Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Dušan, 03.06.2013 15:36

Chcem sa opýtať, či mesto má, alebo pripravuje službu pre seniorov / po 70 tke /a to rozvoz stravy tak ako je aj v iných mestách ? Vo Vojčiciach to funguje. Myslím si, že našim osamelo žijúcim seniorom by to viac pomohlo, ako nejaká senior karta.

Odpoveď

Dobrý deň,

túto službu poskytuje na území mesta Územný spolok Slovenského Červeného kríža, ktorý prevádzkuje vlastnú vývarovňu a poskytuje donášku obedov pre seniorov. V prípade požiadavky na dovoz stravy sa môžete obrátiť na ÚS SČK Trebišov, sídlo má v budove Obvodného úradu, č. tel. 056/6722495. Pre seniorov mesta Trebišov dováža stravu aj Charita Vojčice, kde si tak isto môžete dennú donášku stravy zmluvne dojednať. Jednotlivé organizácie spolupracujú, Mesto Trebišov vie zabezpečiť stravu pre svojich seniorov prostredníctvom SČK Trebišov alebo Charity Vojčice, ktoré disponujú dostatočnými kapacitami na pokrytie dopytu donášky stravy, preto Mesto Trebišov sa sústreďuje na poskytovanie iných sociálnych služieb a už existujúcim sociálnym službám fungujúcim v meste nekonkuruje. Senior karta je nadstavbou k sociálnym službám pre seniorov, stretla sa s veľmi pozitívnym ohlasom verejnosti a je často využívaná na rôzne športové a kultúrne akcie. V prípade že senior kartu nevyužívate, môžete ju vrátiť na adresu mestského úradu.

Ing. Darina Vaľová
oddelenie sociálne

OA, 03.06.2013 14:47

Kde by sme našli VZN o poplatkoch týkajúcich sa nájmu nebytových priestorov?

Odpoveď

Výška nájomného za nebytové priestory a pozemky na území mesta Trebišov je stanovená v Zásadách hospodárenia a nakladania s majetkom mesta, ktoré boli schválené MsZ uznesením č. 170/2012, s účinnosťou od 1.1.2013. Zásady hospodárenia a nakladania s majetkom mesta sú zverejnené na stránke mesta v časti Interné smernice.

Ing. Michal Lovas
referent pre správu majetku

Helena, 02.06.2013 14:13

Dobrý deň. Prosím Vás, nemá mesto v pláne umiestniť retardery pri ZŠ-Komenského 2 ? Je tam síce prechod pre chodcov, ale auta jazdia príliš rýchlo v obidvoch smeroch a veľmi často vodiči nedajú prednosť žiakom, ktorí prechádzajú cez prechod. Ďakujem

Odpoveď

Mesto neplánuje osadenie retardérov pri ZŠ Komenského. Na uvedenom úseku je obmedzená rýchlosť na 30 km/h a v blízkosti je kruhová križovatka, čo zatiaľ postačuje na spomalenie cestnej premávky. Mesto upozorní dopravnú políciu na častejšie kontroly rýchlosti na tomto úseku.

Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

Karolína Kaščáková, 31.05.2013 13:16

Dobrý deň,
chcem sa opýtať či sa ešte môžu podnikatelia registrovať na jarmok 28.-29.6. a ak áno tak akou formou a kde? Exitujú nejaké dokumenty, kde sa o tomto podujatí môžem dozvedieť viac?
Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Bližšie informácie o jarmoku ako aj o registrácii Vám poskytne odd. Výstavby a majetku, Ing. Lovas, tel.č. 6713377

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Bahúl Ivan, 31.05.2013 09:30

Po druhý krát sa pýtam,aká suma bola vyplatená za pištole pre mestskú políciu,koľko sa kúpilo kusov a akých modelov. A zaujíma ma, či bola mestom vypísaná súťaž na dodávateľa zbraní. Som občan tohoto mesta a mesto použilo naše peniaze. Ešte existuje aj zákon o informovanosti a nerád by som túto otázku kládol osobne pred médiami primátorovi,alebo osobám z mestského zastupiteľstva. Ak nemáte kuráž na toto odpovedať na stránkach mesta,tak mi odpíšte aspoň na môj mail.

Odpoveď

Vážený pán Bahúl Ivan,

na základe Vášho dopytu tykajúceho sa pištoli pre mestskú políciu uvádzam, že pre Mestskú políciu Trebišov boli zakúpené a v mesiaci máj 2013 dodané, pištoľ ČZ 75 BD POLICE s príslušenstvom (1x kufrik,1x zásobník,1x čistenie) v počte 9 ks, pištoľ ČZ 75 P-07 DUTY s príslušenstvom (1x kufrik,1x zásobník,1x čistenie) v počte 1 ks v celkovej sume 6 032 € s DPH. Pri tejto zákazke sa postupovalo v zmysle zákona č.25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle Smernica Mesta Trebišov o zákazkách s nízkymi hodnotami. Mesto Trebišov ako verejný obstarávateľ vykonalo prieskum trhu a to oslovením troch predajcov na predloženie cenových ponúk. Úspešným uchádzačom na dodávku tejto zákazky sa stal HUBERT- LOV, spol. s.r.o., Hviezdoslavova 718/2, 075 01 Trebišov.


S úctou
Ing. Marián Brinček
Náčelník Mestskej polície Trebišov

Robert Adam, 30.05.2013 13:32

dobrý deň,
rád by som vedel ako je to s prípadnou náhradou škody, ktorá mi na vozidle vznikla tým, že som "trafil" dieru na vozovke na Ul.CS armády
ďakujem

Viera Ferjova, 30.05.2013 12:55

Dobrý deň.
Neviem prečo mi neodpovedáte na moju otazku,ktorú som Vám písala ohľadom parkovísk na sídlisku SEVER.Pokiaľ ste mi predtým odpovedali spravne tak 31.05.2013 t.j.zajtra bude stavba ukončená a budeme mať kde parkovať aspoň ako pred stavbou.Je to nejako inak?Prosím Vás o odpoveď.Neignorujte občanov pre ktorých ste na svojích pozíciach.

viera g., 29.05.2013 23:19

Dobrý večer, chcem sa spýtať, či aj v nepriaznivom počasí bude akcia na Deň detí?
Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Deň detí neorganizuje Mesto Trebišov, ale jedna z politických strán. Nakoľko nejde o mestskú akciu nevieme Vám odpovedať na túto otázku.

Radovan Jílek
kancelária primátora

Gabriela Godušová, 29.05.2013 16:02

dnes chcem poďakovať pracovníkom TS mesta Trebišov za orez stromu pred našou bytovkou 2170. Boli veľmi ochotní a ústretoví

Gabriela Godušová, 29.05.2013 13:14

dnes chcem poďakovať pracovníkom TS mesta Trebišov za orez stromu pred našou bytovkou 2170. Boli veľmi ochotní a ústretoví

Bahúl Ivan, 28.05.2013 13:59

Chcel by som vedieť,koľko mesto zaplatilo za nové pištole pre mestkých policajtov a koľko kusov sa kúpilo a aký model. Očakávam odpoved a nie ignorovanie. Vdaka.

Voľansky Peter, 27.05.2013 10:07

Dobrý deň. chcem sa opýtať kedy mesto začne z opravami chodníkov keďže zatiaľ sa prace nikde nerealizujú.

J. Čonka, 26.05.2013 11:17

Chcem sa spýtať, či už je oprava výtlkov na trebišovských cestách ukončená? Smerom na Paričov, počnúc ulicou Vrátnou (pred kruhovým objazdom) cez ul. Gorkého až po Paričov, je totiž plno výtlkov, ktoré sa neustále zväčšujú a nič sa s tým nerobí! Na ul. Gorkého pred potravinami sa vytvára trhlina cez takmer celú vozovku, pred SPP je už toľko výtlkov (pred a za tou preslávenou prehĺbinou), že je už problém ich obísť a počas dažďa ani neviete, kde sa presne nachádzajú. Na zákrute pri ZŠ Gorkého (spojnica ul. Gorkého a Dobrovoľníckej) ako aj na ul. Dobrovoľníckej sa vytvárajú výtlky okolo kanalizačných príklopov, ako aj na predrezanom páse „pripravenom“ na opravu už vyše 3 roky!. Takisto nie sú výtlky opravené pred a na Paričovskom moste a hlavne na moste to ohrozuje bezpečnosť cestnej premávky. Na ul. Paričovskej pred Povodím Bodrogu a Hornádu sú výtlky, ktoré musíte obísť, ak si nechcete poškodiť podvozok, prípadne ak ide auto v protismere musíte zastaviť. Ak sa bude s opravami pokračovať takým tempom, tak tie výtlky tak skoro opravené asi nebudú.

Radoslav Čuj, 25.05.2013 19:20

Dobrý deň, chcem sa opýtať či už mesto podniklo nejaké nové kroky v protipovodňových opatreniach. Pred vyše pol rokom ste tu odpovedali že Slovenske hydromerácie upravili kanál Rákoš za cca 1500 Eur. (aj keď môžem povedať že toho kanála sa nikto nedotkol!). Tak podniká mesto kroky aj v tomto smere, alebo sa to mesta Trebišov už (od roku 2010) netýka?

stanislav nagy, 24.05.2013 20:26

dobry den,kedy sa mesto zacne zaoberat aj o nas ktori byvame na kpt.nalepku.ci uz ide o rozhlas po drote,kosenie,prechod cez kolaje,nejake detske ihrisko,ved aj my platime dane mestu a to ze sme na periferii mesta nas od vsetkeho odsuva,dakujem,

Lukas Panik, 23.05.2013 10:54

Chcel by som vedieť prečo mesto nedá trosku peniazi aj na iné športy ako je futbal hokej tenis hádzaná mame tu aj hokejbal sme uz 4 roky prvý dari sa nám chodíme na turnaje a tak aspoň dajaké tie smiešne peniaze na loptičky alebo niečo tak ďakujem

desperado, 22.05.2013 17:13

Chcem sa spytat ci ma pan Fedor Michal uz vyplateny dlh za prenajom nebytovych priestorov...kdyz tu tolko otviera usta na dizkusne forum...dakujem za odpoved...ja na jeho meste by som bol v klude...

Rudolf Makula, 22.05.2013 08:55

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda by bylo možné zjistit nějaky kontakt na sestřenici která bydlí v Trebišově Děkuji R. Makula

Ferjova, 22.05.2013 07:57

Dobrý deň.
Zaslala som Vám otazku na temu parkoviska SEVER,prečo mi neodpovedáte?Koniec mája sa blíži,stavba sa hýbe neuveriteľne pomaly.Je to tak ako som písala.Parkovacie miesta nam na dlhšiu dobu ubudli. Ďakujem Vám za pravdivú odpoveď.Kde sa to zaseklo.

Mária Dragulová, 21.05.2013 20:20

Dobrý večer,
prosím o informáciu, kedy dôjde k oprave cesty na Ul. T. G. Masaryka - od Kauflandu až po TS. Po tejto ceste sa premávajú všetky vozidla z TS.

Ďakujem

Odpoveď

Momentálne sa opravuje Ulica Čsl. armády od svetelnej križovatky smerom von z mesta. Ulica T.G.Masaryka od Kauflandu smerom k TS a ďalšie ulice sa budú opravovať v ďalšej etape, na ktorú je vyhlásené verejné obstarávanie.

Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

Juraj.p, 21.05.2013 18:16

Zdravím nema mesto v plane osadit na ul.Csl.armady v smere vonku z mesta od semaforov retardery ako to bolo v minulosti,pre Šoférov idúcich rýchlo.dakujem

Odpoveď

Mesto neplánuje osadiť retardéry na Ulici Čsl. armády. Osadenie retardérov na tejto ulici pred pár rokmi spôsobovalo problémy majiteľom blízkych domov a to nadmernými otrasmi, zvýšeným hlukom a praskaním domov.

Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

Mária Šťastná roz Rusinkovičová, 21.05.2013 13:23

nar. 11.2.1949

Dlouhodobě bydlím v České republice.
V současné době mám propadlí slovenský pas. Prosí o radu na koho se obrátit, abych dostala nový Cestovní pas.
Mária Šťastná
Kozinova 177
34401 Domažlice

Odpoveď

Dobrý deň,

Agenda cestovných pasov spadá do kompetencie štátnych orgánov MV SR, preto musíte požiadať o vydanie nového pasu Policajný zbor SR alebo zo zahraničia cestou slovenskej ambasády.

Radovan Jílek
kancelária primátora

Michal Fedor, 20.05.2013 23:26

Chcem sa opýtať na dôvody vymazania témy na diskusnom fóre Zatepľovanie a Zatepľovanie 2013, administrátorom dnes o 10.27 hod. S firmou uvedenou na tomto fóre nemáme dobré skúsenosti ani my vlastníci bytov 2079/5 .Pán Boh nás ochraňuj od takých s r.o.

Odpoveď

Dobrý deň,

Na žiadosť oboch strán v tomto spore boli príspevky vymazané.

Radovan Jílek
kancelária primátora

jan kovacik, 20.05.2013 07:49

Kedy budu odstrane vytlky na cestach v Trebisove, za co vlastne platime dane, ked jazdime na rozbitych cestach. Napr. ulica Csl.armady-pravidelne tu na vytlkoch auta dostavaju defekty a nicia si kolesa

Alena Mudra, 19.05.2013 21:20

Dobry vecer. Neplanujete v meste upravit legislativu, co sa tyka pivarni-teda, vonkajsich posedeni? Jedna sa o pivaren KELT. Byty su od pivarne snad ani nie 500m. Priala by som vam pocut tie nadavky, hlasny smiech a "mudre" reci "silnych"chlapov. Mam male deti a tie nezaujima, ze klud ma byt az od 22.00hod. Dakujem

Odpoveď

Vážená pani, v apríli tohto roku sme na podnet prokurátora museli zrušiť VZN č. 116/2012 o oznamovaní prevádzkarne a určení času predaja v obchode a času prevádzky služieb, a to pre jeho rozpor s ústavou v tom, že sme vyžadovali od miestnych podnikateľov oznamovaciu povinnosť pri zriaďovaní novej prevádzky, a prevádzkový čas sme všeobecne stanovili podľa lokality a územného plánu mesta Trebišov. Mesto podľa rozhodnutia prokurátora môže podnikateľa obmedzovať len v medziach zákona. Vami predostretá problematika je v súčasnej dobe veľmi zložitá, a žiaľ nemá oporu v zákone. Nákupné stredisko, kde sa spomínaná piváreň nachádza bolo postavené v rámci občianskej vybavenosti sídliska , kde sa uvažovalo aj s reštauračnou činnosťou. Vlastník, resp. prevádzkovateľ pivárne, pokiaľ nenarúša nočný pokoj, nedopúšťa sa žiadnych priestupkov a zo strany mesta nie je žiaden právny dôvod, obmedzovať ho v jeho podnikateľských aktivitách.

Ing. Michal Lovas
oddelenie výstavby a majetku

maria zajacova, 17.05.2013 15:01

dobry den jmenuji se monika kotlarova, a potrebovala bych vedet jestly bych mohla vas pozadat o vyrizeni rodneho listu pro pani marii zajacovou nar. 16.1. 1987 ivana krasku 110, trebisouv tato pani utekla mesicem ze slovenske republiky pred druhem ktery ji tyral do ceske republiky .bohuzel bez dokladu, bydli u nas doma ziji s jejim bratrem.Mohla bych na vas urad zaslat penize a vy byste mne vyridily pro pani rodny list a zaslali zpet do cr dekuji spozdravem kotlarova monika+

kočiš, 17.05.2013 08:47

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či bude tento rok otvorené letné kúpalisko. Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Áno, kúpalisko bude otvorené,termín plánovaného otvorenia je 15.6.2013

Radovan Jílek
kancelária primátora

Anna Kočišová, 16.05.2013 14:52

Dobry den, chcem sa opytat ci by kompetentní MU nemohli upozornit sukr.firmy rekonstrujuce stare kino a vedlasiu budovu, aby znizili prasnost pri praci? Dnes hadzali lopatami prasny odpad so strechy a vsetok prach sa dostal do vzduchu, blizko postavene panelaky nemaju sancu iba zatvorit okna, co je trocha obmedzujuce ked je vonku uz horuco. Nebolo by mozne aby TS mesta obcas zmili prach z cesty na Berehovskej ulici? Dakujem za odpoved.

J.Zbojovsky, 16.05.2013 10:39

Prečo mesto Trebišov nemá uzatvorenú zmluvu so žiadnou regionálnou televíziou na zemplíne, aby ľudia sledujúci televíziu mali prehľad čo sa deje v ich regióne, tak ako je to normálne v ostatných regiónoch na východe. Myslím, že nebude problém zaplatíť redaktorku a kameramana na výrobu cca 30 roporáži na rok , aby sa Trebišov trošku spropagoval aj v mediach nielen na korzári. Dúfam, že túto otázku nevymažete, ako pre mesto nepotrebnú. Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Mesto Trebišov prenecháva informovanie o dianí v meste profesionálnym televíziám, ktoré pripravujú reportáže vo vlastnej réžii podľa vlastného uváženia. Do obsahu reportáží mesto nezasahuje. Vašim návrhom sa však budeme zaoberať, rozhodne však nemienime spolupracovať s regionálnymi televíziami na Zemplíne, ktoré prispôsobujú obsah reportáží požiadavkám objednávateľa bez ohľadu na objektívne skutočnosti.

kancelária primátora

Ludovit Madari, 15.05.2013 23:16

Ak sa budu v tomto roku opravovat iba 4 detske ihriska,nebolo by mozne aspon do ostatnych pieskovisk na sidliskach nanosit novy piesok?Moja mala nic nerobi,len sa pyta do piesku.Co jej mam povedat?Docka sa alebo nie
Dakujem za odpoved