Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Patrik Ihnát, 28.02.2013 20:50

Dobrý deň, ďakujem za rýchlu (ne)opravu stlpu verejného osvetlenia. Pre zmenu nesvieti celá ulica Gagarinova + Hviezdna + Dargovská a celá IBV Juh. Vela zdaru. Alebo si mám myslieť, že šetríte elektrickú energiu a vypínate jednotlivé ulice?

Odpoveď

Dobrý deň
Ďakujeme za upozornenie.
Včera o 22:00 boli kolegovia poruchu odstrániť.

S pozdravom
Michal Pačuta
TS Trebišov

MUDr. Mariana Sabová, 28.02.2013 16:15

Dobrý deň! Chcem sa opýtať, prečo nesvieti pravidelne verejné osvetlenie na ulici Strednej, ale len každý druhý týždeň? Platíme dane rovnako, tak nech nemáme tmu ako v hrobe. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň
Ďakujeme za upozornenie.
Kolegovia tam boli včera o 22:00 a poruchu odstránili.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Zuzana Cáboczká, 28.02.2013 08:52

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať čo môžeme urobiť s neprispôsobivým psom na ulici Kutnohoroskej 2219/4, ktorého majiteľkou je pani Godová. Pes útočí, ráno pri odchode z bytu väčšina obyvateľov presonduje, či s ním neide pani na prechádzku, lebo už pri otvorení výťahu pes útočí. Máme s ním nepekné skúsenosti, ublížil maléme dievčatku, riešila to aj polícia, špiní v súteréne a dokonca aj výťahu. Mám skúsenom, kedy si vykonal malú potrebu do výťahu ja som otvorila výťah a pokvapkalo mi to oblečenie, ktoré skončilo v kontajneri. S pani nie je žiadna rozumná reč. Má nariadené od polície dať mu náhubok, ale bo nerešpektuje, nechcem sa s ňou ťahať nikde, lebo jej správanie je v tejto veci veľmi nepekné. Ako by sme mali postupovať, aby sme sa už konečne nebáli nastúpiť do výťahu, keď ide so psom a do suteténu nevchádzali len vtedy keď už pes je doma.
Ďakujem za poskytnutie informácie.

Martin Varga, 27.02.2013 21:21

Chcel by som sa opýtať,lebo v objednávkach som nenašiel nič,ani výzvu nikde na internete,ako mesto zabezpečí opravu ciest,keď doteraz nebola vyhlásená žiadna súťaž,a jar je tu.Chcem presné podanie vysvetlenia k predmetnej veci.Kto kedy ako kde čo a za koľko,dúfam že mi odpoviete,lebo situácia je neúnosná.

Odpoveď

Opravy ciest v meste Trebišov budú vykonávané v prevažnej miere vyspravením výtlkov na uliciach mesta a celkovou rekonštrukciou úseku miestnej komunikácie pred políciou na Ul. M.R.Štefánika. Verejné obstarávania na dodávateľov prác v súčasnej dobe prebiehajú v súlade s platnou legislatívou.

Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

Anton Laškoty, 27.02.2013 19:13

Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy bude reálne kanalizácia v Milhostove, nie sľuby.

Odpoveď

Dobrý deň,

Otázka kanalizácie sa riešila na MsZ 27.2.2013, vysvetlenie bolo podané všetkým poslancom a zúčastnenej verejnosti. Vzhľadom na to, že vo veci prebieha súdne konanie účastníkov súťaže proti Úradu pre verejné obstarávanie, nevieme Vám podať bližšiu informáciu.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

jaro, 27.02.2013 14:34

Boli ste sa pozrieť v "tábore" ? Veď verejné priestranstvá tam vyzerajú oveľa horšie ako v televíznej reportáži z Jaromníc. Nechápem, že pri toľkých nezamestnaných sa nedá zorganizovať aj poriadok v tejto lokalite. Neporiadok ako niekde v afrike. Bol to pre mňa šok. Skúste sa nad tým zamyslieť.

Jozef, 27.02.2013 09:18

Dobry den,ma v plane mesto v blizkej buducnosti cerpat eurofondy?

Odpoveď

Dobrý deň,

Mesto eurofondy čerpalo aj v minulosti, za terajšieho vedenia takisto dostalo prostriedky z eurofondov na jednotlivé projekty. Oddelenie majetku a výstavby podrobne monitoruje aktuálne výzvy na čerpanie ďalších prostriedkov z fondov EU. Systém je nastavený tak, že jednotlivé ministerstvá vyhlásia výzvu na čerpanie eurofondov, mesto spracuje projekt na konkrétnu výzvu, ministerstvo posúdi žiadosti a pridelí finančné prostriedky vybraným samosprávam. Spolufinancovanie projektu samosprávou je obvykle 5% z celkovej sumy.

Prosím uvádzajte v budúcnosti celé meno a priezvisko inak Vaše otázky nebudú podľa pravidiel na stránke www.trebisov.sk zverejnené.

Radovan Jílek
kancelária primátora

Patrik Ihnát, 26.02.2013 20:41

Dobrý deň, na ulici Gagarinova nesvieti 1 stlp verejného osvetlenia a v tme sa tu zhlukujú nejaké osoby.

Odpoveď

Dobrý deň

Ďakujeme za upozornenie.
Poruchu dnes odstránime.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Renáta Repovská, 24.02.2013 20:23

Dobrý deň, chcem sa spýtať ak si overujem doklad na matrike či pracovníčka, ktorá overuje tento doklad má právo použiť tieto informácie inej osobe alebo je to úradné tajomstvo, ktoré sa nesmie dostať iným osobám. Ak to má ostať ako úradné tajomstvo a pracovníčka to poruší ako postupovať ďalej.

Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Pracovnici oddelenia matriky nemôžu a ani nemajú oprávnenie poskytnúť informácie osobného charakteru ako rodné číslo, dátum narodenia, adresu trvalého bydliska či číslo osobného dokladu tretím osobám. Možnosti, spôsob a postup poskytnutia informácii je zadefinovaný v zákone č.211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám.
V prípade, že dôjde k porušeniu citovaného zákona ma dotknutá osoba právo podať písomný podnet-sťažnosť.

S pozdravom

Juraj Lenhardt
Hlavný kontrolór

Jozef Balaz, 24.02.2013 13:44

Dobry den, chcem sa opytat, ze kde sa da prihlasit o pracu ns straznika, pocul som ze mesto teraz vytvorilo take pracovne miesta. Je to pravda. Za odpoved dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

V súčasnosti mesto neprijíma na oddelenie vnútornej ochrany nových pracovníkov. Oddelenie bolo vytvorené zlúčením už existujúcich pracovných miest (strážnici CVČ, TS ..) do jedného celku pod správou mestského úradu.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Viera Gajdošová, 21.02.2013 14:43

Dobrý deň.

Na ulici Varichovskej č.d 17 a 21 chýba poklop na kanal. Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň

Ďakujeme za upozornenie.
Už tam idú kolegovia

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Martina, 19.02.2013 17:41

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že prečo sa nič nerobí v opustenom paneláku, ktorý sa nachádza na ulici ČSl. armády, za budovou Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Bytovka je už niekoľko rokov vlastníctvom súkromnej firmy, nepatrí mestu.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Kristína Kinová, 19.02.2013 14:47

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať, čo sa plánuje robiť s letným kúpaliskom...
Bude v lete otvorené ?
Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Kúpalisko bude otvorené v letnej sezóne 2013 rovnako ako v predchádzajúcich rokoch.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jan Sirovec, 19.02.2013 01:12

Dobrý deň,
Ja by som Vás chcel poprosiť o opravu osvetlenia pri vchode na ulici Komenského 2206/31 pri garážach (pri kotolni). Je tam stĺp verejného osvetlenia, ale nie je funkčný. Nakoľko tam máme zaparkované auta a sú tam aj garáže, bolo by vhodne opraviť to svetlo, aby sa predišlo možným krádežiam v tejto oblasti.
Vopred Vám ďakujem za nápravu

Odpoveď

Dobrý deň

Kolegovia sa tomu budú venovať zajtra 20.februára.
Ďakujeme za upozornenie

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Juraj.p, 18.02.2013 20:01

Dobry den,este sa nenašiel žiaden silny sponzor pre hokejovy klub alebo investor,a este co chce mesto v roku 2013 urobiť stihnuť dobehnuť napr chodniky či dalsie zamery v meste .dakujem

Jano, 16.02.2013 11:04

Dobry den,nakolko sa uz nemozem pozerat na to ako tazko je pre vas tazke zastihnut neplaticov dani pre nase mesto,chcel by som vam dat tip v akej firme pracuje neplatic nasho mesta Iveta Vinclerova,Hodvabna 4,je to bezpecnostna sluzba G4S-Bratislava.dakujem

Zuzana F., 16.02.2013 09:15

Dobrý deň,

chcela by som upozorniť na pouličné svetlo na ulici L.Sáru pri smetných košoch, ktoré už dobre 3 mesiace vôbec nesvieti. nedalo by sa to odstrániť?
Nanešťasie včera som si s manželom všimla, že naše auto ma doškrabanú prednú kapotu, čo pravdepodobne spôsobili naší spoluobčania v nočných hodinách, keď svetlo nesvietilo.
A ešte jedna pripomienka pri smetných košoch sa denno denne vystrieda niekoľko spoluobčanov, ktorý sa v nich prehrabávajú, že človek nemá ani chuť ísť vyniesť odpadky. ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň

Čo sa týka osvetlenia ďakujeme za upozornenie.
Dnes tam kolegovia pôjdu.
Na pohyb občanov pri kontajneroch a možného znečistenia som upozornil Mestskú políciu.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

manasil marian, 14.02.2013 19:26

p.Ing. Princik ponukam bezplatne pomoc pri platani vytlkov len zakupte zimnu obl. drvu ..je potrebny maly valec, metla a na jar zaliat tekutym asvaltom zasypat drvov a ja slubujem za vytlk vydrzi aj 2az 3 roky... nechcem len kritizovat ale nemam problem vo svojom volne aj pomoct nechcem aby sa v meste ludia delili na oranzovych a ostatnych ale na tych co chcu pomoct a na takych co o mesto nemaju zaujem...

Odpoveď

Pán Manasil úprimne si cením Vaše rady a ponuku na pomoc, no keďže pracujete na SSC a v problematike sa vyznáte musíte uznať, že kúpa zimnej asfaltovej zmesi Kanader mix je pre mesto nehospodárna. 1 tona Kanader Mix stojí 185 €, kým tona horúcich asfaltových zmesí je za 75 €. Tu sú dôkazy - faktúry z iných inštitúcii:

http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/kr_pz_ke_eo_ks02/rok_2011/faktury/1180070_1900004048_1180010.pdf

http://www.bbrsc.sk/zmluvy/1299070681.pdf

Ako zamestnanec SSC určite viete aj to, že zimná asfaltová zmes je pri jarnom oteplení až príliš mäkká, má vysokú elasticitu a ľahko sa v nej vytvárajú koľaje. Sú preto nutné ďalšie úpravy, čo zase zvyšuje cenu. Mesto o pár dní pristúpi k opravám výtlkov na všetkých mestských komunikáciách a bude to podstatne lacnejšie a trvácnejšie ako aplikáciou zimnej zmesi.

Vašu ponuku na pomoc zasielame riaditeľovi Technických služieb mesta Trebišov a ďakujeme za Váš záujem o problémy mesta a snahu pomôcť.

Ing. Ľubomír Princík
vedúci oddelenia výstavby a majetku

Monika Vincejova, 13.02.2013 10:48

Už predčasom som Vám poslala otázku ohľadom platby za komunálny odpad a keďže som odpoveď nedostala, s vaším dovolením ju zopakujem:
podľa mestského nariadenia za komunálny odpad musí zaplatiť aj ten občan mesta Trebišov, ktorý v meste nebýva, ale má v ňom trvalý pobyt.
Pýtam sa prečo?
Môj syn pracuje v Anglicku už 5rokov, tam má prechodný pobyt, tam platí aj za komunálny odpad, tam tvorí HDP, tam odvádza aj dane. Ale len preto, že má trvalý pobyt v Trebišove má platiť za niečo čo nevyprodukuje?
Môj syn je Trebišovčan a domov sa chce
vrátiť a preto si nechce meniť trvalý pobyt ale takýmito rozumzastavajucimi nariadeniami ho k tomu prinútite. To si
naozaj mesto Trebišov chce týmito príjmami vyrovnať schodky na účte?
Čakám odpoveď. Dakujem.

manasil marian, 12.02.2013 14:33

nemohlo by mesto zakupit zopar vriec zimnej obalovanej drvy???aby zaplatalo aspon tie najvetsie vytlky???? do kedy si budeme nicit motorove vozidla???

Odpoveď

Studená asfaltová zmes KANADER - mix pre zimnú opravu výtlkov má obmedzenú trvácnosť a aplikovať ju na tak veľké množstvo dier, aké vzniklo počas tejto zimy by bolo nehospodárne. Na území mesta sa studená asfaltová zmes použila len obmedzene na najviac poškodených miestach. Mesto plánuje opravovať výtlky hneď, ako to počasie dovolí a ako bude na obaľovacích centrách dostupná horúca asfaltová zmes s dlhšou trvácnosťou. Opravy výtlkov, ktoré boli realizované na jar v minulom roku sú urobené kvalitne a nie sú poškodené. Nové výtlky sa vytvárajú na popraskaných povrchoch ciest starých niekoľko desaťročí. Napríklad asfaltový povrch Ul. M.R. Štefánika bol urobený začiatkom 70-tich rokov a jednoducho dosluhuje. Tohtoročná zima striedaním teplôt pod a nad nulou je zvlášť nepriaznivá práve na vytváranie výtlkov a nie je to len problém Trebišova. Podobne je poškodená väčšina ciest v strednej Európe.
Na najviac poškodenom úseku na Ul. M.R. Štefánika pred políciou bude položený nový asfaltový koberec v celej šírke vozovky a v dĺžke cca 200 m.
Žiadame preto vodičov o trpezlivosť a hlavne prispôsobenie jazdy stavu a povahe vozovky. V prípade poškodenia svojho vozidla kontaktujte svoju poisťovňu a správcu cesty a škodu riešte, ako poistnú udalosť.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Lucia, 12.02.2013 10:39

vsade citam ze v roku 2013 vsetko len 2013 a nic sa nedeje ani chodniky sa neopravuju ani cesty sa neopravuju ani ihriska sa nerobia ani proste nic !! ZAS LEN SLUBY!! rovno zacnite uz pisat 2014!

Juraj Leško, 10.02.2013 17:40

Dobrý deň
Zaujímalo by ma, prečo už nie sú u kultúrnych pamiatok mesta fotografie?

Odpoveď

Dobrý deň,

Galéria kultúrnych pamiatok sa pripravuje.

S pozdravom

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Želmíra Jonášová, 08.02.2013 11:27

Dobrý deň, neviem či niekto s kompetentných bude čítať tieto riadky, ale aj tak sa vyjadrím. Som veľmi pohoršená ako pristupuje vaše mesto k problematike Rómov. To, že niekto chce profitovať z predaja bytovky, kde bývajú SLUŠNÍ, PLATIACI RÓMOVIA a týchto chcú premiestniť do osady, kde je úplne iná životná úroveň, je od Vašej samosprávy veľmi nedôstojné , pretože si ich vôbec nevážite.
Možno práve ich hlasy vo voľbách Vás posunuli do kresiel poslancov, primátora. Je smutné, že hádžete všetkých Rómov do jedného vreca. Ľudí si treba vážiť či sú Rómovia , alebo inej národnosti je úplne jedno. Treba si vážiť to, že sú pracovití, hodnotní občania, ktorí sa snažia žiť plnohodnotne.

Ja som tiež Rómka, som vysokoškolsky vzdelaná a preto som rozčarovaná z takýchto inventív proti Rómom. Pán primátor aj poslanci Vášho mesta sú myslím si tak vzdelaní, že by mali konať nie proti slušnosti a pracovitosti, ale naopak mali by Rómov, ktorí sa snažia vážiť a robiť všetko pre to, aby aj ostatní pochopili, že Rómovia nie sú iba neprispôsobiví príživníci.
Už by ste mali prísť nato, že žijeme v 21 storočí v čase globalizácie, multikulturizmu, kde každý má právo žiť podľa svojich predstáv. Aj my Rómovia sme ľudia, len máme tmavšiu pleť.

Prečo si slušní Rómovia nezaslúžia byty mestské v meste, prečo im chcete postaviť byty nižšieho štandardu v osade. Stratégie Slovenskej republiky píšu, že musíme skoncovať so segregáciou, no u Vás je to asi naopak.

Mária Kolesárová, 06.02.2013 15:53

Dobrý deň!

Ak cestujeme denne za prácou do Košíc a potrebujeme sa dostať z dola - nemocnica, hore - autobusová stanica na autobus o 5:15h., tak nemáme šancu. Prvý spoj MHD ide z AS o 4:49h. a prichádza na AS o 5:18h., takže je už neskoro. Nemôžte urobiť výnimku a MHD nech odchádza z AS o 4:42h. a prichádza na AS o 5:11h. tak by sme stihali autobus denne do Košíc. V lete je to ešte v poriadku ale teraz v zime je klzko a tma. Ďakujem veľmi pekne.

Lucia Novak, 06.02.2013 14:21

Dobrý deň mám dve otázky na kompetentných: 1.otázka kedy plánujete opraviť chodník pred Materskou školou 1.decembra ,je viac ako v katastrofálnom stave,nosím dieťa do škôlky,a ten chodník je sama diera.Ďakujem. 2.Otázka-to naozaj nikto nevie urobiť nejaký zásah na predajňu drogérie na Komenského ulici pod "činskym múrom"aby sme konečne nemuseli pozerať na sfetovaných cigánov ako si chodia kupovať toluén a podavajú si kľučku doslova ako na bežiacom páse...včera ich tu bolo asi skupina 8 cigánov a hneď len čo výjdu von hneď fetuju....Ďakujem.

Odpoveď

Mesto Trebišov plánuje v roku 2013 investovať značné finančné prostriedky do opravy chodníkov v meste. V prvom rade sa budú opravovať najviac frekventované chodníky v centre mesta. V pláne údržby je aj chodník na Ulici 1. decembra pred Materskou školou.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Ing. Dušan Grajcár, 05.02.2013 15:14

Dobrý deň. Znovu píšem otázku pre p. primátora, lebo ste mi ju neuverejnili. Po návšteve MsÚ som zistil, že MsÚ zamestnáva viac zamestnancov ako uvádza na webe mesta. Ako je to možné ?. Odpoveď čakám od p. primátora a nie od R.J. Ďakujem.

Jacko, 05.02.2013 09:21

V Trebišove a celom okolí sú na cestách neskutočné diery -výtlky ,niektoré neskutočne hlboké. nevidím nič iné dlhé roky ako cestári tieto diery len zasypú nejakou čiernou pofidernou hmotou a hotovo. hned deň dva po príchode zimy su tam diery znovu a ešte aj skorej a ešte vetšie. Jednoducho cestári svoju robotu odflákajú. Normalne sa má diera dookola vyrezať vyrúbať do určitej hĺbky a vyspraviť tak ako sa v skutočnosti správne má.Oni to vedia ako.
Ale Trebišovskí cestári sú zásady ,že robotu si treba šetriť, lebo je jej málo tak aby bolo aj na ďajšie mesiace a roky. Mňa konkrétne by velmi, ale nie len mňa ,ale aj veľa šoferov v Trebišove a okolí zaujímalo ,ak by som na tých dierach rozbil nápravu, kto by mi uhradil sposobenú škodu.
PROSIM O ODPOVEĎ na tejto stránke.
Za odpoveď vopred ďakujú aj vodiči z Trebišova a okolia

Odpoveď

Dobrý deň,

Cesty v meste majú v správe Technické služby Trebišov, okolie Trebišova patrí pod správu košického samosprávneho kraja. Zimné počasie neumožňuje plošnú výmenu povrchu, preto TS robia len čiastkové opravy. Mesto Trebišov plánuje vymeniť celý povrch vozovky v najkritickejších úsekoch keď to počasie dovolí.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Marek Princik, 05.02.2013 07:58

Dobry Den,

este ma nieco napadlo ohladom kina. Pocitali ste s vyuzitim kina aj na ine ucely ako premietanie filmov? Pozrite sa napr. na restauracie a krcmy, ak je nejaka velka sportova udalost, tak to pustaju na telku. Nebolo by vhodne nieco podobne urobit aj v kine? Ak budu MS v hokeji, futbale, Champions League ... pustat prenos z tychto zapasov v kine ... to by bola najvacsia premietacia plocha v celom Trebisove. Urobit sutaz na exkluzivneho prevadzkovatela bufetu v priestoroch kina a mame vsetko co potrebujeme. Z tohoto by sa urcite pokryli nejake naklady na rekonstrukciu.
A este tak pre uvahu. Ak by ste chceli aby bolo kino po rekonstrukcii v zelenych cislach, tak musi ponuknut to co ludom chyba. Cize audio a video na vyssej urovni ako domace kino, ktore ma kazdy druhy z nas doma. Filmy ktore sa este nedaju stiahnut cez internet. Atmosferu ktoru doma alebo restauracii len tak nedosiahnete. A dat si velky pozor na ekonomicku stranku, pretoze to uz nie je o velkych umeleckych dielach (na to vam ludia chodit nebudu), ale o peniazoch. A preto ak by sa kino zrekonstruobvalo tak by ho mal riadit niekto kto sa rozumie trhovemu podnikaniu a skoncenu aj prislusnu skolu.

Marek Princik

Marek Princik, 05.02.2013 07:58

Dobry den,

Vo vasej ankete o kine pisete ze cena listka by bola 5eur. Mna by zaujimalo ako ste prisli na tuto sumu. Pretoze to zavisi od poctu ludi ktori pridu do kina. Predpokladam ze prevadzka nieco stoji, cize sa musia pokryt minimalne naklady na prevadzku. Cize kolko ludi musi prist do kina a zaplait 5eur aby to bola rekonstrukcia kina zmysluplna? Moja druha otazka je ako ste vypocitali kolko ludi do toho kina bude chodit po rekonstrukcii?

Marek Princik

Viriková Lucia, 04.02.2013 22:00

Dobrý deň,
zaujímalo by ma čo sa stalo/stane so starým premietacím zariadením z nášho kina. Nebolo by možné stále premietať staršie filmy, vytvoriť nejaké tematické premietania alebo filmové maratóny pre deti, dôchodcov či ostatných občanov?

Odpoveď

Dobrý deň,

Staré premietacie zariadenie je v MsKS stále funkčné, bohužiaľ filmy sa už v tomto formáte nevyrábajú. Filmy boli zapožičiavané príslušnou organizáciou, od procesu digitalizácie sú filmy už len v digitálnom formáte, preto nie je možné ich premietať. V II.polroku 2013 sa bude mestské zastupiteľstvo znova zaoberať otázkou digitalizácie terajšieho kina, nakoľko ide o nákladnú investíciu. Pre verejnosť sa pripravujú akcie typu ,,Expedičná kamera" tj. premietanie krátkych dokumentárnych filmov.

Radovan Jílek
Kancelária primátora