Začína sa realizácia elektronabíjacích staníc za viac ako 122 000 eur
16.06.2026
Utorok 16. júna 2026 prebehlo oficiálne odovzdanie stavby zhotoviteľovi v rámci projektu výstavby elektronabíjacích staníc pre elektromobily v našom meste.
Mesto Trebišov získalo na realizáciu projektu nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 122-tisíc eur z Plánu obnovy a odolnosti SR v rámci podpory budovania infraštruktúry pre alternatívne pohony.
Pracovného stretnutia na mieste realizácie sa zúčastnili:
• primátor mesta PhDr. Marek Čižmár,
• zástupca primátora Ing. Peter Duč,
• prednosta MsÚ JUDr. Martin Galgoczy, LL.M.,
• vedúci odd. výstavby a majetku Ing. Martin Ferianc,
• projektová manažérka Mgr. Martina Dembická,
• referent pre stavebný úrad Ing. Maroš Majerník,
• ako aj stavebný dozor a zástupcovia zhotoviteľa stavby.
Projekt prinesie vybudovanie modernej infraštruktúry pre alternatívne pohony vo vybraných lokalitách mesta:
• sídlisko SEVER
• Kutnohorská ulica
• okolie Mestského úradu
• sídlisko JUH
Vybudovanie elektronabíjacích staníc prispeje k rozširovaniu moderných a ekologických služieb pre obyvateľov mesta, podpore udržateľnej dopravy a rozvoju elektromobility.