Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Repovský, 30.07.2013 18:17

Dobrý deň,
prosím o zjednanie nápravy na pouličnom osvetlení na ul. SNP pred bytovým domom 2501 v mieste križovatky pri odbočke ku novým bytovým domom a k pivárni. Tri lampy v rade za sebou dlhodobo nesvietia a podotýkam že sa jedna o frekventované miesto aut ako aj osôb hlavne v piatok a v sobotu večer keď sa tade pohybuje mládež ako aj obyvatelia domov a bytov.
Ďakujem.

Odpoveď

Ďakujeme za nahlasenie poruchy, závadu odstraníme co v najkratšom čase.

Davala
TS Trebisov

Repovský, 30.07.2013 18:17

Dobrý deň,
prosím o zjednanie nápravy na pouličnom osvetlení na ul. SNP pred bytovým domom 2501 v mieste križovatky pri odbočke ku novým bytovým domom a k pivárni. Tri lampy v rade za sebou dlhodobo nesvietia a podotýkam že sa jedna o frekventované miesto aut ako aj osôb hlavne v piatok a v sobotu večer keď sa tade pohybuje mládež ako aj obyvatelia domov a bytov.
Ďakujem.

Viera Mala, 30.07.2013 15:27

Dobry den, chcela by som sa opytat (a nerada by som bola povazovana za neustale nespokojnu???), ci budu detske ihriska ohradene, ako tomu je po okolitych mestach, aby boli skutocne len pre deti (aby na tie ihriska nechodili rozne zvieratka za kdeakymi ucelmi...) - ak nahodou nebudu, mohla by som potom vediet dovod, preco nebudu?
Dakujem,
Mala

Odpoveď

Detské ihriska zatiaľ nebudú ohradené. Pohyb psov v okolí detských ihrísk bude kontrolovaný vo zvýšenej miere a bude sa dbať na dodržiavanie VZN č. 128/2013 o podmienkach držania psov, v tomto prípade hlavne článku 5 (VZN č. 128/2013 o podmienkach držania psov). Pre túlavé mačky nie sú žiadnou prekážkou ani vysoké ploty.

Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

Lenka Kasmanová, 30.07.2013 12:18

Ako dlho sa budeme pozerať na nedokončené parkovisko a rozostavané detské ihrisko na sídlisku Sever?

Odpoveď

Stavebná firma, ktorá realizuje výstavbu parkovísk na sídlisku SEVER má problémy s dodržaním termínu zhotovenia stavby. Mesto Trebišov je s firmou v neustálom jednaní. Pri vypovedaní zmluvy by nasledovalo nové výberové konanie na zhotoviteľa a termíny by sa natiahli o ďalšie mesiace. Podľa prísľubov konateľa stavebnej firmy budú nové parkoviská na sídlisku SEVER hotové do 10.8.2013.

Detské ihrisko na sídlisku SEVER sa začalo stavať 23.7.2013, výkop bol realizovaný 18.7.2013. Ihrisko je k dnešnému dňu (30.7.2013) takmer ukončené, do 2.8.2013 bude ukončené úplne.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

F. Ujhelyi, 28.07.2013 21:34

Dobrý deň.Chcem sa poďakovať kompetentným,že po dlhšom čase sa rozšírili parkovacie miesta v Trebišove, ktoré boli už tak potrebné.Nebolo by dobré na novovybudovaných parkovacích miestach /mám na mysli sídlisko Sever/ označiť parkovacie miesta čiarami?Podľa mňa by sa tým zefektívnilo parkovanie.
A napadla ma ešte jedna myšlienka,no bude možno nereálna.Navrhujem,aby bolo pridelené 1 parkovacie miesto na 1 byt.

eva petrikova, 27.07.2013 20:35

chcem sa opytat preco nikto neriesi bar de ja vu..v neskorych vecernych hodinach vrtaju a robia stavebne prace podotykam ze vrtaju po 23 hodine..neustale kazdy vecer je tam nehorazny hluk s terasy od konzumentov..byvam na berehovskej ulici a neda sa to vo vecernych hodinach vydrzat ludia tu maju male deti ktore nemozu spat...alebo pan ktory prevadzkuje tuto kaviaren ma nejake privilegia ktore mu to dovoluju??dakujem za odpoved...

Ferjova, 26.07.2013 06:38

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať prečo sa na sídlisku SEVER na Ternavskej ulici zlikvidovali niekoľko pieskoviska a preliezky?
Mamički si tam sadali a davali pozor na deti.Teraz sa nam tam zmenšili priestory pre najmenších a mamičky si nemaju kde sadnuť.Bude tam nové ihrisko ako bolo sľubované?.Ďakujem Vám za odpoveď.

Odpoveď

Na sídlisku SEVER práve prebieha výstavba nového detského ihriska za bytovým domom č. 2275 na Hodvábnej ulici. Pieskoviská neboli zrušené všetky. Z 33 pieskovísk v celom meste bolo vytypovaných 14, ktoré budú pravidelne udržiavané. Nie je únosné, aby v niektorých lokalitách bolo 8 pieskovísk pohromade a ani jedno nespĺňalo hygienické normy.

Nádvorie tvorené štvoricou bytových domov na Ternavskej bude v blízkom období komplexne zrekonštruované, veríme že k spokojnosti väčšiny obyvateľov sídliska. Vždy sa však nájdu jednotlivci, ktorí svoju nespokojnosť prejavujú neustále.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Spoločenstvo vlastníkov bytov a NP "L2" Letná 1742, 23.07.2013 18:50

Ako je možné, že oznámenie o zahájení stavby TS na Letnej ulici, sme my ako spoločenstvo vlastníkov bytov a NP na Letnej ulici doteraz nedostali? O zahájení stavby sa dozvedáme náhodne z internetu. Na Letnej ulici sú 3 BJ a ani jedna nepatrí pod bytové spoločenstvo. O týchto veciach máme právo byť informovaní!!!

Odpoveď

Stavba "Trebišov - ul. Letná, zriadenie TS, úprava NN a DP" je v stavebnom konaní. Ide o líniovú stavbu, ktorej oznámenie o začatí konania bolo zverejnené verejnou vyhláškou vyveseniu na úradnej tabuli mesta. Navrhovaná trafostanica je umiestnená na mestskom pozemku. Žiadne zahájenie stavby na ulici Letnej nezačalo. Verejnosť bola informovaná zákonným postupom.

Ing. Iveta Verešová
Oddelenie výstavby a majetku
referent stavebného úradu

Roman Hanc, 23.07.2013 12:33

Chcel by som sa opýtať podľa akého zákona Mesto Trebišov zverejňuje neplatičov na svojej webovej stránke.Malo by sa držať zákona tak ako iné mestá Zákon č. 563/2009 Z. z. (daňový poriadok).Kde by nemalo zverejňovať FO pod 160 eur a PO pod 1 600 eur. Zverejňovať dlhy s nižšími sumami zakazuje tento zákon.Poprosil by som nejakého kompetentného(znalca problematiky) aby mi to vysvetlil.Nedovolí si tento zákon porušiť Bratislava ani Košice,ale v Trebišove tento zákon neplatí.Tiež som podľa mesta Trebišov dlžníkom a som zverejnený tak sa pýtam PREČO??? :-)
PS:Citujem zákon
2) Správca dane, ktorým je obec, môže zverejniť zoznam
a) daňových dlžníkov podľa stavu k 31. decembru
predchádzajúceho roka, u ktorých úhrnná výška
daňových nedoplatkov presiahla u fyzickej osoby
160 eur a u právnickej osoby 1 600 eur,
Viete keby sme mali primátora zverolekára,alebo fotografa tak by som sa nečudoval,ale som dosť prekvapený...Prajem príjemný letný deň Váš Roman Hanc
Ďakujem za odpoveď!

Anna Kočišová, 23.07.2013 11:06

Dobrý deň, chcem poprosiť kompetentných aby vyriešili na svetelnej križovatke prechádzanie chodcov po prechode pre chodcov. Pri zelenej pre chodcov majú zelenú aj autá z vedľajšej cesty a je problém prejsť na druhú stranu a keď idem s deťmi a s kočiarom vodiči sú netoleratní a kým prejdem na druhú stranu cesty pokrikujú a nadávajú prečo sa na cestu "trepem" aj chodci majú právo predsa prejsťcez cestu.

Odpoveď

Tento typ svetelnej križovatky nerozlišuje samostatne jazdné pruhy a preto autá odbočujúce vpravo križujú prechod pre chodcov. Nie je možné toto upraviť a je na vodičovi, ktorý odbočuje, aby zároveň sledoval chodcov a dal im prednosť. Táto križovatka je technicky takto nastavená a nedá sa upraviť. Je nutná ohľaduplnosť účastníkov cestnej premávky na oboch stranách, čiže vodičov aj chodcov.

Ing. Iveta Verešová
Oddelenie výstavby a majetku
referent dopravy

Bodrogová Zuzana GALANT-OBUV, 23.07.2013 10:54

Dobrý deň dnes ráno som mala problém s parkovaním na mojom pozemku,mám otázku potrebujem na značku požiadať mesto aby mi bolo pridelené?
Jedná sa o dvor kde je potrebné mať volné priestory kvôli zasobovaniu.
Potrebujem značku : pre zásobovanie

Odpoveď

Žiadne vozidlo nesmie zastaviť na vjazde na susednú nehnuteľnosť tak, aby zabránilo vstupu na tento pozemok. Porušuje tým zákon o cestnej premávke. V prípade takýchto problémov je potrebné zavolať č. 159 - mestskú políciu. Na umiestnenie dopravnej značky je potrebný súhlas dopravného inšpektorátu a následne žiadosť vlastníka nehnuteľnosti o určenie dopravného značenia na Mesto Trebišov.

Ing. Iveta Verešová
Oddelenie výstavby a majetku
referent dopravy

gejza chromy, 22.07.2013 22:08

Ako to pán Fedak?
Neplatiči boli vypísaní 13.5.2013
aktualizovaný bol 12.7.2013.

Je to mesiac.

Monika Kotlarova, 22.07.2013 08:49

dobry den mohly byste mi napisat kolko sa pobera starostliva pece o trojrocne deta, alebo odkaz kde by som sa to docetla dakujem velmi vela s pozdravom kotlarova

Odpoveď

Príspevok na starostlivosť o dieťa poskytuje Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, preto s touto otázkou sa môžete obrátiť na uvedený úrad.

Ing. Darina Vaľová
oddelenie sociálne

stanislav nagy, 21.07.2013 23:02

dobry den,moja otazka sa tyka zverejnovania mien nedoplatkov na internete,preco sa automaticky nevymazuju mena tych ktori si to vyplatili,zda sa mi to dost neferove,ak tam aj nadalej figuruju.dakujem

Odpoveď

Zoznam nedoplatkov na daniach a poplatkoch spolu zverejnený na webovej stránke mesta je aktualizovaný po určitom časovom období - minimálne jeden mesiac.

Ing. František Feďák
oddelenie finančné

Janka Smandrová, 20.07.2013 12:51

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ako je možné, že futbalisti v Trebišove ešte stále nemajú vyplatenú dohodnutú mzdu za minulú sezónu a už trénujú na ďalšiu. A kedy bude dlh voči futbalistom vyplatený?

Ďakujem.

Odpoveď

Mesto Trebišov nemá o tejto skutočnosti vedomosť, nakoľko prípadné finančné záväzky voči hráčom sú záležitosťou Občianskeho združenia Slavoj Trebišov, ktoré činnosť futbalového oddielu zabezpečuje.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

marta miskova, 19.07.2013 21:10

Dobry den chcem sa opytat ohladom detskych ihrisk! Preco sa nebude stavat napr aj na sidlisku komebakeho berehovska? Kedze na cintorinskej jedno ihrisko uz je a tu nie

Odpoveď

Mesto Trebišov bude pokračovať vo výstavbe nových detských ihrísk aj v nasledujúcom roku. O umiestnení nových detských ihrísk rozhoduje vedenie mesta na odporúčanie komisie výstavby.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Mariana Titiová, 19.07.2013 08:21

Dobrý deň,
za realizáciu nových detských ihrísk máte u mňa pochvalu :-)
Ale čo už s existujúcimi ihriskami??? Na sídlisku Stred (pri kotolni) sú síce pieskoviská a preliezky, ale piesok už roky nikto nevymenil a preliezky sú po takmer 20-tich rokoch riadne prehrdzavené. Plánuje sa aspoň výmena piesku a oprava preliezok? Aj nám by sa zišla nejaká tá lavička a snáď aj bezpečnejšia preliezačka :-(
Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Výstavba nových detských ihrísk bude pokračovať aj v nasledujúcom roku.
Z celkového počtu 33 pieskovísk v meste Trebišov mesto bude prevádzkovať 14 pieskovísk. S výmenou piesku sa už začalo.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

M.Rusinkovič, 18.07.2013 19:47

Dobrý večer.
Mám otázku ohľadne postreku proti komárom na Paričové a Trnávke.Vonku je krásne počasie,ale žiaľ nedá sa podvečerom zdržiavať vonku kvôli mračnám komárov...Zaujímalo by ma kedy sa postrek bude vykonávať.
Dakujem za odpoved.

patrik brhlik, 17.07.2013 12:31

dobri den chcel bi som sa vas nieco opitat
kedi budu dni mesta trerebisov??
napiste mi to na G-mail patrikskrtel@gmail.com
dakujem

patrik brhlik, 17.07.2013 12:10

dobri den chcel bi som sa vas nieco opitat
kedi budu dni mesta tre bisov??

patrik brhlik, 16.07.2013 17:09

kedi budu dni mesta trebisov???????? :)

Mgr. V.Vikartovská, 14.07.2013 21:15

Dňa 9.7.2013 čistili obrubníky pracovníci Technických služieb na ulici Budovateľskej. Žiaľ došli len po popisné číslo 61, pričom sú na ľavej strane ešte rodinné domy s popisným číslom 63, 65 a 67 a na druhej strane čísla 44 a 46. Volala som na Mestský úrad a po vysvetlení ma odkázali, aby som sa obrátila na Technické služby. Volala som tam, žiaľ bol tam len informátor, zodpovedný pracovník tam nebol, ale som vysvetlila tomu pánovi v akej veci sa obraciam na TS. Uistil ma, že bude uvedenú požiadavku tlmočiť zodpovednému pracovníkovi. Žiaľ, od tej doby sa na ulici nikto neobjavil, a žiaľ v poslednom období si nepamätáme, kedy sa pred našimi rodinnými domami čistili obrubníky okolo cesty TS. Sme obyvatelia mesta Trebišov a všetci platíme dane tak sa pýtame, prečo pred našimi rodinnými domami sa neočistilo?
Za majiteľov rodinných domov na Budovateľskej 63, 65, 67, 44, a 46
Mgr. Viera Vikartovská

Odpoveď

Dobrý deň

Daždivé počasie a iné naliehavé úlohy nám vtedy neumožnili dokončiť začatú prácu.
Dnes budú kolegovia pokračovať na uvedených úsekoch.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Mária Mihóková, 12.07.2013 21:26

Chodím často na bicykli po Cukrovarskej ulici,preto by som sa chcela opýtať či plánujete v blízkej budúcnosti rekonštrukciu tohto chodníka nakoľko je v otrasnom stave a ísť po ceste po tejto ulici je dosť nebezpečné kvôli kamiónom.Myslím ,že opravou tohto chodníka by ste potešili ľudí žijúcich na tejto ulici ale aj množstvo zamestnancov z okolitých podnikov. Ďakujem

Odpoveď

Plánujeme opravu aj na Cukrovarskej ulici, ale až po ukončení opráv v centrálnej mestskej zóne.

Eva Z., 11.07.2013 18:02

Dobrý deň.Na ulici Komenskeho pri budove VZP je suchý strom už niekoľko mesiacov.Je v pláne ho odstrániť?Ďakujem za odpoveď.

Marcela Bindasová, 10.07.2013 18:28

Chcela by som sa spytat preco nie su upozornene ulice, kde je odstavka elektriky. Dna 9.7.2013 bolo na infokanale upozornenie iba na ulicu Svermovu a elektrika bola vypnuta aj na inych uliciach tak sa pytam preco nie je uvedeny cely rozpis ulic, kde bude odstavka. Tak isto je upozornenie na odstavku na den 15.7.2013 iba na ulicu Petrovovu a zase ma byt odstavka aj na inych uliciach tak by to trebalo dat na pravu mieru a vypisat vsetky ulice, kde bude odstavka elektriky aby sa ludia vedeli zariadit.

Igor Oláh, 10.07.2013 08:54

Dobry den prajem. Mam problem s internetovou strankou mesta Trebisov a konkretne s obcianskou inzerciou. K svojej praci potrebujem zadavat inzeraty a jednoducho nie su zverejnene a ide o jednoduchy inzerat ohladne ponuky prace. Som podnikatel a potrebujem ludi z Trebisova. Uz som raz pisal priamo na Mestsky urad tak sa to poriesilo, fungovalo to chvilu asi dva inzeraty a teraz to nefunguje zase. Budte taky dobry a sprevadzkujte zadavanie a publikovanie inzeratov. Vopred dakujem za pomoc a odpoved.

jaroslav, 09.07.2013 18:07

Dobrý deň. Chcem Vás upozorniť na dieru na ul. Berehovskej pri elektrickej rozvodni NS BILLA. Diera je veľká cca. 50x110 cm a hlboká cca. 20 cm. Dňa 9.7. tam spadol motocyklista a v páde - šmykom prešiel križovatku. Ako zázrakom sa nič vážne nestalo.

Peter Varjassy, 05.07.2013 17:04

Prosím, opravte diery na odbočke z Kukučínovej na Varichovskú. Je tam diera cez celú cestu.
Dve diery sú aj pred benzínkou , ked odbočujete na Jána Husa.
Ďakujem

Michal Fedor, 05.07.2013 11:13

Chcem sa opýtať vedenia mesta a poslancov , či sa neplánuje zrušiť zmluva s rybárskym zväzom, ktorý ma na starosti "chovný rybník " v mestskom parku, ktorý je ozdobou nášho mesta /ten park /a mnohí nám to závidia, ale ten žabinec jeho krásu potiera a vrhá zlé svetlo na vedenie mesta. Zrejme je všetko o peniazoch, ale taká malá čistička a dva fontány ako som videl v Tizsaujvarosi v Maďarsku by určite boli ťahákom na návštevu parku a aj vzduch by bol iný ! Nestojí Vám to pani poslanci zato zaoberať sa týmto problémom ?

Helena Štofirová, 04.07.2013 19:15

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či by sa nedali premiestniť hojdačky z ihriska na Kutnohorskej na Zimnú ulicu z dôvodu využívania týchto hojdačiek len rómskou menšinou. Zdržujú sa na nich rómske deti ktoré sem prídu s rodičmi vyberať odpadky z kontajnérov a robia hluk a narúšajú pokoj každý deň. Ďakujem za odpoveď.