Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

05.06.2019 18:10 - Michal Rusnák

Rezidenčná karta je dobrá vec. Na stránke mesta je viac odkazov kde sa dá stiahnuť žiadosť o vydanie tejto karty. Môžete mi prezradiť kde je schovaná? Alebo môžete mi ju poslať?

05.06.2019 08:53 - občan mesta trebišov

Ako chce mesto zabezpečiť nočný kľud po 22.00 hod, keď je na stránke mesta oznam o konaní Open summer party 21.6. o 21.00? Už pravidelne táto akcia narúša dovolím si tvrdiť, že väčšine občanov nočný kľud. Aj keby sa tam zúčastnilo 1000 občanov, je to len malé percento a väčšina musí znášať tú dehonestujúcu hlučnú párty, ktorú je počuť aj do okrajových častí mesta. Čo potom občania, ktorí bývajú v blízkosti, veď hneď vedľa je obytná zóna, sídlisko... Čo malé deti, ľudia, ktorí musia ísť ráno do práce (aj keď je sobota), starí ľudia? Zase sa vychádza v ústrety len malej hŕstke občanov a dovolím si tvrdiť, že nemá dobrý vplyv na mládež.

04.06.2019 16:11 - Juliana Lúčková

Dobrý deň, minulého roku nám bolo písomne mestským úradom prisľúbené, že naše dve bytovky, 1675 a 1682, ktoré ako jediné v meste doteraz nemajú spevnené parkovisko, budú zaradené do rozpočtu na tento rok. Práce v meste sa začali, na našom parkovisku zase nič. Môžete nám, prosím, spresniť termín začatia prác? Ďakujem.

03.06.2019 08:35 - Helena Viňašová

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať na koho by som sa mala obrátiť o výmenu odpadového koša lebo je poškodený pri poslednom vynášani mi smetiari poškodili odtrhli príklop koša ktorý im l zrejme spadol do nádoby.
Prichádza leto a bez priklopu sa nedá používať lebo sa šíri smrad.Za rýchlu a kladnú odpoveď ďakujem.Helena V.

02.06.2019 20:26 - Miroslav

Urgujem opravu časti prístupového chodníka ku vchodom 8 a 10 ul. Škultétyho, kde sa pri schodišti prepadáva a hrozí nebezpečenstvo úrazu, počas dažďov je tu zatečená voda, ohliadku ste vykonali minulý rok a nápravu ste prisľúbili na jar tohto roku, doposiaľ sa siuácia nezmenila, dakujem za pochopenie....

29.05.2019 10:56 - Jozef K.

Dobrý deň prajem. Ďakujem za odpoveď na otázku z 15. apríla 2019, avšak ide o odpoveď len zo strany zástupcu Mestskej polície. Hlavnou podstatou mojej otázky bolo, ako sa a kedy udržuje čistota detských ihrísk v Trebišove, nakoľko tieto používajú aj rómovia z rómskej osady, kde je výskyt osypiek a dokonca i pohlavných chorôb! Takže sa znova pýtam: KEDY, AKO A KÝM JE VYKONÁVANÁ HYGIENICKÁ ÚDRŽBA/OČISTA SAMOTNÝCH DETSKÝCH IHRÍSK A KONŠTRUKCIÍ NA NICH. ČO MESTO VYKONÁVA NA OCHRANU ZDRAVIA NAŠICH DETÍ, KTORÉ SA HRAJÚ/ NA DETSKÝCH IHRISKÁCH? Iste, je potrebné pochváliť pracovníkov mestského strediska, ktorí udržujú čistotu v našom meste, ale ja som položil konkrétnu odpoveď. Kontrola zo strany Metskej polície by mala vyť samozrejmá, veď za svoju prácu berú plat a chápem, že nemôžu byť všade. Kto ale zabezpečí, aby sa naše deti nenakazili nejakou infekciou?!

27.05.2019 12:49 - Radoslav Baňacký

Dobrý deň,
rad by som sa dozvedel dôvod prečo už nie je možné odovzdať použitý olej v zbernom dvore. Toto rozhodnutie bude mať podľa mňa za dôsledok to, že poniektorý občania ho budu likvidovať ako sa dá. Poprosím vedenie mesta/TS aby prehodnotilo svoje rozhodnutie.
Pokiaľ viem tak je možne použitý olej vo väčšom množstve odovzadať firmám na ďalšie spracovanie (napr. firma Detox, ktorá si po ten olej sam príde). A poprosím nepíšte odpovede v štýle, že olej má brať autorizovaný servis ktorý vykonal výmenu. Keďže existuje kopec domácich strojov u ktorých určite nie je možné vykonať výmenu v autorizovanom servise. Ďakujem.

22.05.2019 05:40 - Maroš Vitko

Dobrý deň,mám otázočku ,či sa nezvažuje vyznačovanie parkovacích miest na sídlisku Sever,konkrétne na ul.Ternavska? Keďže áut je tam viac ako dosť,a niektorí spoluobčania majú zjavný problém s parkovaním a na otázku či môže parkovať ohladuplnejsie aby tam vošlo viac áut,odpovedia "Každý tak parkuje".A ako mi bolo povedané príslušníkmi PZ SR a MsP Trebišov, keďže tam nie sú vyznačené čiary,nie je na základe čoho postupovať...Tým pádom sa parkuje na tráve,pred vchodmi...čo podľa mňa niekedy dosť obmedzuje prístup pre záchranné zložky v prípade potreby. Myslim si,že to nie je horibilná investícia,ktorá by zaťažila mestský rozpočet,skôr by možno priniesla do kasy nejaké peniaze navyše pri nezodpovedných a neohladuplnych vodičoch.Vopred Ďakujem

21.05.2019 08:18 - Obyvateľka

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať kedy bude naplánované kosenie na sídlisku Sever. Výška a hustota trávy je tam už neunosná. Deti, keď a chcú hrať, predieraju vysokou trávou a psickari majú v tráve už vychodené tunely. Nikdy nebolo kosenie naplánované takto zle v celom meste. Môžete sa všetci hanbiť. A to nespomínam kliešte a inú háveď, ktorým sa v tejto tráve veľmi darí. Upozorňovať vodičov na zlé parkovanie to Vám ide, aj keď parkovacie miesta nepostačujú, ale taká zásadná vec ako pokosiť mesto to nie. A prosím nevyhovatajte sa na nedostatok zamestnancov alebo inú blbosť. Treba dať kosačky do ruky všetkým nepotrebným zamestnancom mestského úradu a kosenie mesta pôjde šup šup.

19.05.2019 15:39 - Ingrida

Dobrý chcem sa spýtať na Komenského ulici je dosť vysoká tráva kedy má mesto v pláne pokosiť a aj ulica Jána Husa ďakujem

18.05.2019 22:11 - RNDr.Tatiana Jenčová

Dobrý deň, zaujímalo by ma, kedy budú na sídlisku Juh farebné kontajnery na separovaný odpad, takisto by som uvítala kontajner na textil a verejný kompostér na biologicky rozložiteľný odpad z domácnosti.
Ďakujem za odpoveď.

16.05.2019 12:00 - Artina

1.Prečo nie sú zverejnené všetky otázky ktoré Vám občania píšu? Len naše tri, v zastúpení ľudí zo sídliska neboli uverejnené vôbec cca od februára.
Ale nevadí, prídeme sa spýtať osobne.

14.05.2019 19:39 - RNDr.Tatiana Jenčová

Dobrý deň, dnes v popoludňajších hodinách bol na sídlisku Juh, na L.Sáru zrezaný krásny zdravý listnatý strom, chcela by som vedieť, či sa to nedalo riešiť citlivejšie a teda tak, aby sa strom zachoval a zároveň neboli ohrozené ľudské životy, kedže bo vraj poškodený-nalomený skrz silný vietor. Ďakujem za odpoveď.

RNDr.Tatiana Jenčová

13.05.2019 16:07 - Татьяна Олейник

Hello, My grandfather was killed in World War 2 and he was burried in Trebisov.
My question is, Do the graves of the Russian soldiers still located in Trebisov, or were they moved to another town?
His name is: Posevkin Mifodi (officer), he was killed in 1945.
Any help is appreciated, Thank you.
Здравствуйте, мой дед был убит в 1945 году во время войны и был похоронен в вашем городе. Я ищу информацию о военном кладбище. Находится ли оно в вашем городе?.
Его имя: Посевкин Мефодий- лейтенант, убит в 1945.
Спасибо за любую помошь.

13.05.2019 16:06 - Татьяна Олейник

Hello, My grandfather was killed in World War 2 and he was burried in Trebisov.
My question is, Do the graves of the Russian soldiers still located in Trebisov, or were they moved to another town?
His name is: Posevkin Mifodi (officer), he was killed in 1945.
Any help is appreciated, Thank you.
Здравствуйте, мой дед был убит в 1945 году во время войны и был похоронен в вашем городе. Я ищу информацию о военном кладбище. Находится ли оно в вашем городе?.
Его имя: Посевкин Мефодий- лейтенант, убит в 1945.
Спасибо за любую помошь.

13.05.2019 07:23 - Tatiana Balonová

Dobrý deň. Ja by som mala otázku na p.primátora. Či nemáte náhodou v pláne tento rok upraviť cestu Sadovská, odbočka na ORiSKY ,je tam cesta v katastrofalnom stave, ako keby tank po nej prešiel. Ľudia platia mestu dane a kto vie aké všelijaké peniaze,ale nevidím,žeby sa niečo robilo, vraj je to časť,ktorú vlastní mesto. Ďakujem Balonová

12.05.2019 22:56 - Marta Berešová

Chcem sa opytat ako casto sa kontroluje kvalita vody v meste a kto za to zodpoveda? Koho mam kontaktovat ak mam pochybnosti o kvalite? Vopred dakujem za odpoved.

12.05.2019 22:55 - Marta Berešová

Chcem sa opytat ako casto sa konteoluje kvalita vody v meste a kto za to zodpoveda? Koho mam kontaktovat ak mam pochybnosti o kvalite? Vopred dakujem za odpoved.

12.05.2019 16:03 - Peter Potoma

Dobrý deň. Chcem sa informovať, či viete kedy a či vôbec sa bude konať úkážka činnosti polície v Trebišove. Žiaľ, nikde nieje jediná informácia o takejto akcii.
Ďakujem

09.05.2019 12:02 - M.S

Dobrý deň, chcem sa opýtať, kedy sa plánuje kosiť cintorín v Milhostove Tráva je pomaly až po kolená. Ďakujem

07.05.2019 20:55 - Autobusova stanica

Dobrý deň chcem sa spýtať čo bude s autobusovou stanicou ? kedy bude oprava alebo čo sa snou bude diať ?

07.05.2019 09:50 - Milan Onisik st.

Keďže termín aprílového zastupiteľstva som nejako nezaregistroval a takisto neprešiel celú dokumentáciu tohto zasadnutia ,mal by som otázku. Blíži sa termín volieb do EP a Slovensko je známe svojou nízkou volebnou účasťou. Chcem sa spýtať ,či ste sa touto témou zaoberali aby poslanci vyzvali svojich voličov na účasť v týchto voľbách,keďže na niektoré projekty je stále možnosť čerpať eurofondy tak potrebné zvlášť pre Trebišov.

06.05.2019 16:39 - dada

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je normálne, aby rodičia ,ktorí majú deti v štátnej škôlke neustále niečo platili. Aktuálne je materská škola po celkovej rekonštrukcii, menili sa plastové okná a škôlka pýta po 5€ od rodičov na sieťky proti hmyzu. V dnešnej dobe sa robia okná aj so sieťkami v bežnom rodinnom dome a nie to ešte pri takej rozsiahlej rekonštrukcii, nehovoriac o tom, že rodičia doplácajú na čistiace prostriedky. Pôsobím na štátnej škole 30 rokov,ale toto sme ešte nikdy nepýtali.Ako to má rodič samoživiteľ utiahnúť.Škôlka je dotovaná štátom, rodičia nie sú povinní prispievať na prevádzku.

05.05.2019 18:40 - Peter Takáč

Zaujímalo by ma,či je toto vedenie mesta schopné zabezpečiť zverejnenie celej mestskej kroniky v úplnom znení na mestských stránkach TV. Ak áno dokedy?

28.04.2019 10:22 - Erika Novakova

mudry ziak synonymum

28.04.2019 10:21 - Erika Novakova

mudry synonymum

24.04.2019 20:53 - Estera Piptová

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či by nebolo možné pridať viac kontajnerov na recyklovanie, konkrétne na sídlisku ČSA.
Ďakujem.

23.04.2019 19:14 - adele

Dobrý deň, v mestskej časti Milhostov už dlhšie nefungujú ukazovatele rýchlosti!!!! Prosím o nápravu, lebo autá tadeto doslova letia, vôbec nedodržiavajú 50 km/h.

15.04.2019 12:17 - Lubomir Toropila

Dobry den, v suvislosti so zmenou cennika pre vstup na mestske kupalisko sa chcem opytat, ci zvysenym cenam budu odpovedat aj lepsie sluzby v tomto areali? Dakujem

15.04.2019 09:06 - Milan

Dobrý deň,
chcel by som sa informovať ohľadne rekonštrukcie plavárne. V akom štádiu sa nachádza a ako intenzívne sa bude pracovať na dlho očakávanej rekonštrukcii. Zaujíma to veľa ľudí.

Ďakujem.