Prihlásiť sa

Leto v trebišovskom múzeu

08.06.2022

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje počas letných prázdnin cyklus podujatí s názvom LETO V TREBIŠOVSKOM MÚZEU.

Zámerom je prepojenie vzdelávania s praktickými ukážkami interaktívnou, zážitkovou formou a sprostredkovanie poznatkov nielen zo súčasnosti. 

Súčasťou celého podujatia budú 4 aktivity, ktoré sa uskutočnia počas letných prázdnin. Začiatok leta odštartuje aktivita Poznaj a chráň, ktorá sa uskutoční 10. júla. Deti si prezrú expozíciu Poľovníctva a ochrany zveri, dozvedia sa zaujímavosti o zvieratkách, a tiež uvidia naživo nejaké dravé vtáky. V júli pokračujeme cyklom Ja som malý hrnčiarik. Pod odborným dozorom si deti budú môcť skúšať prácu hrnčiarov. Táto aktivita bude prebiehať 24. júla.

Augustové podujatia budú taktiež dve. Prvé je opäť zamerané na prírodu. Aktivita s názvom Chráňme prírodu, zachráňme svet sa uskutoční 14. augusta. Deti sa na nej dozvedia zaujímavosti zo sveta ekológie. Koncom leta, 28. augusta bude prebiehať podujatie Od drôtika k umeniu, ktoré bude venované tradičným remeslám.

Všetky spomínané podujatia budú prebiehať v rovnakých časoch, a to od 14:30 – 18:00 hod. Remeselné aktivity plánované koncom leta sa budú konať v dvoch časoch, o 13:00 hod. a o 16:00 hod.

Vstup na každú aktivitu je voľný, ale obmedzený. Je preto potrebné vopred sa prihlásiť na adrese: zuzana.bodnarova@muzeumtv.sk alebo na tel. čísle 0910 873 023. 

Podujatia finančne podporil z verejných zdrojov FOND NA PODPORU UMENIA.
 

Kontakt: Bc. Zuzana Pavlová
e-mail: zuzana.bodnarova@muzeumtv.sk

TS v prílohe.

Prílohy: