Pozvánky

„Fašengi še kraca...“

Folklórny súbor Ľeľija pripravuje kultúrno-spoločenské vystúpenie plné hudby, tancov, spevu a amatérskych divadelných scénok.

Kedy: dnes

Kde: divadelná sála MsKS Trebišov

Kluby zdravia: Kofeín - sprievodca životom

Kofeín sa konzumoval už v dobe kamennej. Má povzbudzujúce účinky na centrálnu nervovú sústavu a používa sa ako súčasť mnohých povzbudzujúcich nápojov. Je pre organizmus prospešný alebo skôr mu škodí?

Kedy: 21. februára 2017

Kde: galéria MsKS v Trebišove

Fašiangy a tradičná zemplínska zabíjačka

Podujatie sa začne fašiangovým sprievodom na Severnom námestí v maskách a presunie sa až do areálu trebišovského kaštieľa. O zábavu sa postarajú viaceré folklórne skupiny z okresu.

Kedy: 25. februára 2017

Kde: areál trebišovského múzea

Súťaž o najlepší nápad na tvorbu maskota „Múzejníčka“

Inšpiráciou pre všetky deti na vytvorenie postavičky - maskota „Múzejníčka“ môže byť Andrássyovska história, neskorogotický kaštieľ, jazdiareň s priľahlou expozíciou poľovníctva, či ďalších muzeálnych expozícií.

Kedy: 1. februára - 31. marca 2017

Kde: múzeum v Trebišove

Ľubomír Ondovčík: Pictures at an exhibition

Výstava Pictures at an exhibition, ktorá symbolicky vyjadruje autorovu vášeň a obdiv k hudobnému skladateľovi Modestovi Petrovičovi Musorgskijskému, bude slávnostne otvorená vo štvrtok 19.1.2017

Kedy: 19. januára - 19. februára 2017

Kde: trebišovský kaštieľ

NEZNÁMI HRDINOVIA

Zemplínska knižnica v Trebišove Vás pozýva na fotografickú výstavu, na ktorej sú zachytené osudy amerických letcov pôsobiacich na Slovensku počas 2. svetovej vojny.

Kedy: 20. februára - 11. marca 2017

Kde: Zemplínska knižnica v Trebišove