Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Anna Nováková, 06.03.2013 13:01

Dobrý deň.Prečo na ulici M.R.Štefánika 2221 sú iba obyčajne kontajnery , pri ktorých je neustály neporiadok, keďže slúžia aj pre SP a ďalšie zložky pôsobiace v budove pred bytovkou. Naopak naproti na SNP 2222, kde bývajú
zamestnanci MÚ, sú kontajnery v zabezpečených klietkach , k tomu sú pridané aj kontajnery na triedený odpad 2 kusy a sú iba pre obyvateľov bytovky. Myslím si že všetci platíme rovnak dane, tak by to malo byť aj rovnomerne rozdelené.Ďakujem za nápravu.

Odpoveď

Dobrý deň

Klietky na kontajnery pred bytovkou Komenkého 2222 neboli osadené Technickými službami.Bola to iniciatíva obyvateľov bytového domu.
Kontajnery na separovaný zber,ktoré sú v bezprostrednej blízkosti neslúžia len pre obyvateľov bytového domu.
Priestor za SP a okolie kontajnerov previdelne čistíme pracovníkmi Technických služieb.Udržiavať poriadok kontinuálne však nie je technicky možné.

S pozdravom
Michal Pačuta
TS Trebišov

Peter Pepo, 02.03.2013 19:36

Dobry den chcel by som sa spytat kde sa daju kupi hk trebisov saly. dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,
HK nie je mestská organizácia, kontaktujte prosím klub na ich webovej stránke www.hktrebisov.sk

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Patrik Ihnát, 28.02.2013 20:50

Dobrý deň, ďakujem za rýchlu (ne)opravu stlpu verejného osvetlenia. Pre zmenu nesvieti celá ulica Gagarinova + Hviezdna + Dargovská a celá IBV Juh. Vela zdaru. Alebo si mám myslieť, že šetríte elektrickú energiu a vypínate jednotlivé ulice?

Odpoveď

Dobrý deň
Ďakujeme za upozornenie.
Včera o 22:00 boli kolegovia poruchu odstrániť.

S pozdravom
Michal Pačuta
TS Trebišov

MUDr. Mariana Sabová, 28.02.2013 16:15

Dobrý deň! Chcem sa opýtať, prečo nesvieti pravidelne verejné osvetlenie na ulici Strednej, ale len každý druhý týždeň? Platíme dane rovnako, tak nech nemáme tmu ako v hrobe. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň
Ďakujeme za upozornenie.
Kolegovia tam boli včera o 22:00 a poruchu odstránili.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Martin Varga, 27.02.2013 21:21

Chcel by som sa opýtať,lebo v objednávkach som nenašiel nič,ani výzvu nikde na internete,ako mesto zabezpečí opravu ciest,keď doteraz nebola vyhlásená žiadna súťaž,a jar je tu.Chcem presné podanie vysvetlenia k predmetnej veci.Kto kedy ako kde čo a za koľko,dúfam že mi odpoviete,lebo situácia je neúnosná.

Odpoveď

Opravy ciest v meste Trebišov budú vykonávané v prevažnej miere vyspravením výtlkov na uliciach mesta a celkovou rekonštrukciou úseku miestnej komunikácie pred políciou na Ul. M.R.Štefánika. Verejné obstarávania na dodávateľov prác v súčasnej dobe prebiehajú v súlade s platnou legislatívou.

Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

Anton Laškoty, 27.02.2013 19:13

Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy bude reálne kanalizácia v Milhostove, nie sľuby.

Odpoveď

Dobrý deň,

Otázka kanalizácie sa riešila na MsZ 27.2.2013, vysvetlenie bolo podané všetkým poslancom a zúčastnenej verejnosti. Vzhľadom na to, že vo veci prebieha súdne konanie účastníkov súťaže proti Úradu pre verejné obstarávanie, nevieme Vám podať bližšiu informáciu.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jozef, 27.02.2013 09:18

Dobry den,ma v plane mesto v blizkej buducnosti cerpat eurofondy?

Odpoveď

Dobrý deň,

Mesto eurofondy čerpalo aj v minulosti, za terajšieho vedenia takisto dostalo prostriedky z eurofondov na jednotlivé projekty. Oddelenie majetku a výstavby podrobne monitoruje aktuálne výzvy na čerpanie ďalších prostriedkov z fondov EU. Systém je nastavený tak, že jednotlivé ministerstvá vyhlásia výzvu na čerpanie eurofondov, mesto spracuje projekt na konkrétnu výzvu, ministerstvo posúdi žiadosti a pridelí finančné prostriedky vybraným samosprávam. Spolufinancovanie projektu samosprávou je obvykle 5% z celkovej sumy.

Prosím uvádzajte v budúcnosti celé meno a priezvisko inak Vaše otázky nebudú podľa pravidiel na stránke www.trebisov.sk zverejnené.

Radovan Jílek
kancelária primátora

Patrik Ihnát, 26.02.2013 20:41

Dobrý deň, na ulici Gagarinova nesvieti 1 stlp verejného osvetlenia a v tme sa tu zhlukujú nejaké osoby.

Odpoveď

Dobrý deň

Ďakujeme za upozornenie.
Poruchu dnes odstránime.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Renáta Repovská, 24.02.2013 20:23

Dobrý deň, chcem sa spýtať ak si overujem doklad na matrike či pracovníčka, ktorá overuje tento doklad má právo použiť tieto informácie inej osobe alebo je to úradné tajomstvo, ktoré sa nesmie dostať iným osobám. Ak to má ostať ako úradné tajomstvo a pracovníčka to poruší ako postupovať ďalej.

Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Pracovnici oddelenia matriky nemôžu a ani nemajú oprávnenie poskytnúť informácie osobného charakteru ako rodné číslo, dátum narodenia, adresu trvalého bydliska či číslo osobného dokladu tretím osobám. Možnosti, spôsob a postup poskytnutia informácii je zadefinovaný v zákone č.211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám.
V prípade, že dôjde k porušeniu citovaného zákona ma dotknutá osoba právo podať písomný podnet-sťažnosť.

S pozdravom

Juraj Lenhardt
Hlavný kontrolór

Jozef Balaz, 24.02.2013 13:44

Dobry den, chcem sa opytat, ze kde sa da prihlasit o pracu ns straznika, pocul som ze mesto teraz vytvorilo take pracovne miesta. Je to pravda. Za odpoved dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

V súčasnosti mesto neprijíma na oddelenie vnútornej ochrany nových pracovníkov. Oddelenie bolo vytvorené zlúčením už existujúcich pracovných miest (strážnici CVČ, TS ..) do jedného celku pod správou mestského úradu.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Viera Gajdošová, 21.02.2013 14:43

Dobrý deň.

Na ulici Varichovskej č.d 17 a 21 chýba poklop na kanal. Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň

Ďakujeme za upozornenie.
Už tam idú kolegovia

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Martina, 19.02.2013 17:41

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že prečo sa nič nerobí v opustenom paneláku, ktorý sa nachádza na ulici ČSl. armády, za budovou Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Bytovka je už niekoľko rokov vlastníctvom súkromnej firmy, nepatrí mestu.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Kristína Kinová, 19.02.2013 14:47

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať, čo sa plánuje robiť s letným kúpaliskom...
Bude v lete otvorené ?
Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Kúpalisko bude otvorené v letnej sezóne 2013 rovnako ako v predchádzajúcich rokoch.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jan Sirovec, 19.02.2013 01:12

Dobrý deň,
Ja by som Vás chcel poprosiť o opravu osvetlenia pri vchode na ulici Komenského 2206/31 pri garážach (pri kotolni). Je tam stĺp verejného osvetlenia, ale nie je funkčný. Nakoľko tam máme zaparkované auta a sú tam aj garáže, bolo by vhodne opraviť to svetlo, aby sa predišlo možným krádežiam v tejto oblasti.
Vopred Vám ďakujem za nápravu

Odpoveď

Dobrý deň

Kolegovia sa tomu budú venovať zajtra 20.februára.
Ďakujeme za upozornenie

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Zuzana F., 16.02.2013 09:15

Dobrý deň,

chcela by som upozorniť na pouličné svetlo na ulici L.Sáru pri smetných košoch, ktoré už dobre 3 mesiace vôbec nesvieti. nedalo by sa to odstrániť?
Nanešťasie včera som si s manželom všimla, že naše auto ma doškrabanú prednú kapotu, čo pravdepodobne spôsobili naší spoluobčania v nočných hodinách, keď svetlo nesvietilo.
A ešte jedna pripomienka pri smetných košoch sa denno denne vystrieda niekoľko spoluobčanov, ktorý sa v nich prehrabávajú, že človek nemá ani chuť ísť vyniesť odpadky. ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň

Čo sa týka osvetlenia ďakujeme za upozornenie.
Dnes tam kolegovia pôjdu.
Na pohyb občanov pri kontajneroch a možného znečistenia som upozornil Mestskú políciu.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

manasil marian, 14.02.2013 19:26

p.Ing. Princik ponukam bezplatne pomoc pri platani vytlkov len zakupte zimnu obl. drvu ..je potrebny maly valec, metla a na jar zaliat tekutym asvaltom zasypat drvov a ja slubujem za vytlk vydrzi aj 2az 3 roky... nechcem len kritizovat ale nemam problem vo svojom volne aj pomoct nechcem aby sa v meste ludia delili na oranzovych a ostatnych ale na tych co chcu pomoct a na takych co o mesto nemaju zaujem...

Odpoveď

Pán Manasil úprimne si cením Vaše rady a ponuku na pomoc, no keďže pracujete na SSC a v problematike sa vyznáte musíte uznať, že kúpa zimnej asfaltovej zmesi Kanader mix je pre mesto nehospodárna. 1 tona Kanader Mix stojí 185 €, kým tona horúcich asfaltových zmesí je za 75 €. Tu sú dôkazy - faktúry z iných inštitúcii:

http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/kr_pz_ke_eo_ks02/rok_2011/faktury/1180070_1900004048_1180010.pdf

http://www.bbrsc.sk/zmluvy/1299070681.pdf

Ako zamestnanec SSC určite viete aj to, že zimná asfaltová zmes je pri jarnom oteplení až príliš mäkká, má vysokú elasticitu a ľahko sa v nej vytvárajú koľaje. Sú preto nutné ďalšie úpravy, čo zase zvyšuje cenu. Mesto o pár dní pristúpi k opravám výtlkov na všetkých mestských komunikáciách a bude to podstatne lacnejšie a trvácnejšie ako aplikáciou zimnej zmesi.

Vašu ponuku na pomoc zasielame riaditeľovi Technických služieb mesta Trebišov a ďakujeme za Váš záujem o problémy mesta a snahu pomôcť.

Ing. Ľubomír Princík
vedúci oddelenia výstavby a majetku

manasil marian, 12.02.2013 14:33

nemohlo by mesto zakupit zopar vriec zimnej obalovanej drvy???aby zaplatalo aspon tie najvetsie vytlky???? do kedy si budeme nicit motorove vozidla???

Odpoveď

Studená asfaltová zmes KANADER - mix pre zimnú opravu výtlkov má obmedzenú trvácnosť a aplikovať ju na tak veľké množstvo dier, aké vzniklo počas tejto zimy by bolo nehospodárne. Na území mesta sa studená asfaltová zmes použila len obmedzene na najviac poškodených miestach. Mesto plánuje opravovať výtlky hneď, ako to počasie dovolí a ako bude na obaľovacích centrách dostupná horúca asfaltová zmes s dlhšou trvácnosťou. Opravy výtlkov, ktoré boli realizované na jar v minulom roku sú urobené kvalitne a nie sú poškodené. Nové výtlky sa vytvárajú na popraskaných povrchoch ciest starých niekoľko desaťročí. Napríklad asfaltový povrch Ul. M.R. Štefánika bol urobený začiatkom 70-tich rokov a jednoducho dosluhuje. Tohtoročná zima striedaním teplôt pod a nad nulou je zvlášť nepriaznivá práve na vytváranie výtlkov a nie je to len problém Trebišova. Podobne je poškodená väčšina ciest v strednej Európe.
Na najviac poškodenom úseku na Ul. M.R. Štefánika pred políciou bude položený nový asfaltový koberec v celej šírke vozovky a v dĺžke cca 200 m.
Žiadame preto vodičov o trpezlivosť a hlavne prispôsobenie jazdy stavu a povahe vozovky. V prípade poškodenia svojho vozidla kontaktujte svoju poisťovňu a správcu cesty a škodu riešte, ako poistnú udalosť.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Juraj Leško, 10.02.2013 17:40

Dobrý deň
Zaujímalo by ma, prečo už nie sú u kultúrnych pamiatok mesta fotografie?

Odpoveď

Dobrý deň,

Galéria kultúrnych pamiatok sa pripravuje.

S pozdravom

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Lucia Novak, 06.02.2013 14:21

Dobrý deň mám dve otázky na kompetentných: 1.otázka kedy plánujete opraviť chodník pred Materskou školou 1.decembra ,je viac ako v katastrofálnom stave,nosím dieťa do škôlky,a ten chodník je sama diera.Ďakujem. 2.Otázka-to naozaj nikto nevie urobiť nejaký zásah na predajňu drogérie na Komenského ulici pod "činskym múrom"aby sme konečne nemuseli pozerať na sfetovaných cigánov ako si chodia kupovať toluén a podavajú si kľučku doslova ako na bežiacom páse...včera ich tu bolo asi skupina 8 cigánov a hneď len čo výjdu von hneď fetuju....Ďakujem.

Odpoveď

Mesto Trebišov plánuje v roku 2013 investovať značné finančné prostriedky do opravy chodníkov v meste. V prvom rade sa budú opravovať najviac frekventované chodníky v centre mesta. V pláne údržby je aj chodník na Ulici 1. decembra pred Materskou školou.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Jacko, 05.02.2013 09:21

V Trebišove a celom okolí sú na cestách neskutočné diery -výtlky ,niektoré neskutočne hlboké. nevidím nič iné dlhé roky ako cestári tieto diery len zasypú nejakou čiernou pofidernou hmotou a hotovo. hned deň dva po príchode zimy su tam diery znovu a ešte aj skorej a ešte vetšie. Jednoducho cestári svoju robotu odflákajú. Normalne sa má diera dookola vyrezať vyrúbať do určitej hĺbky a vyspraviť tak ako sa v skutočnosti správne má.Oni to vedia ako.
Ale Trebišovskí cestári sú zásady ,že robotu si treba šetriť, lebo je jej málo tak aby bolo aj na ďajšie mesiace a roky. Mňa konkrétne by velmi, ale nie len mňa ,ale aj veľa šoferov v Trebišove a okolí zaujímalo ,ak by som na tých dierach rozbil nápravu, kto by mi uhradil sposobenú škodu.
PROSIM O ODPOVEĎ na tejto stránke.
Za odpoveď vopred ďakujú aj vodiči z Trebišova a okolia

Odpoveď

Dobrý deň,

Cesty v meste majú v správe Technické služby Trebišov, okolie Trebišova patrí pod správu košického samosprávneho kraja. Zimné počasie neumožňuje plošnú výmenu povrchu, preto TS robia len čiastkové opravy. Mesto Trebišov plánuje vymeniť celý povrch vozovky v najkritickejších úsekoch keď to počasie dovolí.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Viriková Lucia, 04.02.2013 22:00

Dobrý deň,
zaujímalo by ma čo sa stalo/stane so starým premietacím zariadením z nášho kina. Nebolo by možné stále premietať staršie filmy, vytvoriť nejaké tematické premietania alebo filmové maratóny pre deti, dôchodcov či ostatných občanov?

Odpoveď

Dobrý deň,

Staré premietacie zariadenie je v MsKS stále funkčné, bohužiaľ filmy sa už v tomto formáte nevyrábajú. Filmy boli zapožičiavané príslušnou organizáciou, od procesu digitalizácie sú filmy už len v digitálnom formáte, preto nie je možné ich premietať. V II.polroku 2013 sa bude mestské zastupiteľstvo znova zaoberať otázkou digitalizácie terajšieho kina, nakoľko ide o nákladnú investíciu. Pre verejnosť sa pripravujú akcie typu ,,Expedičná kamera" tj. premietanie krátkych dokumentárnych filmov.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Kordisch, 02.02.2013 12:55

Kedy sa opraví chodník za bytovkou na Berehovskej pri VÚB a pri kotolni? Je to v prípade dažďa hotový bazén. Je to už zopáááááár rokov. Foto prikladám-čerstvé.
Ďakujem.
http://jiso611.galerie.cz/5997019-tv-berehovska-pri-kotolni#

Odpoveď

Mesto bude v priebehu roka 2013 opravovať chodníky, ktoré sú najviac využívané občanmi mesta. Keďže údržba chodníkov bola v minulých rokoch značne zanedbaná, takmer všetky chodníky v meste potrebujú údržbu. Rozsah nutných opráv je tak veľký aj na hlavných mestských ťahoch, že na opravu chodníkov v nádvoriach bytových domov prostriedky v roku 2013 nezvýšia.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Peter Fekete, 31.01.2013 19:18

Dobrý deň na ulici Jarkovej pri dome č.858/2 chýba poklop kanála.

Odpoveď

Dobrý deň

Ďakujeme za upozornenie.
Už to išli kolegovia riešiť.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

K. Feketova, 31.01.2013 19:10

Dobry den, mohli by ste upravit-prestavit casovy spinac na zasvietenie poulicneho osvetlenia na ulici Kutnohorskej? Okolo 18*00 hodiny este stale nesvietia svetla, kym na prilahlych uliciach uz ano. Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň
Dnes sa tomu budú venovať naši technici.
Ďakujeme za upozornenie.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Michal Urban, 31.01.2013 14:19

Dobrý deň, v poslednej dobe som kvôli horšiemu počasiu a veľkej vzdialenosti z horného konca na dolný začal častejšie využívať mestskú MHD. Keď som však začal študovať cestovný poriadok, bol som zhrozený nad jeho neprehľadnosťou.

Nedal by sa cestovný poriadok napísať prehľadnejšie, napr. po vzore krajských miest ako Košice? Nedali by sa niektoré zastávky premenovať, aby boli pomenované podľa oporných bodov? (hlavne zastávky pomenované podľa čísla domu)

Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Cestovný poriadok liniek MHD v Trebišove je spracovaný a zverejnený v tvare, ktorý zodpovedá CP prímestských liniek.

Vo veľkých mestách sú však CP MHD spracovávané na jednotlivé linky, pričom základným predpokladom je to, že všetky spoje danej linky chodia iba po jednej trase a v určitých časových intervaloch, napr. 15 min. Preto je možné na autobusových zastávkach MHD v týchto mestách zverejňovať tzv. výpisy, kde je uvedená trasa a odchody jednotlivých spojov.

Ak sa pozrieme na CP MHD v Trebišove, tak zistíme, že spoje sú vedené rôznymi smermi podľa toho, kde bola požiadavka prepravy, napr. zachádzka ku škole, na konkrétnu ulicu, k nemocnici, k LIDLU, k určitej firme atď. Pri takomto CP sa výpisy robiť nedajú. Hovoríme tomu, že CP MHD v Trebišove je účelový, spoje sú vedené v časoch a smeroch, ktoré boli vyvolané určitou požiadavkou.

S pozdravom

Ing. Polačko Ján
vedúci dopravného závodu Trebišov

Jana Kolesarova, 30.01.2013 13:14

Chcem sa spýtať na kontakt Jednoty dôchodcov Slovenska v Trebišove.Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,
Kontakt na predsedníčku, p. Haburovú je 0903902066.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Dávid Bula, 30.01.2013 12:31

Dobrý deň,chcel by som sa opýtať že na ulici Čsr. Armády je rodinna lekáreň a za ňou stojí opustená bytovka.Tak chcel by som vedieť prečo tam mesto nenasťahuje rodiny ktoré nemajú kde bývať alebo prečo ju mesto nepredá nejakému súkromnikovy.

Odpoveď

Dobrý deň,

Táto budova je v súkromnom vlastníctve a nepatrí mestu Trebišov.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Dana Brezova, 28.01.2013 14:38

Dobrý deň. Pred rokom som kúpila byt v centre mesta. Postupne som ho prerábala a samozrejme že na vchodových dverách bol oznam o prebiehajúcej rekonštrukcii. Evidentne to však prekážalo páru susedom a od tej doby neustále čelím rôznym neoprávneným verbálnym útokom, ohováraniu, robeniu na prieky, dalo by sa povedať k určitému obmedzivaniu a dokonca spisovaniu petícií voči mojej osobe. Máme doma niekoľkotýždňové dieťa a celý tento problém je dost stresujúci pre celú moju rodinu. Chcem vedieť, kde presne sa mám obrátiť ešte pred tým, ako to budem riešiť súdnou cestou. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

z Vášho príspevku nie je zrejmé čo presne Vaši susedia napádajú, skúste preto kontaktovať správcu bytového domu aby Vám pomohol spor riešiť, alebo podaním na políciu, ktorá vec postúpi na správne konanie.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jozef Štefanko, 28.01.2013 10:12

Dobrý deň

Na ulici MRŠ v zelenom pase pred kostolom sú označené stromy červeným krížom aj tie sú určené na výrub ak áno tak prečo?

Odpoveď

Vami uvedené stromy nie sú určené na výrub. Označenie týchto stromov je aktivita nezistenej osoby.

Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

stanley, 28.01.2013 02:05

kedy bude v trebišove už skatepark??? už je rok 2013:)))!!! caka nato pol trebišova ne jeden skater sa vykakal na tento koniček koli takym podmienkam a je ich tu stale vela je tu kopu novych mladych ale aj starych skaterov ktory stale jazdia pribudaju aj aggresive skateri takze jazdci na korčuliach je nas tu asi 7 skaterov pol mesta amaterov aj profikov takze skatepark by bol maximalne plny!!! keby sa vyberal nejaky ten poplatok mestu by sa to mozno uplne aj vratilo:)takze nemoze byt vyhovorka ze nesu nato financie kazde mestoto ma už a ani ze nas je malo je nas tu po milu jarmilu:)ktory by vyuzili S.K.A.T.E.P.A.R.K

Odpoveď

Dobrý deň,
Skatepark bude realizovaný v tomto roku. Zároveň Vás žiadame o dodržiavanie podmienok, anonymné príspevky nebudú zverejnené.

Radovan Jílek
Kancelária primátora