Prihlásiť sa

Fašiangy 2020 v areáli múzea

31.01.2020

Múzeum a Kultúrne centrum Južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje tradičné podujatie s názvom Fašiangy 2020. Sobotu 22. februára sa rozprúdi oslava fašiangov od 13:00 hod. do 17:00 hod.

Fašiangy boli viactýždňovým sviatkom našich predkov. Začínali sviatkom Troch kráľov a končili o polnoci pred Popolcovou stredou. Toto obdobie predchádzalo štyridsiatim dňom pôstneho obdobia pred Veľkou nocou, kedy sa má upustiť od požívania mäsa. Zvykom bolo najesť sa dosýta pred obdobím pôstu.Typické boli aj obchôdzky v maskách, každý jedol fašiangové šišky, veselo popíjali, spievali a tancovali pri hudbe. Obyvatelia Slovenska si na bujaré fašiangové zábavy veľmi potrpeli, veselili sa bohatí i chudobní, páni aj sluhovia, majstri či tovariši. 

Fašiangový sprievod sa začne o 12:30 h  z Námestia Š. B. Romana. Ukončí sa pred Múzeom a Kultúrnym centrom južného Zemplína v Trebišove. So zábavou budú návštevníci pokračovať ďalej v areáli trebišovského kaštieľa. Pravú fašiangovú náladu zabezpečia folklórne skupiny z okolia Trebišova. Na podujatí nájdete okrem iného remeselný jarmok aj fašiangové špeciality.

V cene vstupného vo výške 2.50 € je zahrnutá prehliadka kaštieľa a ochutnávka tradičných fašiangových špecialít.

Kontaktné osoby:

Mgr. Emília Vítková
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Email:  emilia.vitkova@muzeumtv.sk
Tel: +421 911 700 060

Gabriela Cibáková
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Email: cibakova@atlas.sk
Tel: 0907 999 195
Viac informácií o podujatí nájdete na internetovej adrese: www.muzeumtv.sk