Otázky a odpovede

Vážení občania

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

12.11.2014 13:42 - Slavomír

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať pána primátora, že keď znovu bude zvolený... Čo plánuje robiť s tak vysokou nezamestnanosťou v našom meste. Som čiastočný invalidný dôchodca a práca sa pre mňa hľadá veľmi ťažko, resp. si nemôžem nájsť zamestnanie skoro vôbec. Mohol by ste pán primátor podporiť vytváranie chránených dielní?

09.11.2014 20:59 - Stefan

Chcem nahlásiť poruchu osvetlenia na ulici Kollarova. Prvé 3-4 lampy nesvietia, je to v križovatke tak hlavne kvôli bezpečnosti. Dakujem

08.11.2014 22:11 - stanislav NAGY

dobry den chcem sa spytat kompetentnych ohladom verejneho osvetlenia,preco mesto nema poruchovu sluzbu nakolko na kpt.nalepku sidlisko od piatka nefunguje verejne osvetlenie a na moje telefonaty mi TS odpovedali ze oprava je mozna najskor v pondelok lebo nemaju poruchovu sluzbu,zasa sme mimo mesto,super ze idu volby.DAKUJEM ZA ODPOVED

08.11.2014 20:25 - Dana Micišinová

Dobrý deň,rada by som sa spýtala či nie je možne aj v našom meste losovať o mestke byty, tak ako sa to robi v Košiciach,takto by sa predišlo korupcii a každy kto žiada mesto o byt by mal aspoň rovnaku šancu.

07.11.2014 21:40 - hf

Na titulnej strane dvojtýždenníka "Naše noviny" č. 19/2014 ma zaujal článok týkajúci sa nasvietenia kostola, v ktorom p.Princík uvádza práce, ktoré boli zrealizované na obnove rím.kat. kostola sa podľa neho blížia k záveru. Svojím vyjadrením zavádza občanov mesta, nakoľko ukončenie prác sa predpokladá najskôr za 4 až 5 rokov. Celková obnova doposiaľ bola financovaná zo zbierok veriacich a grantov MK SR. Mesto na túto obnovu neprispelo ani jedným eurom, čiže doposiaľ nemá žiaden podiel na jeho obnove. Pýtam sa , kde boli doposiaľ radní páni, keď si túto pamiatku tak cenia, že nenašli ani v jednom ročnom rozpočte počas volebného obdobia financie na jej obnovu, aby sa táto urýchlila. Čo chcete nasvecovať lešenie, ktoré tu bude ešte niekoľko rokov. Ako si máme veriaci vysvetliť tú poslednú vetu...Momentálne prebiehajú úpravy, ktoré uskutočňuje mesto, aby túto kultúrnu pamiatku viac zviditeľnilo...., načo boli teda použité naše zbierky?????

05.11.2014 12:24 - vlado rusnak

Chcem sa spitat ci mame v mestkej kase tolko penazy ze jeden pan si chodi na sluzobnom aute zn.mercedes po svoju zamestnankinu a samozrejme ju vozy aj domov.Dakujem

01.11.2014 23:02 - Trent Reznor

Zdravím, vedeli by ste mi vysvetliť, prečo už pár týždňov netečie teplá voda v istej bytovke na ulici Ćsl.Armády? Teda tečie, ale cca od 9 hodiny večera už tečie iba studená, práve v tom najdôležitejšom čase! Ospravedlňujem sa ak som len prehliadol nejaké upozornenie, ale už ma to začína štvať. Kto je dodávateľ tepla, a na koho sa mám obrátiť s hlásením prípadnej poruchy? Ďakujem

31.10.2014 13:12 - Renáta

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či mesto neplánuje osadiť koše na psie exkrementy na sídliskách, je ich málo. Na čo sa využívajú peniaze vyzbierané z dane za psa?Ďakujem za odpoveď.

25.10.2014 15:58 - rado

seda mazda 6 parkuje pred vchodom do mestskeho bytoveho podniku-tento vikend 25.10.2014,nici tam travnik,preco neparkuje na ceste,ako kazdy

24.10.2014 13:55 - Slavomír Majcher

Mám otázku na primátora mesta. Pán primátor, kedy sa budete zaoberať nezamestnanosťou a prečo tu nepritiahnete nejakých zahraničných investorov, aby nezamestnanosť v našom meste klesla? Som čiastočný invalidný dôchodca so 60%-ným postihom organizmu, ale žiaľ... nemám šancu si nájsť zamestnanie.
Čakám Vašu odpoveď.

24.10.2014 09:56 - Ing. Katarína Chimičová

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať prečo nie je aktualizované cestovné poriadky MHD Trebišov. Nakoľko Vy uvádzate cestovný poriadok z dňa 1.2.2013 a je aktuálnejšia verzia z dňa 1.10.2013. Riadila som sa týmto cestovným poriadkom a vďaka tomu som zmeškala spojenie do Košíc. Na stránke uvádzate, že je to "najnovšia verzia spojenia"

Ďakujem za skoré vyjadrenie.
S pozdravom.
Ing. Chimičová

23.10.2014 18:54 - Peter Volansky

dobry den. chcem sa podakovat za obyvatelov sidliska k vedeniu mesta a technickym sluzbam ze opravilo verejne osvetlenie na ul. Trznej pri bytovke 1575/7.

23.10.2014 18:04 - Magdaléna Mitrová

Vyjadrujem uznanie firme, ktorá asfaltovala chodník na Dobrovoľníckej ulici.Neprešiel mesiac a cez asfalt sa veselo pretláča tráva.Zaujíma ma kedy, bude opravený chodník na opačnej strane ulice?

23.10.2014 11:24 - Ing. J. Čonka

Prečo mesto neoslovilo Povodie Bodrogu a Hornádu, aby vyčistili koryto Trnávky aspoň v úseku pretekajúcom cez mesto, (pritom majú pobočku na Paričove neďaleko Trnávky). Dno je zarastené, nevyčistené a v prípade trvalejších dažďov sa len zvýši riziko pretečenia hrádze.

22.10.2014 21:35 - stanislav NAGY

dakujem za odpoved p.fedakovi a jedna sa rodinu ktora byva na kpt.nalepku 1452/2,
ziju tam 2 rodiny ale ci su vsetci prihlaseny to neviem,za komunalny odpad dlzia 652,11 eur a za psa 199 eur. prijem maju z materskej a z normalneho zamestnania,a dalsi prijem z pdnikania ak by bol zaujem osobne vysvetlim.

19.10.2014 21:15 - slavka kacmarova

a este mam jednu otazku ako sa to riesi s vodou?studna je vykopana voda zapacha ked prsi vonku voda smrdi za bahnom.brali ste vzorku ci voda je pytna uz pol roka sme bez vody a pan primator nam poslal dvakrat cisternu z pytnu vodu.je to hamba pre nase mesto danne sa maju platit ale mesto co.a cisterna co chodi dvakrat do tyzdna ma nam vystacit pre tristo obyvatelou.ako sa to bude riesit v zime kazdy rok nas tu zafuka neda sa tu dostat pet dni mame byt bez vody

19.10.2014 21:07 - slavka kacmarova

Dobry vecer.Ja si myslim ze jeho konanim a odpojenim elektrickej energie aj platicom porusil zakon.Dokedy kompententne organy chcu pozerat ako sa porusuje zakon v SR.??!

17.10.2014 23:15 - Oľga Wurschnerová

Prečítala som si Vaše vyjadrenie k mojim otázkam ohľadom parkovania pred autoopravovňou, ako aj ohľadom otváracích hodín. Myslím, že Vám uniklo, že v tých dňoch, keď bolo vydané VZN o otváracích hodinách, bolo vydané aj iné, o parkovaní. Je to VZN 129/2013, z ktorého citujem: 4.4
Všetky fyzické a právnické osoby vykonávajúce opravy, údržbu,umývanie a obchod s vozidlami akéhokoľvek druhu
musia zabezpečiť parkovanie a státie
týchto vozidiel vo vlastných,alebo
prenajatých objektoch a priestoroch. Zároveň musia zabezpečiť, aby tieto vozidlá nezhoršovali podmienky životného prostredia najmä ropnými látkami, výfukovými plynmi a
neobťažovali obyvateľov hlukom nad mieru nevyhnutnú pre bežné používanie vozidla.
4.5 Všetky fyzické a právnické osoby si
musia riešiť parkovacie potreby pre novo realizované objekty a pre objekty
u ktorých sa mení funkčné využitie, na vlastnom pozemku."
Preto sa pýtam: Naozaj platí Vaše tvrdenie, že " prístupové cesty k prevádzke sú verejným priestranstvom, ktoré je prístupné verejnosti tak, ako je to vo väčšine prevádzkarní v meste"?
Ako je možné, že väčšina prevádzkární v meste porušuje VZN?
2. Ak platí aj záver článku "neobťažovali obyvateľov hlukom nad mieru nevyhnutnú pre bežné používanie vozidla." Nedá sa také rušenie počas nedeľného pracovného pokoja (ktorý sa dodržiava v bytovkách podľa domového poriadku - nesmú sa robiť hlučné práce) nazvať obťažovaním nad mieru nevyhnutnú pre bežné používanie vozidla? Nezabúdajte, že prevádzka stojí medzi tromi bytovkami. Ďakujem.

.

17.10.2014 16:22 - F.Mikuláš

Ja sa pripájam k pochvale vedeniu mesta zo dna 16.10.2014 Byvam v meste Trebišov 25 rokov, ale iba za posledne roky vidno napredovanie rozvoja mesta.

17.10.2014 15:20 - Mária Kováčova

Páči sa mi postreh Ing Hnáta ohľadom blížiacich sa volieb. Voľme človeka za
ktorým stoja aké také viditeľné vysledky, nie sľuby v letákoch ako sa tu
pritiahne zamestnanosť.....???????????

16.10.2014 11:30 - Peter Volansky

Dobrý deň. Na Tržnej ul. na sidlisku pri bytovke 1575 nesvieti stlp verejneho osvetlenia uz 2 týždne. Dakujem

14.10.2014 14:58 - Zuzana

Dobrý deň, mala by som záujem o dobrovoľnícku prax...ak by niekto o nejakej vedel nech mi napíše vďaka.

14.10.2014 12:23 - J. Čonka

Môže niekto zo zodpovedných, kto má na starosti pracovníkov vykonávajúcich kosenie, poučiť týchto “kosičov” aby to robili inak, ako to robil dnes ráno o 7:55 jeden z nich na ul. Gorkého? Bol otočený smerom k ceste a všetky kamienky odskakujúce pri kosení smerovali do skiel a karosérii prechádzajúcich áut. Keby sa aspoň otočil smerom ku chodníku, aby to eliminoval na minimum, ale to by musel pri práci aj rozmýšľať a to zrejme bolí.Keby tak niekomu prasklo predné sklo malo by mesto zbytočné problémy s náhradou škody.

12.10.2014 11:13 - dzandy

Chcem sa spýtať či štátny zamestnanci a zároveň riaditelia mestských podnikov, môžu popri svojom zamestnaní ešte si aj privyrábať na súkromných akciách. Podľa mňa to je porušenie zákona. Riaditeľ MsKS asi je slabo platený keď si musí porušovaním zákona privyrábať aj prácou pomimo pracovnej doby. Chcem dostať vysvetlenie ako ste poriešili tento priestupok voči zákonu.
Ďakujem za odpoveď.
Džandy

09.10.2014 11:27 - Tomas Krochta

Vážené dámy, vážení páni,

mal by som otázku k ,,Plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja,,. Na hlavnej stránke mesta v sekcii ,,Strategické dokumenty,, je možné kliknúť si na tento dokument resp. plán. Po kliknutí sa zobrazí, že na stránke sa ešte pracuje. Chcel by som sa opýtať, v akom časovom horizonte môžeme rátať so zverejnením tohoto plánu? Veľmi ma zaujíma, aké koncepty boli, sú a budú realizované pre hospodársky a sociálny rozvoj v našom meste.

Za odpoveď Vám chcem už vopred poďakovať.

S pozdravom
Tomas Krochta

04.10.2014 18:16 - slavka kacmarova

Dobry den v piatkovich spravach rtvs1 bolo odvisielane ze firma ABG nieje distribucna spolocnost a nieje opravnena a ani nebude dodavatelom el.energie.akym opravnenim predavala el.energiu obyvatelom noveho majera za poslednych osem rokov.dakujem.

04.10.2014 11:02 - horny

gHKzBs http://www.QS3PE5ZGdxC9IoVKTAPT2DBYpPkMKqfz.com

02.10.2014 22:05 - ANDREA

Prajem pekný den, bývam blízko Berehova a nedá sa nevidiet ako každý den tam dvaja muži venčia psov, jeden nemá ani vodítko a náhubok a niesu to psíky ale dost velké psy. Ked niesu venčení tak su zatvorený v takej miestosti pri herni, Nedá sa tamadial prejst,šíri sa odtamadial nehorázny smrad,a známa čo byva bližšie počuje zavíjanie psov, ja bývam chvala bohu na opačnej strane tak to nepočujem, no najhoršie je že za tými psami neupracu nie hovienka ako z malého psíka ale hovno velké ako z kona, , prepáčte mi za drsný výraz ale ked som toto videla tak inak sa to ani napísat nedá, Jedna pani ich ešte v lete upozornovala že to nieje miesto pre psov tak jej nato povedali že kludne sa može stažovat kolko chce.Chcela by som sa spýtat či je normálne a zo zákona aj povolené držat na takom mieste psov, bez vodítka a nahubku ich venčit a nezberat hovna ,Bolo mesto informované o tom že sa v tej miestonti budu držat psy? Podte sa prejst smerom k práčovni a popozerat sa po tráve ake velké kopky tu začíname mat .Nemám nič proti tým psom, psov mám velmi rada ale nemožu zato do akých ruk sa dostanu.Dufam že to s majitelmi tých psov poriešite a najdu pre psov im iné vhodnejšie miesto.Dakujem,

29.09.2014 15:19 - Michal Fedor

Otázku ktorú položil Ján 25.9.2014 je totožná s mojou !! Ani v našom bloku 2079/5 na Škultétyho nebolo vidieť žiadnú nástrahu na hlodavce ani diery nemáme a ani hlodavce chvála Bohu nevidieť a bola iba nálepka na portali pred dverami do vchodu a potom suma na FO v mínusovej položke. Ani domovník to nevidel, aby prevzal prácu deratizéra. JE TO IBA NÁHODA. Správca si robí čo chce lebo sme ovce.

28.09.2014 16:57 - Šimon

Dobrý deň
chcem sa spýtať či máte v pláne zaplatať aj diery , ktoré sa nachádzaju v okoli Kasky....Sú tam všelijake akcie a je len otázkou času kto tam si vyvrtne nohu alebo utrpí iný úraz....ďakujem

© 2024 MESTO TREBIŠOV