Prihlásiť sa

Vznikla nová internetová tržnica venovaná vidieku a gazdovaniu

25.07.2016

Vo virtuálnom svete vznikla internetová tržnica Farmicka.sk. Záujemcovia o kvalitné domáce potraviny zo všetkých regiónov Slovenska, ako aj ich výrobcovia, môžu bezplatne využívať slúžby tejtno internetovej tržnice.

Práve pre malých gazdov, pestovateľov a domácich výrobcov je určený internetový portál www.farmicka.sk, kde môžu ľahko ponúknuť ich vlastné výrobky spotrebiteľom po celom Slovensku. Naopak spotrebiteľ získa možnosť prístupu k chutným a zdravým potravinám zo slovenských miest a obcií.   

Jeden zo zakladateľov Farmička.sk Jaroslav Hric hovorí: „Veľmi sa mi páči ako si napríklad Švajčiari alebo Rakúšania dokážu vážiť svoje produkty. Výrobky malých farmárov a ich rôzne špeciality nepovažujú za produkt nižšej kvality ako v obchode, ale práve naopak, sú zákazníkmi vyhľadávané, pretože sú nielen pekne zabalené, ale najmä chutné a často aj s informáciou, ako produkt vznikol a akú má tradíciu. Prečo niečo také nefunguje na Slovensku?“

Farmička.sk je internetová tržnica venovaná inzercii všetkého, čo s vidiekom a gazdovaním súvisí – predovšetkým ovocia, zeleniny, rôznych druhov jedla a nápojov a aj remeselných výrobkov, zvierat a služieb. Pridávanie ponúk je bezplatné, po vyplnení niekoľkých povinných polí sa ponuka automaticky zobrazí pod kategóriou, ktorú predajca zvolil. Záujemca o  produkt či službu môže predajcu kontaktovať buď telefonicky, alebo prostredníctvom jednoduchého formulára na stránke.  

Farmička.sk by nemala byť len o predaji, ale mala by byť aj ľuďoch a komunite, ktorá zdieľa podobné hodnoty. Na stránke nájdete aj pozvania na zaujímavé podujatia v regiónoch a články o gastronomických a regionálnych zaujímavostiach.