Úspech trebišovských stolnotenistov na Majstrovstvách východného Slovenska v Humennom

14.06.2016

V nedeľu 12. júna 2016 sa konali Majstrovstvá východného Slovenska v stolnom tenise v kategórii najmladšieho žiactva. Východoslovenský zväz nominoval na majstrovstvá do Humenného najlepších hráčov a hráčky podľa celosezónneho rebríčka. Za KST PLUS 40 Trebišov sa zúčastnili: Dominik Štiblický, Šimon Karvaš, Shengmu Peng a Karin Ďutmentová (Patrik Vendel sa zranil niekoľko dní pred turnajom).

Chlapci dosiahli pekné výsledky. Domov priviezli 3 bronzové medaily.

V dvojhre žiakov Dominik Štiblický potvrdil dobrú výkonnosť, vyhral skupinu, nezakopol ako iní spolufavoriti v KO systéme a obsadil 3. miesto, keď prehral až s celkovým víťazom turnaja. Príjemne prekvapil Šimon Karvaš, ktorý ako jeden z najmladších účastníkov postúpil zo skupiny z 2. miesta a v KO prehral 2:3 s hráčom, ktorý je o viac ako 50 miest vyššie v slovenskom rebríčku.

KST PLUS 40 Trebišov mal úspech aj vo štvorhrách chlapcov a dievčat, kde stolnotenisti získali 2 tretie miesta.