Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

Stefania Bodikova, 14.06.2020 13:37

Dobry den.
Budu sa detske vonkajsie ihriska tento rok opravovat? Minuly rok ich pred letnou sezonou mesto natieralo a opravovalo. Tento rok zatial nie. Konkretne ihrisko na Berehovskej (za bytovkou ktora je priamo za Slaviou) je znicene. Zlomena smykalka, zlomeny rebrik, kriva hojdacka.
Dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

opravu poškodených častí prvkov na ihrisku, ošetrujúci náter a osadenie nového zámku na bránke vykonajú pracovníci Technických služieb mesta Trebišov do konca budúceho (27.) kalendárneho týždňa.

Mgr. Mário Fazekaš
vedúci strediska verejného priestranstva TS mesta Trebišov

Jozef Grecula, 21.06.2020 22:25

Dobry den,ja len tolko kontrolovat jazdu a povolenu rychlost na Komenskeho ulici od Kauflandu po nemocnicu.Po 22 hodine je to neskutocne jak tu auta jazdia aj 100km/h a su tu prechody.Niektorim to nedochadza a po 22 hodine sa to meni na "Rychle a zbesile"

Odpoveď

Dobrý deň,

Mestská polícia Trebišov nemá oprávnenie na meranie rýchlosti. Otázku sme posunuli na ODI PZ v Trebišove. ň

Mgr. Miroslav CABADA
náčelník MsP

Reakcia ODI PZ v Trebišove je nasledovná:

"Podnet berieme na vedomie. V rozsahu našich technických, časových a personálnych možností meriame rýchlosť vozidiel najmä na uliciach: M. R. Štefánika, Komenského, SNP, Čsl. armády, kpt. Nálepku.
Vzhľadom na okresnú pôsobnosť dopravného inšpektorátu nie je možné vykonávať nepretržité meranie rýchlosti len v Trebišove.

pplk. Ing. Martin Telepovský
riaditeľ okresného dopravného inšpektorátu PZ v Trebišove

Jana, 20.06.2020 08:42

Chcela by som sa opýtať, prečo Technické služby kosia zeleň v sobotu skoro ráno? Je víkend a niekto sa chce aj vyspať. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

vzhľadom na poveternostné podmienky a harmonogram kosenia v tomto pandemickom období, je niekedy potrebné vykonávať práce aj cez víkend. S kosením sa v uvedený deň začalo o 7,30 hod.

Technické služieb mesta Trebišov

Ivan B., 12.06.2020 11:00

Chcem sa spýtať, či je mesto pripravené na vykonanie postreku proti komárom. Pekný deň.

Odpoveď

Dobrý deň,

mesto Trebišov každoročne vyčleňuje finančné prostriedky na zabezpečenie eliminácie premnoženia komárov na jeho území. V aktuálnom období, po uskutočnení monitoringu v mestskom parku a jeho okolí, nie je stav premnoženia uvedeného hmyzu.


Ing. Jozef Kereštan
vedúci strediska Mestskej vnútornej ochrany

Jk, 28.05.2020 09:08

Dobrý deň chcel som sa opýtať kedy sa bude rekonštruovať športova hala? A v blizkej buducnosti sa neplanuje aj zimný štadión? Za odpoveď ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

obnova športovej haly začne ihneď po úspešnom ukončení verejného obstarávania, ktoré prebieha v týchto dňoch. Po jeho riadnom ukončení, dôjde k podpísaniu zmluvy s dodávateľom a následne k rekonštrukcii športovej haly.

Na zimnom štadióne mesto priebežne obnovuje jeho priestory, v jeseni 2019 bola vybudovaná a odovzdaná do užívania nová hokejová šatňa s príslušenstvom pre potreby Mestského športového klubu mládeže (MŠKM) - https://www.trebisov.sk/fotogaleria/23501.

Aktuálne je zimný štadión po výmene starého osvetlenia za nové. Uvedená projektová činnosť bola ukončená v marci tohto roka - https://www.trebisov.sk/fotogaleria/24122.
Širokej verejnosti bude objekt zimného štadióna plne k dispozícii nasledujúcu sezónu.

Mgr. Jindřich Sosna
vedúci strediska verejno-prospešných služieb, TS mesta Trebišov

Mgr. Monika Šamuová, 14.06.2020 09:30

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať ako mesto bojuje proti parkovaniu na zeleni, resp. či to mesto vôbec zaujíma, keďže pravidelne vídavam autá zaparkované na zeleni v meste a najmä v mestskej časti Milhostov. Na moje upozornenia vodičia často agresívne odpovedajú, že čo ma to trápi, veď je to mestský pozemok.
Tak teraz neviem či mesto zaviedlo novú politiku a nemá zaujem chrániť a rozvíjať zeleň, alebo má k tejto problematike laxný prístup.

Za skorú odpoveď ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Mestská polícia Trebišov upozorní vodičov, ktorí parkujú svoje vozidlá na verejnej zeleni, že týmto spôsobom parkovania porušujú zákon o cestnej premávke. Vodiči sú zo strany mestskej polície upozorňovaní aj prostredníctvom písomných výziev, v prípade ich nerešpektovania môže dôjsť k prejednaniu skutku v priestupkovom konaní.

Mgr. Miroslav Cabada
náčelník MsP Trebišov

Martina, 15.06.2020 16:45

Dobry den ja by som sa rada informovala ohladom parkovania pred rodinným domom na ulici Budovatelska na ulici ste ludom zakázali parkovať a Mestský policajti davali papuce ale na ceste nieje znacka ani zakaz zastavenia ani zakaz statia policajti sa ohradili zákonom ktoreho vsak podmienky nesplnate pretože cesta nema 6m preto by ma zaujimalo ake bude riesenie ? Bude urobená jednosmerka ?
Pretože ked si dame auta do dvora tak navsteva uz si auto fakt nema kde dat ja viem ze vas to trapit nemusi ale my tam zijeme a je to pre celu ulicu problem
Pri tom Hasici RZP aj smetiari bez problému prejdu alebo bude prikázané parkovanie len v jednom smere? Velmi by ma zaujimalo riesenie tohto problému.
Dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

množiace sa sťažnosti na zlú prejazdnosť Budovateľskou ulicou viedlo k zvýšenej kontrole dodržiavania pravidiel cestnej premávky na uvedenej ulici. Policajti pri kontrolách niekoľkokrát ústne, ale aj formou písomných výziev upozorňovali na porušenie zákona, no aj napriek tejto nenásilnej snahe o nastolenie poriadku, nedošlo k zmene, a preto bolo potrebné pristúpiť k razantnejšiemu riešeniu tejto situácie. Kontroly budú vykonávané opakovane a ich porušenie bude riešené v zmysle platnej legislatívy.


Mgr. Miroslav Cabada
náčelník MsP Trebišov

Jozef Mihalčin, 15.06.2020 11:10

Dobry den
poprosim o informaciu čo za pristavbu za rodinnym domom ing.Antona Eliáša v Milhostove realizuje mesto Trebišov.
Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

za rodinným domom Ing. Antona Eliáša v Milhostove mesto Trebišov nerealizuje žiadnu stavbu.

Ing. arch. Alexander Bugala
odd. majetku a výstavby MsÚ

Alžbeta Chromá, 08.06.2020 11:32

Bude a ak kedy otvorene letné kupalisko?

Odpoveď

Dobrý deň,

otvorenie areálu letného kúpaliska je plánované na prvú polovicu mesiaca júl 2020.

Mgr. Jindřich Sosna
vedúci strediska verejno-prospešných služieb, TS mesta

Takač, 05.06.2020 21:17

Dobrý deň, chcem sa spýtať či nie je možné osadiť dopravnu značku slepá ulica pred bytovým domom M.R. Štefánika 2221 z dôvodu že veľa vodičov návštevníkov polície, soc. poisťovne prìde až na koniec bytového domu a zistí že cesta nepokračuje. Máme veľa takých vodičov, ktorí majú problém s cuvanim alebo otočením vozidla. Pritom ak by bola osadená dopravná značka veľa by sa tým vyriešilo hlavne oderky našich áut tých ktorí tu bývame.

Odpoveď

Dobrý deň,

ďakujeme za zaslanie podnetu. Pracovníci Technických služieb mesta Trebišov posúdili konkrétny stav ako opodstatnený a stredu 10. júna osadili v predmetnej lokalite nové zvislé značenie.

Mgr. Mário Fazekaš,
vedúci strediska verejných priestranstiev, TS mesta Trebišov

Ingrida Kováčová, 27.05.2020 08:01

Dobrý deň, dlhodobo je v Mestskej polícii podstav členov, v meste už dávno nie je poriadok ako kedysi, hliadky takmer nevidno. Znovu je kopec túlavých neprispôsobivých občanov, ktorí vymetajú koše. Kedy konečne posilníte rady mestských policajtov?? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

personálny stav mestskej polície bude doplnený do konca prvého polroku 2020.

Mgr. Miroslav Cabada
náčelník MsP Trebišov

ja, 28.05.2020 14:41

ohladne toho nebude aj u nas prevencia v skolach tz ci nebudu testovane pedagogicky a pedagogovia ?

https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/ruzinov/60102-video-koronavirus-v-ruzinove-testovali-zamestnancov-skol-az-30-su-pozitivni-na-protilatky

Odpoveď

Dobrý deň.

Otváraniu škôl a školských zariadení v našom meste (pred 1.6.2020) predchádzal rad opatrení, usmernení a porád s riaditeľmi škôl, pričom sme vychádzali a naďalej vychádzame z rozhodnutí, usmernení a opatrení Ministerstva školstva SR a Úradu verejného zdravotníctva SR.
Žiaden doposiaľ vydaný legislatívny predpis neukladá povinnosť plošného testovania pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl. Testujú sa zamestnanci škôl a školských zariadení, v ktorých jeden alebo viacerí zamestnanci javia príznaky COVID - 19 alebo boli v minulosti na uvedené ochorenie pozitívne testovaní.
V mestskej časti Ružinov boli p. riaditeľka a štyri zamestnankyne materskej školy Prešovská/Palkovičova pozitívne testované na COVID - 19. Z uvedeného dôvodu bolo vykonané testovanie všetkých zamestnancov školy pred jej otvorením 1.6.2020.
V okrese Trebišov bol výskyt ochorenia na COVID - 19 veľmi nízky a nemáme informácie o výskyte tohto ochorenia v meste Trebišov, preto nie je dôvod na plošné testovanie zamestnancov škôl a školských zariadení.
Zamestnanci pred prvým nástupom do školy, dňa 1.6.2020, vypĺňali dotazník s prehlásením, že nejavia príznaky ochorenia COVID - 19. Podobne aj rodičia pred prvým nástupom do školy (a tiež po trojdňovom prerušení dochádzky) odovzdávajú vyhlásenie o dobrom zdravotnom stave dieťaťa/žiaka.

Denne, pred nástupom do školy, prebieha tzv. ,,ranný filter" s meraním teploty a dezinfekciou, vyučovanie prebieha za dodržiavania prísnych hygienicko-epidemiologických opatrení.

Mgr. Danica Gajdošová
vedúca oddelenia školstva

M G., 27.05.2020 07:43

Dobrý deň, má mesto Trebišov k dispozícii stavebné pozemky na výstavbu rodinnch domov? Mám záujem kúpiť pozemok v Trebišove. Avšak najskôr sa chcem spýtať vedenia mesta či ako mesto vedia poskytnúť vhodné pozemky. V prípade ak áno na koho sa môžem obrátiť? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň.

V súčasnosti mesto Trebišov nedisponuje stavebnými pozemkami vhodnými na výstavbu rodinných domov, stavebný pozemok je možné získať len na voľnom realitnom trhu.
Odporúčame Vám pred rozhodnutím o kúpe pozemku požiadať mesto Trebišov o územnoplánovaciu informáciu, z dôvodu možnosti funkčného využitia kupovaného pozemku.

Ing. arch. Alexander Bugala
vedúci odd. výstavby a majetku MsÚ

Peter Krasnicky, 26.05.2020 10:03

Dobrý deň, mohli by Ste uviesť v zmysle akého zákona, kedy a kým vydaného sa plní nariadenie nosenia rúšok, ktorého účinnosť kontroluje a realizuje Mestská polícia? Nie správy v tlači a televíziach - konkrétne zákon, ktorým to bolo nariadené. Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

počas trvania pandémie je Úradom verejného zdravotníctva SR vydaných niekoľko opatrení hlavného hygienika, ktorých cieľom je zachovanie verejného zdravia. V nich sú jasne menované povinnosti fyzických a právnických osôb týkajúce sa aktuálnej epidemiologickej situácie.
Kontrolu dodržiavania týchto opatrení vykonáva a rieši aj MsP v zmysle zákona 355/2007/§56/3/.

Mgr. Miroslav Cabada
náčelník MsP Trebišov

Lukáš Tóth, 03.05.2020 12:56

Dobrý deň prajem.

Rád by som sa opýtal, aký je postup pri výrube troch 8-metrových smrekov na súkromnom pozemku. Jeden je suchý a dve ostatne poškodzujú základy domu a sú naklonené nad cestou. Je potrebné mať povolenie, a ak áno je to spoplatnené?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

S pozdravom

Odpoveď

Dobrý deň,

Súhlas na výrub dreviny sa nevyžaduje:
a) na stromy s obvodom kmeňa do 40 cm, meraným vo výške 130 cm nad zemou, a súvislé krovité porasty v zastavanom území obce s výmerou do 10 m2 a za hranicami zastavaného územia obce s výmerou do 20 m2,
b) pri obnove produkčných ovocných drevín na účely výsadby nových ovocných drevín, ak sa ich výsadba uskutoční do 18 mesiacov odo dňa výrubu,
c) na stromy s obvodom kmeňa do 80 cm, meraným vo výške 130 cm nad zemou, ak rastú v záhradách76a) a záhradkárskych osadách, okrem stromov rastúcich na pozemkoch, ktoré sú územným plánom obce určené na zastavanie.

Výrub drevín je možné uskutočniť najmä v mimovegetačnom období, t. j. v termíne od 30. septembra do 31. marca.

Správny poplatok je pre FO 10 € a pre PO je to 100 €.

Ing. Eva Bučková
referentka pre ochranu ŽP
odd. výstavby a majetku MsÚ

Tóthová, 19.05.2020 16:54

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, kedy sa bude kosiť park (oblasť za rybníkom, smerom na Paričov, tzv. Milenecká ulica a ďalšie). Je peľová sezóna, všade odkvitnutá púpava, cesnak, vysoká a prekvitnutá tráva.
Alergici to majú počas prechádzky v parku veľmi ťažké.
Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

kosenie zelene v mestskom parku bolo začaté piatok 22. 5. a pracovníci TS s ním budú pokračovať počas 22. kalendárneho týždňa. Vzhľadom na vegetačné obdobie cesnaku medvedieho nebolo možné kosiť v tejto lokalite skôr.

Miroslav Davala
Technické služby mesta Trebišov

Kisova Monika, 24.02.2020 13:32

Dobrý deň,ja by som mala na Vás otázočku a to,kedy sa asi začnú stavať tie dva bytovky približne,čo su vraj v pláne na ten rok-2020?vopred ďakujem za odpoveď... kisova.m.

Odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ máte na mysli plánovanú výstavbu dvoch bytových domov na sídlisku JUH (2 x 39 b. j.), mesto Trebišov v tejto súvislosti koncom mesiaca február 2020 podalo žiadosť o úver zo ŠFRB a žiadosť o dotáciu Ministerstva dopravy a výstavby SR, za účelom financovania výstavby mestských nájomných bytov a súvisiacej technickej vybavenosti. Po vydaní kladného stanoviska k predmetným žiadostiam zo strany uvedených inštitúcií, dôjde k neodkladnému odovzdaniu staveniska dodávateľovi stavby a samotnej realizácii výstavby.

Mesto Trebišov

Jozef Torba, 29.03.2020 20:51

Osadenie kontajnerových klietok v meste Trebišov bola veľmi dobrá vec spolu aj s uzamykaním kódovanými zámkami.Ľudia si to pochvaľovali, že bude konečne po probléme okolo neporiadku pri kontajnerových stanoviskách. Minulý týždeň však na mnohých miestach došlo k násilnému poškodeniu uzamykania. Chcem sa spýtať na vyriešenie problému týkajúceho sa poškodenia kódovaných zámkov na kontajnerových klietkach vo viacerých častiach mesta.Ako je možné, že Rómovia poznajú číselné kody na vstup ku kontajnerom a dokonca medzi občanmi kolujú správy, že informácie o nich predávajú medzi sebou po 2,- Eura ?????Veľa krát som sám bol osobne svedkom takéhoto vstupu do kontajnerového stanoviska Rómskimi občamni !!!

Odpoveď

Dobrý deň,

problematikou komfortu uzamykania kontajnerových stojísk a riešenia tzv. „antivandal“ úpravy sa mesto spolu s Technickými službami mesta zaoberá aj v týchto dňoch. Sú pripravené návrhy riešenia, ale tie si vyžadujú značné finančné náklady najmä na doriešenie privedenia elektrickej energie k jednotlivým stojiskám pre napojenie elektronických zámkov, nakoľko napojenie z vedenia verejného osvetlenia nie je vo väčšine prípadov možné. Do úvahy pripadalo aj využitie zdroja elektrickej energie zo solárnych zdrojov, ale túto alternatívu sme po konzultácii s odborníkmi, pre jej nízku účinnosť, zamietli.

Miroslav Davala,
Technické služby mesta Trebišov

M.Beresova, 18.05.2020 18:08

Dobrý deň, chcem sa opýtať prečo sú v meste zasa všetky chodníky označené? Budú sa robiť opäť nejaké výkopové práce? Je to na všetkych nových chodníkoch.

Odpoveď

Dobrý deň,

v otázke nie je ohraničená lokalita, preto sa môžeme iba domnievať, že pôjde o líniovú stavbu Orange Slovensko "FTTH Trebišov", na ktorú bolo vydané Územné rozhodnutie o umiestnení telekomunikačnej stavby "FTTH Trebišov".
Povolenie na rozkopávky zatiaľ vydané nebolo, preto nevieme s istotou určiť rozkopané plochy. Väčšina zásahov do chodníkových častí bude riešená riadeným pretlakom (podvrtanie).

Odd. výstavby a majetku MsÚ Trebišov

ALEX, 19.05.2020 12:54

Kedy sa bude kosiť na cintorinskej ulici pred BJ. 2220 /2,4,6, ???

Odpoveď

Dobrý deň,

v uvedenej lokalite je plánované kosenie v 22. kalendárnom týždni.

Technické služby mesta Trebišov

Anna, 19.05.2020 11:24

Dobrý deň,
chcem upozorniť na vyvážanie odpadu na ulici Kpt.Nálepku, smerom na Koronč...
je tam inštalovaný kamerový systém, chcem sa opýtať či je funkčný a či je možnosť dopátrať sa k tomu, kto tam odpad vyváža a urobiť potrebné opatrenia, ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

mestský kamerový systém v tejto časti je plne funkčný. Pre dôkladne preverenie oznamu potrebujeme podrobnejšie informácie, ktoré nám, prosím, oznámte na tel. č. +421 915 759 463.

Mestská polícia Trebišov

Andrej, 20.05.2020 20:53

Chcela by som sa opýtať ako to bude s kúpaliskom? A kedy sa otvorí

Odpoveď

Dobrý deň,

z dôvodu vzniknutej pandémie a vyhlásenej mimoriadnej situácie na území SR je momentálne areál Letného kúpaliska v Trebišove zatvorený, jeho otvorenie počas letnej sezóny závisí od rozhodnutia Ústredného krízového štábu. Mesto Trebišov celú situáciu pozorne sleduje a v prípade uvoľnenia prijatých opatrení Ústredným a permanentným krízovým štábom je pripravené mestské letné kúpalisko sprístupniť verejnosti.

Mgr. Jindřich Sosna
vedúci strediska verejno-prospešných služieb
Technické služby mesta Trebišov

nespokojný občan Paričova, 20.05.2020 13:29

Dobrý deň prajem,
kedy budú TS kosiť park? Uličku vedúcu z mestskej časti Paričov do parku k farebnému mostu,lemuje tráva vysoká do pása. Čaká sa na premnoženie komárov a kliešťov?
Poprosím nielen o odpoveď, ale aj nápravu daného stavu.
Ďakujem.
Nespokojný občan mestskej časti Paričov.

Odpoveď

Dobrý deň,

kosenie zelene v mestskom parku bolo začaté piatok 22. 5. a pracovníci TS s ním budú pokračovať počas 22. kalendárneho týždňa. Vzhľadom na vegetačné obdobie cesnaku medvedieho nebolo možné kosiť v tejto lokalite skôr.

Miroslav Davala
Technické služby mesta Trebišov

Cyril Mudrý, 21.05.2020 14:37

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať,či sa už nevracajú vrecia na separovaný odpad.Pracovníci
TS,ktorí tento zber vykonávajú,mi pravidelne vrecia zoberú aj s odpadom.
Na tento stav som upozornil aj námestníka TS,ktorý mi osobne priniesol nové vrecia,ale žiaľ k ná-prave nedošlo.Týmto konaním sa potom
znižuje záujem o separovaný zber.
Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

pracovníci technických služieb, ktorí vykonávajú zber separovaných zložiek odpadu, sú poučení o spôsobe manipulácie s obalmi určenými na jednotlivé druhy odpadu. V prípade najmä vriec určených na zber plastov, dochádza k tomu, že tieto vrecia sú pevné uzavreté a pri otváraní sa poškodia. Preto sa stáva, že pracovníci v niektorých prípadoch vrecia zlikvidujú.

Technické služby mesta Trebišov

M.S, 21.05.2020 11:55

Chcem sa opýtať, prečo nebol zrealizovaný zber papiera na Zvonárskej ulici dňa 21.5.2020

Odpoveď

Dobrý deň,

zber papiera na Zvonárskej ulici bol vykonaný dňa 21.5.2020 v čase od 13.00 hod do 13.15 hod., na základe kontroly zariadenia určujúceho polohu vozidla (GPS).

Technické služby mesta Trebišov

Milan Onisik, 08.05.2020 07:57

Nedostatok bytov je všeobecne známy aj v Trebišove. Dostupnosť bývania si dala do programu i súčasna vláda v programe stavania nájomných bytov.
1. Uvažuje sa o využití množstva prázdnych kancelárskych priestorov v bývalej budove ONV (okresný úrad) a administratívnej budovy Jednoty na prisťahovaní Daňového úradu a prerobení tohto objektu na bytové jednotky?
2. A čo ďalší bytový dom za budovou VšZP?

Odpoveď

Dobrý deň,

ďakujeme za Vaše otázky. Uvádzame na ne nasledovné odpovede:

1, Mesto Trebišov pripravuje výstavbu nájomných bytov s využitím úveru
od Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB), dotácie Ministerstva dopravy a
výstavby SR, ale aj s použitím vlastných prostriedkov.

Výstavba dvoch bytových domov s kapacitou 2 x 39 bytov (spolu 78
bytových jednotiek) je naplánovaná v lokalite sídliska Juh. Byty budú
jedno až trojizbové, v štandardnom vyhotovení, nejedná sa o sociálne
byty.
Projekt výstavby je už pripravený, stavba má právoplatné stavebné
povolenie. V súčasnosti čakáme na stanovisko ŠFRB k žiadosti o
poskytnutie úveru.
Byty postavené s využitím prostriedkov ŠFRB majú trvalý štatút nájomných
bytov (tzn. nemožno ich odpredať).

2, Mesto Trebišov nevlastní administratívne budovy, ktoré by boli vhodné prestavby na obytné domy. Vami uvedené nehnuteľnosti vlastní štát (budova
Okresného úradu Trebišov) alebo aj súkromné právnické osoby (administratívna budova býv. Coop Jednoty ...).
Na prestavbu, rekonštrukciu alebo zmenu spôsobu využitia týchto
nehnuteľností mesto Trebišov nemá dosah, pretože, v zmysle platnej
legislatívy, nemôže investovať do cudzieho majetku.

Ing. arch. Alexander Bugala
vedúci odd. výstavby a majetku MsÚ

Ján Šimko, 13.05.2020 13:07

Dobry den,pre nasich spoluobcanov z osady neplati zakon o pivunnom noseni ruska? Stacilo sa mi prejst v nedelu po meste,skupinka romov z osady bez ruska sa promenaduje po meste a u toho fetuje? Ako to kontroluje mestka policia a udeluje pokuty? Ja si myslim ze zakin a povinnost nosenia rusok by mal platit pre vsetkich nie?

Odpoveď

Dobrý deň,

príslušníci MsP Trebišov počas hliadkovej služby vykonávajú kontrolu nosenia ochranných rúšok obyvateľov mesta Trebišov, ako aj návštevníkov mesta. V prípade zistenia porušenia uvedeného opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia vzniknutú situáciu riešia v zmysle zákona.

Mgr. Rastislav Čornanič
poverený riadením výkonu služby MsP

Milan Onisik, 08.05.2020 07:40

Podľa najnovších informácií zámer rozširovania skládky TKO v obci Sirník sa stretol s nesúhlasom občanov okolitých obcí vyjadrených prostredníctvom starostov.Bude to problém aj pre Trebišov a aké sú možnosti ďalšieho riešenia aj v rámci ochrany životného prostredia?

Odpoveď

Dobrý deň,

zámer rozšíriť skládku odpadu v katastrálnom území obce Sirník mesto Trebišov eviduje, pozorne sleduje návrhy a pripomienky starostov, občianskych aktivistov, občanov dotknutého územia, ako aj argumenty protistrany. Mesto Trebišov sa pri riešení tohto problému oprie o definitívne závery odbornej verejnosti a kompetentných inštitúcií, ktoré problematiku nakladania s odpadmi dokážu, v rámci svojich kompetencií, vyriešiť na profesionálnej úrovni, s ohľadom na ochranu životného prostredia.

V rámci ochrany životného prostredia mesto predovšetkým apeluje na svojich občanov, aby produkovali čo najmenej komunálneho odpadu a vzniknutý odpad dôkladne separovali. Znižovaním produkcie odpadu každý občan individuálne prispieva k zmenšovaniu uhlíkovej stopy. Separáciou odpadu zase znižuje množstvo skládkovaného odpadu, ktorý enormne zaťažuje životné prostredie a zároveň dôkladnou separáciou dochádza k znižovaniu finančných nákladov spojených s likvidáciou odpadu, ktoré sa v konečnom dôsledku premietajú každému občanovi do miestneho poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.

Mesto Trebišov

občan, 11.05.2020 10:41

Dobrý deň
poprosím o odpoveď.
Aj tento rok psičkári ktorí zodpovedne platia daň za psa dostanú mikroténové vrecka a mikroténové rukavice na psie exkrementy ?
Poprosím aby častejšie a dôkladnejšie Mesto TV zabezpečil čistenie košov na psie výkaly pretože v letných mesiacoch sa z nich šíri neznesiteľný zápach a sú plné.

Odpoveď

Dobrý deň,

tak ako uplynulé roky, aj v tomto roku sú mestom Trebišov distribuované pre majiteľov psov (držaných a chovaných v byte) vrecká na psie exkrementy aj igelitové rukavice. Ich prevzatie je možné v pokladni MsÚ, po úhrade dane za psa. Čistenie košov na psie exkrementy pracovníci TS mesta vykonávajú pravidelne, raz týždenne - vo štvrtok, prípadne hneď po zistení ich znečistenia.

Technické služby mesta Trebišov

ada, 13.05.2020 22:10

Chcem sa opytat ze kedy pride do berehova upratovacka.Uz mesiac mame otvorene a po druhe je pandemia Covid-19.Nikto tam este nebol poumyvat ani dezinfikovat?Uz sme volali na mestky urad a oni povedali ze do budu riesit ale nic sa nedialo ani do teraz.A nikto neupratuje ani okolie.Tam pod vchodom kde je papiernictno ja som bola pozametat lebo som sa uz nemohla pozerat aky je tam bordel.A po meste je vsade neporiadok chcem nebude chodit romska hliadka zbierat smetie?

Odpoveď

Dobrý deň,

z dôvodu pandemického obdobia spôsobeného novým koronavírusom je dočasne pozastavený aj výkon aktivačných prác v meste. Dôsledkom tohto obmedzenia môže byť zvýšené znečistenie verejných priestranstiev. Od pondelka 18.5.2020 budú postupne uvoľnené opatrenia v tejto oblasti, obnoví sa aj zabezpečenie upratovania v budove NS Berehovo a jej priľahlých priestorov.

Technické služby mesta Trebišov