Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Jaromir Tanhauser, 30.12.2012 16:21

Zaujimalo by ma,ci peniaze na ohnostroj,ktore mesto dostalo "darom",nemohli byt vyuzite trochu racionalnejsie a od koho ten dar pochadza.Zeby Santa?Napisal som aj meno aj mail,tak cakam aj odpoved.

Odpoveď

Novoročný ohňostroj je darom pre obyvateľov mesta Trebišov a nie pre Mesto Trebišov. Preto Mesto Trebišov nie je účastník zmluvného vzťahu a nemá dôvod uzatvárať darovaciu zmluvu. Podľa našich informácií darca (aj Váš) nestojí o publicitu, preto sa mu - žiaľ - nebudete môcť poďakovať osobne, ale Vaše úprimné poďakovanie mu s radosťou odovzdáme. Prajeme Vám pri ohňostroji pekný zážitok.

Kancelária primátora

K. Feketova, 28.12.2012 17:52

Dobry den,
rada by som vedela, preco boli odstranene klietky na smetne kose na ulici Hodvabnej na sidlisku Sever. Dakujem za info.

Odpoveď

Dobrý deň

Ochranné konštrukcie smetných košov nespĺňali svoj účel nakoľko boli odomknuté a po niekoľkých opravách sme sa rozhodli ich dočasne odstrániť.
Na Ternavskej ulici je plánované parkovisko od miesta pôvodného umiestnenia košov pozdĺž oplotenia severným smerom.

Srdečne zdraví

Michal Pačuta
TS Trebišov

Simona Jablecna, 28.12.2012 12:31

Dobrý den měla bych dotaz zda bude probouraný otvor ze Zimnej ulice k jednote děkuji

Odpoveď

Dobrý deň,

Ak myslíte prechod v Dome služieb z ulice Zimnej na severné námestie, ten je už dlhšiu domu otvorený, o búraní iného prechodu sa neuvažuje.

Kancelária primátora

Roman Hanc, 28.12.2012 12:25

Chcel by som sa opýtať,kto daroval mestu Trebišov ohňostroj za 5000€.V zmluvách som darovaciu zmluvu nenašiel...tak by som chcel vedieť,kto bol taký štedrý...a takto šľachetne mesto obdaroval...fakt je to krásne ak mestu niekto niečo daruje...a chcel by som sa mu poďakovať...S pozdravom a prianím úspešného Nového roku 2013 Roman Hanc

Odpoveď

Novoročný ohňostroj je darom pre obyvateľov mesta Trebišov a nie pre Mesto Trebišov. Preto Mesto Trebišov nie je účastník zmluvného vzťahu a nemá dôvod uzatvárať darovaciu zmluvu. Podľa našich informácií darca (aj Váš) nestojí o publicitu, preto sa mu - žiaľ - nebudete môcť poďakovať osobne, ale Vaše úprimné poďakovanie mu s radosťou odovzdáme. Prajeme Vám pri ohňostroji pekný zážitok.

Kancelária primátora

Laci Korytko, 23.12.2012 18:40

Je 24.12.2012 otvoreny telekom ? v TV ? do obedu alebo nieje ? dakujem za odpoved

Odpoveď

Dobrý deň,

Telekom nie je mestskou organizáciou, prosím kontaktujte ich zákaznícke miesto.

Kancelária primátora

peter maly, 20.12.2012 16:00

Zdravím,caka mesto na schvalenie projektu, a o aky projekt ide? len tento jeden ci su aj viac ? dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

odpoveď na otázku je v prílohe

Prehľad podaných a schválených projektov

Kancelária primátora

Martin Sabo, 19.12.2012 15:55

Otázka pre pána Pačutu.
Po akom čase mám nárok na bezplatné vydanie novej nádoby na KO? Povodná bola vydaná v r. 2006 a je úplne zničená lykožrútom z južnej časti mesta. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň pán Sabo

Pošlite adresu a tel.číslo a nádobu Vám vymeníme.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Martin Sabo, 19.12.2012 15:38

Plánuje mesto rozdať koncoročné odmeny zamestnancom, ak áno v akej výške a či to bolo zahrnuté v rozpočte na rok 2012?

Odpoveď

Dobrý deň,

Vedenie mesta, ani mestský úrad ani príspevkové organizácie Mesta Trebišov nemali ani v r. 2011 ani v r. 2012 vyplatené žiadne koncoročné odmeny.

Kancelária primátora

Ján STAŠ, 19.12.2012 14:02

Pekný deň,
naše mesto bolo kedysi mestom zelene, teraz stromy sa v meste "strácajú". Má niekto vôbec prehľad, koľko stromov bolo vyrúbaných a koľko nových bolo ale reálne aj posadených. Kde sa dá k takýmto údajom dostať?

Odpoveď

Mesto Trebišov, ako príslušný orgán štátnej správy v prvom stupni vo veciach ochrany prírody, vydáva v intraviláne mesta na základe miestnej obhliadky a posúdenia objektívnej potreby a nutnosti výrubu požadovanej dreviny rozhodnutie, ktorým súhlasí alebo nesúhlasí s výrubom dreviny.
Zároveň v každom rozhodnutí Mesta Trebišov, ktorým súhlasí s výrubom je pre žiadateľa o výrub udelená povinnosť náhradnej výsadby.
Každý rok je spracovaný štatistický výkaz vydaných rozhodnutí na úseku ochrany prírody a krajiny, ktorý je zasielaný na Obvodný úrad životného prostredia v Trebišove. Mesto Trebišov vedie presnú evidenciu čo sa týka rozhodnutí, ktorými bol výrub drevín povolený alebo zamietnutý a taktiež čo sa týka náhradnej výsadby určenej v predmetných rozhodnutiach. Bližšie informácie môžete získať na tel. čísle 671 33 22 alebo prostredníctvom e- mailu: buckova@trebisov.sk.

Ing. Eva Bučková
Oddelenie výstavby a majetku

Ivan bahúl, 19.12.2012 12:39

Všímam si betonové garáže v meste a na sídliskách.Zaujíma ma prečo je toľko veľa garáží neoznačených popisným číslom. To sa vedú akože neukončená-neskolaudovaná stavba? Však ľudia v nich parkujú dlhú dobu,ba niektorí z toho profitujú,nakoľko ich prenajímajú. Aká by mala byť doba do skončenia takejto stavby-kolaudácia? Môj sused platí 20€ ročne daň mestu. A tak som sa zamyslel,že o koľko mesto prichádza peňazí a ako k tomu prídu tí čo platia dane....

Odpoveď

Stavebný úrad stavbu kolauduje len na žiadosť stavebníka. To, že na stavbách nie sú súpisné čísla ešte neznamená, že stavba nie je skolaudovaná. Stavebný úrad vydá kolaudačné rozhodnutie, ale už neskúma, či si stavebník požiadal o pridelenie súpisného čísla a následne o zápis do katastra nehnuteľností.
Stavebný úrad nemá evidenciu skolaudovaných garáží .

Oddelenie výstavby a majetku

Ing. Dušan Grajcár, 18.12.2012 14:38

Dobrý, deň,
chcel by som sa opýtať koľko bolo podaných žiadostí mestom o čerpaní z fondov EU ? Koľko bolo zamietnutých a z akých dôvodov . Údajne ste odmietli fond na kamerový systém mesta pre MsP v hodnote 50000 Eur ? Je to pravda ? ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Podaných projektov od r.2011 z eurofondov bolo 6, z toho schválené bolo 4, neschválený 1 a jeden projekt čaká na schválenie. Mesto sa aktívne zapája do všetkých výziev na získanie eurofondov, ktoré je možné pre mesto Trebišov využiť. Fáma o 50.000 eurách na kamerový systém, ktorý mestu údajne bol ponúknutý, je klamstvom, máte zlé informácie. Fondy sa neponúkajú, o fondy je potrebné žiadať formou projektu po vyhlásení výzvy. Mesto na výzvu včas reagovalo, podalo projekt a dostalo aj finančné zdroje, avšak v inej hodnote ako Vy uvádzate.

Kancelária primátora

Jana Korytková, 16.12.2012 23:52

Dobry den,
chcela by som sa informovat, ci funguje v TV charita,niekde,kam sa daju odniest nejake hracky,oblecenie a pod. Nech urobime pekne Vianoce aj ludom, ktori si to mozno nemozu dovolit.
dakujem vopred za odpoved

Odpoveď

Áno, takéto miesto existuje. Nepotrebné šatstvo a hračky môžete odniesť priamo do komunitného centra, kde pracujú terénni sociálni pracovníci a prinesené darčeky rozdelia tým, ktorí to najviac potrebujú.
Adresa Záhradná ulica, nové malometrážne domky, Trebišov.

Ing. Darina Vaľová
vedúca sociálnych vecí

Roman Hanc, 13.12.2012 12:00

Ďakujem pánu Princíkovi za odpoveď a ešte by som sa chcel opýtať,že mám podozrenie ,že v centre mesta sa nachádza čierna stavba,ktorá nie je skolaudovaná a stojí tam už niekoľko rokov,ale neviem ako by sa to malo riešiť,či odd.výstavby vie keď Vás navštívim mi predložiť kolaudačné rozhodnutie od danej budovy...je to dosť lukratívna budova v úplnom centre...tak by som chcel vedieť či mi odd.výstavby s tým vie pomocť,nakoľko je jasné že mesto sa vie porátať s čiernymi stavbami,ale mám dosť obavy nakoľko vlastník budovy je dosť vplyvný človek a silný jedinec...takže neviem ako to riešiť...ďakujem ešte raz p.Príncík za rýchle vybavenie mojej otázky...

Odpoveď

Pán Hanc, upresnite Vaše ,,podozrenie" a doplňte svoju otázku o presnú lokalizáciu nepovolenej stavby v centre mesta, nakoľko pracovníci oddelenia výstavby a majetku nemajú vedomosť o "čiernych" stavbách v tejto lokalite.

Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

Roman Hanc, 13.12.2012 09:29

Chcel by som sa opýtať vedúceho odd. výstavby p.Princíka,kde je možné nájsť výzvy na zakázky,resp.oznámenia o súťaži,kde sú vyhlasované napr.Oprava strechy na MsKs,búranie Serenády,parkoviská,lebo podľa informácií od podnikateľov,ktoré mám nikde to nie je možné nájsť...že mesto potrebuje takú a takú stavebnú firmu...resp.že vôbec zadáva nejakú zákazku...A ešte jedna otázka,či je strecha na MsKs v poriadku...množia sa totiž údajné informácie,že strecha zateká po skoro 20000€ oprave,v akom to je stave...lebo ide zima tak mám starosť...Prajem príjemný deň

Odpoveď

V zmysle zákona č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov mesto ako verejný obstarávateľ je povinný pri obstarávaní tovarov, služieb a stavebných prác postupovať v zmysle zákona. V zákazkách s nízkou hodnotou nie je povinný zverejňovať výzvy na predloženie ponúk na stránke mesta. Postup výberu dodávateľov pri takejto zákazke nie je v zákone taxatívne určený. Zo zákona verejnému obstarávateľovi vyplýva povinnosť raz štvrťročne na svojej webovej stránke predkladať súhrnnú správu o zákazkách s nízkou hodnotou s cenami vyššími ako 1000 eur. Uvedené informácie nájdete na stránke mesta v samostatnom okienku "Verejné obstarávanie". Čo sa týka zákaziek podprahových a podlimitných, tieto sú zverejnené vo Vestníku verejného obstarávania v súlade so zákonom a vykonávacou vyhláškou a sú dostupné pre každého občana, ktorý má záujem o tieto informácie.

Väčšia časť strechy MsKS je nová, je urobená kvalitne a nezateká, vzťahuje sa na ňu aj záruka. Máte zlé a nepravdivé informácie.

Ing. Ľubomír Princík
Odd. výstavby a majetku

J. Čonka, 12.12.2012 08:53

od 9.12.2012 platí nový cestovný poriadok MHD v Trebišove a s týmto dátumom sa zmenili aj niektoré odchody MHD č. 1 (Autobusová stanica – Paričov). Na žiadosť p. Kerestyovej (pozri otázku z 25.11.2012 a odpoveď p. Ing. Verešovej, že žiadosť bude posunutá na SAD MI) bol zmenený odchod MHD č. 1 zo 17:35 na 17:40 hod. Nechápem však z akého dôvodu bol zmenený odchod MHD č. 1 zo 16:40 na 16:45 hod.
Pravda je, že podľa starého už neaktuálneho cestovného poriadku bol príchod vlaku 8909 z Košíc do Trebišova o 16:33 hod., čo pri meškaní vlaku čo i len 5 minút spôsobovalo, že cestujúci MHD s odchodom o 16:40 hod. zmeškali. Tam bol dôvod na presun odchodu MHD, ale podľa nového cestovného poriadku je však príchod vlaku z Košíc už o 16:10 hod.(vlak REX 907 Vihorlat). Príchod vlaku z Michaloviec (REX 912 Slanec) je o 16:17 hod.,príchod autobusu z Michaloviec o 16:18 hod., príchod autobusu zo Sečoviec (spoj č. 46) je o 16:05 hod. a z Prešova (spoj č. 50) o 16:16 hod.

Cestujúci, ktorí prichádzajú z Košíc tak musia teraz čakať na MHD 35 minút (vlak REX 907 Vihorlat), cestujúci zo smeru Michalovce 27 min. (vlak REX 912 Slanec), resp. 28 minút (autobus SAD MI), cestujúci zo smeru Sečovce 29 minút (spoj č. 50), resp. 40 min. (spoj č. 46).

Dôvod presunu aj spoja č. 45, MHD č. 1 Autobusová stanica – Paričov bol teda nepremyslený a prispel len k zhoršeniu situácie. Ak sa mala urobiť nejaká zmena, tak skôr presun odchodu MHD č. 1 na 16:35 hod. a nie na 16:45. hod., pretože pri absencii čakárne na autobusovej stanici to len značne skomplikovalo a predĺžilo čakanie cestujúcich na MHD.

Chcem preto požiadať ing. Verešovú, aby kontaktovala SAD MI a požiadala o presun odchodu MHD č. 1, spoj č. 45 zo 16:45 hod. naspäť na 16:40 hod., alebo na 16:35 hod., aby cestujúci nemuseli v tomto zimnom období zbytočne mrznúť na autobusovej stanici, kde nie je ani čakáreň. Čakanie na úpravu odchodu do pravidelnej ďalšej zmeny cestovného poriadku by totiž bolo vzhľadom na uvedené skutočnosti kontraproduktívne a neohľaduplné voči cestujúcim.

Odpoveď

Dobrý deň, p. Čonka
Beriem na vedomie Vaše pripomienky, ale adekvátnu odpoveď, prípadne prijaté opatrenie dostanete až po konzultácii so SAD Michalovce ako ste sám navrhli.
S pozdravom

Ing. Iveta Verešová
referent dopravy a investícií

Jozefina Lacková, 11.12.2012 14:08

Chcem sa spýtať, či by sa nedalo ustriehnúť, alebo či nemate vedomosti, či sa nenachádzajú nejaké osoby v budove za VšZP, pri rodinnej lekárni
/bývala budova ŠM/, nakoľko tam pozorujem niekoľko mesačný pohyb a to druhý balkón zhora a druhý od semaforu smerom na križovatku.Často je balkon otvorený, /nie prievanom/, ale skoro dopoly a potom zatvorený na doraz. prievan to nemôže robiť....

Odpoveď

Dobrý deň,

Nakoľko spomínaný objekt je súkromným majetkom, mesto nemá informácie o aktivitách na tomto pozemku.

Kancelária primátora

Ing.Štefan Pohorenec, 10.12.2012 21:23

Stránka je super ale ešte mi tu chýba napr.mapa Trebišova s ulicami ako to bolo na starej stránke.

Odpoveď

Ďakujeme za podnet, budeme sa ním zaoberať

Kancelária primátora

Ing. Dušan Grajcár, 10.12.2012 20:12

Chcem sa opýtať funkcionárov MsÚ, prečo na stránke www.mesto Trebišov, sa nikde neuvádza koľko občanov sa súdi s MsÚ, alebo koľko bolo podaných tresných oznámení na funkcionárov MsÚ, a s akým výsledkom ? Viem, že mesto muselo vyhovieť viacerým protestom prokurátora. Prečo to mesto nezverejní, ale to zatajuje. Ďakujem pekne.

Odpoveď

S MsÚ sa nesúdi žiadny občan. Súdne spory, ktorých účastníkom je mesto, prebiehajú v obchodných záležitostiach a mesto o nich informuje po ukončení sporu a vynesení rozsudku na svojom webovom sídle.

Na funkcionárov MsÚ bolo od r. 2011 podané 1 trestné oznámenie - Ing. Dušan Grajcár podal trestné oznámenie na primátora za údajné zneužívanie právomoci verejného činiteľa, polícia a prokuratúra tretné stíhanie nezačali, pretože na to nebol dôvod, o čom bol Ing. Dušan Grajcár oboznámený.

Mesto vyhovelo dvom protestom prokurátora vo veciach VZN a to VZN č. 99/2009 o používaní pyrotechnických výrobkov na zábavné a oslavné účely na území Mesta Trebišov a VZN č.106/2011 o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov. Obidve VZN boli boli zrušené.

Kancelária primátora

Dana Lúčková, 10.12.2012 17:27

Dobrý deň, Mám takúto otázku: Dá sa niekde na tomto portáli, alebo v meste dozvedieť, aké aktivity pre verejnosť a kedy sú v jednotlivých telocvičniach v meste? Telocvične sú večer vysvietené, ale na to, aby človek vedel, čo kde je, by si musel každý večer v týždni všetky obehať. Existuje niekde podobný zoznam? Len počúvam, že kdesi sa cvičí zumba, niekde je volejbal - ale neviem, či sa môžem pridať... Niekde možno aerobic... Nedalo by sa to tu zverejniť? Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,
Mesto zverejňuje športové aktivity o ktorých je informované na svojej stránke, na stránke Facebooku a v Infoliste. Existujú aj športové kluby, ktoré sú samostatnými OZ (alebo súkromnými subjektami) , ktoré si platia prenájom telocviční z vlastných peňazí. (volejbal, badminton atd). Je preto potrebné kontaktovať priamo vedenie klubu, nakoľko mesto o ich programe športových podujatí nie je informované.

Kancelária primátora

Roman Hanc, 08.12.2012 19:32

Chcel by som podanie informácie,kde bude stáť kotolňa na biomasu v meste Trebišov.Na verejnom zhromaždení ste občanom povedali,že kotolňa nebude v areáli BP ,ani na sídlisku JUH a neviete ani Vy ani investor,kde bude stáť ale, že sa to dozvieme čoskoro.Uplynul mesiac a sme nedočkaví,lebo nevieme kde to bude.Určite nechcete,aby sa šírili klamstvá a polopravdy!

Odpoveď

Dobrý deň,

Umiestnenie kotolne zatiaľ nie je určené, investor zvažuje alternatívy. Veríme, že na vašich stránkach už nebudete zverejňovať polopravdy a lži.

Kancelária primátora

J. Čonka, 05.12.2012 12:25

Pokiaľ viem, za stav dopravných značiek v meste je zodpovedné mesto. Kedy sa teda vymenia,alebo opravia 2 značky zákazu zastavenia na ulici Gorkého, ktoré sú už skoro úplne zničené (farba sa "odlupuje")a niektorí vodiči ich už začali ignorovať a parkujú aj v úseku (od polovice ulice po ZŠ na ul. Gorkého), kde sú tieto tieto značky osadené, čím sa blokuje cesta nakoľko na druhej strane ulice je parkovanie, resp. zastavenie a státie povolené.

Odpoveď

Dobrý deň

Ďakujeme za upozornenie.
Nákup nových značiek(vrátane tých o ktorých píšete) je naplánované na 2.týždeň roku 2013.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Igor Semanko, 05.12.2012 10:39

Na otázku pani Godušovej z dňa 2.12.2012,odpovedala kancelária primátora, že samospráva nemá možnosť efektívne konať proti asocialnym živlom(cigánom),ktorý ničia verejný a súkromný majetok,robia neustály neporiadok a špinu.Ževraj právne normy neumožňujú dostatočný postih neprispôsobivých občanov.Preto sa chcem spýtať kancelárie primátora,či keď nás títo asociali začnú už aj biť a vraždiť ,či aj vtedy štát nebude mať možnosť efektívne zakročiť? Títo neprispôsobiví občania si dovoľujú čoraz viac, neboja sa už porušovať zákon ani za bieleho dňa a za prítomnosti svedkov,pretože vedia ,že sa im nič nestane.Pán primátor mal vo volebnom programe jedno heslo : "Čistota a poriadok!" O to ide aj nám, občanom tohto mesta.Podľa mňa to není právny štát, v ktorom, inteligentý človek je utláčaný a neprispôsobivý hulvát chránený!!!

Odpoveď

Dobrý deň,
Právny systém SR je v súlade s Ústavou SR a právom Európskej únie. Samospráva nesmie prijímať protiústavné a nezákonné rozhodnutia, ani diskriminovať občanov na základe rasovej neznášanlivosti. V prípade porušovania zákona občanmi sú povinné konať orgány štátnej moci (PZ SR), v prípade krízových situácií veľkého rozsahu nastupujú armádne zložky. Ak máte poznatky o porušovaní zákona, ste povinný ich oznámiť na najbližšom OO PZ SR. Ani samotný štát nemôže svojvoľne porušovať ľudské práva (napr. právo na slobodu pohybu atd.). Vaše predchádzajúce otázky prosím smerujte orgánom zákonodarnej moci. Samospráva a jej predstavitelia konajú len v intenciách platných právnych noriem SR, ktorými sa riadia.

Kancelária primátora

Peter Gumán, 04.12.2012 17:15

Dobrý deň, kde môžem odovzdať starý prepálený jedlý olej? V Trebišove.
Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň

Môžete priniesť olej do Technických služieb,Stavebná 2,Trebišov v pracovných dňoch od 07:30-14:30 .
Kontaktná osoba:p.Ľubomír Malý

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

marek matej, 03.12.2012 07:21

dobry den neda sa opravit prehlbina na sidlisku stred medzi blokom komenskeho 25 a komenskeho je tam chodnik do mesta medzi garazami a kotolnov uz vela rokov ked prsi stoji tam voda jazero aj teraz ludia chodia okolo po trave blato ak jwe asvalt drahy zatial by tostacilo zhutnizt pieskom okolo su dalsie jamy a rozbite chodniky deti zo skoly komenskeho smerujuci do mesta po chodniku idu po vode blate prsi vsade voda blato sidlisko stred aspon to zasypte hocicim uz vcera bolo neskoro podte sa pozriet teraz nerobte hlavnustefanika ale robte nieco pre ludi na sidliskach pieskoviska preliezky predeti chodniky uz dosluzili blatro dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Ďakujeme za podnet, posunieme ho na riešenie TS.

Kancelária primátora

Gabriela Godušová, 02.12.2012 21:19

Chcem sa opýtať,ako máme postupovať proti neprispôsobilým občanom - Rómov. Bývam na Berehovskej ulici a už trikrát sme investovali do ochrany košov nemalé prostriedky. Včera polámali koše so sekerou a dnes na obed otvorili násilím vráta a zničili zámok. Nebáli sa ani troch ľudí ktorí nezávisle na sebe v tom čase prechádzali pri košoch. Je pravda, že mestská polícia prišla, urobil sa popis a to je asi všetko, čo môžu urobiť. Viem, nemôžu stáť 24 hod. na Berehovskej ale treba urobiť iné opatrenia. Všetci cigáni s povozom - kočíkmi, igelitkami prechádzajú pri MsÚ a pri polícií. Prečo čas od času policajti nezastavia vyberačov košov a nevrátia ich naspäť do tábora veď to už z diaľky vidno, kto ide do mesta a kto ku košom. Alebo to máme zobrať do vlastných rúk, alebo natiahnuť elektrinu okolo košov? Dávam na vedomie mestským poslancom, aby prijali prísne opatrenia a neprispôsobilí občania mali zákaz vstupu do mesta. Áno, ide diskrimináciu, ale odpovedzte mi, kto je diskriminovaný v Trebišove. Keď urobím priestupok ja tak na mňa platí zákon, ale na Róma nie. Kedy budú platiť zákony na Slovensku pre každého rovnako? Verím. že príspevok zverejnite.

Odpoveď

Dobrý deň,

Samospráva musí postupovať podľa platnej legislatívy SR a dodržiavať zákony. MSP aj PZ SR sa riadia aktuálnymi právnymi normami, ktoré neumožňujú dostatočný postih neprispôsobivých občanov. Právomoci poslancov mestského zastupiteľstva sú oklieštené, takisto nemôžu byť v rozpore s právom a Ústavou SR. Pokiaľ nedôjde k zmene a doplneniu právnych noriem zákonodarnou mocou, samospráva nemá možnosť efektívne konať proti asociálnym občanom.

Kancelária primátora

Ján Sirovec, 02.12.2012 06:17

Dobrý deň,
Ja by som Vás chcel poprosiť o opravu osvetlenia pri vchode na ulici Komenského 2206/31 pri garážach (pri kotolni). Je tam stĺp verejného osvetlenia, ale nie je funkčný. Nakoľko tam máme zaparkované auta a sú tam aj garáže, bolo by vhodne opraviť to svetlo, aby sa predišlo možným krádežiam v tejto oblasti.
Vopred Vám ďakujem za nápravu

Odpoveď

Dobrý deň

Ďakujeme za upozornenie.
Kolegovia sa tomu budú venovať.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

lena majerska, 29.11.2012 22:41

Dobry vecer ako je to so ziadostami o socialne byty? Pracuju obcan so zenou a 1 malym dietatom nema nan narok? Len nepracujuci spoluobcania!!! Len neplaticom treba byty?? Kedy mesto pozrie,aj na tie ziadosti kde su pracujuci ludia a dat aj takym byt??a nie len vasim znamym a trebisovskym spoluobcanom!

Odpoveď

Dobrý deň,

Sociálne byty sú prideľované bytovou komisiou v súlade s VZN mesta Trebišov, zloženie ktorej je zverejnené na webovom sídle www.trebisov.sk, ich prideľovanie je transparentné.
O pridelení bytu nerozhoduje vedenie mesta, ale bytová komisia, ktorá podáva návrh.

Kancelária primátora

Dávid Koma, 28.11.2012 19:56

Dobrý deň!

Chcem reagovať na príspevok p. Eriky Buhalovej zo dňa 14.11.2012 pridaný o 09.25 hod., lebo predpokladám, že spomínaný tzv. „bezohľadný sused“ som ja. Je nutné v prvom rade veci dať na pravú mieru. So svojím motorovým vozidlom parkujem pred svojím rodinným domom na verejnej komunikácii, na opačnej strane, ako má dom pani suseda, tak ako väčšina ľudí na Košickej ulici. Predchádzajúci majiteľ rodinného domu nevlastnil auto, tým pádom pani suseda bola zvyknutá parkovať pred rodinným domom, ktorého som majiteľom v súčasnosti. Keď teraz ja parkujem pred svojím domom, na tom istom mieste ako ona v minulosti, je z toho problém. Tým, že parkujem pred vlastným domom, nebránim plynulej prevádzke motorových vozidiel, ani vjazdu a výjazdu z garáže pani susedy. Priemerný vodič však nemôže mať v tomto prípade problém vojsť do garáže, preto odporúčam využiť kondičné jazdy v autoškole.

Odpoveď

Dobrý deň,

Susedské spory sa riešia občiansko-právnym konaním, podaním podnetu na OO PZ SR.

Kancelária primátora

Ing.Vnek S., 28.11.2012 10:04

Dobrý deň !
Chcel by som vedieť, či má mesto v ivestičnom pláne rekonštrukciu a prevádzkovanie existujúcej verejnej
toalety (oproti obv.úradu)resp. výstavbu novej,v inej lokalite mesta.
Zaujíma ma celoročná prevádzka a nie iba v čase konania verejných akcií.

Odpoveď

Mesto verejné toalety oproti Mestskému úradu prevádzkuje len počas konania verejných akcií. V roku 2013 mesto uvažuje so sprevádzkovaním verejných toaliet pri Bille a v Tržnici (starej KaSS).

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Gergely A., 27.11.2012 09:38

Prajem dobrý deň
Obraciam sa na Vás s otázkou prečo na cintorínskej ulici vyvážajú technické služby z troch kontajnerov na odpad stále len dva . Stáva sa to často a naposledy tomu tak bolo pondelok 26.11.2012. To ozaj šetríme alebo nestíhame vyvážať ?
Ďakujem za odpoveď .

Odpoveď

Dobrý deň

V treťom kontajneri sa nachádza stavebný odpad(tehly,kusy betónu(,ktoré nie je možné dvihnúť a vysypať do smetiarskeho auta už len kôli hmotnosti.Pracovníci majú aj tak zákaz dávať stavebný odpad do smetiarskeho auta lebo poškodí vnútro zbernej nádrže.
Kontajner sme zobrali na naše vozidlo opatrené hydraulickým zdvíhacím zariadením,obsah naši pracovníci manuálne odstránili.Po oprave poškodeného kontajnera ho vrátime na miesto.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov