Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

stanley, 28.01.2013 02:05

kedy bude v trebišove už skatepark??? už je rok 2013:)))!!! caka nato pol trebišova ne jeden skater sa vykakal na tento koniček koli takym podmienkam a je ich tu stale vela je tu kopu novych mladych ale aj starych skaterov ktory stale jazdia pribudaju aj aggresive skateri takze jazdci na korčuliach je nas tu asi 7 skaterov pol mesta amaterov aj profikov takze skatepark by bol maximalne plny!!! keby sa vyberal nejaky ten poplatok mestu by sa to mozno uplne aj vratilo:)takze nemoze byt vyhovorka ze nesu nato financie kazde mestoto ma už a ani ze nas je malo je nas tu po milu jarmilu:)ktory by vyuzili S.K.A.T.E.P.A.R.K

Odpoveď

Dobrý deň,
Skatepark bude realizovaný v tomto roku. Zároveň Vás žiadame o dodržiavanie podmienok, anonymné príspevky nebudú zverejnené.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Roman Hanc, 27.01.2013 23:44

Chcel by som sa opýtať,čo je s pouličným svetlom na Kutnohorskej ulici a ul.ČSA,niekoľko dní resp.nocí nám to tu nesvieti...či bude svietiť asi kedy,a čo sa deje...ja sa tmy dosť bojím tak sa pýtam...vopred ďakujem za odpoveď.

Zdraví Roman Hanc

Odpoveď

Dobrý deň

V tejto lokalite je porucha,ktorá sa prejaví po niekoľkých hodinách prevádzky.

Naši kolegovia sa tomu venujú už niekoľko dní vrátane dnešného dňa.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Andrej Balog, 27.01.2013 22:32

spitam sa na puciho že dostal tricaťtisic euro svojemu asistentovi na kancelaryu de je kancelarya ?na internete je zmluva.

Odpoveď

Dobrý deň,
Informácie nájdete na tomto linku: http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci/kancelarie&PoslanecID=879&CisObdobia=6

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jozef Novak, 27.01.2013 20:39

Predpokladam,ze mi odpisete ihned rano, tak Vam prajem na mestskom urade dobre ranko. Kde na stranke mesta najdem organizacny poriadok mestskeho uradu? Nepodarilo sa mi zatial. Dakujem

Andrej Balog, 27.01.2013 19:07

chcem od poslanca puciho.kedy uroby daco pre trebišovčanov.kolko doniesol firmy do trebišova.začo bere peňazy keď nyč neroby

Odpoveď

Prosím kontaktujte kanceláriu pána poslanca, mesto nedisponuje týmito informáciami.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jaroslava Borovicova, 27.01.2013 15:47

Dobry den.Chcela by som sa informovat kedy sa bude otvarat obchodne centrum oproti adriany a ci neviete kddde sa mozu pisat ziadosti o pracu DAKUJEM

Odpoveď

Dobrý deň,
Uvedená prevádzka patrí súkromnému subjektu, mesto touto informáciou nedisponuje.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Veronika Sotáková, 27.01.2013 11:12

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ako sa mesto chystá riešiť problém s recykláciou odpadu a to hlavne na sídliskách v našom meste. Na sídlisku Sever sú len dve kontajnery na triedeny odpad, ktoré sú mi známe. Myslím si, že ich kapacita nie je dostatočná pre všetkých obyvateľov sídliska. Preto by ma zaujímalo, či by sa tento problém nedokázal riešiť nejako komplexsnejšie i vzhľadom na naše životné prostredie.
Za odpoveď Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň

Plánujeme riešiť zber separovaného odpadu paralelne so zmenou triedenia a spracovania odpadu na našom separačnom stredisku.

V závislosti od financií by sme to chceli uskutočniť do konca roku 2013.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Martin Občan, 25.01.2013 18:48

Prečo nevieme oživiť mestské kino prostredníctvom audiovizuálneho fondu ako iné mestá? Niet schopného človeka na zastupiteľstve?

marian manasil, 25.01.2013 16:23

ked ze som volil p. kolesara za primatora chcem mu polozit otazky...nie je smiesne takto propagovat nase mesto ako vysypat vlecku dreva do centra mesta??? preco nezverejnite osobu ktora povolila vyrub 88 stromov ...???aj z obvodneho uradu... ked ze poznam p. kolesara a jeho rodinu ako cestnych ludi preco take jednanie??? nielen z obvodnym uradom ale aj z niektor.obcanmi mesta ktory maju iny nazor na chod mesta?? som dost sklamany aj z cenzury na web stranke...NIET POLITIKY BEZ KRITIKY.... A POVEDZTE KDE JE PRAVDA...???PEKNY DEN PRAJEM VSETKYM TREBISOVCANOM...

Odpoveď

Dobrý deň pán Manasil,
Postup, ktorý mesto zvolilo považujeme za správny. Čo sa týka webstránky, trváme na dodržiavaní pravidiel tam uvedených.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jozef Novak, 25.01.2013 15:22

Neodpovedali ste mi na otazku, lebo skolske zariadenia nie su mestske rozpoctove organizacie, takze spominane uverove podmienky sa na ne nevztahuju. Je pravda,ze skolske zariadenia dostali prikazom si zriadit ucty v Prima banke a ake z toho budu mat vyhody?

Odpoveď

Školy a školské zariadenia sú mestské rozpočtové organizácie.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jozef Novak, 25.01.2013 10:42

Chcel by som sa opytat kompetentnych na mestskom urade, ze ci skolske zariadenia v meste Trebisov dostali prikaz zriadit nove ucty v Prima banke a ake to bude mat vyhody pre ne?

Odpoveď

Povinnosť mestských príspevkových a rozpočtových organizácií vykonávať peňažné operácie prostredníctvom bežných účtov v Dexia banke - terajšia Prima banka - vyplýva z úverových zmlúv uzatvorených v rokoch 2006-2010.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

i.demeterova, 25.01.2013 08:56

chcem sa spytat,preco ste minimalizovali kontajnery na severe pri potravinach ilas,vlavo,najprv zmizli klietky,ktore ich akotak udrziavali v poriadku,nebol az taky bordel a kontajnery neputovali hore dole,ale to ste akoze uz vysvetlili,odpadu je vela na celu ulicu,platime vyvoz,pritom 3 ks nestacia,ked by boli poskodene snad bolo ziaduce ich hned nahradit.

k odpovedi p.Princika k parkoviskam severe uz len tolko,ze ste sa nejakym sposobom mohli spytat ludi na severe ci im tato buduca lokalita vyhovuje,snad aj obcanov ulHurbanovej,ked ich to bude hlukom obtazovat/hned za ich plotmi a smradom vyfukov,nik od vas nechce vystavbu vysokonakladovych parkovacich domov,snad bolo vyhodnejsie rokovat s majitelmi pozemkov o vykupe na tento ucel,ako len zaberat zelene plochy,ktore aj ked budu z tvarnic ako uvadzate uz nikdy v zivote z nich nebudu zelene plochy a to yv dobre viete...

Ing. Dušan Grajcár, 24.01.2013 21:38

Myslíte si p. primátor, že spôsob akým ste riešili otázku výrubu stromov v parku / vyložením vlečky pred Obvodným úradom životného prostredia / bol správny ? Nedalo sa to riešiť iným spôsobom ? Ďakujem za odpoveď, dúfam, že bude uverejnená.

Odpoveď

Predložením vzorky drevnej hmoty bol preukázaný stav stromov pred výrubom, pričom rozhodujúci je stav kmeňov a nie pňov, ktoré po výrube ostali v parku. Primátor rieši problémy spôsobom, ktorý považuje za správny. Z toho, že Vami uvádzaný spôsob bol použitý, vyplýva, že ho primátor považuje za správny.

Kancelária primátora

Jozef Novak, 24.01.2013 21:25

Zaujimalo by ma, ze preco pan primator na zachranu svojej cti nezverejni podrobnejsie informacie o prehliadke pred vyrubom stromov v parku a to kontretne, ze ktory pracovnik obvodneho uradu zivotneho prostredia tam bol a kedy presne?

Pavol BAČIK, 24.01.2013 21:05

Máte pravdu pán Jílek,nie som Trebišovčan.
Po dlhšom čase som navštívil rodisko
svojich starých rodičov a som zhrozený,čo sa tu deje.Zhodou okolnosti som navštívil
vzdialených príbuzných,tak mi to nedalo,
vysloviť svoj názor touto cestou.Ale vidím
že Vy vlastne chcete počuť len to,čo chcete.Dali ste si radšej tú námahu,aby ste prešli matriku a zisťovali kto som a
či som zadal otázku,aby ste sa vyhli odpo-
vedi.To sú praktiky bývalého režimu.

Pavol BAČIK, 24.01.2013 20:47

Vážení dendrologovia,mali by ste ako
predstavitelia mesta aj Vy dodržiavať
zákony.Už dnes vie pomaly každý občan,že
bez súhlasu ŽP nie je možné vyrúbať stromy
ani na vlastnom pozemku.Tak neviem prečo
tá komédia s tým drevom,ktoré ste mohli doviesť bohvie odkiaľ.Pán primátor som z
Vás už druhýkrát sklamaný.Vedzte,že určite
nie som sám.

Marián Mazúr, 24.01.2013 12:22

Dobrý deň, odhliadnuc od dôvodov ,prečo to kto urobil, chcem sa opýtať, či bude ten, kto to drevo zložil v meste, či bude za to potrestaný napríklad Mestskou políciou?? predpokladám, že nik si svojvoľne nemôže čokoľvek kdekoľvek vysypať.

Odpoveď

Dobrý deň pán Mazúr,

V žiadnom prípade nejde o skládku, uvedené drevo mesto predložilo na dendrologickú analýzu Obvodnému úradu životného prostredia.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Marek Princik, 24.01.2013 08:08

Dobry den,

Ja by som sa chcel spytat pana Jileka, z akeho dovodu hladal, alebo dal hladat v evidencii mesta pana menom Pavol Bacik, ktory na tomto webe polozil otazku resp. nazor. Svojim prispevkom neporusil ziadne pravidla tejto webovej lokality. Pan Jilek toto su STB-acke praktiky co to tu robite!!!

Jozef Novak, 23.01.2013 11:12

Cela situacia okolo vyrubu v parku sa mi zda nepriatelna, tak by som sa chcel opytat dalsiu otazku. Za aku cenu sa predavalo drevo z vyrubanych stromov z parku do osady?

Odpoveď

Všetka drevná hmota zo suchých stromov bola odvezená na Stredisko osobnej hygieny a práčovne na Medickej ulici, kde sa predáva ako palivové drevo za 20 €/priestorový meter.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Pavol BAČIK, 22.01.2013 21:48

Nechápem,prečo pán primátor zneužíva TUK
pre nezhody s jedným jeho členom.Akoby táto organizácia mohla zato,že títo dvaja
majú medzi sebou nedorozumenie.Kde sa podela tá naša demokratičnosť?Pokiaľ sa pán primátor necíti byť vinný z obvinení pána Juhasa nech zdokladuje deratizáciu
v rómskej osade trebárs aj kontrolórom mesta a nie takéto jednanie.Sklamali ste ma pán primátor.

Odpoveď

Nepoložili ste otázku, takže Vám nemôžeme odpovedať. Na vysvetlenie Vám prikladáme záznam stretnutia primátora s občanmi, kde pán Juhás obvinil primátora bez doloženia konkrétnych dôkazov, a vyjadroval sa za TUK, k čomu nemal mandát. Preto sa TUK od tohto pána dištancoval otvoreným listom. Pri pochybnostiach ohľadom deratizácie Vám radi pri Vašej osobnej návšteve umožníme nahliadnutie do dokumentácie . Zároveň Vás poprosím aby ste sa nehanbili za svoju identitu a podpisovali sa pravým menom, Pavol Bačik v evidencii obyvateľov Trebišova neexistuje.

Stretnutie primátora s občanmi 07.11.2012

Otvorený list TUK primátorovi

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jozef Novak, 22.01.2013 20:04

Chcel by som sa opytat od kompetentnych na mestskom urade, ze ako bolo vyuzite drevo z vyrubu 88 stromov, ktore boli vyrubane v mesiacoch december a januar v mestskom parku?

Odpoveď

Drevo z výrubu vyschnutých a poškodených stromov za mesiac december bolo odpredané do osady cez stredisko osobnej hygieny za cenu 280 eur. Január ešte neskončil, preto nemáme sumarizované finančné prostriedky za aktuálny mesiac. Všetko drevo z orezov a výrubov je mestom odpredávané, zdarma sa nikomu neposkytuje.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Peter Varjassy, 21.01.2013 18:16

Prosím Vás, dajte opraviť tú VEĽKÚ DIERU na ceste za Jednotou, ako sa rozchádzajú cesty Kukučínova a Rastislavova, v strede pri kanalizačnom poklope. ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň

Hneď ako to dovolí počasie.
Samozrejme netýka sa to len miesta o ktorom píšete.
Budeme opravovať aj ďalšie.

Zdraví

Michal Pačuta
TS Trebišov

Peter V., 21.01.2013 18:13

Za Jednotou, ako sa rozchádzajú cesty na Kukučínovú, Rastislavovú pri kanalizačnom poklope je VEĽKÁ DIERA v strede cesty. Potreba opraviť !

Roman Hanc, 21.01.2013 17:49

Chcel by som sa opýtať,čo bude mesto resp.TS robiť s dierami na cestách...dnes sa mi podarilo do jednej vojsť pred Kauflandom a tehlovou bytovkou smerom na kruhový a poviem Vám bol to neskutočný zážitok!!!Viem ,že ešte na to neprišiel čas,ale treba s tým niečo robiť...Otázka č.2...či ste spokojný s dodávateľom,ktorý ako ste prezentovali v apríli 2012 opravoval tieto diery revolučnou najmodernejšou metódou,lebo niekedy to opravovali TS zastaralou metódou a ja ako laik roydiel nevidím...dokonca mám pocit,že je to horšie...

Odpoveď

Mesto Trebišov plánuje rekonštrukciu ciest a chodníkov na jar. V zime kvôli nízkym teplotám nie je možné diery opravovať ani novou technológiou. S novou technológiou sme spokojní, bohužiaľ nedá sa aplikovať na rozsiahle poškodenie vozovky.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Jozef Novak, 21.01.2013 13:39

Dakujem za odpoved. Moja dalsia otazka znie, ze kolko stromov mesto nechalo vyrubalo v parku za mesiac december, januar a preco? Kedy a kolko stromov mesto planuje vysadit namiesto tych vyrubanych?

Odpoveď

V mesiaci december 2012 bolo vyrúbaných v Mestskom parku v Trebišove 29 ks drevín a v mesiaci január 2013 to bolo 59 ks stromov. Výrub bol uskutočnený z dôvodu možnosti bezprostredného ohrozenia zdravia alebo života človeka alebo značnej škody na majetku, nakoľko predmetné jedince boli vyschnuté. Oznámenie o výrube týchto drevín bolo zaslané na Obvodný úrad životného prostredia v Trebišove v zákonne stanovenej lehote. Primeraná náhradná výsadby bude prostredníctvom Centra voľného času Príroda realizovaná v jarných a letných mesiacoch.

Ing. Eva Bučková
odd. výstavby a majetku

Jozef Novák, 21.01.2013 09:51

Dobrý deň.

Chcel by som sa opýtať od kompetentných na mestskom úrade, že koľko peňazí by mesto ušetrilo od Vášho nástupu, pokiaľ by sa nenakupovali produkty od spoločnosti Microsoft, ale využívali by sa open source programy?

za odpoveď vopred ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Mesto by neušetrilo nič, naopak by muselo zaplatiť niekoľko desiatok tisíc eur za nové programy pre výkon samosprávy. Programy, ktoré mesto používa na svoju činnosť, matriky, pokladne atd. sú špecializovaným softwarom, ktorý beží pod OS Windows, tento stav mesto zdedilo po predchádzajúcich vedeniach. Vzhľadom na niektoré dáta, ktoré sa odosielajú do serverov štátnej správy to ani nie je možné, nakoľko štátna správa takisto používa platformu Windows. Z open source mesto využíva balík Open Office tam, kde je to možné.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

Emilly, 18.01.2013 21:15

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, aké výhody môže poskytnúť mesto invalidnému dôchodcovi, ktorý je držiteľom preukazu ťažko zdravotne postihnutý?
Ďakujem za odpoveď.

Vladimir, 18.01.2013 19:15

Aké sú plány mesta Trebišov v roku 2013 čo všetko chce v tomto roku stihnúť ?

Jozef, 18.01.2013 10:29

zdravím plati sa dan za psa z utulku ? dakujem

Odpoveď

Dobrý deň

Od roku 2013 sa platí daň aj za psa z útulku.

Ing. František Feďák
Finančné oddelenie

Michal Polák, 17.01.2013 18:59

Dobrý deň, prečo stagnujú jednania Mesta Trebišov so spoločnosťou ANTIK z dôvodu ich žiadosti pripojenia optického kábla v mestskej časti za koľajami pri kasárňach na Kollárovej ulici kde bývam ? Viete mi povedať kedy spoločnosť ANTIK dostane povolenie od Mesta Trebišov na pripojenie uvedeného optického kábla ?

Odpoveď

Mesto Trebišov vznieslo k projektu spoločnosti ANTIK viacero zásadných pripomienok, ktoré neboli firmou ANTIK riešené a tak je konanie zastavené.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku