Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Andrej Tancos, 01.02.2020 19:31

Dobri den chcel som sa opitat ci neje volne mesto na romskej poriadkovej zluzbe alebo v Technickich Sluzbach ale koklo krat sa pojdem opitat o niejake miesto ta mi povedia ze neni mam cisti register trestu so stihodni opcan Trebisova a nemozem Dostat tu v Trebisove niejaku pracu Dakujem za Pochopenie...

Odpoveď

Dobrý deň,

Mestská polícia v Trebišove priebežne dopĺňa členov v Rómskej poriadkovej službe. V prípade záujmu kontaktujte náčelníka MsP Trebišov na tel. čísle: 0915 759 463.

Mgr. Miroslav Cabada
náčelník MsP Trebišov


V súčasnom období Technické služba mesta Trebišov nedisponujú voľným pracovným miestom.

Technické služby mesta Trebišov

Kovač, 26.01.2020 21:13

Dobry den chcel by som nahlasit nefunkčne poulične osvetlenie na berehovskej ulici.dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

porucha bola odstránená pracovníkmi TS mesta.

Technické služby mesta Trebišov

Michal Kopas, 17.12.2019 09:28

Chcem sa spytať zodpovednych ludí za MŠKM Trebišov, či tento klub služi pre naše deti evidovane v tomto klube alebo pre deti s Košicke klubu,ktory hraju zapasi za naš klub a naše deti sedia doma.Jedna sa o 9 a 10 ročne deti,ktoré by mali napredovať a rozvijať sa. Naše deti ktore 10.2.2019 vyhrali dobre obsadeny turnaj v SNV. V septembri 2019, keď ich prevzal trener p.Šalata jednoducho odstavil časť našich deti a doplnil ich Košickymi.Na jednej strane plačeme že mame malo deti na hokej a druhej ..........

Odpoveď

Dobrý deň,

v kategórii prípravky, kde spadajú 9 a 10 ročné deti, t. j. 3. a 4. ročník, hrávajú výlučne deti, ktoré sú registrované v klube MŠKM TREBIŠOV. V kategórii mladších žiakov 5. ročník máme na hosťovaní 5 hráčov z klubu HK Sršne Košice, z dôvodu zvýšenia konkurencie v tíme. Tento krok sa nám ukázal ako správny, keďže naši piataci si vybojovali postup do nadstavbovej časti, keď obsadili 2. miesto po základnej časti a nechali za sebou aj veľké kluby ako HC Košice, či HK Mládež Michalovce. Šancu hrať za mladších žiakov 5. ročník dostavajú aj niektorí hráči 4. ročníka na základe "ostaršenia" o jednu vekovú kategóriu. "Ostaršenie" je podmienené dochádzkou na tréningoch mladších žiakov a hráč musí dosahovať požadovanú výkonnostnú úroveň pre túto kategóriu.

Mgr. Dušan Kobeľa, MBA
riaditeľ MŠKM TREBIŠOV

Eva Dohányosová, 09.01.2020 06:37

Dobrý deň. Na sídlisku Juh často nesvieti pouličné osvetlenie, ako aj ulica SNP od nemocnice smerom k farby lakom p. Bodnara. Je to časť mesta, ktorá je zahalená do tmy.

Odpoveď

Dobrý deň,

ďakujeme za zaslanie podnetu. Uvedený nedostatok bol odstránený pracovníkmi TS mesta Trebišov piatok 10.1.2020

TS mesta Trebišov

Nespokojný občan, 09.01.2020 06:30

Chcela by som sa opýtať, či je podľa mesta rozumné nechať celý večer, noc a ráno sídlisko Juh bez jedného jediného svetla? Ľudia čo večer venčia psíkov alebo ráno odchádzajú do práce ešte za tmy nevidia ani na krok. A deje sa to pravidelne. Zaujímalo by ma, či aj okolie zimného štadióna a priľahlých domov je takto pozhasínane!

Odpoveď

Dobrý deň,

porucha osvetlenia uvedenej lokality bola Technickým službám mesta nahlásená hliadkou MsP štvrtok 9.1.2020 o 20.55. Po zistení rozsahu poškodenia nebolo možné vykonať opravu v nočných hodinách. Hneď piatok 10.1.2020 bola porucha odstránená.

Technické služby mesta Trebišov

Vlado K, 09.01.2020 10:44

Preco nechodia upratovacie skupinky s vozikmi aj medzi sidlisko ul.Berehovska,a nezbieraju odpadky ktore v nocnych hodinach rom.obcania _neprisposobyli vyberaju z kontajnerov prehrabu sa a nechavaju to pod balkonami aj na Cintorinskej ulici medzi skolkov a dets.ihriskom

Odpoveď

Dobrý deň,

Technické služby mesta Trebišov prostredníctvom aktivačných pracovníkov zabezpečujú upratovanie všetkých sídliskových častí vrátane vnútrosídliskových priestorov. Vzhľadom na uvedený podnet budú prijaté opatrenia na zvýšenie kontroly kvality upratovania.

Technické služby mesta

Juliana Lúčková, 10.01.2020 16:20

Dobrý deň, žiaľ, musíme Vám znova povedať, že nápad s klietkami na kontajnery pri 1682 Komenského nie je práve domyslený, už som písala, že na zámky potme nevidno, že sa človek zašpiní a navyše klietky sú tesné a naši "vyberači" sa cez mreže naučili otvárať kontajnery a niečo vytiahnuť. Pritom narobia viac špiny, ako by sme chceli. Naozaj je toto riešenie konečné?

Odpoveď

Dobrý deň,

riešenie spôsobom umiestnenia kontajnerov do klietok na stojiskách v meste, ktoré sa v súčasnej dobe stavajú, je konečné. Takéto opatrenie sa využíva vo väčšine miest a obcí na Slovensku. Konečným riešením však nie je uzamykanie klietok. Pripravuje sa úprava uzamykania pomocou elektronických zámkov a tiež osvetlenie. Nakoľko tento proces je zdĺhavejší (týka sa prípojok elektrickej energie), nateraz sa pristúpilo k riešeniu zamykania zámkami s číselným kódom.

V prípade, ak sa obyvatelia bytových domov a vchodov dohodnú na zmene spôsobu zamykania im príslušného stojiska, je potrebné kontaktovať Technické služby mesta, referentka p. Čičatka a doručiť kópiu kľúča pre potreby Technických služieb mesta.

Technické služby mesta Trebišov

K.S, 14.01.2020 21:30

Dobry den,
Chcela by som sa opytat kedy sa planuje dostavba obchodov pri kauflande

Odpoveď

Dobrý deň.

V súčasnosti prebieha, v zmysle platnej legislatívy, územné konanie pre uvedenú stavbu. V rámci tohto územného konania oprávnení účastníci sformulujú svoje stanoviská, požiadavky a prípadné námietky.

Následne, po vydaní územného rozhodnutia, investor predloží stavebnému úradu projekt na stavebné konanie, ktorého výstupom bude stavebné povolenie.
Stavba sa môže začať realizovať až vtedy, keď stavebné povolenie nadobudne právoplatnosť. Samotný začiatok stavebných prác potom závisí od investora stavby, jeho priorít a pripravenosti.
Z uvedeného vyplýva, že aktuálne nie je možné oznámiť presný dátum začatia stavby. Možno len predpokladať, že so stavebnými prácami sa začne ešte v tomto roku.

Ing. arch. Alexander Bugala
vedúci odd. výstavby a majetku

K.J., 13.01.2020 12:05

Živý plot dodnes nie je ostrihaný.K.J., 16.10.2019 10:49

V križovatke Kalinčiakova - Slovenská rastie ker, ktorý prekáža vo výhľade. Vďaka nemu bolo v tejto križovatke už niekoľko dopravných nehôd.
Okrem toho na Kalinčiakovej v smere na Dubčekovu je zúžená cesta o 1 meter vďaka roztiahnutému zelenému plotu.

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Pracovníci hospodárskeho strediska Technických služieb mesta predmetný ker odstránili v piatok 25.10.2019. Živý plot zasahujúci do cestnej komunikácie, po dohode s majiteľom pozemku, bude ostrihaný v blízkej dobe.

Ing. Milan Kakaš
záhradný architekt

Odpoveď

Dobrý deň,

strih živého plota, rastúceho na súkromnom pozemku na Kalinčiakovej ulici, bude vykonaný v jarnom období, keďže živé ploty z ihličnatých drevín sa tvarujú zásadne v mesiacoch: apríl a máj, resp. začiatkom júna.

Ing. Milan Kakaš
vedúci hospodárskeho strediska TS

nespokojná, 03.01.2020 11:26

Na začiatku nového roku mám dve otázky.1. Prečo mesto Trebišov doposiaľ neprispelo finančnou pomocou mestu Prešov, keď tak urobilo veľa miest a dedín z celého Slovenska o bežných občanoch ani nehovorím. Tieto mestá nemuseli čakať na januárové zasadnutie zastupiteľstva? 2.Prečo mesto Trebišov sa nepripojilo k mestám, ktoré dokázali privítať nový rok bez ohňostroja? V samotnom meste bolo použité toľko pyrotechniky, že ohňostroj na námestí, by podľa mňa nikomu nechýbal.

Odpoveď

Dobrý deň,

v prípade otázky zrušenia či realizácie novoročného ohňostroja, sa mesto Trebišov rozhodlo, po riadnom vysúťažení a objednaní tejto služby ešte pred termínom 6. 12. 2019, ho uskutočniť. Rozhodnutie slovenských samospráv je v tomto prípade rozmanité. Niektoré samosprávy ho zrušili, iné ponechali hlavný ohňostroj a ďalšie pripravované zrušili, resp. naopak, pričom mnohé, podobne ako mesto Trebišov, ho zrealizovali.
Ako prejav spolupatričnosti a solidarity s mestom Prešov a jeho obyvateľmi zasiahnutých výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici, poskytne mesto Trebišov, tak ako aj niektoré iné samosprávy, začiatkom roka 2020, na základe uznesenia MsZ, finančnú pomoc na zmiernenie následkov decembrovej udalosti, o ktorej rozhodnú mestskí poslanci na svojom najbližšom rokovaní.

vedenie mesta Trebišov

Ľubo k., 03.01.2020 10:00

Dobry den chcel by som nahlasit nefunkčnost osvetlenia na sadovskej ulici.

Odpoveď

Dobrý deň,

uvedená porucha bola odstránená pracovníkmi Technických služieb mesta v 2. kalendárnom týždni.

Technické služby mesta

stanislav Nagy, 24.12.2019 23:18

Dobrý deň prajem chcel by som vás požiadať o orez konárov líp na sídlisku Kpt Nálepku ktoré mali byť orezane ešte v novembri,prísľub p. Fazekaša jedná sa o 3 lipy sú už veľmi roztahane a listy zo stromov nemá kto upratať aj tohto roku všetko lístie zostalo pri strome neupratané. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

predmetné lipy boli hlboko zmladené v apríli 2017 a pri miestnej obhliadke s referentkou ŽP nebolo zistené, že by svojím rastom ohrozovali zdravie a majetok občanov.
Lístie bolo na sídlisku kpt. Nálepku vyhrabané pracovníkmi aktivačnej činnosti.

Ing. Milan Kakaš
hospodárske stredisko Technických služieb mesta Trebišov

dada, 18.12.2019 21:29

Nepíšem o tomto probléme prvý krát, ale nedá mi sa k nemu nevyjadriť znova. Dokedy budú takmer nepriechodné schody z podzemného parkoviska v Tescu k bankomatu Slovenskej sporiteľne? Je problém udržiavať čistotu schodov a nestúpiť do pozostatkov,ktoré tam zanechávajú spoluobčania. Hlavne, že rómska poriadková služba stojí pri vchode, čo sa deje za nimi ich nezaujíma.je to veľmi škaredá vizitka mesta alebo Tesca, zápach je neznesiteľný.

Odpoveď

Dobrý deň,

Rómska poriadková služba vykonáva službu v čase najväčšej frekvencie ľudí pri OC Tesco, služba nie je nepretržitá. Schodisko nie je majetkom mesta Trebišov, ale OC Tesco, ktoré sa má postarať a jeho údržbu. Odporúčame Vám obrátiť sa s podnetom aj na prevádzku OC Tesco Trebišov.


Mgr. Rastislav Čornanič
poverený riadením výkonu služby MsP

Erik Tipan, 28.12.2019 12:40

Dobry den, nedalo by sa dopravnou znackou zakazat jazdu cez chodnik na ulici Komenskeho? Od kruhoveho objazdu az po krizovatku 1 Decembra? Travnik tam uz nikdy nebude rast a chodniky su spinave od blata!

Odpoveď

Dobrý deň.

Jazdu po chodníku upravuje Zákon č. 8/2009 Z. z. z 3. decembra 2008 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, kde je v § 52 ods.2 uvedené:

- Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať; to neplatí pre cyklistov podľa § 55 ods. 1, pre vodičov samovyvažovacieho vozidla podľa § 55a ods. 2, ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg na okraji chodníka priľahlom k ceste, pri ktorom ostane súvislá voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m okrem zóny s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a zóny s plateným alebo regulovaným státím. Pri zastavení alebo státí podľa prvej vety možno vchádzať na chodník a vychádzať z neho len v mieste zastavenia alebo státia vozidla a nemožno pritom prekonávať zábrany chrániace chodník pred zastavením alebo státím vozidiel. V zóne s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a v zóne s plateným alebo regulovaným státím je však na chodníku povolené zastavenie alebo státie bicykla a motocykla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m.

V prípade porušenia zákona je potrebné to oznámiť na linku 159 MsP Trebišov.


Mgr. Rastislav Čornanič
poverený riadením výkonu služby MsP

Stefan Kudla, 14.12.2019 15:22

Dobry den,
porastie dan z nehnutelnosti aj v Trebisove tak ako vzrastla v Kosiciach?

Dakujem za informacie

Odpoveď

Dobrý deň,

otázka miestnych daní v meste Trebišov bola doteraz upravená Všeobecne záväzným nariadením Mesta Trebišov č. 140/2015 o miestnych daniach.

Do nového VZN o miestnych daniach boli zapracované zmeny v zmysle § 104 g ods. 3 a § 16 ods. 3 zákona č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov.

V katastrálnom území Trebišov za stavby na bývanie a drobné stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu, ako aj za stavby na pôdohospodársku produkciu, skleníky, stavby pre vodné hospodárstvo, stavby využívané na skladovanie vlastnej pôdohospodárskej produkcie vrátane stavieb na vlastnú administratívu sa mení sadzba z 0,19 € na 0,23 €.
V katastrálnom území Milhostov za stavby na bývanie a drobné stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu, stavby využívané na skladovanie vlastnej pôdohospodárskej produkcie vrátane stavieb na vlastnú administratívu ako aj za chaty a stavby na individuálnu rekreáciu sa mení sadzba z 0,13 na 0,19 €. Sadzba na stavby na ostatné podnikanie a na zárobkovú činnosť, skladovanie a administratívu súvisiacu s ostatným podnikaním a so zárobkovou činnosťou sa znižuje z 2,23 € na 1,90 €.

Ustanovuje sa sadzba u nebytového priestoru, ktorý slúži na podnikanie 2,23 € za každý aj začatý m2 podlahovej plochy a u nebytového priestoru, ktorý slúži na iné účely 0,33 € za každý aj začatý m2 podlahovej plochy.

PhDr. Beáta Hippová
vedúca oddelenia finančného

M.S., 26.12.2019 14:36

Dobrý deň, Chcem sa opýtať, prečo boli 3 plastové kontajnery na separovanie odpadu v Milhostove nahradené jedným veľkým kovovým. Je nepraktický pre jeho malé otvory. Nedajú sa tam vložiť veľké kartonové krabice a ani plastové fľaše od gelu na pranie

Odpoveď

Dobrý deň,

V mestskej časti Milhostov, tak ako aj v časti mesta Nový Majer a v samotnom meste Trebišov sa vykonáva zber separovaných zložiek komunálneho odpadu v zmysle harmonogramu zberu, ktorý je zverejnený na webovej stránke mesta. Je tam uvedený aj spôsob zberu v rámci individuálnej bytovej výstavby. Veľkokapacitné kontajnery boli z uvedenej lokality stiahnuté a nahradené iným typom kontajnera na separovaný odpad z toho dôvodu, že do týchto kontajnerov bol umiestňovaný zmiešaný komunálny odpad vo veľkoobjemových vreciach, ktorý tam nepatrí. Kontajner, ktorý je v súčasnosti umiestnený v uvedenej lokalite, je iba doplnkový. Do fotodokumentácie z obsahu separačných kontajnerov je možné nahliadnuť v Technických službách mesta Trebišov.

Technické služby mesta Trebišov

Erik Tipan, 24.12.2019 11:00

Dobry den, poprosim upratat priestor okolo kotolne na sídlisku stred. Obcania vyberaju z kosa odpadky a rozhadzuju ich. Kedy bude instalovana klietka na kose pri kotolni?

Odpoveď

Dobrý deň,

uvedený znečistený priestor bol uprataný pracovníkmi technických služieb v dňoch 30. a 31.12.2019.

TS mesta Trebišov

andrea, 18.12.2019 10:44

Moja otázka znie:kto zruší parkovacie miesta pre vozičkárov,keď už došlo k úmrtiu,cca aj pol roka dozadu.Jedna sa o parkovacie miesta na Berehovskej pri kotolni

Odpoveď

Dobrý deň,

označenie parkovacieho miesta pre fyzickú osobu s ťažkým zdravotným postihnutím bude zrušené v najbližších dňoch.

Ing. Jozef Ferjo
referent odd. výstavby a majetku MsÚ

Viera Lovasova, 09.12.2019 08:57

Som rada,že počas školského roka sa tak štátni ako aj mestsky policajti starajú o bezpečný prechod pri ZŠ Komenského a M.R.Štefanika, no občas by bolo potrebné postaviť hliadky aj pri Z.Š. Gorkého, nakoľko veľa deti ku škole prechádza v dosť neviditeľnej zákrute. Viera

Odpoveď

Dobrý deň,

Mestská polícia Trebišov (MsP) z kapacitných dôvodov nemôže zabezpečovať bezpečný prechod detí na priechodoch pred všetkými školskými zariadeniami. Zvážením bezpečnostnej situácie sa preto najviac pozornosti venuje priechodom na Ul. M. R. Štefánika a na Komenského ul. V budúcnosti však bude v rámci prevencie hliadka MsP občas velená aj k priechodu ore chodcov pri ZŠ na Gorkého ul.

Mgr. Miroslav Cabada
náčelník MsP Trebišov

Jaroslav Majersky, 01.12.2019 14:19

Dobrý deň,

Dostal som v práci poukážky edenred služby . Od zamestnávateľa sme dostali súbor kde sa dajú využiť . Je tam aj zimný štadión Trebišov. Na stránke edenred som našiel taktiež že platia poukážky v Trebišove na štadióne . V sobotu som s nimi chcel platiť verejne korčuľovanie a slečna povedala že neplatia. Moja otázka platia poukážky alebo nie ? Na najbližšiu sobotu opäť idem na korčuľovanie dúfam že sa s poukážkou bude dať platiť . Poučiť prosím personál na štadióne a oboznámiť ich akými poukážkami sa dá platiť . Dakujem za odpoved aj za pochopenie.

Odpoveď

Dobrý deň,

z dôvodu nízkeho záujmu občanov o využívanie predmetných poukážok Edenred sme pristúpili k výpovedi o spolupráci s touto firmou, a preto došlo k vzniknutej situácii. Za uvedenú situáciu sa ospravedlňujeme. V prípade Vašej opätovnej návštevy zimného štadióna preto odporúčam uhradiť vstupné v hotovosti.

---
Mgr. Jindřich Sosna
vedúci strediska verejno-prospešných služieb
Technických služieb mesta Trebišov

Marta Didlicova, 23.11.2019 09:03

Dobrý deň, touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať vedeniu mesta Trebišov za opravu chodníkov na sídlisku Škultétyho. Po 50tých rokoch si to určite žiadalo zrealizovať opravu .Ešte raz veľké ď a k u j e m e.... Obyvatelia sídliska Škultétyho

Michal, 02.12.2019 10:17

Rád by som sa spýtal či pri návrhu na vývoz TKO na rok 2020 sa nepozabudlo na zľavu pre dôchodcov. po iné roky to tak bolo. v návrhu som to nevidel.Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

sadzba pre občana staršieho ako 62 rokov je uvedená v Návrhu VZN mesta Trebišov o miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady k 1. januáru zdaňovacieho obdobia v Článku 3 - SADZBA POPLATKU, ktorý bude predložený na rokovanie MsZ pondelok 9.12.2019.

Z uvedeného návrhu vyberáme informáciu, o ktorú ste požiadali:

e) pre občana staršieho ako 62 rokov platí znížená sadzba poplatku 0,0423 € za osobu a kalendárny deň.

PhDr. Beáta HIPPOVÁ
vedúca finančného oddelenia MsÚ

Marek pulko, 06.11.2019 11:39

Dobri den ja bisom poprosil zeci planuje mesto trebisov z kanlizaciov na jesennej ulici lebo za kazdim dazdom sa neda po celej ulici prejst.

Odpoveď

Dobrý deň,

výstavba kanalizačnej sieti na Jesennej ulici a ostatných častí tejto lokality je v pláne aktivít mesta. Technické riešenie odvádzania povrchových vôd je skomplikované nadmerným znečisťovaním vody, čo spôsobuje zanášanie odtokového potrubia.

Ing. Jozef Kereštan
vedúci strediska MVO

Obyvateľ TV, 06.11.2019 09:26

Zdravím. Chcem Vám nahlásiť takmer nefunkčnú lampu verejného osvetlenia za agromilkom pri kotolni vedľa garáže č. 3997 na kopčeku. Svieti krátko a nestíha sa ani riadne rozsvietiť. Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

vzniknutá porucha bola odstránená v 45. kalendárnom týždni.

Miroslav Davala
TS mesta Trebišov

obcan, 03.11.2019 19:03

Prosim o opravu prechodu pre chodcov -svetelna krizovatka.
Minuly týzden TS robili opravu svetiel, bolo im nahlásené,že zelený panáčik smerom od VšZP ku kruhovému sa nerozvieti na zeleno. Po oprave fungoval 3 dni a už znovu nesvieti.
Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

porucha bola odstránená v 45. kalendárnom týždni.

Miroslav Davala
TS Trebišov

RNDr.Tatiana Jenčová, 26.10.2019 13:27

Dobrý deň, zaujíma ma aký je harmonogram vývozu triedeného odpadu zo sídliska Juh, konkrétne L.Sáru, zas a nie prvý krát sa mi dnes stalo, že som išla vyniesť plasty a papier a kontajner bol plný (je sobota poobede); platím za vývoz odpadu, triedim odpad, ale takáto situácia ma mierne povedané hnevá, pretože sa neraz vraciam s vytriedeným odpadom nazad domov, kedže ho nemienim vyhadzovať do zmiešaného komunálneho odpadu. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

separačné kontajnery sú zo sídlisk vyvážané pravidelne, raz za týždeň, a to piatok, prípadne podľa potreby. Pokiaľ sa stala Vami uvedená situácia, tak sa ospravedlňujeme a prijmeme opatrenia, aby k tomu opätovne nedošlo.

Miroslav Davala
Technické služby mesta Trebišov

Erik Tipan, 27.10.2019 10:23

Dobrý den, Naco bolo dobre oplotit kontajnery na ulici Komenskeho a 1 Decembra ked sa nedaju zavriet dvere? Zamok bol uz niekolkokrat odrezaný pretože sa nedali otvorit dvere. Zase hlupy napad niekoho z mesta za nase peniaze! Poprosim opravit!

Odpoveď

Dobrý deň,

všetkým obyvateľom BD 2207 bol do schránky doručený kód zámku na uzatváranie a otváranie stojiska. Pre obyvateľov bytového domu na Komenského ulici sú určené kontajnery umiestnené na menovanej ulici. V blízkej dobe sa budú aj na tejto ulici inštalovať uzamykateľné stojiská.

Miroslav Davala
TS mesta Trebišov

Ani ta, 22.10.2019 17:52

Chcela by som sa opýtať ci plánuje dat verejné korčuľovanie 1.11. Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Dobrý deň,

v dňoch 1., 2. a 3.11. 2019 bude zimný štadión pre verejnosť sprístupnený nasledovne:
1.11.2019 a 2.11.2019 od 15,00 - 17,00,
3.11.2019 v čase od 15,00 - 17,00 a v čase 17,30 - 19,30

Mgr. Jindřich Sosna
vedúci strediska verejno-prospešných služieb

Katarína Fráková, 18.10.2019 22:49

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, kedy je sprístupnené korčuľovanie pre verejnosť v mesiaci november, ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

aj v mesiaci november 2019 bude zimný štadión k dispozícii na verejné korčuľovanie počas víkendov a sviatkov. Presný časový rozvrh sprístupnenia ľadovej plochy je pravidelne zverejňovaný na webovom sídle mesta a oficiálnej (FB) fanpage mesta Trebišov "Dobré správy z Trebišova". Harmonogram prispôsobujeme vždy termínom hokejových zápasov a iných akcií organizovaných na zimnom štadióne.

Mgr. Jindřich Sosna
vedúci strediska verejno-prospešných služieb TS mesta Trebišov

Zuzana Fazekašová, 21.10.2019 18:38

Dobrý deň,prosím Vás,možete sa prísť pozrieť na veľký vytĺk hlboký 10-15cm a niečo s tým urobiť na Zimnej ulici pri kotolni 72-ky byt.jednotky.Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

uvedené výtlky budú pracovníkmi Technických služieb mesta opravené v priebehu 44. kalendárneho týždňa.

Miroslav Davala
TS mesta Trebišov