Letné kino 2018 štartuje prvú júlovú sobotu

22.06.2018

Po minuloročnom úspešnom projekte, kedy sa Mestu Trebišov podarilo získať grant z programu spoločnosti TESCO na zakúpenie projektora na premietanie večerných filmov pod hviezdami, sa v aktuálnej sezóne vytvorí priestor na kvalitnú technickú i programovú štruktúru premietania vybraných filmov už od začiatku leta! 

Mesto Trebišov pripravilo pre svojich občanov a návštevníkov mesta bohatú nádielku zo sveta kvalitnej filmovej produkcie, ktorá bude v tohoročnej sezóne  ešte viac posilnená novým premietacím plátnom, obrazovkou aj ozvučením.

Prvé večerné premietanie Letného kina je naplánované na prvú júlovú sobotu 7.7. so začiatkom o 21.00 h, kedy si diváci v amfiteátri pozrú rodinnú komédiu AJ DVAJA SÚ RODINA - silný príbeh o vzťahu otca a dcéry. Zrelý príklad toho, že život sa nikdy nepýta, či ste na jeho prekvapenia pripravení. Striedanie šťastných a smutnejších chvíľ vo filme pôsobí takmer ako metafora pre reálny život, ktorý žije každý z nás. 

Do zrekonštruovaného amfiteátra mestského parku môžu Trebišovčania, ale i rekreanti a hostia z okolia prísť si vychutnať obľúbené filmové tituly pod holým nebom, a to každú sobotu počas mesiacov júl a august 2018  

Trebišovské letné kino vracia do mesta to, čo tu malo kedysi veľkú popularitu. Návrat do niekdajších čias, kedy amfiteáter navštevovali stovky ľudí z Trebišova i okolitých obcí a využívali ho na časté trávenie voľných chvíľ, oživí u staršej generácie spomienky na svoju mladosť a súčasnej generácii prinesie možnosť spoznať neopakovateľnú atmosféru pri pozeraní filmu na deke pod hviezdami, či vytvoriť si napr. nové priateľstvá.

Bezplatné letné premietania filmov v amfiteátri mestského parku potrvá v stanovených dňoch až do vyvrcholenia najväčších mestských slávností – Dni mesta Trebišov (26.8.)

Program LETNÉHO KINA 2018 nájdete v priloženom plagáte.