Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Dávid Koma, 28.11.2012 19:56

Dobrý deň!

Chcem reagovať na príspevok p. Eriky Buhalovej zo dňa 14.11.2012 pridaný o 09.25 hod., lebo predpokladám, že spomínaný tzv. „bezohľadný sused“ som ja. Je nutné v prvom rade veci dať na pravú mieru. So svojím motorovým vozidlom parkujem pred svojím rodinným domom na verejnej komunikácii, na opačnej strane, ako má dom pani suseda, tak ako väčšina ľudí na Košickej ulici. Predchádzajúci majiteľ rodinného domu nevlastnil auto, tým pádom pani suseda bola zvyknutá parkovať pred rodinným domom, ktorého som majiteľom v súčasnosti. Keď teraz ja parkujem pred svojím domom, na tom istom mieste ako ona v minulosti, je z toho problém. Tým, že parkujem pred vlastným domom, nebránim plynulej prevádzke motorových vozidiel, ani vjazdu a výjazdu z garáže pani susedy. Priemerný vodič však nemôže mať v tomto prípade problém vojsť do garáže, preto odporúčam využiť kondičné jazdy v autoškole.

Odpoveď

Dobrý deň,

Susedské spory sa riešia občiansko-právnym konaním, podaním podnetu na OO PZ SR.

Kancelária primátora

Ing. Dušan Grajcár, 28.11.2012 17:40

Je veľmi smutné, že mesto takto blokuje svojich "neprajníkov". Už toľko hlúpostí, koľko ste urobili, neurobilo doteraz žiadne vedenie MsÚ. Uvidíme p. primátor, či to teraz znovu zvalíš na administrátora. Prečo som blokovaný ?

Ing.Vnek S., 28.11.2012 10:04

Dobrý deň !
Chcel by som vedieť, či má mesto v ivestičnom pláne rekonštrukciu a prevádzkovanie existujúcej verejnej
toalety (oproti obv.úradu)resp. výstavbu novej,v inej lokalite mesta.
Zaujíma ma celoročná prevádzka a nie iba v čase konania verejných akcií.

Odpoveď

Mesto verejné toalety oproti Mestskému úradu prevádzkuje len počas konania verejných akcií. V roku 2013 mesto uvažuje so sprevádzkovaním verejných toaliet pri Bille a v Tržnici (starej KaSS).

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Gergely A., 27.11.2012 09:38

Prajem dobrý deň
Obraciam sa na Vás s otázkou prečo na cintorínskej ulici vyvážajú technické služby z troch kontajnerov na odpad stále len dva . Stáva sa to často a naposledy tomu tak bolo pondelok 26.11.2012. To ozaj šetríme alebo nestíhame vyvážať ?
Ďakujem za odpoveď .

Odpoveď

Dobrý deň

V treťom kontajneri sa nachádza stavebný odpad(tehly,kusy betónu(,ktoré nie je možné dvihnúť a vysypať do smetiarskeho auta už len kôli hmotnosti.Pracovníci majú aj tak zákaz dávať stavebný odpad do smetiarskeho auta lebo poškodí vnútro zbernej nádrže.
Kontajner sme zobrali na naše vozidlo opatrené hydraulickým zdvíhacím zariadením,obsah naši pracovníci manuálne odstránili.Po oprave poškodeného kontajnera ho vrátime na miesto.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

Anna Lešková, 26.11.2012 19:14

Ak nemáte čo robiť, pristúpte prosím k vymáhaniu mojej "dlžnej" čiastky hneď, najprv mi však láskavo vysvetlite,ako ste sa k nej dopracovali,ja nemám problém euro a dvanásť centov zaplatiť, ja mám problém s tým, ako mi to dávate na vedomie a prečo sa mi vyhrážate súdnou cestou.
V septembri sa moja dcéra Ing.Iľková aj s rodinou odhlásili z trvalého pobytu v TV,hneď som šla za pani Opryskovou,aby sme dali do poriadku poplatky za komunálny odpad,v ten istý deň som v pokladni u pani Márie Leškovej vyplatila kartou zostatok,tak preto ma mrzí,že aj napriek tomu,že všetky finančné pohľadávky voči mestu dávam do poriadku hneď sa mi vyhrážate exekúciou,aj keď platím TO,ČO mi MÚ vyrúbi.
S pozdravom
Lešková

Anna Lešková, 26.11.2012 18:54

Ďakujem za vysvetlenie prednostovi mesta,len chcem pripomenúť,že ja nie som v omeškaní ako uvádza,pretože všetky poplatky si platím poctivo,len som prekvapená,prečo ma uvádza ako neplatiča,keď patím všetky poplatky presne tak, ako mi ho mesto VYRÚBI.Neprajem si, aby mi mesto "vychádzalo v ústrety takýmto spôsobom.Nikoho som nechcela uraziť, snažila som sa zistiť dôvod a odpoveď mesta bola viac ako arogantná.

Mária Kerestyová, 25.11.2012 23:11

Dobrý deň,

ešte raz by som sa chcela poinformovať o mestskej doprave č.1 ktorá odchádza zo stanice o 17:35 hod. Pre nás, ktorí pracujeme v Košiciach by bolo dobre aby sa odchod spomínaného autobusu presunul aspoň na 17:40,43 hod vzhľadom na zmenu odchodov vlakov z Košíc. Pre pár minút presunu autobusov by sme nemuseli po celodennom pobyte z domu prejsť celé mesto peši alebo čakať hodinu na ďalší spoj.Kto to nezažil nevie čo to je byť každý deň viac ako 12 hodín mimo domova.

Ďakujem

Odpoveď

Uvedenú požiadavku mesto Trebišov posunulo na vybavenie ak to bude možné dopravcovi mestskej autobusovej dopravy - SAD Michalovce.

S pozdravom

Ing. Iveta Verešová
referent dopravy a investícií

Ján Pikula, 25.11.2012 13:56

Dobrý deň,
som študent Žilinskej univerzity a v rámci predmetu "Manažment verejnej správy" mám za úlohu urobiť prieskum vynakladania prostriedkov na program bezpečnosť. Čo sa týka mesta Trebišov, mám konkrétne problém s rokom 2010, kde neviem nájsť žiadny záverečný účet, výročnú správu prípadne plnenie programového rozpočtu. Touto cestou by som sa chcel informovať či sa dané údaje nachádzajú na internete, a pokiaľ nie, či by nebolo možné ich zverejniť prípadne zaslať na email.

Vopred ďakujem za skorú odpoveď.

S pozdravom Ján Pikula.

Anna Lešková, 24.11.2012 22:22

Prosím mestský úrad o vysvetlenie,prečo robí zo zodpovedných občanov neplatičov.Všetky poplatky mestu -domovú daň, daň za psa, komunálny odpad platím už roky načas internetbankingom, na čo mám samozrejme doklad.S údivom som sa dozvedela na stránkach mesta, že:" má dať
566,99-dal 565,87-zostalo 1,12".To " má dať " vyznieva tak, akoby naša rodina naozaj bola dlžná 566,99 , ale ja neviem začo, keď každý rok prevádzam finančnú čiastku na účet mesta.Ak vznikol nedoplatok 1,12Euro,to nebolo mojou chybou,mohlo sa to prirátať k budúcoročnej dani, pretože ja mám naozaj doklad na všetky poplatky a cítim sa dehonestovaná zo strany mesta.Prečo si neoveríte u daňovníka,či mal niekedy v minulosti nejaký rest?Takouto aroganciou len zbytočne zvyšujete antipatiu ľudí voči sebe.Alebo vám o to ide?

Odpoveď

Zverejnením nedoplatkov vychádzame v útrety občanom, ktorí veríme, že z dôvodu iných povinností sú v omeškaní s platbou daní.
Tento krok je ústretový a účelný, z dôvodu, že mesto nemá povinnosť upozorňovať ani vyzývať na platenie daní. Povinnosťou mesta je dane vymáhať a to súdnou cestou.
Ak si neprajete ústretovosť zo strany správcu daní, v budúcnosti môžeme pristúpiť vo vašom prípade rovno k vymáhaniu, čo bude mať za následok podstatne vyššie výdaje pre Vás ako doposiaľ.
Vymáhanie daní nie je arogancia, ale povinnosť mesta voči všetkým svojím obyvateľom.

prednosta MsÚ

Ján Goda, 22.11.2012 19:50

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, či má zástupca starostu obce právo vydať všeobecné záväzné nariadenie, ktoré okrem iného podmieňuje chov dvoch a viac psov na pozemku rodinného domu notársky overeným písomným súhlasom oboch susedov. Nie je to obmedzovanie, alebo niečo také? Býva v obci Luhyňa piaty rok, ale je to tu stale horšie a horšie.
Za odpoveď ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Otázku je potrebné konzultovať s právnikom, podľa našich vedomostí a zákona o samospráve VZN musia schváliť poslanci mestského (obecného) zastupiteľstva, inak je neplatné.

Kancelária primátora

i.demeterova, 20.11.2012 10:51

dobry den,chcem sa spytat na tie oranzove znacky co su znacene po travnikoch a chodniku na sidl.sever za bytovkou 2275 ,dufam,ze to nie su vami avizovane nove parkoviska...?....nakolko chodnik co tadial vedie je spojnicou do mesta a nasledne je tu detske ihrisko,kde sa bezne bycykluju a hraju aj deti,takze umiestnenie pohyb aut je akokolvek nevhodny

Monika Malá, 19.11.2012 17:35

Veľmi ma trápi katastrofálny stav chodníka na hl. ulici v časti OC Paričan až hostinec Pipka. Je zničený, roztrúsený s puklinami, na niektorých miestach chýbajú celé kusy asfaltu. To, že naozaj nepreháňam, môžete posúdiť, keď sa po ňom prejdete. Uvažuje sa o oprave tohto chodníka ? Obyvatelia z tejto časti by boli nesmierne šťastní a vďační.

Odpoveď

Dobrý deň,

Mesto uvažuje s opravami chodníkov v meste, je na to navrhnutá suma v rozpočte. Konkrétne chodníky ešte nie sú vybrané, rozhodovať bude oddelenie výstavby a majetku.

Kancelária primátora

lukas papik, 18.11.2012 12:16

chcel by som poprosit mesto a TS mesta trebisov ze medzi sidliskami komenskeho a berehovska je futbalove ihrisko kde chyba branka. je tu krasna zelena plocha deti by radi hrali futbal no chyba im jedna branka ktoru niekto zdemoloval a odniesol do srotu. Myslim ze by to financne ani inak nemalo byt narocne. Dakujem za vsetki deti na tychto sidliskach

Odpoveď

Dobrý deň

Bránku sme demontovali a odniesli do Technických služieb na podnet občanov z Berehovskej ulice.
Osadíme ju v najbližších dňoch znova na pôvodné miesto.

Zdraví
Michal Pačuta
TS Trebišov

M. Jankopál, 15.11.2012 21:43

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, kto bol Kandó Gábor, po ktorom má byť premenovaná ul. Lipová. Na internete o tejto osobe som našiel len strohé informácie ale len v maďarčine. Ide o osobu , ktorá mala blízko našemu regiónu ? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Šľachtic Kandó Gábor je pochovaný na cintoríne v Milhostove, kde má aj obelisk. Táto šľachtická rodina žila a mala kúriu v Milhostove. Jeho syn Kálmán Kandó bol poradcom Júliusa Andrássyho a bol poslancom Rakúsko-Uhorského snemu. Jeho vnuk Kálmán Kandó je vynálezcom elektrického rušňa a železnice na svete. K zmene ulice došlo preto, lebo Lipová je aj v Trebišove a boli sťažnosti od návštevníkov, ktorých GPS priviedlo namiesto na trebišovskú - na milhostovskú Lipovú ulicu.

Mária Kerestyová, 15.11.2012 20:31

Dobrý večer,
chcem sa poinformovať či na novej stránke nebude uvedený cestovný poriadok MHD ako to bolo predtým.
Zároveň Vás chcem požiadať o prehodnotenie mestskej dopravy číslo 1 odchádzajúcej zo stanice o 17,35hod na Paričov. Od 9.12.2012 dochádza k zmene grafikonu železníc a odchod vlaku z Košíc je plánovaný na 16,45hod.tým pádom na mestskú dopravu nebudeme stíhať vzhľadom na to, že ju veľmi nestíhame ani teraz.
Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,
Cestovný poriadok bude zverejnený po dopracovaní stránky.
Ďakujeme za podnet.

Kancelária primátora

i.demeterova, 14.11.2012 10:07

dobry den,chcem sa informovat ,ako sa plni prislub o vymene vyschnutych stromcekov/Kaufland vysadba/,na sidl.sever sa nic nedeje... a dalej kto je zodpovedny za odchyt tulavych zvierat/maciek/premnozene na sidl.sever,a kedy konkretne sa bude vykonavat deratizacia na sidls.sever,premnozene potkany bezne vidavat okolo bytoviek dakujem

Odpoveď

Výmena vyschnutých stromčekov náhradnej výsadby za Kaufland bude zrealizovaná v jarných mesiacoch roku 2013, nakoľko finančné prostriedky za reklamáciu náhradnej výsadby boli poukázané na účet až začiatkom novembra 2012.

Odchyt túlavých psov a mačiek zabezpečuje pre mesto Trebišov firma HUNTER - Igor Tomko. Občania sa môžu s požiadavkou odchytu túlavých zvierat obrátiť priamo na menovanú firmu - tel. č.: 0905 644 562, alebo kontaktovať Mestskú políciu na čísle 159.

Deratizáciu na sídliskách pri bytových domoch zabezpečujú správcovia bytového majetku.

Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

Erika Buhalová, 14.11.2012 09:25

Dobrý deň!Som z Trebišova ,bývam na Košickej ulici a obraciam sa týmto na Vás s otázkou ,ktorá sa týka nášho nového suseda.Problém spočíva v tom,že svoje motorové vozidlo parkuje na ulici takým spôsobom,že nám tým bráni vo vjazde a výjazde z našej garáže.Aj napriek slušnému dohováraniu a aj privolanej hliadke Polície,ktorú sme zavolali aby nám túto situaciu pomohla riešiť sme u spomínaného,bezohľadného suseda nenašli pochopenie.Aj nadalej parkuje svoje auto tak,že sa zo svojej garáže ale aj do nej dostávame so svojím autom len s velkými problémami.Sused má tiež vlastnú garaž aj miesto pred ňou kde by mohol so svojím autom parkovať,no nerobí tak a ignoruje akékoľvek upozornenia z našej strany.Chcela by som vedieť či sa nejedná o určité obmedzovanie alebo prekážku,ktorá je z jeho strany evidentne zámerná.Napíšte mi prosím na koho by som sa mala s týmto problémom obrátit,prípadne ako to inak riešiť.Dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Susedské spory sa riešia občiansko-právnym konaním, je potrebné podať oznámenie o priestupku na OO PZ, ktoré ho postúpi na ďalšie vybavenie.

Kancelária primátora

Martin Sabo, 13.11.2012 10:21

Dobrý deň,rád by som sa opýtal aké má mesto plány s mestskou plavárňou.Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Mesto nemá vysoké finančné prostriedky na opravu havarijného stavu budovy a zariadenia (stanovisko hygieny a statika sú na stránke mesta) preto plaváreň uzavrelo. Mesto bude naďalej hľadať súkromného investora, ktorý by do areálu investoval finančné prostriedky a prevádzkoval ho ako areál vodných športov.

Kancelária primátora

Mária Princíková, 12.11.2012 19:21

Dobrý večer, nakoľko sa zdržiavam často v zahraničí a páči sa mi vynovená stránka, chýba mi stránka Úmrtia - je to pre mňa dosť dôležité, pretože doma nie som aj celé mesiace. ALe ako som si všimla , už tu boli viacerí, ktorí sa toho dožadovali. Ďakujem a prajem všetko dobré

Odpoveď

Dobrý deň,

Ďakujeme za podnet, úmrtia budú v blízkej dobe na stránke zverejňované.

Kancelária primátora

pešiak z Tv, 11.11.2012 20:51

Chodník na M.R.Štefánika /časť Paričan až križovatka za Pipkou/ je v katastrofálnom stave. Je nejaká nádej, že sa nájdu peniaze na jeho opravu ? Prosím, prejdite sa po ňom a posúďte Trebišovčania, či preháňam.

pešiak z Tv, 11.11.2012 20:48

Chodník na M.R.Štefánika /časť Paričan až križovatka za Pipkou/ je v katastrofálnom stave. Je nejaká nádej, že sa nájdu peniaze na jeho opravu ? Prosím, prejdite sa po ňom a posúďte Trebišovčania, či preháňam.

Marek Princik, 10.11.2012 12:00

Dobry den,
pred par dnami sa na strankach mesta zobrazila informacia o terminaly integrovanej osobnej dopracy (IOD). Chcel by som sa opytat ci osoba ktora to si bola vobec pozriet ako to na stanici vyzera? Ide mi o to, ze z navrhu je vidiet ze sa cast parkoviska medzi zeleznicnou a autobusovou stanicou zrusi. No dam vam jeden tip. Skuste sa ist pozriet na stanicu v piatok okolo 15:30 ked prichadza vlak z KE. Resp. v nedelu poobede ked odchadza vlak do KE. VSetky parkoviska na vasom navrhu su uplne plne a navyse aj to ktore ste podla navrhu zrusili a navyse ludia parkuju aj priamo na ceste, kedze je (dnes) este dost siroka. Ak zrealizujete Terminal IOD podla vasho navrhu tak dojde v urcitych casoch na stanici k dopravnemu kolapsu. Prosim Vas, skuste sa poucit z chyb, ktore sa stali pri stavani bytovych domov v TV a myslite dostatocne na parkoviska a chodniky!!!
Dakujem
Marek Princik

rado, 09.11.2012 10:43

Ako je mozne ze na Ternavskej ulici (2,4,6,8) uz tyzden nesvieti poulicne osvetlenie? Vcera som si v tej tme na NEUPRAVENYCH VYTLKOCH skoro utrhol prednu napravu! Tak bud upravte vytlky alebo nech to svetlo funguje a nech to plateny zamestnanci pekne kontroluju!!!
A dalsia sranda vec je uplna ignoracia znacky "Prisny zakaz vjazdu" pri skole Sever zo strany vodicov - ci je rano a ci vecer vobec ich netankuje, ze tam stoji. Hlavne,ze sa rychlo dostanu k parkovaniu. Toto som v Presove veru nezazil a som rad, ze v TV som uz len dalsi tyzden.

Jozef Mokáň, 08.11.2012 00:02

Dobrý deň,
počas uplynulých dní som si na cintoríne v Trebišove všimol, že na rozdiel od iných miest a obcí(!) sme jediné mesto, ktoré nezverejňuje zoznam neplatičov za prenájom hrobového miesta, príp. neoznačuje hroby neplatičov. Pritom v Trebišove je málo miest na cintoríne, kovové oplotenie cintorína je celé hrdzavé, asfalt na chodníkoch je popraskaný, neexistuje kamerový systém, v lete Technické služby kosia len keď musia, v zime sa na cintoríne sneh odhŕňa len občas...Funkčné obdobie nového vedenia mesta je v druhej polovici a neplatiči sa ďalej smejú..dokedy?

http://vas.cas.sk/clanok/6970/boj-proti-neplaticom-nezaplatene-hroby-oznacili-nalepkami.html

Odpoveď

Dobrý deň

Ďakujeme za podnety.

Technické služby spravujú cintorín v Milhostove,cintorín v mestskej časti Paričov a cintorín na ulici Komenského. Celkový počet hrobových miest je 6000. K 30.septembru 2012 bolo vyzvaných 114 pozostalých aby uhradili svoje záväzky týkajúce sa hrobových miest. Z počtu 114 neuhradili v tejto chvíli 68 pozostalí svoje záväzky. Patria sem aj neznámi pozostalí a príbuzní,ktorých trvalé bydlisko nie je známe alebo príbuzní,ktorí nejavia záujem o vyrovnanie svojich záväzkov. Technické služby ešte nechávajú časový priestor na vyrovnanie aby sa rýchlym konaním nespôsobila strata pozostalým,ktorí z rôznych dôvodov nevedia o potrebe zaplatenia za hrobové miesto. Do 60 existujúcich hrobov bude postupne zrušených.Všetky po osobnom rozhovore s pozostalými,ktorí súhlasili so zrušením hrobu. Pomer medzi uhradenými a neuhradenými poplatkami nie je tak alarmujúci aby si vyžadoval vážne kroky. Ak máte na mysli nízky počet hrobových miest na cintoríne pri Komenského ulici po rozšírení cintorína v lete 2012 je k dispozícii do 2000 miest vrátane urnovej steny,miest pre hrobky a miest v zatrávnenom priestore.

Na plote o ktorom píšete budeme obnovovať náter v roku 2014 pretože v roku 2013 je plánované dokončenie rozšírenej časti cintorína. Oprava chodníkov a inštalácia kamerového systému nie sú v pláne prác na rok 2013. Nie sú to položky nevyhnutné pre chod cintorína. Pracovníci Technických služieb v sezóne kosia priestory všetkých troch cintorínov podľa potreby tak isto v zimnej sezóne odpratávajú sneh podľa aktuálnej situácie a potreby.

Srdečne zdraví
Michal Pačuta
TS Trebisov

Miriam M, 06.11.2012 17:03

Dobrý deň,dovoľte mi poďakovať sa za realizáciu prechodu pre chodcov pred nemocnicou,na ktorý som v minulosti upozornila,že na danom mieste veľmi chýba a dnes je už tam.Ďakujem.

Milan Vasil, 05.11.2012 18:51

Na Vasej novej web stranke nemozem najst UMRTIA OBCANOV . Doteraz nam to velmi dobre sluzilo, no Na novej stranke to nevieme najst Prosim o upovedomeni web mastera aby to napravil, Dakujeme spozdravom Milan Vasil

Odpoveď

Ďakujeme za podnet

Kancelária primátora

Tomasz Itrowski, 05.11.2012 11:36

I think about to make driving licence in Slovakia. Can you tell me - this is difficult for citizen from another country UE

jacko, 03.11.2012 22:12

dobrí ste vy srandisti,robite si s daňoplatičov PIču,jedna jedina priama otázka cez cenzúru ešte neprešla a ani neprejde

Bubmer Alojz, 02.11.2012 08:27

Stranka je super ale este mi tu chyba napr.stranka pre verejnost ktory by mohli zadarmo poblahozelat svojim blizkym k narodeninam,svadbe,atd.
Samozrejme aj s pridanim foto.
Obcan Trebisova zijuci v zahranici.

Odpoveď

Ďakujeme za podnet, budeme sa ním zaoberať.

Kancelária primátora

stanislava slivková, 01.11.2012 20:24

kde najdem tuto na novovyzerajucej stranke veci tykajuce sa sportu a kultury? hlavne by ma zaujimalo zajtrajsie korculovanie,ktore som si uz skor vsimla,ale teraz to tu nejak neviem najst a uz neviem kedy presne to bolo ci na 9.45 abo 10.45...surne!dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Stránka je v testovacej prevádzke, preto ešte nie sú doplnené všetky informácie. Informácie zo športu sú alternatívne zverejňované aj na Facebooku: Trebišov-oficiálna stránka mesta. Ďakujeme za pochopenie.

Kancelária primátora