Prihlásiť sa

V uliciach Trebišova budú kontrolovať už aj cyklohliadky

18.08.2017

Mestská polícia v Trebišove bude od druhej polovice augusta využívať dva nové služobné bicykle, ktoré doplnia doterajšie pešie a motorizované hliadky. Zavedenie cyklohliadok je v Trebišove novinkou, ktorou chce mestská polícia monitorovať širšie územie, pričom policajti v cyklohliadke sa budú môcť rýchlejšie presúvať aj do ťažšie prístupných lokalít.

Zakúpenie bicyklov pre mestskú políciu (MsP) bolo potrebné z dôvodu hliadkovania v takých lokalitách a miestach, kde je sťažený prístup a pohyb služobnými vozidlami; sú nimi napr. pešia zóna, mestský park, okolie ruiny hradu Parič či amfiteátra, rieka Trnávka, medzipanelákový priestor na mestských sídliskách, okolie miestneho cintorína alebo aj úzke uličky vnútroblokových priestranstiev. Vďaka novým služobným bicyklom budú môcť mestskí policajti hliadkovať v pridelených sektoroch efektívnejšie a hlavne rýchlejšie. 

Dva nové služobné bicykle s príslušenstvom „odkroja“, po odrátaní sponzorského daru, len 750 eur z rozpočtu MsP. „Prínos policajných cyklohliadok bude spočívať aj v lepšej kontrole nad dodržiavaním všeobecne záväzných nariadení mesta a verejného poriadku v mnohých lokalitách. Okrem toho dokážu pružnejšie riešiť porušenia verejného poriadku, ale aj nezodpovedných psíčkarov, požívanie alkoholu na verejnosti, poškodzovanie majetku v mestskom parku a pod.

Bicykle sú označené nápisom “Mestská polícia„. Plášte kolies majú vystužené a odolné voči defektom, navyše bicykle sú vybavené špičkovým nočným osvetlením a špeciálnym úložným priestorom na služobné pomôcky, ktoré sú potrebné k výkonu služby. Súčasťou vybavenia cyklohliadky je aj cyklistická prilba a chrániče určené na zabezpečenie bezpečnosti hliadok.

Mestská polícia bude služobné bicykle využívať od jari do jesene (počas priaznivého počasia), v popoludňajších a večerných hodinách, ale aj počas víkendov a sviatkov.

Vedenie mesta verí, že široká verejnosť bude hodnotiť hliadky na dvoch kolesách veľmi pozitívne. Táto iniciatíva je ďalším ústretovým krokom mesta a mestskej polície smerom k občanom.