii. Zároveň však musíme mať na zreteli, že ak asociáli nenarúšajú verejný poriadok, nemožno proti nim zakročiť. S Vaším názorom o neporiadku, ktorý tieto osoby spôsobujú, sa však nestotožňujem, nakoľko aj podľa informácií Mestského aktivačného strediska nie je v lokalite zaznamenané znečistenie väčšieho rozsahu. Porovnávanie kvality čistoty a poriadku v Trebišove, Michalovciach alebo Košiciach je subjektívne a neraz by sme pri použití rovnakej miery hodnotenia boli až prekvapení pozitívnym výsledkom v prospech Trebišova.


Mgr. Miroslav Cabada
poverený riadením MsP Trebišov

Slavka Nagyova, 16.07.2018 00:48

Dobry den, kde najdem program na Dni mesta Trebisov 2018? Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

program augustového podujatia Dni mesta Trebišov ešte nie je publikovaný. Už teraz sa však môžete tešiť, nakoľko programová štruktúra bude pestrá, plná skvelých a známych interpretov; určite si z tohtoročnej ponuky vyberú všetky generácie. Sledujte webové sídlo mesta, začiatkom augusta bude program zverejnený.

kancelária primátora

Maria kolesarova, 05.07.2018 20:54

PAN BOGDA ,ja som sa Vas pytala na KUKUCINONU ulicu a nie vedlajsie chodniky. Kukucinova ulica zacina za byvalou JEDNOTOU .Je to hlavna cesta.Mal by ste sa tam ist pozriet ci sa to podoba na chodnik z oboch stran.Tam je to takzvany TANKODROM. Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

na Kukučínovej ul. sa bude opravovať chodník v časti od Rastislavovej ul. po Lúčnu ul. a chodník od BD 2260/28 na Hurbanovej ul. po Hodvábnu ul. V týchto dňoch už firma Cesty Košice spol. s r.o. začala realizovať opravy vybraných a MsZ schválených miestnych komunikácií.

Ing. Ján Bogda
odd. výstavby a majetku