Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

jana mihalova, 21.10.2013 00:34

Dobry. chcem sa opytat kedy budeme mat PORIADNU cestu k nasim domom!! byvam na paricove č.d 62 ale ta cesta co ste akoze dali do poriadku je otrasna a mohli by ste sa HANBIT!! ten bordel co ste nazvažali a akoze opravili je des! chodime domov ako keby sme boli nejaky dobytok!! to ze si nicime gumy na autach to vas nezaujima ....!! len nech vy mate poriadne cesty ....a ako rodiny sa budeme stazovat dalej .....do tabora su lepsie cesty ....im mozte dat asfalt a my nech chodime ako stado volov ....

Michal Fedor, 19.10.2013 12:26

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať vedenia mesta TV, prečo vybraná firma na vodorovné značenia, prevádza práce až teraz, keď už začína zima ? Ako bola uzatvorená zmluva na prevedenie vodorovného značenia ? Toto sa malo previesť už máji a nie v októbri! To sme takí bohatí, že takto vyhadzujeme peniaze z našich daní ? Prečo táto firma, ktorú vidím po celom východe naberie zákazky a potom to kapacitne nezvláda ? Bude táto firma aj sakcionovaná za oneskorenú prácu, alebo s tým niekto súhlasil v tomto termíne a keď tak prečo ? A na záver ešte jeden postreh : na ceste z ul .kpt. Nálepku na cestu 1 triedy smer Slov. Nové Mesto je na vozovke vodorovná dopr. značka STOP, ale aj zvisla dopr. značka DAJ PREDNOSť V JAZDE a to isté je v smere od SAD popod nadjazd a zas na tú istú cestu v smere na Slov.Nové Mesto ! Čo sio nás myslia tí vodiči kamiónov ? Čo má vodič dodržiavať ?

Beáta Čmilová, 18.10.2013 01:23

Ešte raz vás pozdravujem. Neodpovedáte mi prosím na otázku, či sa neplánujú robiť parkovacie miesta a vnútorná cesta okolo parčíku (dvora) medzi ul.ČsA a J. Husa. Parkuje sa tu na blate, v kalužiach a na tráve. Cesta je samá diera a výtlk. Je to hrozné. Vopred dakujem za odpoved.

Ján Hudáček, 16.10.2013 23:28

Dobrý deň. Bývam na Kutnohorskej už 18-násty rok a trpezlivo čakám, kedy dôjde k oprave chodníkov aj na našej ulici. Dočkám sa?

Ján Hudáček, 16.10.2013 23:26

Dobrý deň. Bývam na Kutnohorskej už 18-násty rok a trpezlivo čakám, kedy dôjde k oprave chodníkov aj na našej ulici. Dočkám sa?

Ján Hudáček, 16.10.2013 23:26

Dobrý deň. Bývam na Kutnohorskej už 18-násty rok a trpezlivo čakám, kedy dôjde k oprave chodníkov aj na našej ulici. Dočkám sa?

Oľga Wurschnerová, 16.10.2013 13:31

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či pán primátor a zamestnanci mestského úradu čítajú služobný mail, ktorý je uvedený na stránke mesta. Prosím o odpoveď na môj mail. Ďakujem.

Oľga Wurschnerová, 15.10.2013 17:05

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či pán primátor, resp. páni na mestskom úrade čítajú naše podnety, ktoré im posielame na služobný mail. Odpoveď som totiž žiadnu nedostala, ani v máji od Ing. Princíka, ani teraz od pána primátora. Ak ich nikto nečíta, načo je potom uvedená všade mailová adresa?

Oľga Wurschenrová, 14.10.2013 17:59

Dobrý deň, pán primátor, čítate občas služobný mail?

Katarína Kiselová, 14.10.2013 07:54

Ďakujem za rýchlu odpoveď a uverejnenie nového cestovného poriadku, no chcem upozorniť, že nie je kompletný. MHD č.1 z Milhostova na Paričov má aj 2. stranu, teda opačný smer Paričov - Milhostov, bolo by to dobré doplniť.

J.Zbojovský, 11.10.2013 20:05

Prečo neodpovedáte na všetké otázky.
Moja otázka bola ohľadom smetných košov v mestskom parku.

valikasimkova, 11.10.2013 08:31

pytam sa,kedy bude odstranena sutina/aj vel ke kamene/ktore su na kopkach po okoli chodnikov,ktore boli novoasfaltovane na Severe,navyse su tam aj zvysky noveho asfaltu,tak,kedze boli vynovene chodniky,je treba upratat aj okolie nich,prip.dosypat zeeminu,nie kamen na mieste,kde vznikli nezrovnalosti v terene,dakujem

Beáta Čmilová, 10.10.2013 04:43

Zdravím vás... sledujeme, že sa konečne rekonštrujú chodníky a cesty v meste, čo nás teší. 1. Veľmi by ma ale zaujímalo, či sa neplánuje aj rekonštrukcia cesty (alebo aspoň plátanie) na sidl. Stred - vnútorná cesta okolo vchodov bytových domov - (okolo parčíku, resp. dvora s pieskoviskom) medzi ulicami ČSA a J. Husa. Cesta je naozaj v biednom stave, nehovoriac už o výjazde na J. Husa vedľa garáží. 2. Taktiež som postrehla, že sa na severe robili nové parkovacie miesta. V našom vyššie spomínanom parčíku autá parkujeme v blate, v kalužiach, na tráve a všade možne. My nemáme nárok na tento "luxus", ako iné časti mesta? Nebudú sa aj tu prosím robiť nové, kultivované parkovacie miesta? Dakujem za odpoved.

J.Zbojovský, 09.10.2013 12:48

Dobrý deň. V nedeľu som bol na prechádzku v mestskom parku s vnukom. Park je upravený, ale nenašiel som popri chodníkoch žiaden odpadkový kôš na smeti a papiere. Nevedel som ako sa mám zbaviť papierikov zo sladkosti, ktoré vnuk zjedol. Mal som ich hodiť na zem keď nie sú odpadkové koše?

valikasimkova, 08.10.2013 12:44

dobry den,
chcem sa spytat co so sutinou a kamenmi so starych chodnikov,na Severe,napr.aj ulHodvabna pri stanku su kamene na mieste,kde bola predtym trava,ci to bude mesto upravovat,prip.ci to odvezie,pozdlz vsetkych novych chodnikov su kopky kamenov,zvysky noveho alfaltu,neposobi to prave esteticky,na trave...a tiez to nemoze byt ako nahrada zeminy a zasyp v jamach,nakolko na pov.miestach bola zemina,prip.trava,za sever dakuju obyvatelia

jan papik, 08.10.2013 11:29

Dobrý deň chcel by som sa opýtať aj keď viem ze hokej nepatrí mestu ale neviem kde sa obrátiť či plánuje vedenie hokeja ak nejaké je možnosť prihlásenia A mužstva do 1 ligy na budúcu sezónu. Ďakujem za odpoveď.

kandracova, 06.10.2013 15:35

chcela by som sa informovat preco boli najomne zmluvy predlzene teraz na pol roka tyka sa to mestskych bytov na ulici SNP na juhu nikto nam nedal vysvetlenie dakujem

Peter Varjassy, 06.10.2013 13:33

Čipovanie psov . Neviem k čomu je to dobré, lebo môj pes má už 10 rokov, z dvora nevychádza,.... atď. Len sa chcem spýtať, aj dole v tábore sa psi čipovali ? Alebo kto to kontroluje ? Hmm ?

Marcela Bindasová, 04.10.2013 17:43

Chcela by som sa opytat,kedy sa urobi poriadok s volne pustenymi psami po Ul. Hradisskej je stale denno denne vonku pes p.Zbojovskeho,p.Tancoša,od Sandorovcov na ulici Jarkovej je volne pusteny vlciak az je to uz neunosne kolko psov beha po tychto uliciach. Dakujem za odpoved

Viera Hojdanová, 03.10.2013 21:32

Na autobusovej zastávke /potraviny Adriana/ chýba tabuľa skla, je možné túto zastávku zaskliť?

miroslav princik, 03.10.2013 17:45

Chcem sa spytat ci treba nejaku specialnu poziadavku na uverejnenie inzeratu?uz dvakrat za posledne 3tyzdne som podal inzerat aj s fotkou ohladom tepovania kobercov a stale tento inzerat nieje uverejneny a nedostal som odpoved ani na moju otazku ze kedy tam bude.verim ze do tretice vsetko dobre a inzerat bude uverejneny.dakujem.miroslav princik

Miro Soták, 02.10.2013 22:17

Dobrý deň, ako je možné, že pri prázdňovaní odpadkových košov na psie výkaly pracovník Technických služieb vybral PVC vrece s vyhodenými výkalmi a jednoducho ho odniesol vyhodiť do kontajneru na bežný odpad pri bloku 2220 v Trebišove. Toto je podľa Vás v poriadku?

Johan Sorger, 02.10.2013 21:10

Dobrý deň.Už sa dlhšiu dobu zaoberám myšlienkou ,či má niekto na staeosti,ale fakt na starosti využitie Zimného štadiona teda ľadovej plochy.
Táto plocha okrem využitia mládežníckymi
tréningmi a niekoľkými skupinami nevyužitá.Toto sa síce nedá ľahko zistiť,pretože na stránke Mesta Trebišov
je len využitie plochy hokejovou mládežou,lenže plocha,ktorú stráži stále min.dvojica zamestnancov a stojí to mestskú pokladňu značné financie je väčšinou prázdna.
Pýtam sa teda,či naozaj nemáme v meste managera,ktorý vie urobiť svoju prácu NAOZAJ,a nie len tak naoko,a dokáže predať to,čo my,mesto Trebišov na predaj máme.Kto konkrétne je zodpovedný za prázdny Zimný štadión?

Mgr Gergely Alexander, 01.10.2013 08:31

Svoj nedoplatok za vývoz odpadu som uhradil , prečo som ešte stále na zozname neplatičov ?

Anton Mihaľo, 24.09.2013 19:05

Týmto žiadame vedenie mesta Trebišov, aby zlikvidovalo divokú skládku drveného asfaltu ktorý nám rozsypalo na prijazdovú cestu. V marci sme boli na stretnutie s p. primátorom a ten nám sľuboval aspoň chodník.A toto, to čo je? Len sme vyšli na posmech aj s p. primátorom. Kto tade prechádza, len nechápavo krúti hlavou a sa posmieva. Veď po tomto už neprejdete nielen pešo, ale ani na bicykli. Na severe je cesta vydlaždená a autá parkujú na zatrávňovacích paneloch. Tých 21 ľudí čo tu bývame má u vás menšiu hodnotu ako Vaše autá? Ak to nedáte do poriadku, že to pokryjete pevným asfaltom /to je už Váš problém ako/ tak zavoláme niektorú televíziu, aby prišli natočiť ten unikát a určite aj životné prostredie, či ten olovnatý asfalt patrí medzi ľudí!

L ubica f, 23.09.2013 14:59

Mna by velmi zaujimalo kde je dnes mestska policia. Od nedele vecera t.j.22.9a dnes 23.9 stoji na chodniku na ulici SNP 3886/108 auto. Ako sa ludia s kocikmi maju doztat von a mestska policia je kde a s tym nic nerobi

nikolai, 19.09.2013 21:47

Если можно, я напишу по русски.Я живу в Днепропетровске, это на Украине, в Вашем городе живут дальние родственники моего папы, у нас была с ними переписка но потерялась, фамилия их Поргинчаковы Юрий и Валя, дети Юрий, Рената, Наташа если у вас есть их адрес не могли-бы Вы мне сообщить, заранее спасибо.

Peregrin Martin, 19.09.2013 19:18

Dobrý deň, ja vlastne nemam otazku ale pochvalu a neviem kam to spravne zaradiť, lebo na stranke chýba zaradenie pochvál alebo aj kritiky, kam by ľudia mohli napisať svoju spokojnosť alebo nespokojnosť s niečim čo sa v meste deje. Takže moja pochvala patrí výkonu mestskej polície dňa 18.9.2013 poobednajšej službe boli to dvaja policajti a jedna policajtka, ktorých keď som volal na výjazd ku romskym spoluobčanom, ktorí sa zasa raz na sídlisku sever zhromazdili a nakladali si na vozíky všetko možné od okien až po skrine, tak boli na mieste do piatich minút a to aj ked mali aj dalši vyjazd, a ochotne bez najmenšich problemov zavolali traktor, ktorý zbiera od romov všetok ten bordel aj s kočíkmi a urobili s nimi poriadok, teda aspon s touto skupinou romov. Takto by mali postupovat vsetci a mozno by sme s nasimi romskymi spoluobcanmi konecne urobili poriadok aj po našich sídliskách. Takto by naozaj mala vyzerat nasadenosť mestskej polície ako vyzerala smena v stredu 18.9.2013. Týmto nenarážam na ostatných policajtov, že robia niečo zle, chcem len vyzdvihnúť túto konkrétnu službu, ktorá zapracovala tak ako má. S pozdravom obyvateľ sídliska sever.

lucia.m, 19.09.2013 10:53

Preco sa na uliciach berehovska a komenakeho nerobia ani cesty ani chodniky!??? Nepytam sa to uz poprvykrat a je uz drzost mesta ze nie je ochotne odpovedat!!

K.Feketova, 17.09.2013 14:21

Mohli by ste sa pozriet na zapinanie poulicneho osvetlenia na ulici Kutnohorskej? Vcera sa zaplo az nieco pred pol osmou vecer a to je uz davno vonku tma. Dakujem.