Prihlásiť sa

Otázky a odpovede

Vážení občania

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Dodávame, že táto forma komunikácie nenahrádza informačnú povinnosť mesta v zmysle platných právnych predpisov SR.

lucia.m, 25.06.2013 08:43

Dobry den chcela by som sa opytat na preliezku ktora bola za bytovkou (komenskeho 25) pri kotolni kam zmyzla?? Asi pred rokom prisli odrezali ju a povedane bolo ze sa nesie na rekobstrukciu ktoru vobec nepotrebovala.. Alebo ste ju vzali koli zumpe?? Ak ano ziadan aby ju mesto vratilo a postavilo niekam inam je ju kopppppec miesta! Alebo ju uz niekto ma na vlastnom dvore?? Ziadam o odpoved!

Roman Hanc, 25.06.2013 08:40

Chcem sa opýtať ako to vyzerá so súdnym sporom o násilnom vysťahovaní Zemplínskej reštaurácie mestom Trebišov .Množia sa nejaké info...samozrejme bulvárneho charakteru,že mesto údajne prehralo súdny spor s podnikateľom...Chcem sa tiež opýtať samozrejme,že kto to zaplatí a kto toto vysťahovanie nariadil
Druhá otázka,či je pravda,že mužský hokej už nebude vôbec,že sa neprihlásil ani do nižšej súťaže...Zdraví Roman Hanc

Odpoveď

Na okresnom súde prebieha súdny spor vo veci vypratania Zemplínskej reštaurácie, pred jeho ukončením mesto do nebytových priestorov nevstupuje. V inom súdnom spore o neplatnosti výpovede z nájmu mesto bolo úspešné. Odporúčame v prípadoch Bugata nedôverovať Vašim zdrojom informácií.

Hokejový klub je súkromným občianskym združením, s otázkami sa prosím obraťte na jeho vedenie.Mesto tieto informácie k dispozícii nemá.

Radovan Jílek
kancelária primátora

Elena, 25.06.2013 08:08

Dobrý deň! Mám na Vás dve otázky.(vlastne ohľadne mesta, by bolo dosť) Hneď začnem s prvou: To s úpravou vozoviek - ciest - "diery", akože sa už prestalo? Či majú nejakú prestáku, alebo mimo uličky, kam nechodia tzv. páni, netreba???

A čo detské ihriská??? - to netreba!!, čo?? Tak aspoň opravte - obnovte tie hombacie zvieratká oproti pošty. Aspoň tomu sa moje detičky tešili. A teraz investujte aspoň do kvality!!!!! Aby ste sa nemuseli vyhovárať na ....
Ďakujem. Dúfam, že si to iba neprečítate, ale sa bude aj niečo diať! S pozdravom Elena

Elena, 25.06.2013 07:59

Dobrý deň! Mám na Vás dve otázky.(vlastne ohľadne mesta, by bolo dosť) Hneď začnem s prvou: To s úpravou vozoviek - ciest - "diery", akože sa už prestalo? Či majú nejakú prestáku, alebo mimo uličky, kam nechodia tzv. páni, netreba???

A čo detské ihriská??? - to netreba!!, čo?? Tak aspoň opravte - obnovte tie hombacie zvieratká oproti pošty. Aspoň tomu sa moje detičky tešili. A teraz investujte aspoň do kvality!!!!! Aby ste sa nemuseli vyhovárať na ....
Ďakujem. Dúfam, že si to iba neprečítate, ale sa bude aj niečo diať! S pozdravom Elena

viera g., 24.06.2013 21:57

Dobrý večer.
Už si pripadám ako večná sťažovateľka...ale.
Veľmi ma zarazilo, keď sme dnes boli na kúpalisku. Neviem, čím ste natierali dná bazénov, ale nebezpečne sa to šmýka, zvlášť v detskom bazéne. Dcéra (3 roky) tam dnes spadla 4x, pričom som ju držala, dokonca tam spadla mladá mamička s dieťatkom, ktoré sa nebezpečne udrelo o hlavičku. Dalšie dievča zišlo po schodoch a keď stúpilo do vody, tak ju "natiahlo", nechýbalo veľa a mohla zostať nehybne ležať (chýbalo pár centimetrov a buchla by si hlavu o schody)!!!
A ešte jedna otázka?...Je niekde napísané, že v detskom bazéne je kúpanie na vlastnú zodpovednosť? Ani jeden plavčík, žiaden dozor. Čo keby som napr. spadla aj s dcérou a nikto by nebol na blízku?! Na vrátnici sedeli 4 ženy, ktoré predávali lístky...Boli tam aj deti bez rodičov, ktoré skákali do vody, nikto ich nenapomenul, bála som sa tam vôbec byť, že by som bola svedkom nejakého úrazu.
Prosím o odpoveď na všetky moje dotazy.
Ďakujem.

Odpoveď

Dno detského bazéna sa natieralo tou istou farbou na laminátové bazény ako po minulé roky z hygienických dôvodov. Na detský bazén je určený dozor a keďže tam nebol budeme to riešiť. Zároveň budeme riešiť aj to, aby deti neskákali do vody.

Ing. Andrej Čalfa, správca ŠZ

Ľuboš FARA, 24.06.2013 19:40

Dobrý deň prajem,po obdržaní Mestského INFOLISTU som sa dočítal o rekonštrukcii kúpaliska,respektíve o rekonštrukcii technického vybavenia na kúpalisku. Ako občan mesta som potešený,len by som bol zvedavý, či plánujete aj rekonštrukciu plavárne? Kúpalisko funguje približne 3 mesiace do roka a plaváreň poslúži ľuďom dlhšie. Tým nechcem povedať, že kúpalisko nám, občanom mesta netreba. Za odpoveď Vám ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Mesto Trebišov opravilo kúpalisko pred sezónou z vlastných zdrojov v hodnote cca 50 000 eur. Na rekonštrukciu plavárne sú potrebné omnoho vyššie finančné prostriedky, preto mesto hľadá investora, ktorý by rekonštrukciu urobil na vlastné náklady pri zachovaní pôvodného účelu plavárne.

Radovan Jílek
kancelária primátora

Mariana Timková, 24.06.2013 17:10

Dokedy bude naše mesto známe večerným kanalizačným smradom (cca po 19.00 hod.)??? V týchto horúcich dňoch je to už priveľa, aby nás ubíjala páľava a k tomu aj "super vôňa" :-(
ďakujem

olga r., 24.06.2013 16:19

Zdravim musim podakovat mestu aj organizatorom mesta skvela party,moji znami ci moje deti boli spokojne.dufajme ze sa čoskoro zase niečo take niečo zopakuje Trebišov muši *Ziť

Anna Kočišová, 24.06.2013 12:50

Chcem sa opýtať, prečo sú kolotoče v centre mesta pri VUB banke? Je tam dosť hluk zo stavieb čo sa tam už od minulého roka vlečú (kino Slávia, Gril) Nemôžem cez deň deti uspať kvôli hluku a keď po 16hod prestanú tak a rozbehnú kolotoče a hudba, spať v tomto počasí pri zatvorenom okne sa jednoducho nedá. V súvislosti so spomínanými stavbami viem že ide o súkromné firmy ale nemohli by viac dbať na čistotu? Je tam veľmi prašno a robotníci na stavbách zhadzujúci stavebný odpad plný prachu zo strechy na zem. Vzhľadom na blízkosť panelákov je to veľmi nevhodný prac. postup.

Odpoveď

Prevádzkovateľ lunaparku p. Eva Hubačková požiadala mesto o súhlas s jeho zriadením na súkromnom pozemku vo vlastníctve p. Gajdoša, na obdobie od 10.6 do 10.7.2013. K žiadosti priložila aj súhlas vlastníka pozemku. Keďže sa jedná o súkromný pozemok, mesto žiadosť vzalo na vedomie s podmienkou, že prevádzkové hodiny lunaparku obmedzilo do 22:00 hod. a zároveň kvôli blízkosti obytnej zóny upozornilo na možnosť zákazu prevádzky v prípade porušovania povolenej hlučnosti.

Ing. Michal Lovas
oddelenie výstavby a majetku

Rado Olah, 24.06.2013 11:27

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako to bude s prevádzkou zimného štadióna po odhlásení sa Trebišova z I. ligy?

Odpoveď

Zimný štadión bude prevádzkovaný v štandardnom režime na služby verejnosti a na činnosť mládežníckych oddielov.

Radovan Jílek
kancelária primátora

Michal Fedor, 24.06.2013 10:02

Dobrý deň, chcem odpoveď na otázku: Náš bytový dom 2079/5 je postavený na parcele 3754/14 ktorá je majetkom mesta Trebišov.Sme všetci, 24 bytov vlastníkmi bytov, ale bez pozemku na ktoré je dané vecné bremeno!Chcel by som vedieť ako postupovať , aby sme si tento pozemok mohli odkúpiť, ale hlavne ma zaujíma aká by bola cena za 1 m2 zastavanej plochy či by išlo o cenu podľa zákona, alebo o trhovú cenu . Pokiaľ by to bolo možné buďte čo najkokrétneší v cene. Jedna sa o cca 200 m2 plochy.

Odpoveď

V zmysle zákona č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov je obec povinná previesť spoluvlastnícky podiel pripadajúci k bytu na pozemku zastavanom aj priľahlom na vlastníka bytu, len ak ho nadobudol ako nájomca priamo od bytového družstva.
Podmienkou je, že o tento prevod mesto aj požiada. Ak ide o prípady bývalých družstevných bytov, sám podá žiadosť o dokúpenie podielu na pozemku.
Regulovaná cena sa vzťahuje aj na pôvodných užívateľov družstevných bytov, ktorí vlastníctvo nadobudli priamo od bytového družstva.
Vyššiu cenu pozemku zastavaného domom a priľahlého pozemku ako cenu zistenú podľa § 15 ods. 1 vyhlášky ministerstva financií č. 465/1991 nemožno dojednať.
Maximálna cena za štvorcový meter pozemku pre pôvodného nájomcu je:
v mestách nad 15–tisíc obyvateľov 5 €
Ak sa prevádza spoluvlastnícky podiel na pozemku zastavanom domom a priľahlom do vlastníctva vlastníka bytu, ktorý nadobudol byt do vlastníctva ešte podľa zákona z roku 1966 (č. 52/1966 Zb. o osobnom vlastníctve bytov) alebo do vlastníctva jeho dediča, alebo do vlastníctva manžela, detí, vnukov, alebo rodičov pôvodného vlastníka bytu, cena za štvorcový meter je:
v mestách s počtom obyvateľov nad 15–tisíc a nad 5–tisíc obyvateľov 0,10 €

Obec je za takto určenú cenu povinná previesť vlastníctvo zastavaného a priľahlého pozemku, ktorý nadobudla podľa zákona o majetku obcí, aj na vlastníka bytu, ktorý nadobudol byt do vlastníctva z vlastníctva bytového družstva, ak ten požiada o prevod spoluvlastníckeho podielu pozemku.

Cena pozemku pre vlastníka bytu, ktorý nadobudol byt komerčným spôsobom cenu za m2 schvaľuje mestské zastupiteľstvo.

K žiadosti o odkúpenie podielu na pozemku je potrebné priložiť:
kúpnu zmluvu, ktorou nadobudli byt (nebytový priestor) – odovzdať treba kópiu 1. strany zmluvy a strany, kde je uvedený spoluvlastnícky podiel na spoločných častiach a zariadeniach domu, prípadne iný doklad, ktorým nadobudli byt(nebytový priestor) do vlastníctva občiansky preukaz vlastníkov bytu (nebytového priestoru) (nie nájomníkov !) telefonický kontakt kópia listu vlastníctva bytu. Po predložení uvedených údajov je možné určiť presne cenu za 1 m2.
K pozemku parc.č. 3754/14 nie je evidované žiadne vecné bremeno.

Ing. Diana Bobiková
oddelenie výstavby a majetku

JUDr. Ľubica Vincejová
právnička mesta

Jana Novakovská, 23.06.2013 22:20

Dobrý deň!

Pred 3 rokmi bol vyhlásený generálny pardón pre dlžníkov nájomných bytov v meste. Budem veľmi rada, ak mi odpoviete, či mesto plánuje opakovať gen. pardon a v ktorom období. Dúfam, že si vedenie mesta uvedomí, že v meste Trebišov žije veľa ľudí, ktorí sa do dlžnej situácie nedostali úmyselne, ale tým, že prišli o zamestnanie, príp. následkom iných životných situácií. Rodiny s malými deťmi sa následkom vysokých úrokov na dlžobe na nájomnom dostávajú do neriešiteľných situácii a ich dlh sa neúmerne zvyšuje. Nemyslím si, že je úspechom mesta, ak vyhráva súdne spory s takými ľuďmi. Úspechom by bolo, ak by takéto súdne spory neexistovali. Ľudia potrebujú prácu, potom nebudú ani zoznamy dlžníkov. Takže Vás prosím o odpoveď, ako je to s možnosťou udeliť týmto ľuďom generálny pardón. Ďakujem za rýchlu odpoveď

Odpoveď

Trvalé upustenie od vymáhania úrokov z omeškania s platením nájomného za užívanie bytov vo vlastníctve Mesta Trebišov bolo v minulosti vyhlasované v rozpore so zákonom o majetku obcí. Doterajší postup mesto nemieni napádať, ale v budúcnosti sa už nebude môcť opakovať.

Radovan Jílek
kancelária primátora

janko.V, 23.06.2013 16:16

Zdravim,mam otazky kedy mesto začne s rekonstrukciu chodnikov a ciest v meste ?hlavne pred autobusovou stanicou,nehodlate nieco spravit na žel.stanici s podchodom smrad špina nestači len spravit grafity.
dakujem

Odpoveď

Súťaž na rekonštrukciu chodníkov je vyhlásená vo vestníku verejného obstarávania - http://www.uvo.gov.sk/evestnik/-/vestnik/201963. Termín na predkladanie ponúk je do 2.7.2013. Súťaži predchádzalo geodetické zameranie a vyhotovenie projektov a výkazov výmer.

Pri súťaži na opravy výtlkov boli vyhodnotené cenové ponuky a zmluva s uchádzačom, ktorý podal najvýhodnejšiu ponuku môže byť uzatvorená v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní najskôr na 16. deň po oznámení výsledkov súťaže.

Železničná stanica nie je majetkom mesta, ale Železníc Slovenskej republiky.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku

Marián Mazúr, 23.06.2013 11:10

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či nie je možné diskotéky organizovať na amfiteátri,kde by to nikoho nerušilo. V piatok totiž bola na kúpalisku veľmi hlučná zábava, čo nemám nič proti tomu, ak je to v únosných medziach, ale toto bolo doslova týranie hlučnou hudbou, zvlášť po 22-ej hodine. No a aby toho nebolo málo, DJ si to zintenzívnil )hlasitosť) po polnoci, aby sme to dobre všetci počuli. Volali sme aj na políciu, no tam nám odpovedali, že organizátor na to má povolenie do 04,00 hod. a že s tým nič nemôžu robiť a vraj už tam pred nami volal viacej ľudí. Mnoho susedov, s ktorými som sa rozprával (zvlášť starší ľudia) boli z toho nešťastní, no boja sa ozvať. Tak sa teda pýtam aj za nich: "Je to v poriadku??" Zákon jasne hovorí, citujem: Rušenie nočného pokoja - Zákon o priestupkoch, § 47 – Priestupky proti verejnému poriadku:

Priestupku sa dopustí ten, kto poruší nočný pokoj. V zmysle zákona o ochrane zdravia ľudí. Hluk zo zariadení poskytujúcich služby obyvateľstvu a hluk z verejnej produkcie hudby nesmú prekročiť najvyššie prípustné hodnoty pre denný a nočný čas. Na účely kontroly dodržania hygienických limitov pre denný a nočný čas sa za nočný čas považuje čas medzi 22.00 a 6.00 hod. Za splnenie tejto povinnosti zodpovedá osoba, ktorá prevádzkuje zariadenie poskytujúce služby obyvateľstvu, usporiadateľ verejnej hudby alebo osoba, ktorá prevádzkuje verejnú hudbu,... Naozaj sa tieto párty musia robiť tak blízko obydlia? ako som v úvode písal, amfiteáter by to určite vyriešil,stromy zachytia ten hluk a každý by bol spokojný. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Akcia bola riadne zorganizovaná a ohlásená včítane všetkých povolení. Jednalo sa o požiadavku verejnosti na zorganizovanie Open summer party pre mládež, kde vystupovali umelci naživo. Vy ako bývalá agentúra zastupujúca umelcov iste viete, že v prípade verejných živých vystúpení kapiel je potrebná určitá miera tolerancie. Nejedná sa o pravidelné podujatie, tieto akcie sa konajú raz za čas. Miesto konania bolo vybrané zámerne , kvôli logistike a dostupnosti infraštruktúry, ktorá na amfiteátri chýba. Akcia sa stretla s veľmi kladným hodnotením verejnosti.

Radovan Jílek
kancelária primátora

Jozef Pulko, 20.06.2013 23:01

Dobrý večer

chcem podakovať za predch.odpoved, aj ked nebola zodpovedaná úplne, zaujímalo by ma prečo dávate prednosť výsl.dôchodcom s tisícovými dôchodkami pred 30-35 r. chlapmi bez príjmu, a zauj.by ma prečo meská polícia nemá služby aj v noci lebo by to bolo určite potrebné,ide teplo a mladý sa túlaju celé noci a ničia mesto ,ďakujem J Pulko

Odpoveď

Mesto nie je sociálny podnik a pri výbere zamestnancov sa neskúma ich sociálny status, ale skúsenosti, referencie a schopnosti potrebné na plnenie konkrétnych úloh. Rozpočet mestskej polície neumožňuje stále nočné služby, vďaka výbornej spolupráci a súčinnosti so štátnou políciou a v dôsledku ústretovosti z jej strany sú v noci posilnené hliadky štátnej polície.

S návrhom na zavedenie nočných služieb mestskej polície sa prosím s dôverou obráťte na tých poslancov, ktorí so zvýšením rozpočtu na mestskú políciu nesúhlasia, hoci to mali vo svojom volebnom programe.

Radovan Jílek
kancelária primátora

Peter Vasko, 20.06.2013 22:22

Mam otazku,ze ako mam zmazan svoj inzerat v obcianskej inzercii,ked uz je neaktualny?
Dakujem

J.Zbojovsky, 20.06.2013 16:25

Pán primátor, šikovne ste sa vyhol odpovede na otázku p. Pulka ( vašeho voliča) ohľadom prjímania nových zamestnancov na MsU v Trebišove. Hlavne aj mňa zaujíma, prečo sa prijímajú tí ľudia čo majú vysluhové dôchodky (armáda a polícia). Poberajú neskutočné dôchodky a ešte aj mesto im dáva výplatu. Pritom mladí a schopný ľudia sedia doma. Prečo je to tak. Musia byť oranžový aby dostali šancu pracovať na MsÚ. Prosím o odpoveď primátora nie Jileka.

Odpoveď

Mesto nie je sociálny podnik a pri výbere zamestnancov sa neskúma ich sociálny status, ale skúsenosti, referencie a schopnosti potrebné na plnenie konkrétnych úloh. Pritom naše skúsenosti nepotvrdzujú Vaše tvrdenie, že mladí a schopní ľudia sedia doma. Primátor nemení názory, ani farby a oranžovou si získal dôveru občanov vo voľbách, preto nevidí dôvod na zmenu. Pracovné úlohy sú jednoznačne rozdelené, ak si prajete osobnú komunikáciu s primátorom, je Vám plne k dispozícii počas vyhradených dní.

Radovan Jílek
kancelária primátora

judith, 20.06.2013 08:01

Chcela ,by som sa opýtať kompetentných,ako je to so stavbami,ktoré prebiehajú okolo bytoviek.Obyvatelia na Berehovskej ulici neustále máme nejaké rozostavané stavby,hluk,prach....A neskutočný rannyý zážitok ked Vám začnú o šiestej hodine vrtať,rozbíjať na celú ulicu.Je to správne,my sa nepotrebujeme vyspať???????????????????????

viera g., 19.06.2013 23:52

Dobrý večer, tak ešte raz, na ihrisku Komenského (za čínskym múrom) treba doplniť piesok, deti sa nemajú s čím hrať, ani poriadne zahrabnúť nemôžu, lebo je tam možno 5 cm piesku a vidno fóliu, staršie deti ju už aj vyťahovali.
A chcem sa spýtať, či sa už začalo so stavaním detských ihrísk na ostatných sídliskách, keďže sa stále prechádzame s bicyklami a nič sme si nevšimli.
Ďakujem pekne za odpoveď.

Odpoveď

Informáciu o potrebe doplniť piesok na detskom ihrisku na Komenského ulici sme postúpili TS mesta Trebišov, ktoré majú detské ihriská a pieskoviská v správe.

Výstavba 4 nových detských ihrísk začne po podpise zmluvy, ktorá môže byť uzatvorená s úspešným uchádzačom v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní najskôr až na 16. deň po oznámení výsledkov súťaže. Výsledky súťaže boli uchádzačom oznámené dňa 13.6.2013.

Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

--------------

Dobrý deň,

piesok bude doplneny v mesiaci jul. Výstavba detských ihrísk sa zrealizuje po dokončení verejných súťaží.

M. Davala
Technické služby mesta Trebišov

Csaba Mislai, 19.06.2013 22:09

Ja by som len chcel navrhnúť doplniť článok 3 bod 3.7 Návrhu VZN mesta TV o parkovaní a státí vozidiel na miestnych komunikáciách a ostatných verejných priestranstvách o písmeno g).
Na územie mestského parku s výnimkou areálu múzea je zakázaný vjazd, státie a parkovanie motorových vozidiel okrem vozidiel
g) finančnej správy.
Ďakujem.

stanislav nagy, 19.06.2013 19:50

vazene vedenie mesta trebisov,uz po tretikrat sa pytam,ci ma mesto zaujem aj o sidlisko kpt.nalepku a ci aj nasim detom pripravia nejake ihrisko,ci sa k nam dostane rozhlas po drate a kedy sa zacne vystavba prislubeneho prechodu do mesta cez kolaje.skuste sa nad tym zamysliet,aj my platime dane mestu.za odpoved dakujem.

Odpoveď

Štyri nové detské ihriska budú vybudované na sídliskách s najväčším počtom detí. Neskôr budú rekonštruované a dopĺňané novými prvkami aj ďalšie detské ihriská.

Mesto Trebišov nebude budovať "rozhlas po drôte". V máji 2013 bol vybudovaný "Rozhlasový a varovný systém mesta Trebišov". Ide o ozvučenie akustickým výstražným signálom na vybraných lokalitách. Celkovo bolo inštalovaných 14 staníc, ktoré sú prevažne umiestnené na stĺpoch verejného osvetlenia a bezdrôtovo napojené na dispečing mestskej polície. Varovný systém bude slúžiť obyvateľom ako výstraha pred hrozbami povodní, úniku nebezpečných látok a pod. Preto je jedno bezdrôtové zariadenie umiestnené aj v lokalite železničnej stanice a akustickým signálom pokrýva aj oblasť Ulice Kapitána Nálepku.

Vybudovanie prechodu cez koľaje má byť súčasťou Terminálu IOP, ktorý je v štádiu spracovania projektovej dokumentácie a investorom sú Železnice Slovenskej republiky. Vedenie mesta Trebišov iniciovalo jednania a požadovalo, aby súčasťou projektu TID bolo aj prepojenie mesta s lokalitou za železničnou traťou. Mesto na vlastné náklady dalo vypracovať štúdiu Terminálu IOP, ktorá bola základným dokumentom pri vydaní záväzného pokynu Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja na výstavbu Terminálu IOP Trebišov. Mesto zároveň ponúklo na začlenenie do projektu aj budovu autobusovej stanice, ktorá je vo vlastníctve mesta.

Ing. Ľubomír Princík
oddelenie výstavby a majetku

Varjassy Peter, 19.06.2013 07:49

Prosím Vás, nedali by sa predčasne opraviť výtlky na Sadovskej ulici, pri f. STROJMETAL ? Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Sadovskú cestu spravuje Slovenská správa ciest.

M. Davala
Technické služby mesta Trebišov

Jozef Pulko, 17.06.2013 21:45

dobrý deň

už minule ma zaujímalo prečo a ako sa vyberali pracovníci do vnútornej ochrany mesta mám na mysli hl. bývalých vojakov a momentálne som si všimol že príslušníci mestkej polície chodia v civile a nie v uniforme a mám za to že im to zákon priamo ukladá myslím že majú používať uniformu môžte mi povedať prečo je to tak??? či tu umás v TV je už všetko možné??? ďakujem

Jozef Pulko, 17.06.2013 21:41

dobrý deň

mám otázku priamo na pána primátora p. Kolesára nakoľko on je hlavným predstaviteľom nášho mesta a musím podotknúť že aj ja som Váš volič. Veľmi ma a verím že nie len mňa zaujíma ako sa vyberali nový pracovníci do radov OVO - od.vnútornej ochr. a aké ma toto odd.vlastne poslanie, a čo jej príslušníci mám hlavne na mysli bývalých vojakov ktorý poberajú 1000,-eu dôch.a mladý ľudia nemajú prácu je to morálne ok??? či sú tí vyslúžilci taký nenahraditeľný?? ďakujem

Odpoveď

Stredisko vnútornej ochrany zabezpečuje ochranu majetku mesta umiestneného v rôznych častiach mesta a v rôznych nehnuteľnostiach (napr. mestský úrad, Technické služby, Centrum voľného času Príroda, mestské kúpalisko) ako aj majetku mesta používaného pri verejných podujatiach. Vzniklo vyčlenením strážnikov z mesta, Technických služieb a centra voľného času a ich zlúčením pod jedno riadiace centrum, čo umožňuje pružný presun zamestnancov v prípade nemocí alebo dovoleniek. Zabránilo sa tak nutnosti pri výpadku prac. síl v každej organizácii osobitne prijímať a zaškoľovať brigádnikov na krátkodobé výpomoci, čo viedlo k očakávanej úspore mzdových prostriedkov.

Marián Kolesár
primátor

roman bula, 17.06.2013 08:55

pekny den prajem ja neviem ako to mam napisisat aby som nikoho neurazil,ale vcera sa sme sa odhodlali ze pojdeme na kupalisko.prisli sme tam a myslel som ze ma trafi slak pretoze tam bolo viacej romov ako normalnych ludi ale oto b ani tak neislo ako mi ide oto pretoze namiesto plaviek mali na sebe trenky alebo iba kratase!!!!to si myslim ze s hygienou nema nic spolocne.my dospeli este no ale chodia tam aj male deti a ked dostane nejaky exem tak potom co,,???kam sa mame ist stazovat???

Odpoveď

Dobrý deň,

Ďakujeme za podnet, mesto posilní strážnu službu na kúpalisku a bude dôsledne kontrolovať dodržiavanie pravidiel vstupu na kúpalisko.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

marian manasil, 16.06.2013 09:08

preco vedenie mesta neoslovy trebisovsku energeticku aby sponzorovala 1.hokejovu ligu..v trebisove?? za odpoved vopred dakujem ...m. manasil

Odpoveď

Dobrý deň,

Hokejový klub je súkromným subjektom a nepatrí pod organizácie Mesta Trebišov. Mesto nemá kompetencie rokovať za hokejový klub. S otázkou prosím oslovte vedenie HK.

Radovan Jílek
Kancelária primátora

jan papik, 15.06.2013 23:20

dobry den ako obcana mesta ma zaujima ako to dopadne s hokejom v meste? je to jediny sport kde mozem zobrat svoju rodinu kde je atmosfera. primator a vedenie aj ked nie je spravcom hokeja ale je to sukromna osoba /osoby by hokej v meste zachranit mali lebo je uplne jedno ze o neho nemaju zaujem ine strany pri moci ste vy a tak to padne a pojde to proti vam a ludia to daju za vinu vam co by bola skoda kedze sa v meste zacalo konecne nieco robit. Dakujem za odpoved

Zuzana, 15.06.2013 16:31

Dobrý den,

Chcem sa opýtať či aj na zajtra bude otvirené kúpalisko

Denis Zeman, 15.06.2013 09:29

je 15.6.2013 kupalisko zdarma alebo sa plati?

Ján S, 15.06.2013 06:50

Dobrý deň.

Chcel by som sa opýtať, či mesto bude pokračovať v oprave výtlkov na cestách, napr. ulice Slovenska, Sadovská atd. . .

Odpoveď

Na ďalšie opravy výtlkov bola vyhlásená súťaž vo Vestníku verejného obstarávania. Momentálne prebiehajú zákonné lehoty na vyhodnotenie ponúk a odvolacie lehoty.

Ing. Ľubomír Princík
Oddelenie výstavby a majetku