Prihlásiť sa

RND - Mužské oddelenie - PREDSTAVENIE PRESUNUTÉ

18.02.2020

RND presúva predstavenie MUŽSKÉ ODDELENIE
zo dňa 29. marca 2020 o 18,00 hod. na 15. septembra 2020 o 19,00 hod. v MsKS Trebišov.

 

Vstupenky zostávajú v platnosti!
Záujemcom, ktorým nevyhovuje septembrový termín, budú peniaze za zakúpené vstupenky vrátené v pokladni MsKS Trebišov hneď, ako bude obnovená jej prevádzka.

Pokladňa MsKS Trebišov bude otvorená: 15. 4. -  22. 4. v čase od 15.00 do 17.00 (okrem víkendu)

 

Trpká komédia o tom, ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení.

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie, chce inak a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.

Inscenáciu Mužské oddelenie odohrajú herci RND na divadelných doskách kultúrneho strediska v Trebišove nedeľu 29. marca 2020 o 18.00 hod.

Lístky kúpite na: https://system.cinemaware.eu/wstep1.php?id=d82c6e5a69cffb3f1a1b8fff401439757f28bbbed8b9fa553f4e88b8 

V „Mužskom oddelení“ autor, s jeho typickým humorným pohľadom, predstaví pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení. Diváci môžu sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, ale aj trpký príbeh vládneho ministra, doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj – keďže sme v RND – hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách.

V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atď.), ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.

Komédiu Mužské oddelenie súbor RND pripravuil s režisérom Jurajom Nvotom, hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou.