Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

05.02.2019 13:32 - Anna Gajová

Prosím vás kedy primátor začne robiť poriadok s rómami na sídliskách? Po meste sa potulujú bandy mladistvých a neboja sa ničoho ani polície.Skúste ísť večer do mesta sama! Kto s nimi spraví poriadok?

05.02.2019 12:04 - Lucia

Dobrý deň dnes je 5.2.2019 keďže nikde n vašej stránke nie je uvedené že bude odstávka elektrickéj energie na tento deň? Týka sa o ulice jablonkova... Ako dobre vidím je tam až 12.2 mám malé deti a všetko na elektriku bolo by dobré to dávať dopredu vedieť

04.02.2019 10:39 - Marián

Dobrý deň, kedy plánuje mesto opraviť chodník na sídlisku sever, ul. Hodvábna č.2 za evanjelickým kostolom?

31.01.2019 21:00 - Milan Onisik st.

Pri bývalej administratívnej budove Jednoty je veľká výstavba . Z rôznych zdrojov som počul ,že sa jedná o klientské centrum.Čo to zahŕňa ? Je to združenie štátnych inštitúcií pod jednú strechu (napr. Daňový úrad a iné rozptýlené po meste )?

28.01.2019 21:43 - Marek

Dobry den chcel by som sa opytat ci v plane investicii na rok 2019 je aj rozsirenie parkoviska na ulici zimnej

25.01.2019 14:30 - Helena

Dobrý deň. Nedá mi nereagovať na podnety niektorých občanov nášho mesta. Keďže je už taký zákon, že chodníky napr. od snehu má očistiť obec/mesto, tak sa dožadujú, aby to mesto urobilo. Nechápem takých občanov, to sú už tak leniví a pohodlní, že si nedokážu sami vyčistiť chodník? Kde sme to dospelí? Vláda nemala vydať taký zákon. Občania by mali byť zodpovední za chodník pred ich vlastným domom. Tí občania, ktorí sa starali o chodník pred svojim domom v minulosti, tak robia to aj teraz a a nečakajú, že to urobí obec/mesto. Klobúk dole pred nimi, ale žiaľ, takých je málo. Tí, ktorí si chodník nečistia, by sa mali nad sebou zamyslieť.

25.01.2019 14:30 - Helena

Dobrý deň. Nedá mi nereagovať na podnety niektorých občanov nášho mesta. Keďže je už taký zákon, že chodníky napr. od snehu má očistiť obec/mesto, tak sa dožadujú, aby to mesto urobilo. Nechápem takých občanov, to sú už tak leniví a pohodlní, že si nedokážu sami vyčistiť chodník? Kde sme to dospelí? Vláda nemala vydať taký zákon. Občania by mali byť zodpovední za chodník pred ich vlastným domom. Tí občania, ktorí sa starali o chodník pred svojim domom v minulosti, tak robia to aj teraz a a nečakajú, že to urobí obec/mesto. Klobúk dole pred nimi, ale žiaľ, takých je málo. Tí, ktorí si chodník nečistia, by sa mali nad sebou zamyslieť.

22.01.2019 20:08 - Andrej Tancos

Dobrí deň chcel bisom sa opýtať koľko bi stal jeden meter štvorcový pozemku v osade tu v Trebišove na ulici garanta Ďakujem

16.01.2019 16:06 - Peter Soták

Dobrý deň mohli by Ste informovať obyvateľov Mesta Trebišov ako je to z údržbou chodníkov v Meste Trebišov v zimnou období - čistenie chodníkov od snehu tak, ako to stanoví:Zákon č. 106/2018 Z. z.Zákon o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, konkrétne tieto zmeny:

16. V § 9 odsek 2 znie:
„(2) Závady v schodnosti miestnych komunikácií určených pre chodcov alebo v schodnosti chodníkov sú bez prieťahov povinní odstraňovať správcovia miestnych komunikácií.“.
17. V § 9 sa vypúšťa odsek 3. Doterajšie odseky 4 až 8 sa označujú ako odseky 3 až 7.
18. V § 9 odsek 6 znie:
„(6) Ustanovenie odsekov 4 a 5 platí aj pri poškodení alebo znečistení, ktoré spôsobí alebo môže spôsobiť závadu v schodnosti miestnych komunikácií určených pre chodcov alebo v schodnosti chodníkov.“.
19. V § 9a odsek 3 znie:
„(3) Správcovia miestnych komunikácií zodpovedajú za škody, ktorých príčinou boli závady v schodnosti miestnych komunikácií určených pre chodcov alebo v schodnosti chodníkov okrem prípadu, že preukážu, že nebolo v medziach možnosti tieto závady odstrániť ani na ne predpísaným spôsobom upozorniť.“.
20. V § 9a sa vypúšťa odsek 4.

Ako sa aplikuje tento zákon v meste Trebišov? Dostanem odpoveď na moju otázku? Alebo je to ako zvykom, že na nepríjemné otázky sa jednoducho neodpovedá?

16.01.2019 14:43 - Mária Majerníková

Dobrý deň.

Chcela by som sa opýtať, na akú emailovú adresu mám zaslať žiadosť o vydanie voličského preukazu na prezidentské volby 2019

Ďakujem

15.01.2019 10:25 - adam šangala

ako je to s navstevamy na oddeleni ARA?Mam tam rodinneho prislusnika a nepustia tam viac ako 2 ludi na den.v Kosiciach a v Trnave to tak nieje.mame velku rodinu!Dakujem

11.01.2019 23:48 - Beáta Gibová

Dobrý deň,
Chcela by som upozornit na nefunkčné svetlo na autobusovej stanici pri nastupe na MHD.

Ďakujem
Gibová

10.01.2019 09:25 - Sisa

Dobry den.Chcem sa spytat,ci toalety na mestskom cintorine su pre verejnost alebo nie?Kolkokrat doprevadzam babku na cintorin a potrebovala pouzit toaletu tolkokrat boli zavrete.Dokonca aj ked sme nedavno boli na pohrebe tak boli zavrete aj zvnutra aj zvonku.Preco tam nezamestnate niekoho aby tam dohliadal na poriadok ci uz na vpp alwbo iny projekt ktorych ma mesto urcite dost aby boli spristupnene pocas otvaracicj hodin prw verejnost?

09.01.2019 19:43 - Martin S.

Dobrý deň,
chcel by som poprosiť o opravu verejného osvetlenia na ul.Kukučínovej, medzi ulicou Varichovskou a ulicou Lúčnou, už asi týždeň sa tam obidve svetlá v nočných hodinách rozsvecujú a zhasínajú.
Ďakujem.

09.01.2019 15:59 - Adriana

Chcem sa opytat ze preco necistite hlavne cesty a vedlajsie od snehu.A chodniky.Dakujem

09.01.2019 13:26 - Gazdova

Prosim vas komu treba nahlasit ze mame zasnezene chodniky? Sidlisko juh a vppckari len presli okolo a nic nevycistili. Ci sidlisko juh neplati dane? Dakujem

31.12.2018 15:45 - Ivan

Na stranke MP / mestskej policie / som nenasiel medzi tel cislami cislo 159 aj ked toto by malo byt cislo na MP.
Dakujem

31.12.2018 09:29 - Beáta Gibová

Dobrý deň,
Chcela by som upozorniť na odtrhnuté svetlo,ktoré visí zo stropu na autobusovej stanici pri nástupe na MHD.

Ďakujem

26.12.2018 11:51 - Peter Bruňák

Dobrý deň.
Uhynul mi pes na starobu,žil necelých 18 rokov.Ako ho mám odhlásiť z dane za psa?

25.12.2018 12:42 - helena Stofirová

Chcem podakovat vedeniu mesta a bytovému podniku za starostlivost o občanov.Už roky nám vyráža voda z toalety.ak spláchnu na vyššom poschodí.Včera na štedrý den pred našou bytovkou na Kutnohorshej ulici vyrazilo príklop kanála a pod oknami nám teču splašky.Pekný darček na Vianoce!Prajem všetkým štastné,veselé a vonavé sviatky!

21.12.2018 23:07 - Adrián M.

Dobrý deň chcem sa opýtať či je v meste Trebišov funkčná krytá plaváreň. Ak áno v akých časoch ju je možné navštevovať. Za odpoveď vopred ďakujem.

19.12.2018 12:53 - Jozef K.

Dobrý deň. Máme po voľbách, primátor to "ustál", prajem mu to. Som však zvedavý, či sa konečne v našom meste začne robiť niečo aj na jeho skrášlenie a či budú vytvorené skutočné podmienky na odpočinok obyvateľov mesta.Už roky sa tu totiž stále len píše a píše o tom, kto čo všetko urobí, dokonca i urobil, ale človek si tu nemá kde odpočinúť a v pokoji tráviť voľné chvíle.Nerátam zónu od tzv. stračej nožky - je to neustále sídlom asociálov (už sa tu o tom popísalo a nič ste nevyriešili), iste nie len mne vadí, že sa tu nedá poprechádzať, doslova ak nerátam krásne Múzeum a mestský park. Spomeniem už tradične chabú vianočnú výzdobu - trápne! Pár nových resp. vynovených svietidiel (aj to len na určitých uliciach), okrajové a bočné uličky - nula bodov. Dúfam, že po zmene v mestskom zastupiteľstve sa už nikto nebude vyhovárať, že tento stav má na svedomí primátor, alebo poslanci. A poprosil by som, aby sa skončili reči o chodníkoch, či parkoviskách - to totiž spadá pod klasickú povinnosť mesta, ktoré sa o ne má starať, takže ich opravy nie sú žiadnym privilégiom, či úspechom! Z predošlého obdobia sa údajne zachovali finančné prostriedky (bodaj by aj nie keď sa tu takmer nič nerobilo) vďaka jednofarebného hnutia - asi už mali svoje miesto pre ich ciele. Som zvedavý, či sa tento postreh vôbec objaví na mestskej stránke,lebo ako viem, tie, ktoré sú nepríjemné (nerátam opravy osvetlenia a neporiadok pri kontajneroch) takže čakám na odpoveď pán primátor.

11.12.2018 13:06 - Dáša Kasardová

Dobrý deň! Prosím Vás chcem sa opýtať kedy sa opraví verejné osvetlenie aj na Ul.Cukrovarskej. Veľa lámp na tejto ulici už dlhší čas buď nesvieti vôbec, alebo svieti na stĺpe len jedna lampa. Ďakujem

04.12.2018 21:28 - Peter Vaško

Dobry vecer,ako planujete zabezpecit bezpecnost v bytovke “1515”,kedze dnes boli odmontovane posledne lesenia,ktore z casti chranili moznost padu.poprosim o odbornu odpoved kompetentneho pracovnika a ze nemam vychadzat na balkon ani neskusajte.dakujem
Dufam,ze necakate na zmedializovanie

03.12.2018 20:39 - Bernardina

Dobrý deň, chcela by som upozorniť a poprosiť o opravu nefunkčného osvetlenia na ulici L.Svobodu pri domoch č. 16 a 18. Pri dome č.16 je aj chýbajúce sklo. Ďakujem

01.12.2018 23:06 - Anna Kocisova

Chcem sa opýtať čo je treba urobiť alebo čo sa musí stať aby vedenie mesta začalo riešiť "autíčárov" vo večerných hodinách? Premávajú sa po uliciach M.R.Štefánika a Komenského robia si doslova pretekárke okruhy na parkoviskách potom "turujú" natuningované autá do nepríčetnosti. Privolaná polícia urobí obhliadku počas ktorej oni zaparkujú a po odchode polície pokračujú vo svojej "činnosti" ďalej. Oficiálne fungujú ako "Tunning street nation" Možno ak by viac zamestnancov MÚ bývalo na Komenského ulici ci v 1515 na M.R.Štefánika tak by to nebolo v takomto štádiu, doslova nás terorizujú.

30.11.2018 20:08 - Jozef

Dobrý deň. Na ulici Gaštanovej nesvieti pouličná lampa a chýba guľový kryt na lampe. Prosím o opravu.
Ďakujem.

27.11.2018 15:04 - Juliana Lúčková

Prečo neodpovedáte na otázky a neriešite môj podnet?

27.11.2018 09:50 - Elena Kanalošová

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, kedy konečne vymeníte žiarovky za silnejšie na pouličných lampách, hlavne nad prechodom chodcov. Ak nie vymeniť celé lampy za modernejšie - praktickejšie s LED osvetlením.
Veď za súmraku nie je poriadne nič vidieť a kde ak je ešte sychravo.
A ešte tu máme drzých chodcov, ktorí sa nevedia vžiť do vodičov a prebehujú cez cestu kadiaľ sa im zachce. Ďakujem za odpoveď.

23.11.2018 20:28 - Vladimír Suc

Poprosim Vas o vyčistenie krytov pouličných lamp na ul. L. Saru