Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Veronika Kuchárová, 07.01.2013 21:54

Dobrý deň, dočítala som sa, že vo vašom meste v dávnej histórii popravili zbojníka Fedora Hlavatého, a chcela by som vedieť či k tomu sú nejaké doklady, spisy, ktoré hovoria o jeho poprave, ako ho popravili a kedy presne. A najmä či to je pravda.
Vopred ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Odpoveď na otázku č.88.

Meno Hlavatý sa v dejinách Trebišova spomína v súvislosti s východoslovenským sedliackym povstaním v r.1831. Nie však Fedor, ale Ján Hlavatý, ktorý patril k vodcom povstania v Trebišove. Povstanie v Trebišove vypuklo v r.1831 2.augusta, bolo však rýchlo potlačené, napriek tomu sa rozšírilo aj do iných obcí a regiónov vtedajšieho východného Slovenska.(Dejiny Trebišova, Kol. Východoslov. vydavateľstvo Košice 1982). Tento Ján Hlavatý bol začiatkom augusta, po potlačení povstania v Trebišove, aj popravený(pravdepodobne obesením). Či ide o rovnakú osobu, nevieme(vodca povstania mohol byť porovnávaný so zbojníkom). Povstanie a poprava vodcov povstania sú historické fakty.

Ing. Martin Telepčák
Oddelenie organizačné

Michal Fedor, 05.01.2013 13:26

Dobrý deň, chcem sa opýtať či je pravda, že v okolí našho mesta sa nachádza thermálny prameň a ak áno či mesto planuje jeho využitie ?
Druhá otázka : Pri štátnej ceste v smere od nadjazdu na Slov. Nové Mesto vpravo od cesty je nejaká plynová stanica alebo čo to vlastne je ? Má mesto z toho nejaký úžitok ? Vysvetlite prosím blížšie . Ďakujem pekne.

Odpoveď

Dobrý deň,

Podľa predbežných výskumov sa v blízkosti Trebišova termálne vody nachádzajú, nie je isté aká by bola výdatnosť vrtu, teplota vody atd. Ide o finančne veľmi nákladné vŕtanie do veľkých hĺbok bez zaručeného výsledku, preto je mesto pri rozhodovaní veľmi opatrné.

Na Vašu druhú otázku Vám odpovie súkromný subjekt Nafta Gbely, ktorého sme požiadali o vyjadrenie.

Kancelária primátora

Ing. Michal Polák, 04.01.2013 22:36

Prečo na novej webovej stránke mesta nie sú uvedené telefónne a e-mailové kontakty všetkých zamestnancov Mesta Trebišov podľa jednotlivých oddelení, tak ako to bolo na starej webovej stránke mesta ?

Odpoveď

Dobrý deň,

Kontakty na zamestnancov MÚ sú uvedené na stránke mesta:

http://www.trebisov.sk/mestsky-urad/oddelenia-msu

Kancelária primátora

lukas ferencik, 04.01.2013 12:29

cital som ze sa hlada sponzor na krytu plavaren aj na letne kupalisko atd. chcem sa opytat ze ak sa sponzor nenajde tak letne kupalisko bude cez leto zatvorene alebo otvorene? dakujem za odpoved

Odpoveď

Dobrý deň

Robíme všetky opatrenia na to aby sme letnú sezónu zvládli v prípade,že záujemca o prevádzkovanie celého Areálu vodných športov nebude.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Martin Rovnak, 03.01.2013 18:05

Dobry den. Chcel by som poziadat o opravu kanaloveho priklopu na ul. SNP, pozicia GPS: +48° 36' 50.54", +21° 43' 5.30", alebo http://goo.gl/maps/34HI1 (pred domom 1592) pri prechode autobusov MHD, vozidiel zasobovania, alebo zbludilych kamionov po tomto priklope sa dost silne otrasy prenasaju az na blizke domy. V lete sa opravovali priklopy od nemocnice az po novovybudovany komplex, ale dalej po ulici sa nepokracovalo. Kam adresovat ziadost? MU Mesto? Sprava ciest? Technicke sluzby? Kto ma tu cestu na starosti? Dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň

Šachta,ktorú ste na mapke označili patrí Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti a.s.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

J. Čonka, 02.01.2013 08:08

12.12.2012 som prostredníctvom tejto rubriky žiadal p. ing. Verešovú o prehodnotenie zmeny odchodu MHD č. 1 z autobusovej stanice na Paričov zo 16:45 naspäť na 16:40, resp. ešte lepšie na 16:35 hod. Aj napriek odpovedi "Beriem na vedomie Vaše pripomienky, ale adekvátnu odpoveď, prípadne prijaté opatrenie dostanete až po konzultácii so SAD Michalovce ako ste sám navrhli" sa do dnešného dňa zo strany mesta v tejto veci nič neurobilo. Keďže som sa nespoliehal len na mesto, požiadal som preto p. Poľačka zo SAD MI, závod Trebišov (ešte 12.12.2012) o preverenie situácie a ten mi následne potvrdil, že SAD MI navrhlo zmeniť odchod od 1.1.2013 na 16:35 hod.len to podlieha schváleniu zo strany mesta. Odozva mesta však zatiaľ nie je žiadna, pretože odchod MHD je stále o 16:45 hod. Dôvodom zmeny zo 16:40 na 16:45 hod. vraj bol príchod vlaku z Michalian o 16:39 hod.. Ten však aj minulý rok mal podobný príchod (16:37) a nikto z neho na MHD nenastupoval. Po overení situácie (odsledovanie 2 týždňov) z tohto vlaku teraz cestuje, resp. sa snaží cestovať (vlak stále totiž väčšinou mešká a nestíha ani odchod MHD o 16:45) jedná pani (podčiarkujem jedná), ktorá má raz do týždňa (opäť podčiarkujem) počas pracovných dní nočnú službu v nemocnici, pričom k nemocnici má aj autobusový spoj Trebišov – Sirnik s odchodom o 17:00 hod. (spoj č. 811401 83), takže dôvod posunu MHD na 16:45 bol zbytočný a len strpčuje cestovanie (dlhá čakacia doba 28 – 40 minút) ostatným cestujúcim. Chcem sa preto spýtať p. ing. Verešovej, kedy sa konečne mesto vyjadrí k návrhu SAD MI a zmení sa odchod MHD naspäť na 16:40, resp. ešte lepšie na 16:35 hod., ako navrhuje SAD MI?

Odpoveď

Podľa informácie od iných občanov (Jozef Bindas z ulice Hradišskej), ktorí využívajú tejto spoj sú aj pozitívne ohlasy tejto zmeny a zatiaľ nikto okrem Vás o úpravu času nepožiadal. Aby sme objektívne pristúpili k takejto zmene, žiadame Vás o požiadavku zmeny od viacerých občanov mesta využívajúcich tento spoj.

Oddelenie výstavby a majetku

i.demeterova, 01.01.2013 21:11

ja by som sa chcela spytat,ako sa budu riesit parkovacie miesta,ked sa minie vsetka zelen na sidliskach a v meste...,a aut len prbuda,lebo nie je umenie ukrojit zo zelenej plochy a vydlazdit ju/sidl.sever../kedze mesto ma odbornikov na tuto oblast a tiez aj fin.zdroje,nebola by tu ina moznost?poslankyna Paskova navrhla urobit cestu z toho jedineho rozbiteho chodnika co vedie do mesta z Ternavskej ulice,je to chodnik,ktory v lete bezne vyuzivaju deti a mladez,kedze je sucastou detskeho hriska,poprosim odpoved

Odpoveď

Na sídlisku Sever pribudne začiatkom roka 2013 spolu 84 nových parkovacích miest (prepoj Ul. Severná a Ul. Ternavska + rozšírenie existujúceho parkoviska – 45 státí, Ulica Ternavská pri bytovke - 23 státí, Ulica Ternavská pri ZŠ - 16 státí). Na sídlisku JUH mesto koncom roku 2012 vybudovalo 23 nových parkovacích miest, začiatkom roka 2013 pribudne ďalších 24 parkovacích miest a na Berehovskej ulici pribudne ďalších 25 státí. Všetky parkovacie miesta budú mať povrchovú úpravu z polovegetačných tvárnic. Nemusíte mať preto obavy, že by sa všetka zeleň v meste minula, lebo v prípade potreby je možné parkovacie miesta ozeleniť trávnikom. Budovanie iného systému parkovania - parkovacie domy, podzemné parkoviska a pod. je pre mesto Trebišov zatiaľ hudbou budúcnosti. Budovanie novej cesty zo sídliska Sever je významným investičný nákladom, ktorý musia schváliť poslanci Mestského zastupiteľstva.


Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

Jaromir Tanhauser, 30.12.2012 16:21

Zaujimalo by ma,ci peniaze na ohnostroj,ktore mesto dostalo "darom",nemohli byt vyuzite trochu racionalnejsie a od koho ten dar pochadza.Zeby Santa?Napisal som aj meno aj mail,tak cakam aj odpoved.

Odpoveď

Novoročný ohňostroj je darom pre obyvateľov mesta Trebišov a nie pre Mesto Trebišov. Preto Mesto Trebišov nie je účastník zmluvného vzťahu a nemá dôvod uzatvárať darovaciu zmluvu. Podľa našich informácií darca (aj Váš) nestojí o publicitu, preto sa mu - žiaľ - nebudete môcť poďakovať osobne, ale Vaše úprimné poďakovanie mu s radosťou odovzdáme. Prajeme Vám pri ohňostroji pekný zážitok.

Kancelária primátora

K. Feketova, 28.12.2012 17:52

Dobry den,
rada by som vedela, preco boli odstranene klietky na smetne kose na ulici Hodvabnej na sidlisku Sever. Dakujem za info.

Odpoveď

Dobrý deň

Ochranné konštrukcie smetných košov nespĺňali svoj účel nakoľko boli odomknuté a po niekoľkých opravách sme sa rozhodli ich dočasne odstrániť.
Na Ternavskej ulici je plánované parkovisko od miesta pôvodného umiestnenia košov pozdĺž oplotenia severným smerom.

Srdečne zdraví

Michal Pačuta
TS Trebišov

jacko, 28.12.2012 16:09

Čo zo starostom,ktorý sa nezaujíma o občanov obce a sa stará len o svoj prospech a nabalenie????

Simona Jablecna, 28.12.2012 12:31

Dobrý den měla bych dotaz zda bude probouraný otvor ze Zimnej ulice k jednote děkuji

Odpoveď

Dobrý deň,

Ak myslíte prechod v Dome služieb z ulice Zimnej na severné námestie, ten je už dlhšiu domu otvorený, o búraní iného prechodu sa neuvažuje.

Kancelária primátora

Roman Hanc, 28.12.2012 12:25

Chcel by som sa opýtať,kto daroval mestu Trebišov ohňostroj za 5000€.V zmluvách som darovaciu zmluvu nenašiel...tak by som chcel vedieť,kto bol taký štedrý...a takto šľachetne mesto obdaroval...fakt je to krásne ak mestu niekto niečo daruje...a chcel by som sa mu poďakovať...S pozdravom a prianím úspešného Nového roku 2013 Roman Hanc

Odpoveď

Novoročný ohňostroj je darom pre obyvateľov mesta Trebišov a nie pre Mesto Trebišov. Preto Mesto Trebišov nie je účastník zmluvného vzťahu a nemá dôvod uzatvárať darovaciu zmluvu. Podľa našich informácií darca (aj Váš) nestojí o publicitu, preto sa mu - žiaľ - nebudete môcť poďakovať osobne, ale Vaše úprimné poďakovanie mu s radosťou odovzdáme. Prajeme Vám pri ohňostroji pekný zážitok.

Kancelária primátora

Laci Korytko, 23.12.2012 18:40

Je 24.12.2012 otvoreny telekom ? v TV ? do obedu alebo nieje ? dakujem za odpoved

Odpoveď

Dobrý deň,

Telekom nie je mestskou organizáciou, prosím kontaktujte ich zákaznícke miesto.

Kancelária primátora

stanislav nagy, 23.12.2012 14:13

dobry den,kedy sa rozhybu kompetentny a daju do poriadku nadjazd smer cukrovarska.to je az taky velky problem ,ved to sa neda obist ani vpravo ani vlavo.dalej kedy sa zacne robit prechod,ku stanici ci my byvajuci v tejto lokalite sme dobry iba na vyber dani.ved uz aj kosenie si robime sami.neuvazuje sa aj o nejakom rozhlase aby sme vedeli co sa deje v meste.dakujem

Lukač Miroslav, 22.12.2012 19:30

Na veľkolepý ohňostroj máte peniaze? A kde sú peniaze na kanalizáciu v Milhostove, ktorú Ste stopli? Na opravu chodníka medzi Milhostovom a Trebišovom tiež nie je čo?Doteraz nič hmatateľné pre Milhostov.Asi až pred komunálkami nám niečo sľúbite z toho amplióna na aute. To vy viete a nahlas.

peter maly, 20.12.2012 16:00

Zdravím,caka mesto na schvalenie projektu, a o aky projekt ide? len tento jeden ci su aj viac ? dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

odpoveď na otázku je v prílohe

Prehľad podaných a schválených projektov

Kancelária primátora

Helena Potengová, 19.12.2012 20:15

Dobrý deň, veľmi by ma zaujímalo, či je pre mesto Trebišov výhodné, keď pošle výzvu na úhradu nedoplatku vo výške 0,01 €? Podľa môjho názoru obálka do vlastných rúk a papier, na ktorom je výzva vytlačená stáli viac ako je samotný nedoplatok a to nerátam odmenu pre osobu, ktorá tie obálky roznášala.
Myslím si, že peniaze z našich daní by ste mali míňať na vymáhanie nedoplatkov, ktoré sú podstatne vyššie ako 0,01 €!

Martin Sabo, 19.12.2012 15:55

Otázka pre pána Pačutu.
Po akom čase mám nárok na bezplatné vydanie novej nádoby na KO? Povodná bola vydaná v r. 2006 a je úplne zničená lykožrútom z južnej časti mesta. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň pán Sabo

Pošlite adresu a tel.číslo a nádobu Vám vymeníme.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Martin Sabo, 19.12.2012 15:38

Plánuje mesto rozdať koncoročné odmeny zamestnancom, ak áno v akej výške a či to bolo zahrnuté v rozpočte na rok 2012?

Odpoveď

Dobrý deň,

Vedenie mesta, ani mestský úrad ani príspevkové organizácie Mesta Trebišov nemali ani v r. 2011 ani v r. 2012 vyplatené žiadne koncoročné odmeny.

Kancelária primátora

Ján STAŠ, 19.12.2012 14:02

Pekný deň,
naše mesto bolo kedysi mestom zelene, teraz stromy sa v meste "strácajú". Má niekto vôbec prehľad, koľko stromov bolo vyrúbaných a koľko nových bolo ale reálne aj posadených. Kde sa dá k takýmto údajom dostať?

Odpoveď

Mesto Trebišov, ako príslušný orgán štátnej správy v prvom stupni vo veciach ochrany prírody, vydáva v intraviláne mesta na základe miestnej obhliadky a posúdenia objektívnej potreby a nutnosti výrubu požadovanej dreviny rozhodnutie, ktorým súhlasí alebo nesúhlasí s výrubom dreviny.
Zároveň v každom rozhodnutí Mesta Trebišov, ktorým súhlasí s výrubom je pre žiadateľa o výrub udelená povinnosť náhradnej výsadby.
Každý rok je spracovaný štatistický výkaz vydaných rozhodnutí na úseku ochrany prírody a krajiny, ktorý je zasielaný na Obvodný úrad životného prostredia v Trebišove. Mesto Trebišov vedie presnú evidenciu čo sa týka rozhodnutí, ktorými bol výrub drevín povolený alebo zamietnutý a taktiež čo sa týka náhradnej výsadby určenej v predmetných rozhodnutiach. Bližšie informácie môžete získať na tel. čísle 671 33 22 alebo prostredníctvom e- mailu: buckova@trebisov.sk.

Ing. Eva Bučková
Oddelenie výstavby a majetku

Ivan bahúl, 19.12.2012 12:39

Všímam si betonové garáže v meste a na sídliskách.Zaujíma ma prečo je toľko veľa garáží neoznačených popisným číslom. To sa vedú akože neukončená-neskolaudovaná stavba? Však ľudia v nich parkujú dlhú dobu,ba niektorí z toho profitujú,nakoľko ich prenajímajú. Aká by mala byť doba do skončenia takejto stavby-kolaudácia? Môj sused platí 20€ ročne daň mestu. A tak som sa zamyslel,že o koľko mesto prichádza peňazí a ako k tomu prídu tí čo platia dane....

Odpoveď

Stavebný úrad stavbu kolauduje len na žiadosť stavebníka. To, že na stavbách nie sú súpisné čísla ešte neznamená, že stavba nie je skolaudovaná. Stavebný úrad vydá kolaudačné rozhodnutie, ale už neskúma, či si stavebník požiadal o pridelenie súpisného čísla a následne o zápis do katastra nehnuteľností.
Stavebný úrad nemá evidenciu skolaudovaných garáží .

Oddelenie výstavby a majetku

Ing. Dušan Grajcár, 18.12.2012 14:38

Dobrý, deň,
chcel by som sa opýtať koľko bolo podaných žiadostí mestom o čerpaní z fondov EU ? Koľko bolo zamietnutých a z akých dôvodov . Údajne ste odmietli fond na kamerový systém mesta pre MsP v hodnote 50000 Eur ? Je to pravda ? ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Podaných projektov od r.2011 z eurofondov bolo 6, z toho schválené bolo 4, neschválený 1 a jeden projekt čaká na schválenie. Mesto sa aktívne zapája do všetkých výziev na získanie eurofondov, ktoré je možné pre mesto Trebišov využiť. Fáma o 50.000 eurách na kamerový systém, ktorý mestu údajne bol ponúknutý, je klamstvom, máte zlé informácie. Fondy sa neponúkajú, o fondy je potrebné žiadať formou projektu po vyhlásení výzvy. Mesto na výzvu včas reagovalo, podalo projekt a dostalo aj finančné zdroje, avšak v inej hodnote ako Vy uvádzate.

Kancelária primátora

Roland Rollam, 18.12.2012 09:34

Dobry

Aka stavebna cinnost sa realizuje v areali MHD Michalovce (pri predajni Škoda) ???

Ďakujem

s pozdravom a prianim veselych Vianoc

Viktor Salamon, 17.12.2012 12:59

Dobry den, chcem sa opytat. Po spusteni tejto "novej" webstranky som zachytil, ze mesto tymto krokom usetri kazdy mesiac 600 eur bez DPH za spravu webstranky fi JM trade. Podla faktur este aj za mesiac december 2012 mesto plati tento podla mojho nazoru velmi vysoky poplatok za spravu webu, ktory spravuje uz vo vlastnej rezii.

Prosim mozete mi to vysvetlit? Uplne mi to bude stacit aj do emailu nemusite to davat na nastenku.

Dakujem

S pozdravom,

Viktor Salamon

Jana Korytková, 16.12.2012 23:52

Dobry den,
chcela by som sa informovat, ci funguje v TV charita,niekde,kam sa daju odniest nejake hracky,oblecenie a pod. Nech urobime pekne Vianoce aj ludom, ktori si to mozno nemozu dovolit.
dakujem vopred za odpoved

Odpoveď

Áno, takéto miesto existuje. Nepotrebné šatstvo a hračky môžete odniesť priamo do komunitného centra, kde pracujú terénni sociálni pracovníci a prinesené darčeky rozdelia tým, ktorí to najviac potrebujú.
Adresa Záhradná ulica, nové malometrážne domky, Trebišov.

Ing. Darina Vaľová
vedúca sociálnych vecí

Roman Hanc, 13.12.2012 12:00

Ďakujem pánu Princíkovi za odpoveď a ešte by som sa chcel opýtať,že mám podozrenie ,že v centre mesta sa nachádza čierna stavba,ktorá nie je skolaudovaná a stojí tam už niekoľko rokov,ale neviem ako by sa to malo riešiť,či odd.výstavby vie keď Vás navštívim mi predložiť kolaudačné rozhodnutie od danej budovy...je to dosť lukratívna budova v úplnom centre...tak by som chcel vedieť či mi odd.výstavby s tým vie pomocť,nakoľko je jasné že mesto sa vie porátať s čiernymi stavbami,ale mám dosť obavy nakoľko vlastník budovy je dosť vplyvný človek a silný jedinec...takže neviem ako to riešiť...ďakujem ešte raz p.Príncík za rýchle vybavenie mojej otázky...

Odpoveď

Pán Hanc, upresnite Vaše ,,podozrenie" a doplňte svoju otázku o presnú lokalizáciu nepovolenej stavby v centre mesta, nakoľko pracovníci oddelenia výstavby a majetku nemajú vedomosť o "čiernych" stavbách v tejto lokalite.

Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

Roman Hanc, 13.12.2012 09:29

Chcel by som sa opýtať vedúceho odd. výstavby p.Princíka,kde je možné nájsť výzvy na zakázky,resp.oznámenia o súťaži,kde sú vyhlasované napr.Oprava strechy na MsKs,búranie Serenády,parkoviská,lebo podľa informácií od podnikateľov,ktoré mám nikde to nie je možné nájsť...že mesto potrebuje takú a takú stavebnú firmu...resp.že vôbec zadáva nejakú zákazku...A ešte jedna otázka,či je strecha na MsKs v poriadku...množia sa totiž údajné informácie,že strecha zateká po skoro 20000€ oprave,v akom to je stave...lebo ide zima tak mám starosť...Prajem príjemný deň

Odpoveď

V zmysle zákona č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov mesto ako verejný obstarávateľ je povinný pri obstarávaní tovarov, služieb a stavebných prác postupovať v zmysle zákona. V zákazkách s nízkou hodnotou nie je povinný zverejňovať výzvy na predloženie ponúk na stránke mesta. Postup výberu dodávateľov pri takejto zákazke nie je v zákone taxatívne určený. Zo zákona verejnému obstarávateľovi vyplýva povinnosť raz štvrťročne na svojej webovej stránke predkladať súhrnnú správu o zákazkách s nízkou hodnotou s cenami vyššími ako 1000 eur. Uvedené informácie nájdete na stránke mesta v samostatnom okienku "Verejné obstarávanie". Čo sa týka zákaziek podprahových a podlimitných, tieto sú zverejnené vo Vestníku verejného obstarávania v súlade so zákonom a vykonávacou vyhláškou a sú dostupné pre každého občana, ktorý má záujem o tieto informácie.

Väčšia časť strechy MsKS je nová, je urobená kvalitne a nezateká, vzťahuje sa na ňu aj záruka. Máte zlé a nepravdivé informácie.

Ing. Ľubomír Princík
Odd. výstavby a majetku

J. Čonka, 12.12.2012 08:53

od 9.12.2012 platí nový cestovný poriadok MHD v Trebišove a s týmto dátumom sa zmenili aj niektoré odchody MHD č. 1 (Autobusová stanica – Paričov). Na žiadosť p. Kerestyovej (pozri otázku z 25.11.2012 a odpoveď p. Ing. Verešovej, že žiadosť bude posunutá na SAD MI) bol zmenený odchod MHD č. 1 zo 17:35 na 17:40 hod. Nechápem však z akého dôvodu bol zmenený odchod MHD č. 1 zo 16:40 na 16:45 hod.
Pravda je, že podľa starého už neaktuálneho cestovného poriadku bol príchod vlaku 8909 z Košíc do Trebišova o 16:33 hod., čo pri meškaní vlaku čo i len 5 minút spôsobovalo, že cestujúci MHD s odchodom o 16:40 hod. zmeškali. Tam bol dôvod na presun odchodu MHD, ale podľa nového cestovného poriadku je však príchod vlaku z Košíc už o 16:10 hod.(vlak REX 907 Vihorlat). Príchod vlaku z Michaloviec (REX 912 Slanec) je o 16:17 hod.,príchod autobusu z Michaloviec o 16:18 hod., príchod autobusu zo Sečoviec (spoj č. 46) je o 16:05 hod. a z Prešova (spoj č. 50) o 16:16 hod.

Cestujúci, ktorí prichádzajú z Košíc tak musia teraz čakať na MHD 35 minút (vlak REX 907 Vihorlat), cestujúci zo smeru Michalovce 27 min. (vlak REX 912 Slanec), resp. 28 minút (autobus SAD MI), cestujúci zo smeru Sečovce 29 minút (spoj č. 50), resp. 40 min. (spoj č. 46).

Dôvod presunu aj spoja č. 45, MHD č. 1 Autobusová stanica – Paričov bol teda nepremyslený a prispel len k zhoršeniu situácie. Ak sa mala urobiť nejaká zmena, tak skôr presun odchodu MHD č. 1 na 16:35 hod. a nie na 16:45. hod., pretože pri absencii čakárne na autobusovej stanici to len značne skomplikovalo a predĺžilo čakanie cestujúcich na MHD.

Chcem preto požiadať ing. Verešovú, aby kontaktovala SAD MI a požiadala o presun odchodu MHD č. 1, spoj č. 45 zo 16:45 hod. naspäť na 16:40 hod., alebo na 16:35 hod., aby cestujúci nemuseli v tomto zimnom období zbytočne mrznúť na autobusovej stanici, kde nie je ani čakáreň. Čakanie na úpravu odchodu do pravidelnej ďalšej zmeny cestovného poriadku by totiž bolo vzhľadom na uvedené skutočnosti kontraproduktívne a neohľaduplné voči cestujúcim.

Odpoveď

Dobrý deň, p. Čonka
Beriem na vedomie Vaše pripomienky, ale adekvátnu odpoveď, prípadne prijaté opatrenie dostanete až po konzultácii so SAD Michalovce ako ste sám navrhli.
S pozdravom

Ing. Iveta Verešová
referent dopravy a investícií

Jozefina Lacková, 11.12.2012 14:08

Chcem sa spýtať, či by sa nedalo ustriehnúť, alebo či nemate vedomosti, či sa nenachádzajú nejaké osoby v budove za VšZP, pri rodinnej lekárni
/bývala budova ŠM/, nakoľko tam pozorujem niekoľko mesačný pohyb a to druhý balkón zhora a druhý od semaforu smerom na križovatku.Často je balkon otvorený, /nie prievanom/, ale skoro dopoly a potom zatvorený na doraz. prievan to nemôže robiť....

Odpoveď

Dobrý deň,

Nakoľko spomínaný objekt je súkromným majetkom, mesto nemá informácie o aktivitách na tomto pozemku.

Kancelária primátora

Francesco, 11.12.2012 02:59

Dobrfd deň Janka,mf4žete predsť s oboma dce9rkami, v herni je teplfd vlnenfd koberec a sfa tam aj hračky s ktorfdmi sa mf4že hrať staršia i mladšia. Stretnutia zatiaľ pbieerhajfa neforme1lne: deti sa hrajfa, rodičia sa rozpre1vajfa, ak preddu trošku ve4čšie deti robedme aj nejakfa jednoduchšiu tvorivfa aktivitku. Vstupne9 je dobrovoľne9.Tešedme sa na Ve1s