Divadelné predstavenie: NA SRDCI MI HRAJ!

09.11.2023

Kedy: zajtra
Kde: Mestské kultúrne stredisko Trebišov

1. 3. 2024 o 18:00 h, Mestské kultúrne stredisko Trebišov. 

Hudobný príbeh nesmrteľného bohéma ako ste ho ešte nepočuli...

Pravdivý príbeh ožije krásnou hudbou a výbornými činohernými výkonmi v réžii Karola Vosátka.

Najväčšie hity v podaní Karola Csina a Martina Gyimesiho akými sú: Zem pamätá, V slovenských dolinách, Smútok krásnych dievčat, Čardáš dvoch sŕdc, Pieseň o decembri, Na srdci mi hraj, Cítim, Tancujem s tebou rád, Elena, Hrám, hrám, Primášovo srdce, Dievča z Budmeríc, Mám ťa rád, Mám ľudí rád, Šiel, šiel, S úsmevom a.... to si necháme ako prekvapenie.

Zažite Karola Duchoňa od výhry až po prehru. Od jeho najväčšej slávy po strmý pád. Príbeh zachytáva životnú dráhu tohto muža, od bezstarostnej mladosti cez bohémsky život až po tragický a smutný koniec. Ponecháva otázku v pozadí, či sa nedalo „zachrániť“ túto legendu, či si dostatočne vážime skutočné talenty a osobnosti. Či dokážeme vnímať nemý krik zdanlivo úspešného, bezprostredného človeka milujúceho život. Či za jeho ľahkosťou dokážeme rozoznať strach a potrebu obyčajnej pomoci.

Tento príbeh nebude len mapovaním úspechov vynikajúceho umelca v podobe jeho najväčších hitov, ale najmä o potrebe vnímania toho druhého „ja“, a to život obyčajného človeka. Dovolíme divákom vojsť do duše tohto velikána až do špiku jeho intimity, odkryjeme pozlátko šoubiznisu, vzostupy, pády, úspechy a neúspechy. No, za všetkým tým musíme ukázať jeho túžbu nikdy sa nevzdať a precítiť naplno chuť života. Lebo ako sa hovorí ... „Žiť je umením života“.

Vstupenky sú v predaji na www.msks.trebisov.sk a v pokladni MsKS. 

© 2024 MESTO TREBIŠOV