Prihlásiť sa

V Košickom kraji vznikne ďalší Andrássyovský bod

26.05.2021

Múzeum a Kultúrne centrum Južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, prechádza reprofilizáciou. Týmto sa odštartovalo tzv. prechodné obdobie inštitúcie, kedy sa postupne budú meniť jednotlivé marketingové a komunikačné časti múzea.

Riaditeľka Múzea a Kultúrneho centra Južného Zemplína v Trebišove Beáta Kereštanová sa vyjadrila, že týmto krokom chcú dať väčší priestor propagácii posledných obyvateľov žijúcich v kaštieli, na rod Andrássyovcov. 

Prvá etapa reprofilizácie v sebe zahŕňa používanie novej farby – kráľovskej modrej a vytvorenie nového loga s názvom Kaštieľ Andrássyovcov. Nové logo sa nebude používať samostatne, slúžiť bude ako dodatok muzeálneho loga pri propagácií Andrássyovských aktivít, výstav a odborných článkov a prednášok. Reprofilizácia neznamená, že inštitúcia stratí svoje doterajšie zameranie, Andrássyovcom sa venuje iba prvé poschodie kaštieľa. Múzeum chce posilniť aj svoje doterajšie výstavy ako napríklad Klenotnica rodiny Štefana Dobóa, aj budúce archeologické výstavy, Zemplín Antiqua, či hrad Parič.

V druhej etape vznikne nová Facebooková stránka múzea s názvom Múzeum Trebišov – Kaštieľ Andrássyovcov. Súčasná stránka Múzeum Trebišov nezanikne, bude sa však používať iba na archívne účely. K 1. 1. 2022 sa skončí prechodné obdobie a múzeum Trebišov začne oficiálne fungovať aj pod názvom Kaštieľ Andrássyovcov.

Celá TS organizácie je v prílohe.

Kontaktná osoba: Mgr. Mária Čatyová
E-mailova adresa: majkacaty@gmail.com

Prílohy: