Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Mirka, 23.12.2014 12:53

Dobry den.Chcem sa opytat ci tento rok bude Stefanska zabava ?? Dakujem z odpoved.

dzandy, 17.12.2014 17:58

Chcem sa opýtať, či vedenie mesta neuvažovalo o tom, že novovybudované parkovisko za MsÚ bude slúžiť zamestnancom mesta, ktorí zatiaľ parkujú pred úradom. Vyriešila by sa tým otázka parkovania pre stránky, ktoré si chcú vybaviť veci na MsÚ. Teraz auta zamestnancov blokujú celé parkovisko pred MsÚ. Ďakujem za odpoveď.

Marcela Bindasová, 16.12.2014 19:22

chcela by som sa spýtať prečo ešte nenastúpil do funkcie novy primátor - Ustavný súd nedal predbežné opatrenie, tak kde je problém

lenka, 16.12.2014 19:09

Otazka na pana Princika.
Cize ak mesto toto vsetko urobilo mozem vam priniest tu vodu a vy ju vypijete? Videli ste tu vodu? Zapacha je oranzova.
Denne nstecie cca 20l na jednu domacnost. Z tejto vody by mala 4clenna rodina pit varit umyvat sa splachovat
Apropo teploty vonku neklesaju pod bod mrazu.
S velkou radostou vam z tejto vody prinesiem.

jozef kost, 09.12.2014 06:10

Dobry den.
Ku ktoremu datumu nastupuje novozvoleny primator p.Cizmar?

slavka kacmarova, 08.12.2014 22:56

Dobry den!!!chcela som sa opytat ako pan primator vyriesil problem s vodou na novom majeri.tu studnu ktoru dal tam vykopat tak nieje pytna voda to ludia maju pit spinavu a zapachajucu vodu!!?ci vlastne na Novom Majeri niesu ludia?!!!su tu male deti!!!a cisternu preco zrusil???Ved niesu take silne mrazy aby voda v nej zamrzla!!!???dal prikaz aby vodu nosilo auto mesto trebisou po necelom tyzdny to zrusil!!!preci???Je tu dost nizka zamestnanost vecsinou ludia beru davky z uradu prace nemaju prostriedkou aby si mohli chodit na PYTNU vodo do mesta.neda sa stym nieco spravit???

Jan, 07.12.2014 14:30

Dobry den,na parkovisku na ul.hodvabnej za obchodom p.Vargu(0siva) uz asi 12 mesiac zabera park.miesto biele vozidlo bez spz.Mohla by mestska policia s tym nieco urobit?dakujeme

Zita, 06.12.2014 17:53

Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy sa naspäť prinesie separačný kontajner na L.Sáru? Využívaný bol podľa mňa dostatočne. Už je to nejaký ten čas čo sa zobral zrejme na opravu a ešte neje privezený naspäť. Ďakujem

Ing. Dušan Grajcár, 05.12.2014 12:34

Prajem, dobrý deň. Počul som, že všetci nespravodlivo zablokovaní používatelia tejto stránky, budú odškodňovaní. Zaujímalo by ma akým spôsobom ? Tento príspevok bude použitý na ďalšie účely , z dôvodu ak nebude zverejnený, lebo neporušuje pravidlá tohto fóra. Ďakujem. Prajem pekný deň p. Jílek

Dušan, 05.12.2014 09:12

Dobrý deň. Chcem sa opýtať na pohľadnice mesta Trebišov, ktoré maľovali deti a boli ocenené na dňoch mesta Trebišov. Budú vôbec?

Dušan Švanda ml., 04.12.2014 00:29

Dobrý deň, chcem sa poďakovať odchádzajúcemu primátorovi p. Kolesárovi za jeho prácu v uplynulom volebnom období( podotýkam, že som totálne nestranným občanom Trebišova, hodnotím, čo vidím ), samozrejme aj tým ľuďom na MsÚ, ktorí pracovali poctivo a so záujmom o verejné blaho v TV. Dúfam, že jeho nástupca bude robiť pre naše mesto minimálne takú dobrú prácu a viac, ako p. Kolesár.

bahúl ivan, 01.12.2014 08:59

prosím znova mi odpovedzte ,kam mám dať ojazdené pneumatiky z osobného auta. nové som si kúpil cez internet a preto mi ich po prezutí nechceli zobrať v pneuservise,nakoľko som si nové nekúpil u nich. trochu čudné jednanie. zoberú mi ich v technických službách ? či ich opriem drzo o kontajner pri bytovke? tento problém majú isto aj iní motoristi. vdaka za odpoved.

motylik, 27.11.2014 08:42

Dobrý deň prajem. Chcela by som sa opýtať ohľadom nových pruhov na ceste na ul. Cintorínskej. Ak som správne pochopila majú taký istý systém zaradzovania vozidiel ako na Námestí mieru, pri odbočovaní na ul. M.R.Štefánika. Avšak ak sa zaradím do svojho pruhu odbočujúc z M.R. Štefánika na ul. Cintorínsku t.j. na pravej strane cesty, parkujú tam autá. Musím sa teda presunúť do protismeru. Prosím, ja to chápem zle, alebo autá parkujú zle na ul. Cintorínskej oproti bytovky? Lebo poobede, večer je už tma a hrozí kolízia. Ako sa mu mám vyhnúť? ďakujem

Ľudmila Macová, 23.11.2014 21:48

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či bude v sobotu verejné korčuľovanie, pretože sa chystáme viac ľudí aj z iných miest. A ďalšia otázka, koľko stojí prenájom zimného štadiónu (ľadová plocha na korčuľovanie).

Katarína, 23.11.2014 10:56

Dobrý deň , rada by som sa vás chcela opýtať či je podla vás spravodlive a čestné a nevyhnutne odoberáť romským osadnikom . bicykle, kočiky mestkou policiou ?Neje to trestné že im odoberaju ich majetok?Mestky policajti sa správaju dosť neprimeraným spôsobom,Ja osobne sa obávam že , nastane zbura romských obyvateľov voči mestkým policajtom.Dakujem za odpoved.

ZUZANA, 22.11.2014 17:24

Dobry deň, chcela by dom sa opytať kedy sa budu dať odkupit byty na ulici SNP na sidlisku juh. Dakujem za odpoveď.

Marian, 21.11.2014 13:16

Chcel by som sa opytat kompetentnych ci sa mieni urobit nieco z premavkou na ulici Komenskeho.Konkretne byvame v bytovom dome 2206 a v pracovne dni je velky problem dostat sa autom z parkoviska na cestu.Premavka je tu neunosna.Nehovoriac o tom ze vodic vychadzajuci z parkoviska cuva priamo do hlavnej cesty.Mnohy radsej vychadzaju z parkoviska cez chodnik pretoze iny bezpecny vyjazd na cestu nie je.V meste na ulici MR.Stefanika su na kratkom useku vybudovane az 3 spomalovace a na ulici Komenskeho kde je premavka ovela hustejsia tak namiesto nejakej obytnej zony je tu hlavny tah cez mesto.

Anna, 19.11.2014 19:25

Na Varichovskej ulici na ceste pred domom č. 14 leží už niekoľko dní mačka, ktorú zrazilo auto. Prosím, aby ste ju dali odstrániť. Ďakujem

bahúl ivan, 18.11.2014 15:48

Poradťe mi,kde mám odovzdať ojazdené pneumatiky z osobného auta? Nové som si objednal cez internet, dal som si ich prezuť v pneuservise,ale nakoľko som ich nekúpil u nich,nechceli mi ich zobrať k likvidácii....hádať som sa s nimi nemienil.pripadá mi nekorektné,len tak ich niekam oprieť o kontajner v meste. vdaka.

obyvatel mesta, 18.11.2014 09:19

Dobrý deň.
Prosím Vás môžte mi oznamiť,ako možem uveriť vášmu článku"Najčastejsie otázky" ktorý ste zavesili na stráku mesta Trebišov.Tento dokument neobsahuje žiadny podpis spracovateľa.Takému dokumentu si myslim že sa hovorí panflet.Takto zhadzujete autoritu mesta jeho vedenia a znižujete jeho úroveň.

Dakujem a ostávam s pozdravom.

Stanley, 18.11.2014 07:52

Dobrý deň !
Kde si môžem pozrieť kompletné výsledky komunálnych volieb za obvod Trebišov, vrátane náhradníkov a počtu hlasov pre neúspešných kandidátov.
Na stránkach ŠÚ ich nevidím.

Ďakujem

Kamil Pisarčík, 18.11.2014 01:37

Mám na Vás veľkú prosbu. Hľadám kontakt na jednu dámu z Trebišova, ktorá so mnou bola kedysi veľmi dávno cca 1986 v pionierskom tábore.

obyvatelia ul.Hurbanovej, 17.11.2014 13:04

Dobrý deň.Chcem sa opytať či v rámci opravy chodníkov sa uvažuje:
1,s opravou cesty a jednej strany chodníka.
2,s opravou cesty okolo kotoľne.Viem ze odpoviete za táto cesta nie je planovaná ako cesta ,ale takto to do nekonečna nemôže byť.Túto cestu užívaju chodci ale aj motorové vozidla a to nielen obyvatelia hurbanovej ulice ale aj sídliska sever.
Dˇakujem a ostávam s pozdravom.

Jana Goštánová, 15.11.2014 21:32

Dobrý deň,

som študentkou Prešovskej univerzity a píšem esej o rozvoji okresu Trebišov. Bola by som rada,ak je to možné, aby ste mi poskytli informácie o danej téme(plány do budúcnosti, rozpracované projekty).

Za informácie vopred ďakujem

S pozdravom
Jana Goštánová

Patrik, 12.11.2014 21:47

V pondelok som sa po návšteve mestského hospodárskeho strediska (bývalé CVČ-Príroda) dozvedel, že mesto predalo 3 ks koní. Zaujímali by ma dôvody predaja. To chcete zlikvidovať aj to posledné, čo tu v Trebišove je, čo môže doviesť deti ku vzťahu k prírode a zvieratám, k starostlivosti o ne a pod.? A čo ponúknete na kultúrne akcie mesta? Vozenie na koňoch už skončí? Alebo má občanom stačiť 5 koní, ktoré tam zostali.

Slavomír, 12.11.2014 13:42

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať pána primátora, že keď znovu bude zvolený... Čo plánuje robiť s tak vysokou nezamestnanosťou v našom meste. Som čiastočný invalidný dôchodca a práca sa pre mňa hľadá veľmi ťažko, resp. si nemôžem nájsť zamestnanie skoro vôbec. Mohol by ste pán primátor podporiť vytváranie chránených dielní?

Stefan, 09.11.2014 20:59

Chcem nahlásiť poruchu osvetlenia na ulici Kollarova. Prvé 3-4 lampy nesvietia, je to v križovatke tak hlavne kvôli bezpečnosti. Dakujem

stanislav NAGY, 08.11.2014 22:11

dobry den chcem sa spytat kompetentnych ohladom verejneho osvetlenia,preco mesto nema poruchovu sluzbu nakolko na kpt.nalepku sidlisko od piatka nefunguje verejne osvetlenie a na moje telefonaty mi TS odpovedali ze oprava je mozna najskor v pondelok lebo nemaju poruchovu sluzbu,zasa sme mimo mesto,super ze idu volby.DAKUJEM ZA ODPOVED

Dana Micišinová, 08.11.2014 20:25

Dobrý deň,rada by som sa spýtala či nie je možne aj v našom meste losovať o mestke byty, tak ako sa to robi v Košiciach,takto by sa predišlo korupcii a každy kto žiada mesto o byt by mal aspoň rovnaku šancu.

hf, 07.11.2014 21:40

Na titulnej strane dvojtýždenníka "Naše noviny" č. 19/2014 ma zaujal článok týkajúci sa nasvietenia kostola, v ktorom p.Princík uvádza práce, ktoré boli zrealizované na obnove rím.kat. kostola sa podľa neho blížia k záveru. Svojím vyjadrením zavádza občanov mesta, nakoľko ukončenie prác sa predpokladá najskôr za 4 až 5 rokov. Celková obnova doposiaľ bola financovaná zo zbierok veriacich a grantov MK SR. Mesto na túto obnovu neprispelo ani jedným eurom, čiže doposiaľ nemá žiaden podiel na jeho obnove. Pýtam sa , kde boli doposiaľ radní páni, keď si túto pamiatku tak cenia, že nenašli ani v jednom ročnom rozpočte počas volebného obdobia financie na jej obnovu, aby sa táto urýchlila. Čo chcete nasvecovať lešenie, ktoré tu bude ešte niekoľko rokov. Ako si máme veriaci vysvetliť tú poslednú vetu...Momentálne prebiehajú úpravy, ktoré uskutočňuje mesto, aby túto kultúrnu pamiatku viac zviditeľnilo...., načo boli teda použité naše zbierky?????