Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Jozef Novak, 24.01.2013 21:25

Zaujimalo by ma, ze preco pan primator na zachranu svojej cti nezverejni podrobnejsie informacie o prehliadke pred vyrubom stromov v parku a to kontretne, ze ktory pracovnik obvodneho uradu zivotneho prostredia tam bol a kedy presne?

Pavol BAČIK, 24.01.2013 21:05

Máte pravdu pán Jílek,nie som Trebišovčan.
Po dlhšom čase som navštívil rodisko
svojich starých rodičov a som zhrozený,čo sa tu deje.Zhodou okolnosti som navštívil
vzdialených príbuzných,tak mi to nedalo,
vysloviť svoj názor touto cestou.Ale vidím
že Vy vlastne chcete počuť len to,čo chcete.Dali ste si radšej tú námahu,aby ste prešli matriku a zisťovali kto som a
či som zadal otázku,aby ste sa vyhli odpo-
vedi.To sú praktiky bývalého režimu.

Pavol BAČIK, 24.01.2013 20:47

Vážení dendrologovia,mali by ste ako
predstavitelia mesta aj Vy dodržiavať
zákony.Už dnes vie pomaly každý občan,že
bez súhlasu ŽP nie je možné vyrúbať stromy
ani na vlastnom pozemku.Tak neviem prečo
tá komédia s tým drevom,ktoré ste mohli doviesť bohvie odkiaľ.Pán primátor som z
Vás už druhýkrát sklamaný.Vedzte,že určite
nie som sám.

Marián Mazúr, 24.01.2013 12:22

Dobrý deň, odhliadnuc od dôvodov ,prečo to kto urobil, chcem sa opýtať, či bude ten, kto to drevo zložil v meste, či bude za to potrestaný napríklad Mestskou políciou?? predpokladám, že nik si svojvoľne nemôže čokoľvek kdekoľvek vysypať.

Odpoveď

Dobrý deň pán Mazúr,

V žiadnom prípade nejde o skládku, uvedené drevo mesto predložilo na dendrologickú analýzu Obvodnému úradu životného prostredia.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Marek Princik, 24.01.2013 08:08

Dobry den,

Ja by som sa chcel spytat pana Jileka, z akeho dovodu hladal, alebo dal hladat v evidencii mesta pana menom Pavol Bacik, ktory na tomto webe polozil otazku resp. nazor. Svojim prispevkom neporusil ziadne pravidla tejto webovej lokality. Pan Jilek toto su STB-acke praktiky co to tu robite!!!

Jozef Novak, 23.01.2013 11:12

Cela situacia okolo vyrubu v parku sa mi zda nepriatelna, tak by som sa chcel opytat dalsiu otazku. Za aku cenu sa predavalo drevo z vyrubanych stromov z parku do osady?

Odpoveď

Všetka drevná hmota zo suchých stromov bola odvezená na Stredisko osobnej hygieny a práčovne na Medickej ulici, kde sa predáva ako palivové drevo za 20 €/priestorový meter.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Pavol BAČIK, 22.01.2013 21:48

Nechápem,prečo pán primátor zneužíva TUK
pre nezhody s jedným jeho členom.Akoby táto organizácia mohla zato,že títo dvaja
majú medzi sebou nedorozumenie.Kde sa podela tá naša demokratičnosť?Pokiaľ sa pán primátor necíti byť vinný z obvinení pána Juhasa nech zdokladuje deratizáciu
v rómskej osade trebárs aj kontrolórom mesta a nie takéto jednanie.Sklamali ste ma pán primátor.

Odpoveď

Nepoložili ste otázku, takže Vám nemôžeme odpovedať. Na vysvetlenie Vám prikladáme záznam stretnutia primátora s občanmi, kde pán Juhás obvinil primátora bez doloženia konkrétnych dôkazov, a vyjadroval sa za TUK, k čomu nemal mandát. Preto sa TUK od tohto pána dištancoval otvoreným listom. Pri pochybnostiach ohľadom deratizácie Vám radi pri Vašej osobnej návšteve umožníme nahliadnutie do dokumentácie . Zároveň Vás poprosím aby ste sa nehanbili za svoju identitu a podpisovali sa pravým menom, Pavol Bačik v evidencii obyvateľov Trebišova neexistuje.

Stretnutie primátora s občanmi 07.11.2012

Otvorený list TUK primátorovi

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jozef Novak, 22.01.2013 20:04

Chcel by som sa opytat od kompetentnych na mestskom urade, ze ako bolo vyuzite drevo z vyrubu 88 stromov, ktore boli vyrubane v mesiacoch december a januar v mestskom parku?

Odpoveď

Drevo z výrubu vyschnutých a poškodených stromov za mesiac december bolo odpredané do osady cez stredisko osobnej hygieny za cenu 280 eur. Január ešte neskončil, preto nemáme sumarizované finančné prostriedky za aktuálny mesiac. Všetko drevo z orezov a výrubov je mestom odpredávané, zdarma sa nikomu neposkytuje.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Peter Varjassy, 21.01.2013 18:16

Prosím Vás, dajte opraviť tú VEĽKÚ DIERU na ceste za Jednotou, ako sa rozchádzajú cesty Kukučínova a Rastislavova, v strede pri kanalizačnom poklope. ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň

Hneď ako to dovolí počasie.
Samozrejme netýka sa to len miesta o ktorom píšete.
Budeme opravovať aj ďalšie.

Zdraví

Michal Pačuta
TS Trebišov

Peter V., 21.01.2013 18:13

Za Jednotou, ako sa rozchádzajú cesty na Kukučínovú, Rastislavovú pri kanalizačnom poklope je VEĽKÁ DIERA v strede cesty. Potreba opraviť !

Roman Hanc, 21.01.2013 17:49

Chcel by som sa opýtať,čo bude mesto resp.TS robiť s dierami na cestách...dnes sa mi podarilo do jednej vojsť pred Kauflandom a tehlovou bytovkou smerom na kruhový a poviem Vám bol to neskutočný zážitok!!!Viem ,že ešte na to neprišiel čas,ale treba s tým niečo robiť...Otázka č.2...či ste spokojný s dodávateľom,ktorý ako ste prezentovali v apríli 2012 opravoval tieto diery revolučnou najmodernejšou metódou,lebo niekedy to opravovali TS zastaralou metódou a ja ako laik roydiel nevidím...dokonca mám pocit,že je to horšie...

Odpoveď

Mesto Trebišov plánuje rekonštrukciu ciest a chodníkov na jar. V zime kvôli nízkym teplotám nie je možné diery opravovať ani novou technológiou. S novou technológiou sme spokojní, bohužiaľ nedá sa aplikovať na rozsiahle poškodenie vozovky.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jozef Novak, 21.01.2013 13:39

Dakujem za odpoved. Moja dalsia otazka znie, ze kolko stromov mesto nechalo vyrubalo v parku za mesiac december, januar a preco? Kedy a kolko stromov mesto planuje vysadit namiesto tych vyrubanych?

Odpoveď

V mesiaci december 2012 bolo vyrúbaných v Mestskom parku v Trebišove 29 ks drevín a v mesiaci január 2013 to bolo 59 ks stromov. Výrub bol uskutočnený z dôvodu možnosti bezprostredného ohrozenia zdravia alebo života človeka alebo značnej škody na majetku, nakoľko predmetné jedince boli vyschnuté. Oznámenie o výrube týchto drevín bolo zaslané na Obvodný úrad životného prostredia v Trebišove v zákonne stanovenej lehote. Primeraná náhradná výsadby bude prostredníctvom Centra voľného času Príroda realizovaná v jarných a letných mesiacoch.

Ing. Eva Bučková
odd. výstavby a majetku

Jozef Novák, 21.01.2013 09:51

Dobrý deň.

Chcel by som sa opýtať od kompetentných na mestskom úrade, že koľko peňazí by mesto ušetrilo od Vášho nástupu, pokiaľ by sa nenakupovali produkty od spoločnosti Microsoft, ale využívali by sa open source programy?

za odpoveď vopred ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Mesto by neušetrilo nič, naopak by muselo zaplatiť niekoľko desiatok tisíc eur za nové programy pre výkon samosprávy. Programy, ktoré mesto používa na svoju činnosť, matriky, pokladne atd. sú špecializovaným softwarom, ktorý beží pod OS Windows, tento stav mesto zdedilo po predchádzajúcich vedeniach. Vzhľadom na niektoré dáta, ktoré sa odosielajú do serverov štátnej správy to ani nie je možné, nakoľko štátna správa takisto používa platformu Windows. Z open source mesto využíva balík Open Office tam, kde je to možné.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Emilly, 18.01.2013 21:15

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, aké výhody môže poskytnúť mesto invalidnému dôchodcovi, ktorý je držiteľom preukazu ťažko zdravotne postihnutý?
Ďakujem za odpoveď.

Vladimir, 18.01.2013 19:15

Aké sú plány mesta Trebišov v roku 2013 čo všetko chce v tomto roku stihnúť ?

Jozef, 18.01.2013 10:29

zdravím plati sa dan za psa z utulku ? dakujem

Odpoveď

Dobrý deň

Od roku 2013 sa platí daň aj za psa z útulku.

Ing. František Feďák
Finančné oddelenie

Michal Polák, 17.01.2013 18:59

Dobrý deň, prečo stagnujú jednania Mesta Trebišov so spoločnosťou ANTIK z dôvodu ich žiadosti pripojenia optického kábla v mestskej časti za koľajami pri kasárňach na Kollárovej ulici kde bývam ? Viete mi povedať kedy spoločnosť ANTIK dostane povolenie od Mesta Trebišov na pripojenie uvedeného optického kábla ?

Odpoveď

Mesto Trebišov vznieslo k projektu spoločnosti ANTIK viacero zásadných pripomienok, ktoré neboli firmou ANTIK riešené a tak je konanie zastavené.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

M - S, 17.01.2013 09:27

Ja sa nebudem na nič pýtať, ale chcel by som touto cestou poďakovať p. primátorovi za to ako pomohol mestu Trebišov. Ďakujem Vám, že ste sa dali do plnenia predvolebných sľubov, a nie ako bývalí primátori ktorí sa tam prišli iba nahrabať a na mesto samotné zvysoka kašľali. Určite máte môj hlas aj v ďalších voľbách. S pozdravom váš občan M.

Darina Poliaková, 16.01.2013 12:51

Dobrý deň.
Chcela ba som sa opýtať kompetentných ľudí kde by som nasla aktuálny cestovný poriadok MHD Trebišov kedže nie su na zastávkach,nenajdete ich ani na stranke Mesta Trebišov,ani na nete a ani vodiči MHD ich nevedia poskytnuť.Možno by som sa mohla riadiť tým z roku 2009 ktorý som našla na nete,ale to by som sa načakala.Ďakujem.

K. Feketova, 16.01.2013 09:52

Dobry den, mohlo by mesto v tomto pocasi zabezpecit posypanie chodnikov na nadjazde? Neskutocne sa tam smyka, podchod nie je, cez kolaje je prechod zakazany a clovek nechce riskovat pokutu. Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň

Údržbu nadjazdu zabezpečuje Slovenská správa ciest.

Budeme ich informovať.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Monika Vincejova, 16.01.2013 09:22

Možete mi prosim vysvetliť vaše rozhodnutie, ktore je zakotvene vo Všeobecnych nariadeniach a to:
platenie za technicky odpad vo vyške 50%
za občana SR, ktorý síce má trvalý pobyt v Trebišove, ale už 5rokov býva v cudzine.
Jedná sa konkrétne o mojho syna.
Pracuje v Anglicku 5rokov, domov pride 2x do roka na cca 7dni a podľa vás vyprodukuje za ten cas tolko odpadu, že zan musi zaplatit.
Ved to je proti zdravemu rozumu. Nezda sa Vám to?
A to len preto, ze nie sme schopny zabezpecit pracu mlademu cloveku tu u nas, je nuteny za pracou vycestovat a ako trest za to, ze tu ma trvalý pobyt musi proste platiť.
Tak tomu naozaj nerozumiem. Co za studovaná hlava to vymyslela?
Dufam, ze sa dockam odpovede.
Vopred dakujem.

Peter Maly, 16.01.2013 08:42

zdravím kedy mesto vybuduje skatepark ? nemal nahodou byt pri kauflande? ci sa nato uz zabudlo ? dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Mesto počíta s vybudovaním skateparku, ktorý bude realizovaný v priebehu roku 2013.

Kancelária primátora

Tomková Dana, 14.01.2013 19:11

Dobrý deň. Chcem sa spýtať prečo musí po novom za KO platiť osoba ktorá sa kvôli práci dlhšiu dobu nezdržiava v mieste trvalého bydliska...veď neprodukuje žiaden odpad.

i.demeterova, 11.01.2013 09:47

ja sa chcem opat vratit k teme parkovisko na Severnej,cize chcem sa spytat,to opat ukrojite zo zelenej plochy smerom na ihrisko a rozsirite uz existujuce parkovisko o 9par.miest?len kvoli tym9autam,...?toto neriesi celkove parkovanie na Severe,a co s chodnikom,ktory pouzivaju chodci smerom z Ternavskej do mesta,zrusi sa?,ked tam budu pak.miesta ci ako,je sice rozbity ale je chodcami vyuzivany,ci sa opat zasiahne do plochy ihriska/lebo inac sa to asi nebude dat vybetonovat/a vytvori sa novy chodnik,alebo budu chodci chot pomedzi auta?prepacte pan Princik,ze sa k tomu neustale vraciam,ale vase odpovede ma neuspokojili,byvam tu roky,viem ako je dana plocha vyuzivana,dalsie a dalsie auta za bytovkou znamenaju viac vyfukovych plynov,menej zelene,menej kyslika,menej zatravnenej plochy,kde moze vsiaknut pebytkova voda apod...dakujem

Odpoveď

Využitie parkoviska medzi bytovým domom 2275 a trafostanicou je nedostatočné, lebo umožňuje len jednoradové kolmé parkovanie pre 9 automobilov. Rozšírením parkoviska o 5 metrov smerom na sever sa umožní dvojradové kolmé parkovanie. Ďalších 35 parkovacích miest bude v tejto lokalite vybudovaných východne od plota záhrad Hurbanovej ulice. Všetky parkoviská budú riešené z polovegetačných tvárnic, takže nemusíte mať obavy zo zabetónovania sídliska a aj odtok dažďovej vody je tým vyriešený. Terajší chodník medzi Ternavskou a Severnou ulicou bude dvojúčelový. Bude ďalej slúžiť ako chodník pre peších, aj ako prístupová jednosmerná cesta na parkovisko s obmedzenou rýchlosťou. Takéto riešenia sú bežné aj v iných mestách nielen na Slovensku.

Toto riešenie je kompromisom medzi zvyšujúcimi sa požiadavkami obyvateľov na nové parkovacie miesta a potrebe zachovania zelene a detských ihrísk. Ubezpečujem Vás, že na sídlisku Sever zostane stále dosť zelene, bude vysadená nová a bude zrekonštruované aj detské ihrisko na úroveň s ktorou určite budete spokojná. Dúfam, že uznáte, že je lepšie pozerať sa na problém parkovania, zelene a detských ihrísk reálne a že nemá zmysel kresliť ďalšie sci-fi projekty na niekoľko podlažné parkovacie domy, navyše keď všetky vhodné pozemky na sídlisku Sever boli v minulosti rozpredané súkromným osobám.

Ing. Ľubomír Princík
Vedúci oddelenia výstavby a majetku

Miriam Miňová, 10.01.2013 10:53

Dobrý deň,chcem sa opýtať prečo autobus.zastávka pri Berehove bola čiastočne demontovaná a už dlhšiu dobu sa s ňou nič nerobí.V prípade nepriaznivého počasia,aké je v tomto období,nemáme sa s deťmi kam schovať.Nebolo by možné tam osadiť zastávku,ako je pri potravinách Adriana?Za odpoveď Ďakujem.

Patrik Ihnát, 09.01.2013 18:25

Dobrý deň, blíži sa termín podania daňového priznania z nehnuteľností, pozemkov atď. Bolo by vhodné, keby ste taktiež na mestskej stránke zverejnili jednotlivé sadzby za m2 a taktiež vzory daňových priznaní, nakoľko som takéto informácie na stránke mesta nenašiel. Verím, že občanom mesta by to veľmi pomohlo pri vyplňovaní tlačív a možno by to aj odbremenilo pracovníčky MsÚ, ktoré poskytujú informácie o daniach.

Mgr. Mária Duduričová, 09.01.2013 12:39

Dobrý deň, rada by som reagovala na vybudovanie nových parkovacích miest na sídlisku Sever - konkrétne popri plotoch od ul. Ternavskej po ul.Severnú. Kde sa majú naše deti hrať???? Na sídlisku Sever sa nevybudovalo ani neopravilo ani jedno detské ihrisko, ale už zase nám beriete zelené plochy, ktoré naše deti využívajú na hry. Výsledkom síce bude viac parkovacích miest, ale som zvedavá kto ponesie zodpovednosť za prípadné úrazy resp. poškodzovanie áut keďže deti sa budú musieť hrať na parkoviskách. To naozaj neexistuje iná možnosť, len zase uškodiť deťom????? Možno sa to nezdá, ale aj tá zelená plocha pod plotmi rodinných domov je deťmi využívaná!!!!!

Odpoveď

Nové parkoviská na sídlisku Sever nezasiahnu do žiadneho detského ihriska a ani do žiadnej veľkej trávnatej plochy, na ktorej sa hrali deti. Mesto Trebišov bude v priebehu roka 2013 rekonštruovať detské ihrisko aj na sídlisku Sever, takže obavy, že sa deti nebudú mať kde hrať sú neopodstatnené.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Jozefina Kolesarova, 09.01.2013 06:43

Chcem sa spýtať,či aj mesto Trebišov má nejakú senior kartu výhod pre starších občanov, tak ako mesto Michalovce? Ak ano, od koľko rokov a postup vybavenia a zlavy na ktoré sa vzťahuje.
Starší občania ešte aké výhody si môžu uplatniť v Trebišove?

Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Mesto Trebišov vydalo v r. 2012 po prvý raz senior karty, ktoré starším občanom umožňujú bezplatný vstup na športové a vybrané kultúrne podujatia v meste. Senior karty sú vydávané občanom nad 65 rokov, pre rok 2013 budú distribuované v mesiaci január.

Kancelária primátora

manasil marian, 08.01.2013 15:25

pekny den prajem nemohlo by mesto zabespecit vycistenie parku v nemocnici nasov nezametnanov majoritov??? aj naprie tomu ze park je majetkom nemocnice....degese vyberaju kose na sidlisku JUH a tam ich preberaju...ked ze to oni urobili nech to vycistia...zaroven si precvicia pracovne naviky... s pozdravom m.manasil

Odpoveď

Dobrý deň,

Nemocničný park nie je majetkom mesta ale súkromnej spoločnosti. Mesto podľa zákona nemôže na súkromnom majetku vykonávať činnosť, zveľaďovať ho ani investovať. Vybavenie Vášho podnetu nie je v kompetencii mesta. Mesto však bude uvedený priestor častejšie monitorovať hliadkami MsP.

Kancelária primátora

Ing. Michal Polák, 08.01.2013 10:42

Prosím Vás o zverejnenie na webe Mesta Trebišov, aj telefonne a e-mailové kontakty všetkých zamestnancov ostatných piatich oddelení MÚ (na webe je udaná len poštová adresa uvedených piatich oooelení) okrem Kancelárie primátora, ktoré sú zverejnené na webe.