Začína sa realizácia elektronabíjacích staníc za viac ako 122 000 eur

16.06.2026

Utorok 16. júna 2026 prebehlo oficiálne odovzdanie stavby zhotoviteľovi v rámci projektu výstavby elektronabíjacích staníc pre elektromobily v našom meste.

Mesto Trebišov získalo na realizáciu projektu nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 122-tisíc eur z Plánu obnovy a odolnosti SR v rámci podpory budovania infraštruktúry pre alternatívne pohony.

Pracovného stretnutia na mieste realizácie sa zúčastnili:

• primátor mesta PhDr. Marek Čižmár,

• zástupca primátora Ing. Peter Duč,

• prednosta MsÚ JUDr. Martin Galgoczy, LL.M.,

• vedúci odd. výstavby a majetku Ing. Martin Ferianc,

• projektová manažérka Mgr. Martina Dembická,

• referent pre stavebný úrad Ing. Maroš Majerník,

• ako aj stavebný dozor a zástupcovia zhotoviteľa stavby.

Projekt prinesie vybudovanie modernej infraštruktúry pre alternatívne pohony vo vybraných lokalitách mesta:

• sídlisko SEVER

• Kutnohorská ulica

• okolie Mestského úradu

• sídlisko JUH

Vybudovanie elektronabíjacích staníc prispeje k rozširovaniu moderných a ekologických služieb pre obyvateľov mesta, podpore udržateľnej dopravy a rozvoju elektromobility.

© 2026 MESTO TREBIŠOV